חפש מאמרים:
שלום אורח
18.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תהליך הפקת סרט זיכרון

מאת: LoadSEO - קידום אתריםצילום30/07/20121828 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סרט זיכרון הוא כלי להנצחת יקירנו שאינם עוד. אורח החיים הישראלי למוד המלחמות ופיגועי הטרור, שזור יד ביד ביחד עם השכול, וזיכרונם של הנופלים.

מטבע הדברים המשפחות השכולות רוצות להנציח את יקיריהם, בצורה המוחשית ביותר, להביא את סיפור אובדן בניהם, שנהרגו בשרותם הצבאי, בפיגוע טרור או כתוצאה ממחלה או תאונת דרכים. סרט הזיכרון משמר את נוכחותו של האדם שנפטר בעולמנו, דרך תיעוד חייו בסרט. עצם העיסוק בסרט מאפשר התמודדות עם חוסר האונים בעמידה מול האובדן.

הפקת סרט זיכרון הינה מלאכה הדומה באופייה להפקת סרט דוקומנטרי לטלוויזיה, רק שנושא הסרט אינו מוכר לקהל הרחב כפי שמוכרת הדמות בסרט הטלויזיה. כדי להצליח בהפקה של סרט זיכרון יש לארגן אותו באופן מקצועי בשלבים הבאים:

תחקיר ואיסוף חומרים

שלב התחקיר הוא השלב הראשון והחשוב ביותר ביצירת סרט הנצחה. כדי להפיק סרט הנצחה טוב יש להכיר את נושא הסרט – האדם שעליו עושים את הסרט - בצורה מעמיקה. כדי להגיע להיכרות אינטימית כזו יש לרכז את כל החומרים הקשורים באדם הכוללים: מכתבים, יומנים, צילומים, חומרי ווידאו, מסמכים שונים, חפצים חשובים הקשורים בדמות וכדומה. בנוסף לכך, יש לערוך ראיונות עם בני משפחתו, חברים ומכרים כדי לשמוע עליו ועל חייו מזויות שונות. אם לאדם היתה קירבה לסוג מסויים של מוסיקה כדאי לקחת זאת בחשבון לקראת שלב העריכה. בנוסף לאיסוף החומר הזה, יש לערוך רשימה של כל המקומות החשובים והמעצבים שהדמות עברה בחייה כמו מקומות עבודה, בית קפה אהוב, מקומות מגורים שונים לאורך השנים וכדומה.

תסריט

שלב התסריט הופך את התחקיר לסיפור נרטיבי אחד שלם. בעקבות הסיפורים, המקומות והתעודות השונות בונים סיפור שמתאר את הדמות מהזוית המענינת ביותר שלה. הדבר נעשה בדרך כלל עם אחד מבני המשפחה ונלקחים בחשבון גם כל המקומות שיש לצלם אותם, וכל האנשים שרוצים לצלם לצורך הסיפור וכן כתיבת הקריינות לסרט (במידת הצורך).

צילומים

לאחר כתיבת התסריט נערכים הצילומים. צילומי סרט זיכרון נערכים על פי התסריט ומתוכננים יחד עם אנשי הצוות הנוספים כמו צלם, מקליט וכדומה. לעיתים נעדיף לעבוד בצוות יותר מצומצם בכדי לשמור על האינטימיות בעת הראיון. את ימי הצילום מרכזים כדי לאפשר לצוות לעבוד ביעילות ולהקטין עלויות. הצילומים כוללים את כל הראיונות עם בני המשפחה והמכרים, את צילומי המקומות שהתסריט מפנה אליהם וכן את כל התעודות והמסמכים הקשורים בדמות כפי שתוארו בתסריט.

עריכה

שלב העריכה הוא השלב הסופי שבו בוררים מכל החומר הרב את הקטעים הטובים ביותר. בונים קו עלילתי הגיוני (לאו דווקא כרונולוגי) ומחברים את כל החלקים המצולמים לסרט בעל סיפור אחד עם התחלה אמצע וסוף.

צריך לקחת בחשבון שאי אפשר להכניס לסרט בסדר גודל של 20- דק' עד שעה סיפור חיים שלם ולכן יבחרו קטעים שמוסיפים עוד זווית על הגיבור שלא ראינו עד עכשיו. כמובן שחומר הגלם של הזיכרונות מהנפטר יסופק בניפרד, אך כדי לעמוד במסגרת הזמן, התקציב, ועל העניין של הצופה, אי אפשר להכניס את הכול לסרט עצמו.

אל הסרט מוסיפים פס קול המורכב מקריינות, קולות רקע ומוסיקה. בחירת מוסיקה עבור סרט הנצחה חשובה ביותר ועשוייה להגביר את האלמנט הרגשי באופן ניכר.
הפקת סרט זיכרון מורכבת משלבים רבים ומצריכה יכולת ארגון, יכולת כתיבה ומקצועיות בעשיית סרטים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים התקשרו למספר:  08-6466820 או פנו אלינו בכתובת המייל: Info@LoadSEO.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת LoadSEO - קידום אתרים

מאת: LoadSEO - קידום אתריםגינון31/07/122465 צפיות
העלות של דק סינטטי משתלמת בדר כ יותר מאשר הדק הרגיל שלעיתים יקר יותר פי 2 דק סינטטי הוא בעל מראה טבעי המחזיק שנים רבות ואינו מצריך תחזוקה מיוחדת

מאת: LoadSEO - קידום אתריםגינון31/07/122269 צפיות
המחיר של דק סינטטי הוא זול יותר מדק רגיל ועשוי חומרים מיוחדים הנחשבים לעמידים מאוד המחיר של הדק עשוי להשתנות בהתאם לסוג ואיכות החומר

מאת: LoadSEO - קידום אתריםעיצוב גינות31/07/122052 צפיות
התקנת דק סינטטי חשוב שתעשה ע י חברה מובילה בתחום התקנת דק סינטטי ע י איש מקצוע תעשה את כל ההבדל ובכך תאפשר לכם להינות מגינה יפהפיה ובעלת מראה טבעי

מאת: LoadSEO - קידום אתריםגינון31/07/121909 צפיות
היתרון של דק סינטטי על פני דק טבעי מתייחס בעיקר לחומר ממנו הדק הסינטטי עשוי דק סינטטי עמיד מפני נזקי מזג האוויר, מזיקים, צבעו אינו דוהה ומאפשר תחזוקה קלה

מאת: LoadSEO - קידום אתריםגינון31/07/122010 צפיות
ישנם שני סוגי דשא סינטטי המאפשרים לכם ליהנות מדשא איכותי, לאורך זמן רב ובמראה נהדר סוגי הדשא הסינטטי הם דשא סינטטי ללא מילוי ודשא סינטטי עם מילוי

מאת: LoadSEO - קידום אתריםצילום30/07/122056 צפיות
חיים שכאלה הוא סרטון המספר את הסיפור של המשפחה שלכם וכולל תחקירים מקדימים, איסוף חומרים, צילום אנשים שרלוונטים לסיפור ועוד צרו קשר לפרטים נוספים

מאת: LoadSEO - קידום אתריםגינון12/06/121659 צפיות
עלותו של דשא סינטטי כמובן תלויה בגודל הדשא והשימוש שלשמו הוא מותקן, סוג הדשא עם מילוי או בלי מילוי , מיקום הדשא פרטי או ציבורי ועוד

מאמרים נוספים בנושא צילום

מאת: דניסצילום16/01/182967 צפיות
תחום האטרקציות והצילום לחתונות צומת ותופס תאוצה רבה, איך נבחר מבין כל הספקים את הספק האיכותי ביותר?

מאת: ניב אבןצילום18/09/172938 צפיות
כמה זה עולה בסופו של דבר לשכור את השירותים הנאמנים של צלם אירועים מיומן שיודע את עבודתו במקצועיות רבה? קראו הלאה.

מאת: דניסצילום14/05/172224 צפיות
כשהמקרר שלנו מלא עד אפס מקום במגנטים הרגילים חשוב להעניק לאורחים באירוע שלנו סיבה לשים את המגנט שלכם על המקרר, עיצוב פולארויד הוא עיצוב רטרו משנות ה80 שידאג להבליט את המגנטים שלכם מהמגנטים האחרים.

מאת: moraleצילום18/04/172092 צפיות
חברות הייטק רבות דואגות להכין סרטי תדמית שמיועדים לצרכים שונים. סרטים אלו מבליטים את איכויות החברה, יעילות המוצר והשירות שהן מייצרות ומשווקות, הן לצרכים פנימיים, והן לצרכים חיצוניים, לקהל לקוחות מקומי וכן לקהל לקוחות בינלאומי.

מאת: moraleצילום26/03/173803 צפיות
הילדה הגיעה לגיל 12, זה הזמן לחגוג לה בת מצווה. היום לא מדובר יותר בחגיגה פשוטה וצנועה, היום כל חגיגת בת מצווה היא בעצם הפקה שלמה. אולם, קייטרינג, תקליטן, צלם, מגנטים, אטרקציות של אירועים, תלבושות ומה לא. לצד הפקת האירוע צריך גם לחשוב על הפקת בוק בת מצווה.

מאת: moraleצילום14/03/174065 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, שלצד צילומים של תמונות משפחתיות אשר מבוצעות אצל צלמים מקצועיים, נערכים גם צילומים של נשים, כשהן בהיריון. בדרך כלל, נשים מבקשות לצלם את ההיריון הראשון שלהן, למרות שבמקרים רבים נשים חוזרות שוב ושוב לערוך צילומים אלו, גם בהריונות נוספים.

מאת: דניסצילום07/03/171785 צפיות
המחיר הוא לא הכל, כאשר ניגשים לבחור ספק עבור מגנטים לאירוע שלנו חשוב לשלב בין המקצועיות, האיכות והמחיר כמובן בלי להתפשר על אף אחד מהם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica