חפש מאמרים:
שלום אורח
10.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כשמו כן הוא

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/07/20111040 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאז ימי עולם לימדו חכמי הקבלה כי לאותיות השפה העברית, בהצטרפותן לתיבה הנקראת "שם האדם", כוח רוחני עצום ורב המסוגל להשפיע על המזל ועל מאורעות החיים הנעשה עד לפרטי פרטים. לכן אין זה פלא שחכמת הקבלה עוסקת בכך רבות ומקדישה לנושא ספרות ענפה. אם כן, יובן כי שם האדם הינו מעין "בר-קוד" המקפל ואוצר בתוכו היבטים רבים אודות בעל השם- מהותו, טבעו, אופיו ויסודו. במאמר זה נסקור את מהותה ואיכויותיה של האות הראשונה (בלשון המקובלים היא אות הנשמה) בשם הפרטי. אות זו מסמלת את החלק הדומיננטי-אישיותי ואוצרת בתוכה את מירב העוצמה ,עליה נבנה השם כולו. לפיכך קיים בה אלמנט מכריע על סך ההבנות והאבחנות הקיימים בה. לנוחיותכם קיבצתי ואיגדתי משפחות של אותיות בעלות מכנה משותף, והקפדתי שרוח הדברים תישמר באופן אותנטי כפי המובא בספרות הקבלה לדורותיה.

האות הראשונה בשם הפרטי- א' י', ק' מזוהות עם משפחת המנהיגים והכוחניים. מייצגת מאפיינים של מספר 1 . מזל אריה וכוכב שמש. אותיות אלה מבטאות את ההנהגה, הכריזמה,הדומיננטיות,הנחישות והמעמד הכלכלי. אנשים אלה מאמינים בעבודה קשה וסומכים על עצמם בלבד. לכן לרוב עלולים לחוש בדידות. שואפים לביסוס מעמדם ולצבירת רכוש וממון באופן עצמי, ייחודי ומקורי. אוהבי לימוד והרחבת דעת. ידע נתפס בעיניהם ככוח לא מבוטל ולכן כל חייהם ילמדו ,בין במסגרות לימודיות ובין באופן עצמאי. יישאפו להתנסויות רבות מתוך שיקול דעת ולא יעשו צעד מהוסס. קיים בהם פן מעניין של כניעה על סף ביטול עצמי למול חזקים וחכמים מהם. פועלים בנחישות וללא לאות להשגת מטרתם. לא יוותרו על שליטה במחרב הפרטי שלהם ולא יאפשרו לאחרים לערער את יציבותם. רצונם ומסוגלותם להצליח גבוהה מאוד ולכן הם חשופים לפגיעת עין הרע דווקא מצד הקרובים. לפיכך עליהם להישמר מאוד. לרוב יעסקו במקצועות: הנדסה,פיקוד, ניהול, נדל"ן, ועסקים עצמאיים.

האות הראשונה בשם הפרטי - ב', כ', ר' מזוהות עם משפחת המטפלים בנפשם.מייצגת מאפיינים של מספר 2. מזל סרטן וכוכב ירח.
אנשים רגישים ביותר עם אנרגיה נקבית. יעדיפו חיים זוגיים ואינטימיים על פני חיי רווקות והוללות. אנשי השלום והפשרה. ימנעו מעימותים וממחלוקות, יוותרו ויגמישו את עקרונותיהם ואפילו שהצדק עימם. אנשים שיתופיים ותלותיים הזקוקים לתמיכה, למילה טובה ולאהבה. אך לא ידרשו זאת בקול. באם לא יקבלו את תשומת הלב ומנת הרגש לה הם זקוקים, הם עלולים להיכנס למועקה,לעצבות ומרה שחורה.פועל יוצא של מצב שכזה הוא התפרצות אגרסיבית על רקע אמוציונאלי שלא תובן לעיניים זרות. לרוב יעסקו במקצועות: טיפול, חינוך, פסיכולוגיה,הוראה,יישוב סכסוכים ואומנות.

האות הראשונה בשם הפרטי ג',ל,ש מזוהות עם משפחת החופש והפתיחות .מייצגת מאפיינים של מספר 3. מזל קשת וכוכב צדק.
אנשים בעלי נפש צעירה שהמוטו שלהם הוא "לחיות את הרגע". חיים בתחושה שיש לנצל כל רגע בחיים להנאה. אוהבי חופש,טבע ומרחבים. ניחנו ביכולת מחשבתית גבוהה ועולם עשיר של דמיון. בעלי חוש הומור וכריזמה כך שבכל מפגש חברתי "יעשו שמח". את רצונם יביעו באופן מקורי ושובה לב ולרוב ישיגו את מבוקשם בחיוך בשל קסמם הרב. בעלי זיכרון אדיר שלא שוכחים מאורעות ופרטים דקים שאחרים יתקשו לזכור. אנשים שורדים ,חזקים ומלאי אופטימיות. לרוב יעסקו במקצועות יצירתיים כמו: משחק, הדרכת מטיילים, אופנה, אסתטיקה,כתיבה.

האות הראשונה בשם הפרטי -ד',מ',ת' מזוהות עם משפחת הדיוק והסדר. מייצגת מאפיינים של מספר 4. מזל בתולה וכוכב חמה.
אנשים מסגרות בעלי משמעת עצמית גבוהה. יציבים,חרוצים ,קפדנים ומעשיים. הולכים בשביל הבטוח ונמנעים לקחת סיכונים שיש בהם פן הרפתקני. מאופקים ולא מסגירים רגשות. אנשים תכליתיים ופרפקציוניסטים בעלי יכולת ריכזו עמוקה. כזאת היורדת לפרטים דקים. מתכננים את צעדיהם, בכל תחום, בקפידה רבה והואיל ומדובר בטיפוסים מדויקים לא יתנו לחייהם להיות נשלטים ביד המקרה. איש אנשים אלה משרים אוירה של כוח וסמכות ומקנים לסובבים אותם תחושת ביטחון שיש על מי לסמוך בעת הצורך. יחד עם זאת עלולים ליפול למשברים נפשיים בשל חוסר מסוגלותם לראות מבעד למסגרות ולגבולות שהם הציבו לעצמם.מחושבים כלכלית ולא פזרנים בממונם. לרוב יעסקו במקצועות : מחקר, מדע,הנדסה,ארגון,אדריכלות, ניהול,כוח אדם.


האות הראשונה בשם הפרטי - ה',נ' מזוהות עם משפחת התקשורת והדיבור. מייצגת מאפיינים של מספר 5 . מזל תאומים וכוכב חמה.אנשי שיחה מרתקים. תקשורתיים,רב גוניים ולא מקובעים מחשבתית. בעלי נפש חופשייה ומשוחררת.מלאי חיים, חברותיים,נמרצים וקלילים. חדי מחשבה ובעלי תפיסה אינטואיטיבית. אומני הדיאלוג הבינאישי. חשדנים,סקרנים,מתפרסים על כמה נושאים בעת ובעונה אחת וחייבים להיות מעורים בכל הנעשה סביבם.יתקשו להתמיד במשימות הדורשות התמדה הואיל והם נזקקים לגיוון,תנועה ושינוי תדירים. לפיכך יתקשו לאחוז במשרה אחת לאורך זמן ויחליפו מקומות עבודה מדי תקופה. עליהם להיזהר בלשונם ולדעת לנצור אותה כשצריך. רגישים מאוד לעיכובים במזל ונזקקים לשמירה רוחנית. לרוב יעסקו במקצועות: תקשורת, יחסי ציבור,שיווק, נסיעות,כוח אדם,פוליטיקה,מוסיקה.האות הראשונה בשם הפרטי - ו',ס' מזוהות עם משפחת המתונים והסבלניים. מייצגת מאפיינים של מספר 6. מזל מאזניים וכוכב נוגה.אנשים רודפי צדק המזדהים בנקל עם מצוקת הזולת ועם השכבות החלשות. אידיאליסטים, דאגנים,שקולים ומשקיענים. אנשי בית ומשפחה וככאלה מצטיירים כדמות הורית למופת. יודעים לשתף ולחלוק ואף דורשים זאת מאחרים. מכבדים את השונה ועומדים על כבודם העצמי. סבלניים ומכלכלים את צעדיהם בתבונה ובתכנון יסודי. רגישים ופגיעים מאוד אך באותה מידה גם סלחנים ויודעים לעבור הלאה. לרוב יעסקו במקצועות :חוק ומשפט,שירות לקהילה,הדרכה,טיפול,ע.סוציאלית,אומנות.


האות הראשונה בשם הפרטי - ז',ע' מזוהות עם משפחת החכמה והבינה.מייצגת מאפיינים של מספר 7.מזל דגים וכוכב רהב (נפטון) ע"ש שר הים במסורת היהודית. כך למשל מתפרש בתלמוד הבבלי הפסוק "בְּכֹחוֹ רָגַע הַיָּם וּבִתְבוּנָתוֹ מָחַץ רָהַב" (איוב כו, יב) כמתאר את הניצחון על שר הים. אנשים מיוחדים ויוצאי דופן. יסודיים, עמוקים חכמים ובעלי מחשבה אנליטית ופילוסופית גם יחד. נמשכים למדעים ובאותה נשימה גם למיסטיקה ורוחניות. לא ינוחו ולא ישקטו עד אשר יבררו דברים עם תום ויעמדו על טיבם. בעוד שאחרים נמנעים מלעייף את שכלם הם מוצאים בכך אתגר מהנה. ידעו למצוא פתרון מקורי ולהיחלץ כמעט מכל בעיה בשל כושר המצאה ייחודי להם. אוהבים את חברת עצמם ובמקביל ידעו ליהנות גם מחברת אחרים. לרוב יעסקו במקצועות: פילוסופיה, דת ותורות רוחניות, מדע ומחקר,משחק,רפואה,משפט.

האות הראשונה בשם הפרטי - ח',פ' מזוהות עם משפחת האומץ הכוח והגבורה. מייצגת מאפיינים של מספר 8. מזל גדי וכוכב: שבתאי. מדובר באנשים הישגיים ושאפתנים. מסמנים מטרה וחותרים להשיגה ללא הרף ויש לציין כי דבר לא יעמוד בדרכם. נמרצים ולכן יניעו עצמם לעמדת כוח וכבוד המתורגמים לממון. חסונים נפשית,מנטאלית וגופנית. מנהיגים ויודעים להניע אנשים שיעשו את רצונם כרצונם. אינם חוששים מאתגרים מורכבים ויכולים להם. שקדנים וחרוצים ביותר והדרך שבה עליהם לצעוד על מנת ליישם את רצונם ידועה להם מראש ולפיכך לא יסבלו הפרעות מצד אחרים. עיני אחרים נתונות בהם ולכן לא מומלץ להם לגלות תוכניותיהם טרם זמנן שמא לא תשלוט בהם מידת הדין. לרוב יעסקו במקצועות: ניהול,כספים,עסקים,פיקוד,מדעים מדויקים,רכב.

האות הראשונה בשם הפרטי - ט',צ' מזוהות עם משפחת האידיאליסטים אוהבי הזולת. מייצגת מאפיינים של מספר 9. מזל טלה וכוכב מאדים. אנשים בעלי לב רחב, רודפי צדק ושלום למען הפרט. אנשי העולם הגדול. פורצי דרך מחשבתית ונאבקים על עקרונות אידיאליים כמו:שוויון,הגינות וסיוע לקבוצות חלשות. נפשם משתוקקת לחופש ולנדודים על פני העולם כולו. אנשים היודעים להעניק מעצמם לאחרים באהבה ומבלי לחפש תמורה למעשיהם. דינאמיים ונמרצים בעלי מזג חם ונפש כובשת. יכולים להנהיג בקלות מתוך כריזמה שופעת והשראה ייחודית להם בלבד. לא יסבלו התנגדות לאחד מעקרונותיהם ויאבקו בדרכים אלגנטיות עד שיביסו את מתנגדיהם. לרוב יעסקו במקצועות: פוליטיקה,ספרות,עיתונות,מדע,אומנות,עסקים חובקי עולם.

מוגש בברכה

יצחק אהרון

יועץ, חוקר ומרצה של תורת הקבלה. ראש מרכז "חכמה" המרכז לקבלה וליהדות בפתח תקוה. מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית, עורך את מדורי הקבלה באתרים ynet,walla, ומשדר בקו המומחים של רדיו 103FM וברשת ב' בימי שישי בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. 03-9220784 . www.kabalah.co.il

© כל הזכויות שמורות•החומר באתר זה מוגש בברכה מטעם יצחק אהרון ו/או "חכמה" המרכז לקבלה למען הגברת המודעות ולשיפור איכות החיים של כל אחת ואחד. בשל כך הוא מותר לשימוש והפצה ללא הגבלה ובתנאי שתוכנו לא ישונה ויצויין מקורו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יצחק אהרון

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12991 צפיות
הנפש האנושית מלאה פחדים, מודעים ושאינם מודעים. חלקם נצברים ונאספים במהלך חיינו כחלק מהשפעות חברתיות וסביבתיות, וחלקם מולדים. יובן כי קשת האמונות והסממנים לשמירה והגנה מפני עין הרע כמוהם כים הגדול. אך מעל לכולם שוכנת לה בבטחה החמסה. על משמעותה ומקורה של החמסה במאמר שלפניכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12837 צפיות
לצערי הרב החברה המודרנית עם כל הישגיה הרבים לא השכילה להפנים את העובדה כי יש להתייחס אל האישה כשווה בין שווים, ועדיין עינינו הרואות את מקרי ההתעללות הרבים אותם האישה חווה הן בתא המשפחתי ,במקומות העבודה ואפילו ברחוב, שם מייחדים לנשים מסלול נפרד להליכה ונסיעה בתחבורה ציבורית ועד כדי השפלה ביריקה על ילדה רכה בשנים, שהיורקים השפלים מיטיבים לבטא את מידתם הרעה והלא מתוקנת הרואה בילדה קטנה כמעוררת את היצרים רחמנא לצלן.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12948 צפיות
מאז ומעולם הנושא הבוער ביותר בקרב בני האדם היה תחום הזוגיות והאהבה. מי אינו רוצה למצוא את בן/בת הזוג המתאים לו ביותר? מי אינו רוצה למצוא זוגיות חיובית שתמלא את עולמו ותשלים אותו? מי אינו רוצה מערכת זוגית נכונה ותקשורתית? בדברים הבאים אגיש לכם הקוראים כלי בסיסי לבדיקת ההתאמה הזוגית באמצעות חישובי גורלות. אציין כי אין לראות בכך גורל זיווגים מלא אלא לכל היותר זיהוי נקודות החולשה או החוזק בקשר שלכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12802 צפיות
תקופת ימי ט"ו בשבט נושאים עימם ריחות של שינוי באוויר. תחילתה של תקופה חדשה בפתח הטבע משנה פניו, השמים מתבהרים וקרני השמש פורצות מבעד לעננים, מאירות ומלטפות בחמימות עדינה כיד מלטפת. שירת ימי החורף כמעט בסיומה וניתן להבחין בבואו של האביב המתקרב. עתה הבשילו התנאים להתחדשות ולפריחה מחודשת שבסופם האילנות יצמיחו פירותיהם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11848 צפיות
אחד הדיברות אוסר על עבודה זרה, יצחק אהרון מחבר בין עבודה זרה לסקרנות ומסביר על הקשר ביניהם לתחושת הריקנות שאנו עלולים לחוש בחיינו

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11876 צפיות
חכמת הקבלה מלמדת כי לכל דבר גשמי שקורה לנו יש מקורות רוחניים וכל פעולה שאנו מבצעים מושפעת מהמזל המלווה אותנו. יצחק אהרון מלמד על כוחותיה של עין רעה ועל מה נוכל לעשות כדי לבטל את השפעתה

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/07/111091 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים ביהדות הנוגעים לשמירה על לכידות התא המשפחתי סובב סביב עניין טהרת המשפחה. עניין זה נידון בהרחבה בקרב חכמי ישראל במרוצת הדורות דווקא בשל היותו מהווה אבן יסוד בקיום נישואין מאושרים ובריאים. במאמר זה אני מבקש להראות את הגישה העתיקה אל ימי הנידה, כפי שהיא משתקפת במקרא. אם כן מהי אותה טהרה ולשם מה היא נועדה ?

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1934798 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1919281 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1916722 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1927785 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19524 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19458 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19766 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica