חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קוסמטיקה טבעית - מהיא קוסמטיקה טבעית? איך ניתן לזהות קוסמטיקה טבעית?

מאת: שי כהןקוסמטיקה19/03/2012872 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

"מוצרי קוסמטיקה טבעיים", "100% צמחי", "קוסמטיקה אורגנית",  "ללא חומרים משמרים"… מה מסתתר מאחורי כל הכינויים האלו?

בשנים האחרונות יש פריחה של מותגי קוסמטיקה טבעית למיניהם. רוב החברות אשר תפסו טרמפ על הגל הטבעי, אפילו לא טורחות להסוות את חוסר הטבעיות שלהן. ברשימות התכולה שלהן ניתן למצוא רכיבים כמו  petrolatum*  או   methyl paraben* שהם לא בדיוק הדבר הכי ידידותי למשתמש.

*petrolatum – תוצר נפט, הידוע גם כשמן מינראלי, וזלין נוזלי או פרפין נוזלי. זהו המרכיב העיקרי בשמני תינוקות, קרמים ושפתוניםסינטטיים. הוא מסרטן (!) ובנוסף גם אוטם את העור ומונע אובדן לחות דרכו, מה שיוצר בהתחלה אשליה של תוספת לחות, אך למעשה, כולא רעלים בתוך הגוף ולכן עלול לגרום לאקנה והפרעות עור נוספות. בנוסף, הוא מונע מן העור את השמנים הטבעיים שלו ועל כן גורם להופעת בקיעים, יובש והזדקנות בטרם עת (מה שגורם גם להתמכרות מוגזמת לקרמים).  מוצרי קוסמטיקה המכילים חומר זה עלולים לגרום לעיתים לתגובות אלרגיות חמורות.

אין ספק שיותר זול להפיק חומרי גלם מנפט, מאשר לקום מוקדם בבוקר ולקטוף אלפי אגוזים, כדי להפיק מהם כמה קילוגרמים של חמאת שיאה…

** methyl paraben -  כל החומרים המשמרים מקבוצת הפרבנים מפריעים לפעולת המיטוכונדריה (האחראית ליצירת האנרגיה של התא) ולכן תאי החיידקים שנותרו חסרי אנרגיה, פשוט מתים. בניגוד לחיידקים החד-תאיים, לנו יש הרבה תאים, שלא כולם באים במגע עם החומר המשמר. לכן – אנו לא מתים, אבל חילוף החומרים בעור משתבש, מה שגורם לו לאבד מגמישותו וחיותו ולעיתים אף לפתח תסמיני דרמטיטיס, פריחות ואלרגיות. במקביל, זה גורם לנו לפתח התמכרות מוגזמת לקרמים.

לעומתן, חברות אחרות לא רושמות את כל הרכיבים ברשימת התכולה ופה כבר צריך להפעיל "תכנת אימות נתונים" מסובכת יותר.

איך נדע לזהות האם מדובר בקוסמטיקה טבעית?

א. האם יש ברשימת התכולה של הקרם מים, ג’ל (אלוורה / אצות וכו’) המאפיין קוסמטיקה טבעית או תמציות צמחים?  אם התשובה חיובית – חייב להיות בקרם גם חומר משמר, שלא תמיד כתוב בתווית…

מגדילים לעשות אלו שלא מזכירים בכלל את המים שהם מוסיפים לקרם. פה צריך פשוט  להרגיש: האם הקרם נספג בקלילות ובמהירות כמו קרם לחות? או שהוא נותן תחושה של קרם עשיר העשוי מ- 100% שמנים?   אם התחושה היא כמו של קרם לחות קליל – סימן שהקרם מכיל מים. (זוכרים את המשוואה?  מים = חומר משמר).

ב. איך הריח? מזכיר ריח של פרחים המאפיין קוסמטיקה טבעית או של בושם סינטטי? האם יש ריח לוואי שמזכיר מעבדת כימייה?  ריחות יכולים להטעות, אבל רוב האנשים יכולים להבדיל אינטואיטיבית בין ריח טבעי לסינטטי. כל מה שצריך, זה רק להאמין לאינטואיציות.

ג. מה עם הצבע? אם מכרו לכם ג’ל אלוורה ירוק או קרם לבנדר סגול – אתם יכולים להיות בטוחים שזה לא טבעי.

ד.  האם הקרם שלכם מכיל חומרים עם מקדמי הגנה מהשמש? חשוב שתדעו שמקדמי ההגנה הסינטטיים מכילים בנזופנון, שמגביר את הרס הקולגן של העור ומצמצם באופן דרמטי את ייצור ויטמין D החיוני לעור.

בין אם הסוגיה של קוסמטיקה טבעית נדונה בעיתוני נשים, בתוכניות הטלויזיה או באינטרנט, אין ספק כי מדובר בנושא "חם" בעולם הקוסמטיקה המעלה שאלות כגון: האם ניתן להתייחס למוצר קוסמטי המכיל מרכיב אחד או שניים טבעיים בלבד כאל מוצר טבעי? מה נכלל בהגדרה קוסמטיקה טבעית?

בעזרת 7 שאלות ננסה לעשות סדר בבלאגן ולהסביר אחת ולתמיד- מהי קוסמטיקה טבעית.

1. האם מוצר המכונה "טבעי" הוא אכן טבעי?

כן/ לא. עדין אין חקיקה לגבי שימוש בכינוי זה.  מוצר המכיל מעט מאוד מרכיבים טבעיים יכול לטעון שהוא "טבעי", בדיוק כמו מוצר המכיל 99% מרכיבים טבעיים. לעומת זאת גם אם נעשים מאמצים רבים בתחום זה, קיים קושי רב מאוד לייצר מוצר שהוא 100% טבעי (בעיקר בשל בעיה של חומרים משמרים ורצון בחיי מדף ארוכים) , למעט מוצרי קוסמטיקה מסויימים, כגון: שמנים ומשחות.

2. האם מרכיב טבעי הוא בהכרח טוב לעור?

לא. "מרכיב טבעי" אינו בהכרח מתחרז עם "יעילות" ו"חוסר סכנה". הכל תלוי בסוג המרכיב, במינון שלו ובנוסחה הסופית. קימים כמובן מרכיבים טבעיים שהנם טובים לעור, המסייעים לתהליך חילוף החומרים בעור ולהתחדשות התאים, המעניקים לעור מראה יפה וחיוני. אולם קיימים גם מרכיבים טבעיים, כגון תמציות שמנים מסויימותת העלולות לגרום לתגובות אלרגיות בלתי נעימות.

3. האם פרבנים, שלאחרונה פקפקו ביעילותם, בטוחים לשימוש?

כן. ראשית, העור יכול לסבול פרבנים במינון נכון שהוגדר ע"י מומחים ארופאים. שנית, נמצא  כי הם מאוד יעילים בשימור המוצר. הפרבן אשר עורר לאחרונה מחלוקת הינו מרכיב הנמצא בשימוש מועט מאוד בקוסמטיקה ועדיין לא הוכח כי הוא מזיק לבריאות.

4.  האם מוצר קוסמטיקה המכונה "אורגני" הנו 100% אורגני?

לאו דווקא. מוצרי קוסמטיקה המיוצרים ע"י חברות פרטיות כמוצרים אורגנים אינם אלא מוצרים שרק 10% מהמרכיבים שלהם מקורם בחקלאות אורגנית.

5. האם מוצרי קוסמטיקה טבעיים זקוקים לפחות חומרים משמרים?

לא. בדומה לכל מוצר קוסמטי, גם מוצרי קוסמטיקה טבעיים זקוקים לחומר משמר, שכן גם הוא מכיל מים (למעט תערובות שמנים) ומרכיבים מזינים אחרים שעלולים להיות מצע להתרבות חיידקים.

6. האם השימוש במוצרים קוסמטיים טבעיים מסייע להגנה על איכות הסביבה.

כן. אבל שוב, הכל תלוי במה שאנחנו מכנים "טבעי". התשובה היא חיובית אם תהליך הייצור אינו פוגע באיכות הסביבה, או אם הצמחים שבהם משתמשים באים מגידולים הנעשים בצורה תקינה, השומרת על הטבע ועל הזנים השונים, תוך שימוש בחומרי הדברה מיוחדים וכו’.

7. האם קיימים חומרים משמרים טבעיים?

לא. לא קיימים חומרים משמרים טבעיים במובן המלא של המילה. מרכיבים מסויימים, כגון תמציות שמנים יכולים לשמש כמרכיבים משמרים, אולם טווח פעילותן של תמציות השמנים אינו רחב ולכן כדי לשמור על יעילות, יש להשתמש בהן במינון גבוה. אולם יש לזכור כי שימוש בתמציות שמנים בתור חומרים משמרים עלול לגרום לבעיות בנוסחה, לניחוחות עזים מדי, ובעיקר להופעת אלרגיות ורגישות.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שי כהן
מדיקל ביוטי
איילון 1 אלפי מנשה 
09-7947129               
052-4543059

http://ebeauty.co.il/shop

www.medical-beauty.co.il

email: shaycoh@012.net.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי כהן

מאת: שי כהןטיפול בעור17/09/182451 צפיות
מכשיר סקין קיור לטיפול בצלוליט פועל בטכנולוגיית אולטראסאונד מתקדמת המכשיר יעיל לטיפול בצלוליט אנטי אייג'ינג, שיקום הרקמות, הצרת היקפים וחיטוב הגוף.

מאת: שי כהןקוסמטיקה16/01/13905 צפיות
מכשירים להבהרת פיגמנטציה בפנים - טיפול באור אינפרה אדום מבוסס על הקרנת קרני אור אשר מחדשים ומהדקים את העור. טיפול בעור בעזרת קרני אור אינפרה אדום מעוררים את התגובה הביולוגית הרצויה על ידי הגוף כדי לחדש את שכבות העור באופן מהיר יותר ומוצק יותר, טיפול באור אינפרה אדום יכול להיעשות על רוב חלקי הגוף, הטיפול יעיל למיצוק עור הפנים והגוף, הבהרת כתמי פיגמנטציה וכתמי שמש ולהשגת מראה צעיר יותר.

מאת: שי כהןטיפול בעור25/12/12732 צפיות
Ultrasound Cavitation המסת צלוליט באולטרה סאונד - המסת צלוליט באולטרה סאונד Ultrasound Cavitation הנו תהליך של ליפוליזה (פרוק חומצות שומן) בעזרת גלי קול. גלי אולטרה סאונד מתפשטים בגוף במהירות של קרוב ל1500 מ'/ד' בהתאם לאברי גוף, תאי השומן האדיפוציטים הם קיר דק של תאים שאינו מחובר לתאים אחרים בגוף. גלי האולטרה סאונד שחודרים לגוף יוצרים מיקרו בועות Ultrasound Cavitation שחודרות לתאי השומן ומתפוצצות בתוך תאי השומן ויוצרות זעזוע בלחץ רב, גל הזעזוע גורם לפיצוץ ממברנות האדיפוציטים (תאי השומן) שחרור מיקרו בועיות גז (אדים) אלה נקרא Cavitation. מדידת טמפרטורת העור מצביעה על התחממות באזור המטופל כתוצאה מהתפוצצות בועיות האדים והמסת השומן התת עורי.

מאת: שי כהןקוסמטיקה25/12/12659 צפיות
העלמת קמטים ללא הזרקות - מכשירי קוסמטיקה גלווני לשימוש ביתי מסייעים להמרצת ייצור קולגן על ידי זירוז פעולת סיב תאי האם של שכבת העור, על מנת לשקם את הסיבים האלסטיים, טיפול במיקרו זרם גלווני ממריץ את מחזור הדם ומאיץ את קצב התחדשות העור, הטיפול מעניק מראה זוהר וחיוני לעור, תוצאות הטיפול מידיות.

מאת: שי כהןטיפול בעור10/11/121095 צפיות
אולטראסוניק להעלמת צלוליט הצרת היקפים ומיצוק עור הגוף ועור הפנים. ניתן לטפל בצלוליט בעזרת מכשיר אולטראסוניק ביתי, טיפול העלמת צלוליט באולטראסוניק הוא טיפול נעים ובטוח, גלי אולטראסאונד ממיסים את השומן ממוצק לנוזל, השומן שהומס מתנקז דרך מערכת הלימפה ומתנקה מהגוף. כבר לאחר מספר טיפולים להעלמת צלוליט ניתן להבחין בשיפור מראה הצלוליט, מומלץ לבצע סדרה של כ10-15 טיפולי העלמת צלוליט על מנת להגיע לשיפור ניכר במראה צלוליט ולהמשיך לתחזק את הטיפול מידי פעם לפי הצורך.

מאת: שי כהןיופי וטיפוח - כללי09/11/12871 צפיות
טיפול בקמטים בעזרת מיקרו זרם הינה שיטה להפחתת קמטים בעור על ידי שימוש באלקטרודה להולכת מיקרו זרם דרך פני השטח של הקמט לשכבת הדרמיס שמתחת. המכשיר למילוי קמטים מאמץ טכנולוגית חדשנית, הממריצה הפרשת קו-אנזים, ובכך מאיצה את יכולת הסינתזה של הקולגן לשיקום מבנה הגמישות התומכת כדי להחליק בהדרגה קמטים עמוקים.

מאת: שי כהןקוסמטיקה09/11/12884 צפיות
פילינג לפנים הינו תכשיר מירוק פעיל וטבעי לניקוי ולרענון עור הפנים. פילינג לפנים המבוסס על שילוב מאוזן של שמנים צמחיים, מינרלים ואנזימי פירות. פילינג לפנים מנקה ביסודיות את העור ומעניק לעור חיוניות, רעננות וגמישות. פילינג לפנים עושה את פעולתו תוך דקה ומותיר את העור נעים וחלק למגע. פילינג לפנים מתאים לכל סוגי העור, ובפרט לעור שמנוני ובעייתי.

מאמרים נוספים בנושא קוסמטיקה

מאת: shiritקוסמטיקה29/10/182288 צפיות
לפני כל ניתוח פלסטי, יש לבחור את הרופא המתאים אשר מתמחה בניתוח הספציפי אותו אתם מעוניינים לבצע.

מאת: אנה מאירקוסמטיקה19/09/151575 צפיות
לכאורה, שאלה מעט מוזרה, שהרי הקשר בין שני הנושאים הוא ברור למדי. בשני המקרים המטרה היא להוריד במשקלו של המטופל, להצר את היקפי הגוף, להפחית את אחוזי השומן בגוף.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/08/151114 צפיות
אנשים רבים אוהבים לטפל בכפות רגליהם באמצעות פדיקור. טיפוח כפות הרגליים חיוני מאוד לאנשים אשר משתמשים ברגליהם לאורך זמן. הם מפתחים במשך הזמן יבלות, ולעיתים, נוצרות שלפוחיות בכפות הרגליים ומשמעות כל אלו הינה חוסר נוחות לאורך זמן. פדיקור נועד לטפל בבעיות שוטפות. והטיפול של מומחיות המכון יכול להיות מקיף יותר בעת ביצוע פדיקור רפואי. פדיקור רפואי בראשון לציון מתאים לכל מי שסובל מבעיות רפואיות כמו סכרת, פטרת ציפורניים ועוד.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/08/151110 צפיות
כל אחד היה רוצה להיראות תמיד צעיר ממה שהוא באמת, ונושא זה מעסיק אנשים רבים אשר אט אט מתבגרים ומזדקנים ומחפשים פתרונות להיראות טוב יותר ולהוריד לעצמם כמה שנים מהמראה. ענף הרפואה הקוסמטית והאסתטית נוגע בעצם לכולם וישנו עיסוק רב בו. ישנם טיפולים רבים אשר בזכותם אנשים יכולים להיראות צעירים יותר, כמו למשל ניתוחי אף ועפעפיים, מתיחת העור, הזרקת בוטוקס ו/או חומרים ממצקים אחרים וכמובן גם הטיפול הנפוץ שמכונה פיסול של הפנים.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/06/15936 צפיות
טיפול פנים נהפך כבר מזמן לחובה בזמנים מסויימים, למשל כמעט ואין כלה שלא הולכת לטיפול פנים לקראת החתונה. אך גם במקרים אחרים הרבה בוחרים בטיפולי פנים, טיפולים לנערות מתבגרות נעשו יותר ויותר פופולרים וגם טיפולי פנים לגברים. בנוסף, הרבה נשים בזמן ההריון בוחרות לעבור טיפולי פנים ולהתפנק בתקופה זו של חייהן. כיום ניתן למצוא מקומות לטיפולים ברחבי הארץ, קיימים טיפולי פנים בירושלים, בירוחם, בראשון לציון, בבארי, באילת, אפשר למצוא טיפול פנים בבת ים, בחדרה, בקרית שמונה וגם בבאר שבע.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/06/15921 צפיות
אף אחד מאיתנו לא יכול להתחמק מהזמן שעובר ומהאותות שנותן מעבר זמן זה על בגוף ועל העור שלנו. כולנו מזדקנים אט אט וכמובן שיש לכך השפעה כלפי חוץ. יש מי שלא מפריע לו שהעור שלו נראה זקן ומדולל יותר אך ישנם גם לא מעט אנשים אשר מנסים להילחם בתופעות אלה באמצעות שלל טיפולי עור הקיימים כיום בשוק, כמו למשל טיפול של הצערת עור ומתן מראה צעיר, מתוח וחיוני יותר לעור כולו. ישנם טיפולים נוספים כמו מתיחת פנים, הזרקת חומרים ממצקים ועוד.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה16/05/15975 צפיות
שפתיים עבות היו מאז ומעולם סמל של נשיות. נשים רבות מוצאות את עצמן מנסות להשוות לפניהן מראה נשי ומושלם באמצעות שימוש בקרמים או שפתונים. אך הדרך הטובה ביותר להשיג מראה שפתיים מלאות וחושניות הינה באמצעות עיבוי שפתיים הנעשה באופן מקצועי, באמצעות הזרקה של חומרים זמניים או קבועים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica