חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נוהל הפעלת מתנפחים

מאת: עידן מורהפקת אירועים01/02/20091063 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נוהל הפעלת מתנפחים - מרץ 2008 - משרד החינוך, התרבות והספורט - חלק 1
האגף הבכיר לביטחון, בטיחות ושע"ח


1. כללי

א. ביטול נהלים קודמים: נוהל זה מבטל את כלל הנהלים שהופצו עד כה בעניין זה במערכת החינוך, הנוהל האחרון שהופץ באתר האינטרנט היה נובמבר 2007 , נוהל זה מבטל גם אותו.

ב. פעילויות מתקנים מתנפחים נפוצות בארץ בכלל ובמסגרת אירועים במוסדות חינוך בפרט. במהלך השנים האחרונות אירעו מספר תאונות חלקם קשות שבהם נפגעו תלמידים במסגרת אירועים בהם היה שימוש במתקנים מתנפחים.

ג. מתוך תחקירים מעמיקים שנעשו במערכת החינוך וכללו ניתוח הכשלים והגורמים של התאונות, הגענו לידי מסקנה שיש לנקוט בפעילות הכנה וארגון מחייבות אשר יובילו להפעלת מתקנים אלו באופן בטוח יותר.

ד. בשנים האחרונות גדל מגוון המתקנים המשלבים טיפוס, גלישה, קפיצה, פעילות מים, רכיבה ועוד. מתקנים אלו הופכים מורכבים ודורשים מיומנויות הולכות וגוברות והשגחה על ילדים בזמן הפעילות. עובדה זו דורשת מצד המפעיל רמת פיקוח בקרה ומיומנות הולכת וגוברת.

ה. עקב התפתחותו של ענף זה בקרב פעילויות ילדים ונוער ושימוש במתקנים אלו באירועים , ברשויות המקומיות ובמוסדות חינוך, פנה אלינו משרד הפנים וביקש לכלול את הנוהל הקיים במסגרת המחייבת את המפעילים ברישוי עסקים בהתאם לנוהל והנחייה זו.

ו. לפיכך, פעילות זו מחייבת מצד הנהלת מוסד החינוך או תנועת הנוער תשומת לב רבה והשתתפות פעילה בהשגחה והכנה של פעילות זו.

הערה: נוהל זה נכתב בהתאמה לתקן האירופאי העוסק במתקנים מתנפחים, בימים אלו הוקמה ועדת במכון התקנים העוסקת בכתיבה ובחינה של תקן ישראלי, במידה ויפורסם תקן ישראלי למזרונים מתנפחים יותאם נוהל זה לתקן שיפורסם.

2. מטרה

מטרתו של נוהל זה, לפרט את התנאים והתהליכים שיישומם יבטיח את בטיחות המשתמשים במתקנים מתנפחים או בעת שהייה בקרבתם, במסגרת פעילות מאורגנת ומנוהלת על ידי המוסד החינוכי, המתנ"ס או תנועות נוער.

הנוהל כולל את הנושאים האלה:
1.הגדרות
2.ההסמכה הנדרשת למנהל אתר מתנפחים
3.סוגי הבדיקות והאישורים למתקנים מתנפחים
4.תפקיד מנהל המוסד החינוכי והאחראי על הפעילות
5.עקרונות להפעלת אירוע עם מתקנים מתנפחים
6.הוראות להצבת המתקן וההכנות לפעילות
7.הפעלת המתקן
8.קיפול המתקן וסיום הפעילות
9.הפעלת מתקן בחוף ים
10. הפעלת מתקן בבריכת שחיה
11. תרחישים מסוכנים והפעולות בעקבותיהם

נספחים:

ניספח 1 - מבנה ותכלות תיק מתקן
ניספח 2 - דוגמת תיק מתקן
ניספח מספר 3 - רשימת בדיקה שגרתית

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה, עידן מור
idan's - אטרקציות לאירועים

בר ממתקים
מפלי שוקולד
בר אקטיבי לילדים
מתנפחים
שולחנות משחק
ג'ימבורי ועוד!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן מור

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12592 צפיות
נספח מספר 3 - בדיקה שגרתית מספר הנושא הנבדק הערות 1. בדיקה כי המקום מתאים להתקנת המתקן 2. כל העגינות בטוחות ומחוברות לקרקע כנדרש 3. ציוד משני כמו מזרוני הגנה קיים ומונח במקום 4. אין חורים או קרעים משמעותיים באריג ובתפרים 5. נעשה שימוש במפוח המתאים 6. לחץ האוויר הכולל מספיק כדי להעניק בסיס יציב וקשיח במתקנים מתנפחים (לא קשור לג'ימבורי להשכרה) 7. אין חלקים אלקטרוניים חשופים והכבלים אינם שחוקים וגלויים. 8. אין נזק לפלגים, שקעים ומתגים. 9. צינור הקישור והמפוח מחוברים בחוזקה זה לזה. 10. המפוח ממוקם

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12618 צפיות
נוהל הפעלת מתנפחים - מרץ 2008 - משרד החינוך, התרבות והספורט - חלק 10 האגף הבכיר לביטחון, בטיחות ושע"ח יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12685 צפיות
חלונות א. שטח החלונות בגן הילדים יהיה לפי התקנות והתקנים המקובלים של המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה. ב. כאשר הסף התחתון של החלון נמצא בגובה מעל 2 מ' מפני הקרקע יהיו החלונות מובטחים מפני כל אפשרות של נפילה חופשית דרכם. החלונות יוגנו מפני נפילה על ידי מניעת הפתיחה של אגף מעל 100 מ"מ (ראה מתקן מגביל פתיחה אוניברסלי של חלונות כאחד מן הפתרונות נגד נפילה דרך חלונות). מפתח מגביל פתיחה יימצא בקופסת ניפוץ אדומה, בידי המורה/הגננת, בארון המפתחות ובידי המנקה של החלונות. כל המפתחות בגן הילדי

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12569 צפיות
יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורבידור ופנאי - כללי11/11/12988 צפיות
הניהול של מתקני משחקים באתרים ציבוריים בעיר הינו בתחום האחריות של אגף שפי"ר בעירייה. מתקני משחקים נמצאים בעיקר בגנים ציבוריים ובגני ילדים.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12625 צפיות
שלום לכולם, שמי עידן מור ואני מנהל את העסק המשפחתי "עידנ'ס" כבר מספר שנים (אבא שלי בחר את שם העסק... אין לי שיגעון גדלות או משהו...). בתחילת הדרך, בין השנים 2002 ל-2007 תפעלתי 3 משחקיות לילדים, אחת בפ"ת ושתיים בר"ג, אחת במרכז אלרם ברח' ביאליק והשניה ב"מרום סנטר", בשכונת מרום נווה.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12773 צפיות
חוגגים אירוע ומעוניינים לשדרג אותו משמעותית? השכרת מכונת פופקורן תעשה בשבילכם את העבודה! השכרת מכונות פופקורן דרכנו יכולה להתקיים בכל ימי השבוע ובהתראה קצרה. במידה ותבצעו השכרת מכונת פופקורן אנו מבטיחים לכם אירוע שלא תשכחו!

מאמרים נוספים בנושא הפקת אירועים

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/19662 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/19789 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/19611 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/19591 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאת: עידן אברהמיהפקת אירועים21/02/18665 צפיות
אצל איזו חברה כדאי לשכור אוהלי אבלים? צריכים לשכור אוהל אבלים? חשוב לדעת כי יש מספר חברות שמציעות שירות בתחום זה. כמה חשוב לכם לבחור בחברה טובה ומומלצת בה תקבלו שירות מושלם שעונה על הצורך שלכם. כאשר נזקקים לשכור מוצר חשוב למצוא את נותן השירות שיש בידו את היכולת לספק את המוצר ואת השירות בצורה מושלמת. שימו לב שזה נכון גם באשר לשכירת אוהלי אבלים. ניתן לברר ולמצוא את החברה המומלצת בה תוכלו לקבל מענה מושלם לצורך שלכם. קראו על כך בשורות הבאות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים26/09/171309 צפיות
רעיון למסיבת רווקות בחוץ הוא מעולה לחודשי הקיץ אבל מסתבר שלא כל בחורה מעדיפה לחגוג אותו. 9.5% סרבו בכלל לחגוג בחוץ. איפה כן? במקום הראשון 59 נשים שהן (29.5%) מכלל הסקר מעדיפות לחגוג במסיבת בריכה מתוך מאתיים נשים. כנראה שיש משהו בבריכה שגורם לתחושה של חופש. מספיק להיזכר בתמונות מהבריכה במסיבת הרווקות של הדוגמנית שלומית מלכה כדי להבין את תחושת השמחה והכיף.

מאת: דוד דרומרהפקת אירועים08/09/171476 צפיות
להקת "דוסה נובה" הינה להקת אירועים וחומר מקורי הקיימת כשמונה שנים ומופיעה בארץ ובחו"ל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica