חפש מאמרים:
שלום אורח
21.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעיות נפשיות- למה לא כדורים.

מאת: יעל שטרןרפואה סינית28/07/2012724 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עיות נפשיות- דכאון
מקרה אמיתי


ש לי חברה שפתאום , באמצע החיים , באמצע העבודה, באמצע המשרד התחילה לבכות; בכתה ובכתה ,עד שהיה ברור לכולם שהאשה שניהלה משרד, גידלה שלושה ילדים, בישלה,אפתה וגם טיפלה בבעיות האבטלה של בעלה ( מאיזה בנק) התמוטטה.
הוחלט ללכת לרופא, שהפנה אותה לפסיכיאטר. הוציאו את ספר קופ"ח ( לא חשוב איזה) והתחילו לצלצל לפסיכיאטרים בכל איזור תל אביב.
בעלה דיבר: "אשתי…אה…התמוטטה…בוכה….אפשר לבוא?"
המזכירה (בדרך כלל אשתו של הפסיכיאטר,שמתם לב לתופעת נשים של רופאים בתפקידי מזכירות, מישהוא מוכן לבדוק את זה? ) : "יש לנו תור ליוני 2006..יום שלישי..."
הבעל:"זה עוד חצי שנה…" בקול חלוש (הרגיש מבוייש לדבר בכלל עם מזכירה של פסיכיאטר שלא יחשבו שהוא פסיכי)
מזכירה: (באסרטיביות) "רוצה ביוני 25 בשעה 8?"
הבעל לאשתו :"יש לה תור ביוני…" האשה געתה בבכי, עיניה כבר התרוצצו בחוריהן- התקף חרדה אקוטי פלוס דכאון כרוני מתמשך שאיש לא ידע על קיומו קודם לכן.
הבעל סגר את הטלפון ועבר לפסיכיאטר הבא : " הוא יצא לחופש! יחזור בעוד שבועיים" – אמרה המזכירה האסרטיבית (הן כולן מגעילות בכוונה, לא לתת לפסיכים פתחון פה).
וכך עבר על כל הרשימה. התברר לו שפסיכיאטרים יוצאים הרבה לחופשות (?)
ואלה שעונים לטלפוןמלאים עד אפס מקום,
כי הם היחידים שנשארו בעיר בחודשים מרץ אפריל יוני יולי אוגוסט.
בשלב זה הבעל החל לכעוס.( אשתו כבר דבוקה הרמטית לזרוע ימין שלו ממלמלת
בפחד והוא לא מסוגל להבין על מה היא מדברת.)
הוא הגיע בתחקיר לאיזה מרכז פסיכיאטרי ביפו " מה זה?!! הרי פסיכיאטרים נועדו לשעת חרום! הרי הבן אדם יכול לתלות את עצמו עד שהוא ישיג מישהוא...!"
הוא קיבל סוף סוף מספר טלפון לפסיכיאטר שיכול לקבל אותם עכשיו.
ישבו אצל דוקטור x שנראה לגמרי הרוס מהחיים. הסבירו, הוא את שלו והיא בכתה. הדוקטור בהה, ורשם. והבעל לקח את המרשם ורץ מיד לבית המרקחת .
היא לקחה את הכדורים.
אחרי שבועיים, החלה לחייך, חזרה לעבודה
לפעמים אפילו שרהתוך כדי הנהלת החשבונות . (היא מנהלת חשבונות)
ואחרי חודשייםלא רק חייכה ושרה, היא לא סתמה את הפה.
היא דיברה ודיברה ופתאום יצאה לקניות מרחיקות לכת, בגדים,מאכלים, סתם דברים משונים והחשבונות תפחו ותפחו.
היא גם לא ישנה, ועכשיו לקחה כדורי שינה, הבעל החל להיות מודאג, האוברדרפט התעצם .
ושוב חזרו לדוקטור xשהקשיב ,שרוף, מיואש מהחיים ,עד שהגיעו לקניות.
עיניו אורו והוא פלט :" מאניה דיפרסיה!"- "ליתיום!"הוא רשם במהירות.
הבעל, לא פרייר, פתאום נעצר...ליתיום ? באיזה סרט הם ראו את זה? אולי כדאי לשאול את הבן דוד הגיניקולוג שבטח מבין בתרופות פסיכיאטריות..."ליתיום?!!" שאג הבן דוד "מאניה דיפרסיה?!! השתגעתם?!
בשלב הזה, הבעל, לא אדיוט, החליט להכנס לאינטרנט ולשאול על "מאניה דיפרסיה וליתיום ("מאניה דיפרסיה" הפרעה דו קוטבית- עולים ויורדים במצבי הרוח, בגדול. הירידות יכולות להגיע להתאבדות והעליות להליכה על גגות וקניית דירות בלי כסף.)
בנתיים האשה התעוררה וזרקה את כל הכדורים לכל הרוחות "אני יוצאת לחופש! אני נוסעת להודו! תסתדרו בלעדי!"
טרקה את הדלת אחריה ונעלמה אל מבואות שדה התעופה בן גוריון, הבעל המובטל נבלע לתוך האינטרנט גילה את עולמות הנפש הרגישה והחליט לעשות הסבה מקצועית. הוא ישב מול דוקטור X הפעם לבדו, גילה בקיאות בחומר
" להפוך אותה לסובלת ממאניה דיפרסיה? למה לא נתת לה פבוקסיל למשל
זה לא אופנתי?" (ידוע שרופאים נוסעים על חשבון חברות התרופות לסמינרים למיניהם במלונות עם ארוחות טובות ועם כל המשפחה, כדי "להכיר" את התרופה החדשה שבשוק ו"לעודד " את הרופאים להשתמש בה)

ד"ר X הביט בו במבט של "מי אתה, תזכיר לי למה אתה פה?"
ואישפז את עצמו למחרת בגהה.

מוסר השכל
כמרפאה ברפואה הסינית אני ממליצה קודם כל לפנות לרפואה הסינית, פורמולות צמחי מרפא ודיקור עוזרים מאוד להתקפי חרדה ודכאון, במידה ולא יעזרו, או אז פנו לרפואה המערבית, למה להכניס כימיה לגופכם ולסבול מתופעות לואי שונות כשיש אלטרנטיבה
טבעית ואפקטיבית?

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יעל שטרן lic acu hebs

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יעל שטרן

מאת: יעל שטרןרפואה סינית28/07/12623 צפיות
כאבי גב תחתון.טיפול בדיקור וצמחי מרפא , תיאור מקרה אמיתי מהקליניקה

מאת: יעל שטרןרפואה סינית28/07/12642 צפיות
טיפול בתופעות לפני מחזור.

מאת: יעל שטרןרפואה סינית28/07/12758 צפיות
מקרה אמיתי מהקליניקה בטיפול מוצלח במיומה.(שרירן)

מאת: יעל שטרןרפואה סינית28/07/12804 צפיות
איך מתמודדים עם "ההפתעות" של גיל המעבר בטבעיות, ללא הורמונים ובקבלה.

מאמרים נוספים בנושא רפואה סינית

מאת: ורד דינאירפואה סינית24/02/19828 צפיות
פריחת האביב אינה רק פרחים ועצי שקדיה מלבלבים, זוהי התקופה בה העור פורח ובעיקר אסטמה של העור המאופיינת בגרד חזק ועור יבש.

מאת: moraleרפואה סינית21/03/18411 צפיות
סבוריאה זו מחלת עור שתוקפת אנשים בכל הגילאים, ולרוב מצביעה על בעיות פנימיות שמתרחשות בגוף וחוסר תפקוד תקין. בכדי לטפל במחלה הזו באפקטיביות בעזרת טיפול טבעי, חשוב ללכת לפיו הקווים המנחים הבסיסיים ביותר. כך למשל, ההמלצה שלנו תהיה לשנות את התפריט התזונתי ולעשות שימוש במגוון דרכי טיפול טבעיות.

מאת: moraleרפואה סינית29/11/17896 צפיות
לא מעט ילדים מתמודדים עם בעיות עיכול מסוגים שונים. בעיות אלו נובעות מסיבות שונות, בין אם זה בגלל שהמערכת החיסונית עדיין לא בנויה כראוי ולכן הם רגישים למאכלים ומרכיבי מזון שונים, יש מקרים בהם מערכת העיכול לא התפתחה לגמרי ולכן קשה להתמודד עם מזונות מסוימים, בפרט כאלה שהם מעולם לא צרכו, דברים חדשים ולכן הם מתקשים לעכל אותם.

מאת: moraleרפואה סינית24/10/172953 צפיות
אנשים רבים בגילאים שונים, נאלצים להתמודד עם מחלת פסוריאזיס, מדובר על נשים וגברים בגילאים שונים. מחלה זו נוצרת כתוצאה מכך שהמערכת החיסונית תוקפת את העור במקום להגן עליו ויוצרת תאי עור חדשים על גבי תאי עור ישנים, עוד בטרם היא נושרים..

מאת: עידן שלומןרפואה סינית15/05/171203 צפיות
מחקרים אחרונים מראים כי הלחץ שהחברה המערבית מעבירה לילדים, מתבגרים ומבוגרים רבים משפיע עליהם בצורה ישירה וגורם לחרדות, פחדים ומחסומים רגשיים חמורים.

מאת: דרוררפואה סינית04/07/16734 צפיות
הרבה פעמים אנחנו תוהים בינינו לבין עצמנו, האם מצב נפשי מסוים משפיע על מצב פיזי ולהיפך, כלומר האם העובדה שאנחנו מתמודדים עם כאב פיזי משפיע על מצב רוחנו והאם העובדה שאנחנו מתמודדים עם מצב נפשי לא מוכר לנו, משפיע גם על מצב פיזי.

מאת: חגי קורןרפואה סינית18/06/151836 צפיות
איך תוכלו לשרוד את מסיבת החג בעבודה, את הסעודה בבית ואת הארוחה החגיגית אצל הורי האישה מבלי שתזדקקו לתרופות טיפול והקלה על הצרבת? קראו את הטיפים הבאים ותבינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica