חפש מאמרים:
שלום אורח
21.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד להשיג ביטחון עצמי?

It took me a long time not to judge myself through someone else's eyes. 
Sally Field

 נראה כי סאלי פילד אינה היחידה בכל הקשור להרגל לראות עצמה מבעד לעיני אחרים. רבים מאיתנו עושים זאת, חלקנו יותר חלקנו פחות, ויש מי שבוחנים עצמם תדיר במשקפי זולתם וממתינים לאישור של אחרים על מנת לעשות צעד זה או אחר או על מנת לאשרר את הישגיהם. פעמים רבות אנשים אלו מאופיינים בבעיית ביטחון עצמי.

בעיות ביטחון עצמי נוטות להשפיע על תחומי חיים שונים של אנשים. יש מי שבעיית הביטחון העצמי שלהם מתפרשת על פני מספר נרחב יותר של תחומים, ואילו עבור אחרים הבעיה ישנה אך באופן מצומצם יותר.

מכל מקום אלה גם אלה היו שמחים לנוסחת פלאים באמצעותה יוכלו לרכוש ביטחון עצמי. אז, השאלה הבלתי נמנעת היא כיצד להשיג ביטחון עצמי?

נראה כי יש אמצעים רבים אותם ניתן לנקוט על מנת לנסות ולהשיג ביטחון עצמי, חלק מהם עוברים דרך אימון אישי שלכם, חלקם עוברים דרך אינטראקציה עם הסביבה ושיפור של תקשורת בין אישית. אך נראה כי כל האמצעים דורשים התמדה.

אנשים שונים מוצאים אמצעים שונים כיעילים. לעיתים אמצעי אחד מסייע בידי מאן דהוא אך אינו מסייע באותה המידה לזולתו. בידקו אילו מהטיפים המוצעים מטה מתאים יותר עבורכם והתמידו בו. על כן סבלנות והתמדה הן גם מילות מפתח בדרך להשגת ביטחון עצמי.

מספר אמצעים עיקריים להשגת ביטחון עצמי

1) לעיתים בשל בעיית ביטחון עצמי, נוטים להתמקד או אפילו לחפש את השלילי, ואז בשגגה זונחים את ההישגים או לא מעניקים להם את המקום הראוי להם. לימדו להכיר בהישגיכם וללמוד מהם. אך אל  תקפאו על השמרים, חפשו כיצד להשתפר, כאשר יש צורך. תאמנו את עצמכם לראות את הטוב שלפניכם. כל אימון אישי בכל נושא, תהא מטרתו הראשונית אשר תהא, הוא גם תהליך הנעוצה בו העצמה, וככזה משמש גם לשיפור ביטחון עצמי. לכן עליכם ללמוד מהישגיכם גם כשהם נראים לכם זוטות.    

2) ביטחון עצמי לעיתים מהווה את ההבדל בין אדם כישרוני ביותר לבין רעהו שאולי לוקה באותו תחום אך עושה את שעושה תוך הפגנת ביטחון עצמי משווע שלעיתים מצטייר בעיני הסביבה כגורם מוביל עליו ניתן לסמוך ידינו. לעיתים הסביבה יכולה להיות שיפוטית וככזו הסובבים עלולים לראות בהיעדר ההישגים התוצאתיים כהיעדר יכולות. וזאת מבלי לדעת כי אין כך הוא הדבר, כי אם הבעיה נעוצה בביטחון עצמי נמוך. מסר זה מהסביבה עלול להיות בעוכריכם במיוחד במצב של ביטחון עצמי נמוך, בו לעיתים תגובות מהסביבה הופכות למדד לפיו אתם חיים וממנו אתם ניזונים. 

 מעטו במגע עם מי שאתם חשים פוגעים בביטחון העצמי שלכם, התקרבו למי שאתם חשים נוח במחיצתם

תקשורת בין אישית וביטחון עצמי

3) אנשים עם ביטחון עצמי נמוך נתקלים בקשיים בקיום תקשורת בין אישית בהזדמנויות שונות. מחקרים מלמדים כי שיחותיהם עם אחרים יאופיינו ביישום של תקשורת בין אישית הנוטה לקצוות, תקיפה למדי או פסיבית, דהיינו לא כזו המווסתת או נינוחה. ואיך ביטחון עצמי מתקשר לכך? מי שאינו לוקה בביטחון עצמי ירוד מאפשר לעצמו תקשורת בין אישית שמחד יכולה להכשיר בעבורו קרקע להישגים, ומאידך גם תקשורת יותר נינוחה. וחשוב בעיניי לפחות כי התקשורת תאופיין בכבוד הדדי ובהתחשבות לרעך. באופן זה לא רק תדאגו לעצמכם ולטיפוח הביטחון העצמי האישי שלכם אלא גם לטיפוח הביטחון של רעכם. תאפשרו לזולת קיום שיחה שאינה מותירה חוויה שלילית או פוגעת בדימוי או בביטחון העצמי של מי מכם. כך או כך יצאתם ושכרכם בידכם.  

 מכאן שלתקשורת בין אישית יש מקום בסוגיית הביטחון העצמי ומשכך עשויה היא למצוא מקום גם בהשגתו. נסו לטפח תקשורת בין אישית בשיחות שונות על עניינים שונים עם אנשים שאתם סומכים עליהם, מי שאתם יודעים שאינו שש אל קרב בעת שיחות עימו (כי יש גם מאלו), נינוחים שיגרמו לכם להרגיש טוב עם עצמכם, שלבו עצמכם בשיחות עם אחרים. כך תרכשו ביטחון עצמי אט אט גם לשוחח עם זרים.

4) בהמשך לכך, יש תחום המעניין אתכם? תחום בו רכשתם ידע? הצטרפו לקבוצה הדנה בסוגיות הללו או ארגנו קבוצה כזו בעצמכם, הפכו לפעילים. ואז טלו חלק בדיון, דברו הראו מהידע שבאמתחתכם, הזינו זה את זה, עשו את הדיון למועיל, וכך תרגישו כי הביטחון שלכם עולה. נוסף על כך, תשפרו כישורים חשובים של תקשורת בין אישית.

5) היופי הפנימי הוא החשוב. זהו קו מנחה בו אני מאמינה באמת ובתמים, החזות אינה חזות הכל, בלשון המעטה. אך כפי שציינתי טיפוח הביטחון העצמי הוא לעיתים קונספט שמצריך התאמה אישית. משכך, במידה וסגנון לבוש מסויים או טיפוח עצמכם גורם לכם להרגשה טובה, לכו על זה. במידה וטיפוח חיצוני מלטף בקרבכם את ההרגשה הסובייקטיבית שלכם ומטפח גם את ביטחונכם העצמי, עשו כך. אך אל לכם להיתלות במה שאתם רואים במראה לצורך טיפוח הביטחון העצמי, בטח לא באופן אבסולוטי. ראו בכך פעולה נלווית. 

לסיום

לא בהכרח דבר העובד עבור אחד, עושה את אותו השירות גם לרעהו. רכישת ביטחון עצמי אינה בהכרח מדריך ובו “one size fits all”. דומני, כי עליכם להיות סבלנים ולבחון זאת לאורך תקופה תוך תקווה. ראו מה עובד יותר בשבילכם, ותתאימו הצעדים, תדירותם ויישומם באופן שיתאים למידותיכם, כיוון שאף אחד לא מכיר אתכם טוב מכם. החלטתכם לטפח את הביטחון העצמי חשובה. מצאתם חבר למסע שיסייע לכם בכך?  מה טוב. אך גם לבד זה אפשרי. החשוב הוא שתעזרו גם לאחרים, אם אתם יכולים ואל תאבדו את המהות של עצמכם. 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד שרית אמסלם

מאת: עו"ד שרית אמסלםנדל"ן ומקרקעין06/12/11725 צפיות
תמ"א 38 הפך למונח שגור והפך בשיח כפתרון לחיזוק מבנים ישנים מרעידות האדמה. חרף החזון שהביאה איתה תמ"א 38, נראה כי דה פקטו יישום הפרוייקט נתקל בבעיות, ומציאותו שונה. מגוון גורמים, מחלוקות ובעיות הפכו לחלק מהפרוייקט ולעיתים אלה מהווים אבן נגף ביישומו, ולראיה מספר המבנים בהם בוצעה תמ"א 38 נמוך מזה הדורש חיזוק.

מאת: עו"ד שרית אמסלםקנין רוחני06/12/116667 צפיות
חוק זכויות יוצרים בא להגן על יצירות ממגוון סוגים, גם אלה שעשו דרכן לאינטרנט, האכיפה של הזכויות באינטרנט אינה משימה קלה כלל ועיקר. בשל עובדה זו יש הטוענים כי לא די בחוק זכויות יוצרים על מנת למלא אחר מטרה זו ויש צורך באמצעים חיצוניים. ברם נראה כי החוק משמש אכסניה לאמצעים משפטיים להתמודד עם זכויות יוצרים גם בעידן האינטרנט, ומשך לא ניתן לומר כי אין כוחו כלל בזירה זו.

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19823 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19811 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/171922 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/16955 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/16843 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/16941 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica