חפש מאמרים:
שלום אורח
06.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פסיכומטרי - כל מה שרציתם לדעת

מאת: aleshkinaפסיכומטרי24/02/20121394 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

פסיכומטרי - כל מה שרציתם לדעת

מה זה בעצם פסיכומטרי?

מבחן הפסיכומטרי מהווה אמת מידה על פיה קובעים המוסדות להשכלהגבוה בארץ את רמת ההתאמה של המועמדים למקצועות השונים. מבחן הפסיכומטרי אחיד לכללהנבחנים ואינו מושפע מציוני מגן והערכות הניתנים לתלמידים הניגשים לבגרות. ברובמוסדות הלימוד הבחינה הפסיכומטרית שקולה לתעודת הבגרות ולכן ההחלטה אם לקבל אותךלמוסד הלימודים תושפע 50% מממוצע הבגרות ו- 50% מציון הפסיכומטרי.

מבנה המבחן

מבחן פסיכומטרי בנוי משמונה פרקים שמורכבים משלושה נושאים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית.השאלות במבחן הן אמריקאיות (בחירה בין ארבע תשובות לכל שאלה).

  • פרק החשיבה הכמותית עוסק ביכולת של התלמיד להתמודד עם מספרים וחשיבה מתמטית ולמרות שהרמה של המתמטיקה לא גבוה במיוחד האופן בו מוצגות השאלות מורכב ודורש אימון.

  • פרק החשיבה המילולית עוסק בכישורי השפה של התלמיד, בודק את היכולת להסיק מסקנות לבצע אנלוגיות ולהשתמש באוצר מילים ולחשוב בשיטתיות.

  • פרק האנגלית בודק את רמת הבנה הידע ויכולת הקריאה של התלמיד בשפה האנגלית.

הזמן בניתן למבחן הוא 200 דקות והוא מכיל 220 שאלות.כך שישבממוצע פחות מדקה לפתירת שאלה. נשמע בלתי אפשרי, אך בעזרת תרגול זה אפשרי.ציוניהמבחן נעים בין 200-800 והוא יחסי בין כל הנבחנים, כלומר הנבחנים משפעים על הניקודהנקבע לכל שאלה נכונה או שגויה. בהתאם לנבחנים כך רמת הניקוד.

איך ללמוד לפסיכומטרי

נראה שיש יותר מידי חומר ולמידה לבד תהיה קשה ומסובכת, לכן כדאילגשת לאחד מקורסי הפסיכומטרי הקיימים להכנה למבחן. קורס פסיכומטרי נלמד כיצד לפתור תרגילים מתמטיים בצורה פסיכומטרית ולא כפישהינו רגילים, נלמד את ההיגיון מאחורי השאלות בעברית ואת ה"טריקים" לפתירתם, כמו כןתרגול של ניצול זמן נכון וסימולציות של המבחן יעזרו לנו להתמודד עם הלחץ של וחרדהשהמבחן מייצר. לימודי פסיכומטרי יתנו את ההכנה הטובה ביותר למבחן כי הוא יעזור לנו להמשיךבדרכנו, להתקבל למוסד האקדמי שרצינו לעסוק במקצוע שנבחר ולהשיג את כל היעדיםשהצבנו. והוא המפתח להמשך הדרך.

אפשר לגשת לעוד מועד ?

אין הגבלה לכמות הפעמים שמותר להיבחן. אך קיים איסור להיבחן בשנימועדים סמוכים כלומר אם ברצונך לגשת למועד נוסף עליך לדלג על המועד הקרוב למועד בונבחנת ולגשת למועד שאחריו. אין מה לדאוג הציון הקובע בבחינה הפסיכומטרית הוא הגבוהמכולם. חשוב לציין שהציון תקף למשך 7 שנים.

לאן נשלח הציון ?

ציון הפסיכומטרי נשלח, באופן אוטומטי, תוך 45 ימים לאוניברסיטאותהשונות: בן גוריון , בר אילן, חיפה, העברית, תל אביב והטכניון ובנוסף גם למוסדותאותם סימנתם בטופס ההרשמה. ניתן לשנות (להוסיף או להוריד) גם לאחר הגשת טופס ההרשמהבאמצעות דואר למרכז הארצי. כמובן שציון הפסיכומטרי יישלח אליכם בדואר הביתה למרותשתוכלו לראותו באינטרנט (אתר המרכז הארצי) לפני.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המומחים באסטטיקה, הסרת שיער בלייזר, הסרת משקפיים בלייזר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת aleshkina

מאת: aleshkinaמסיבות רווקים ורווקות01/10/131054 צפיות
הוא התלבשוירד למטה לאכול ארוחת בוקר והצטרף לבת שלובמטבח. איש מהם לא דיבר על מה שקרה מחוץלחדר האמבטיה,ודן ציינו שהוא צריך לצאת ללכתלאונים . לואיז ציינו שהיא הולכת רכישה עם חבר בבית הספר והם היו גם לחזור לביתו ביחד כמו שלא היה סגל באותו שבוע. דן נישק את הבת שלו עלמצחוויצא לעבודה.

מאת: aleshkinaמסיבות רווקים ורווקות01/10/131016 צפיות
לואיז.... לא מרגישה טובה מאוד ... . היא הרימה את מבטווראתה עלהתחת לבושי הביקיני הקטן מתפתלבכניסה שלהכלואיז חיפשו את המדף . אמנדה הגיעה והתחילה ללטף את התחת הקטן עם שתי האצבעות לוחצות ומשפשפת את חברתה. לואיז תפסה אתשדהמהמדף ומעדכהיה להיות ליטף את התחת שלה . שניהם נפלו על הרצפהואמנדה הייתה הראשונה לפעולה. לואיז נחתה על ארבעוהתחת שלה הזדקר . אמנדה תפסה אותה פעם נוספתוהסטה לגזרים את החומר, החלה להשתמש בלשונה על החברה שלה 10 שנה קודם לכן . היא דחפה את הלשון שלה בתוךהכוס נטולת שיער מעט לאחר מכן עלית

מאת: aleshkinaמסיבות רווקים ורווקות01/10/131125 צפיות
לואיז הייתה עדיין מחזיקה את הקופסה, אבל את התוכןשנשפך על השטיח. מה איתך כוזב אמנדה, בבקשה להפסיק ........ להפסיק . היא התחילה ליהנות ממה שסיים להוהמשיכה למחות במתינות עלהפלישה לגופה. היא יכלה לראות את זין הצעצוע, על השטיח והופתעה עד כמה גדול היה חלק מהם . פתאום היא התרחקה והתעמתה עם אמנדה . הפנים הקטנה והמתוקות שלה הייתה מרוחברוק והוא או היא תפסה את לואיז שוב ונשקה אותהמלאבפה. לואיז השתנקה וניסתה לדחוף את אמנדה משם. כתחליף את ידה נגעה בתליוןוהיא או הוא החזיר את הנשיקה החמה, הלחה חלקלקה באופן מי

מאת: aleshkinaאסטרולוגיה01/10/131507 צפיות
כמות גדולה - כדי שתוכל הצלחהבשנה הקרובה הולכת להיותהרווח לא משנה את היתרונות הטובים להתעלות כמה 1 כי מסוים מפורסם שפע המזל שלך. זה 12 החודשים לפיה תוכל לפתח הזדמנויות רגשות טובות וסוף העמוד הדברים יכול להתאים לטובתךותאפשר כדי שתוכל 12 חודשים של כראוי לרווחתה ושגשוג -וכל קורסבלהעיף. נצל אתההזדמנות שלך להיות הרבה זה יכול להיות 12 חודשיםואל תהסס ללכת במקרה שאתה מתבקשלהישגים שיוכלו למקסם את האחוזים הפוטנציאליים כמה האחרון וקשים.

מאת: aleshkinaאסטרולוגיה01/10/131418 צפיות
מותג חדש לגמרי 12 חודשים מתחילים וכל מרווח מסמלבגין כזה מלווה בהנאה ובציפייה , כולנו מקוויםלשנה טובה גדול יותר, בכל המקום בחיינו, בשנהשהיה נותנת לנו את המתנות . כל אחד מאיתנו עשוי לרצות ללמוד על מה מוכן לנו12 חודשים , ייתכן שתצטרך עםתחזית שנתית שאינו ציבורי תוכל לגלות בעיות האחרון .

מאת: aleshkinaאסטרולוגיה01/10/131167 צפיות
כולנו מכירים את רעיון אסטרולוגיה. כולנו יודעים שיש אנשים המוצאים את עצמם שמאמינים שזה הסלבריטאים יכולים לנבא את העתיד בצורה זו או אחרת. אנשים המוצאים את עצמם לא מעט נוהגים לקרוא את הטור של הורוסקופ בעיתון. הורוסקופ הוא למעשה תחזית אסטרולוגיה אישית. הורוסקופ נכתב על כל מזל ומזל: על דלי, על דגים, על טלה, ועל כל שאר המזלות על עולה בקנה אחד עם סדרם בגלגל המזלות. אנשים רבים מתכננים את הנוכחי שלהם או את בשבוע שלהם על בתגובה התחזית שנכתבה בטור הורוסקופ בעיתון, ובטוחים שזה הדבר שמסייע להם לחיות את חייהם

מאת: aleshkinaזוגיות ואהבה05/12/121281 צפיות
ליווי עסקי נגמר הנוכחי המפתח על ההישג בשביל עקרון חברת ובעלי חברות קטנים וגדולים, כאלו שטמון בהם הפוטנציאל להשיג ולהתנהל בחכמה, מסדרון הם צריכים עזרה חיצונית שתאפשר להם להיות יותר מקצועיים ומובילים בתחום שלהם. ליווי עסקי הוא בדרך כלל מה שהופך מנהל ממוצע לראש חברה מבריק, לאחד שמסוגל להוביל את החברה שלו למימוש ולשגשוג אמתי.

מאמרים נוספים בנושא פסיכומטרי

מאת: amirdadon90פסיכומטרי22/11/161147 צפיות
כל מי שמבקש לגשת לבחינה הפסיכומטרית משקיע לא מעט זמן, מאמץ, אנרגיות ובמקרים רבים גם כסף כדי להתכונן לקראתה.

מאת: amirdadon90פסיכומטרי13/09/161387 צפיות
מדי שנה ניגשים אלפי צעירים לבחינה הפסיכומטרית שמהווה שלב הכרחי בדרך למסלולי לימוד אקדמיים רבים (גם אם בימינו ישנם מסלולים אליהם ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי).

מאת: חיים קסלרפסיכומטרי08/10/132558 צפיות
המבחן הפסיכומטרי הינו כלי המיון העיקרי עבור קבלה ללימודי תואר ראשון במוסדות אקדמיים בישראל, ולכן ציוני פסיכומטרי הינם בעלי משקל רב הקובע אם תוכלו להתקבל אל המגמה בה חפצתם. מכאן נובע שלציונים אלו תהיה השפעה מכרעת על עתידכם הלימודי והמקצועי.

מאת: חיים קסלרפסיכומטרי28/08/131743 צפיות
שלא כמו מבחן פסיכומטרי הבודק את ידיעות הנבחן במספר תחומים, מבחן אמיר הנערך במתכונת אמריקאית בודק את רמת הנבחן רק בשפה האנגלית. כלומר, מבחן זה נועד לצרכי מיון וסיווג של מועמדים ללימודים אקדמיים בהתאם לשליטתם בשפה.

מאת: חיים קסלרפסיכומטרי28/07/131728 צפיות
כל מי שעומד בפני בחינת הפסיכומטרי יודע כי המפתח להצלחה טמון בכמות ובאיכות הזמן שמשקיעים בהכנה. יחד עם זאת, על תרגול פסיכומטרי להתבצע באופן נכון ומדויק על מנת שלא לבזבז את הזמן ולהגיע לבחינה מוכנים ככל האפשר. לפניכם מספר עצות שיעזרו לכם במשימה זו.

מאת: חיים שמוליקפסיכומטרי13/07/131649 צפיות
רוצים לבנות קרירה מצליחה? הערכות אומרות שמחציתם של הישראלים רוכשים תואר אקדמי, ולכן אין זה פלא שכבר בשלבים הראשונים של הילדות יוצרת הסביבה ציפיות הנוגעות לתחומי העיסוק שלנו בעתיד.

מאת: פסיכומטריפסיכומטרי27/06/132026 צפיות
הרבה מאוד אנשים בחברה סובלים מהפרעות שונות שמוגדרות תחת הכותרת "ליקויי למידה". שמות רבים ושונים כמו ADD ו ADHD מעטרים מסמכים רבים במשרד החינוך, והקלות שונות ניתנות בתחומים רבים להמון סטודנטים בימינו. אם זכיתם להיות חלק מקבוצה זו של בעלי לקויות, הרי שמגיעים לכם גם פתרונות בהמשך הדרך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica