חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ציוד כיבוי אש

מאת: הגרייעוץ עסקי27/07/2011822 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר פורצת אש הפעולה הראשונה שתתבצע היא יצירת קשר עם מכבי אש. קיימות פעולות נוספות שניתן לבצע כדי להשאיר את האש תחת שליטה ולמנוע פגיעה ברכוש ובנפש.

במבנים ציבורי ובד"כ אף במבנים פרטיים ניתן למצוא ציוד כיבוי אש, מטרתו ותכליתו היחידה הינה שימוש בעיתות חירום ורק עד להגעת כוחות הביטחון. ציוד כיבוי האש נועד לצורך מזעור הנזקים עד להגעת מכבי אש וגם על מנת לאפשר לבני אדם אשר נמצאים במבנה יציאה בטוחה מהמקום.

כאשר מדברים על תחום כיבוי אש החלוקה היא לשניים:

ציוד כיבוי אש ידני - מופעל ע"י אדם במידה והבחין באש, לדוגמא: מטפים, זרנוקים וגלגלונים.

ציוד כיבוי אש אוטומטי - מופעל ללא התערבות יד אדם בצורה אוטומטית בעת זיהוי של המערכת אש או עשן. יש לציין כי גם כאשר לא הובחן ע"י אדם כי פרצה אש או על קיום עשן במקום. לדוגמא: ספרינקלרים, מטפים אוטומטיים המבצעים כיבוי בגז או באבקה.

ציוד כיבוי אש בד"כ יופעל ע"י אדם אשר אינו מיומן בכיבוי שריפות ולכן ציוד כיבוי אש קל ונוח לתפעול. קיימת חשיבות שבכל מבנה יוצבו אביזרים וציוד ציוד כיבוי אש ידניים לשימוש בעיתות חירום ולצורך מתן מענה ראשוני במקרה בו פורצת שריפה. כמו כן לצורך מניעת נזקים לרכוש ולחיי אדם.

בבתי ספר, מקומות עבודה ובתי חולים, ההמלצה היא להגדיר אדם אחראי לנושא בטיחות אש וכמו כן להעביר את העובדים הדרכות תקופתיות בנושא בטיחות אש ושימוש בציוד כיבוי אש. כאשר יקלעו למקרה חירום יידעו כיצד לתפעל את ציוד כיבוי אש וכיצד לפעול לצורך פינוי מהיר ובטוח של האנשים במבנה.

ישנם מקומות עבודה רבים בהם ממנים נאמני בטיחות שכל תפקידם לנהל מקרי חירום ולהוביל בצורה מסודרת ובטיחותית את האנשים במבנה למקום בטוח לצורך מניעה ומזעור של נזקים בנפש וברכוש.

יש לקחת בחשבון טרם התקנת ציוד כיבוי אש בבתי עסקים בהם קיים ציוד שיכול להיפגע מנזקי האש או אף מציוד כיבוי האש כמו ספרינקלרים שתוך דקות מציף את כל המבנה ויש להתאים את ציוד כיבוי אש לרכוש הקיים במקום, לסביבת העבודה ולאופי המבנה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חנגרי הגר בוגרת תואר ראשון במדעי החברה ומתמחה בשיווק וקידום אתרים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הגר

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20117 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2080 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20157 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20427 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191110 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18429 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18526 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica