חפש מאמרים:
שלום אורח
02.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מסכות לפורים, מסכות לחיים

מאת: שלומי גולןרפואה משלימה19/03/20111031 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חג פורים הוא חג שמח, צבעוני וססגוני, מלא תחפושות, מסכות ואיפור. הוא אמנם נחשב לחג גדול לילדים, אבל גם המבוגרים שביננו נהנים מהאפשרות להתחברלילד הפנימי ולחגוג קצת אחרת. בחג הזה כל אחד יכול ללבוש כל תלבושת אומסכה, ולהיות מי שהוא רוצה (שכן, הבגד עושה את האדם), כמו גם לוותר על חלקמתכונות האופי המאפיינות, לפחות לזמן קצר.

ילדים קטניםמשתמשים הרי בדמיון ללא הרף, ובקלות יכולים להפוך להיות הנמר הטורף, הנסיכההקסומה שצריכה שיצילו אותה- גם מבלי ללבוש מסכה של ממש. ה"מסכה" שהםלובשים עוזרת להם להתמודד עם מצבים שהם לא מכירים, או שקשים להם להתמודדות,ובאמצעות המשחק, קל להם יותר לבחון אותם (וגם את הסביבה, ולעיתים אתהגבולות שהיא מציבה להם), בזוית קצת אחרת, בתור מישהו אחר, ולהגיב אליהם.

כללשאנחנו גדלים, אנחנו אוספים יותר ויותר מסכות. חלקן משרתות אותנו באופןקבוע, חלק במצבים מסויימים. אנחנו לובשים מסכה מול חברים בעבודה, אחרת מולהלקוחות או מול הבוס, ומחליפים אותן בלי הרף מול אנשים ברחוב, ההורים,הילדים, בני הזוג, כשאנחנו עונים לטלפון, או מתקשרים לשירות הלקוחות,כשאנחנו באירוע רב משתתפים, או עם החבר הכי טוב. הרי כששואלים אותנולשלומינו, אנחנו בד"כ לא מפרטים מיד את כל הפרטים, אלא פשוט עונים משהובסגנון "טוב, תודה", ומחזירים את אותה השאלה לשואל.

מסכות זה חשוב

מסכותבעצם עוזרות לנו "למדר" ולסנן את מה שצריך מהסביבה שלנו, ועוזרות לנולהתמודד עם המצבים השונים שאנחנו נקלעים אליהם. לקוח שמגיע לעסק כלשהו, לאיצפה לשמוע מהפקידה, בתגובה לשאלה מנומסת, על הדאגות של אם שבנה לא ענהלטלפון, או על הטרדות הכלכליות שמעסיקות אותה בימים אלו.

הן גםעוזרות לנו להיות מרוכזים בתפקיד שאנחנו ממלאים עכשיו. הורה שמציב גבולות,איש חינוך מול כיתה, או אפילו הנסיון להרשים בדייט הראשון.

מסכה היאגם סוג של מגן- עכשיו רואים מישהו אחר, אז אני יכול להגיד את מה שיש לילהגיד. אני יכול להעביר ביקורת קשה באמצעות הומור, או ליצור דרמה גדולה כדילהעביר מסר, ו"להתחמק" מביקורת, כי מי שמולי יתמודד עם הכעס, או הדמעותשלי. זה לא מפחית ממידת האמת שיש בהן, אבל ברמה מסויימת, ואולי לא מודעת,קיימת הבחירה להתנהל באופן מסויים.

מסכות מול עצמנו

אנשיםרבים לא מכירים את עצמם לעומק, וגם  נסיונות "להוציא" מהם  מידע לגביהרגשות שלהם, או המחשבות שלהם בנושא מסויים יעלו בתוהו. לעיתים מדובר פשוטבשמירה קנאית על הפרטיות או על המחשבות, אך לעיתים מדובר במסכה שהאדם שם עלעצמו, והוא לא תמיד מצליח לראות דרכה.

טיפול בפרחי באך

בטיפולבפרחי באך יש לכל תמצית את ה"טיפוס"  שעומד מאחוריה, ולו היא תתאים ביותר.לכל אחד ואחת יש יותר מתמצית אחת שמתאימה, והן נבחרות לאחר שיחה עם המטפל,שיוצר את התמצית שהכי תתאים לאותו האדם, ותוביל אותו לאיזון שמתאים לו,ומכאן שהתוצאת הטיפול תהיה אחרת בין אדם לאדם, ותשמר את הייחוד שלו.

תמצית האגרימוני- אבגר

טיפוסה"מסכה" הוא אדם שמח, עם חוש הומור שכיף להיות בחברתו, ויכול להחשב ל"חייתמסיבות". אולם הוא אינו משתף בצרותיו או דאגותיו, או בכלל ברגשותיו, ומפחדשלא יקבלו אותו כפי שהוא, ולכן יש נטייה לנסות לרצות את הסביבה ולהיותכובש מצחיק ומקסים. כשהטיפוס זה ישאל לשלומו, התשובה לא תהיה "בסדר", אלאמצויין!

גם חבריו הקרובים לא ידעו מה עובר עליו, ואל המסיבות, האלכוהול, ואף הסמים הוא נמלט מתוך השקט שמציף את הפחדים והחששות שלו.

תמציתהאגרימוני יוצרת הרמוניה, ופרספקטיבה שבה אפשר להסתכל על המציאות כפישהיא, ולהתמודד עם הקשיים. היא עוזרת להסיר את המסכה, לשתף את הסביבה,ליצור הרמוניה, אופטימיות וחוש הומור בריא.

שיהיה לכולנו חג פורים שמח, ושנזכור להסיר את המסכות שכבר לא משרתות אותנו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלומי גולן, נטורופת, מטפל בתזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, פרחי באך, רפלקסולוגיה, עיסוי משולב, דמיון מודרך ורייקי.

מעביר סדנאות ניקוי רעלים, וקורסי רייקי.

אתר דרך טיפול הוליסטי

לעמוד של דרך - טיפול הוליסטי בפייסבוק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלומי גולן

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה29/08/20287 צפיות
טיפול בדלקת פרקים אם המטופל מגיע בתחילת הופעת הכאבים ייתכן ריפוי מלא אבל אם יגיע בשלבים מאוחרים כאשר הוא סובל תקפה ארוכה לא בטוח שאפשר לבטל את כל הנזק שנגרם. ישנה חשיבות גדולה להגעה בתחילת הדלקת או לא

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/20362 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19926 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18894 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18859 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18765 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18596 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica