חפש מאמרים:
שלום אורח
26.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך משככים כאבי מחזור עם רפואה סינית

מאת: רפאל רוזנסקירפואה משלימה08/09/2012670 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המחזור החודשי בנשים מנוהל על ידי המערכת האנדוקרינית - מערכת ההפרשה הפנימית. הבלוטות של המערכת האנדוקרינית משחררות הורמונים לזרם הדם, לכן המערכת נקראת גם המערכת ההורמונלית. קשה להפריז בחשיבות של המערכת ההורמונלית בחיינו. מערכת זו משפיעה על תפקוד הגוף בצורה מערכתית. יש למערכת ההורמונלית חלק באחראיות על חילוף החומרים, בשמירה על הומיאוסטזיס (איזון בין הגוף ותנאי הסביבה המשתנים) ותפקוד תקין של מערכת החיסון. למערכת ההורמונלית תפקיד מרכזי בצמיחה ובהתפתחות ותרומה מרכזית לתהליכי הרבייה.

כאבי מחזור או כאבים שמופעים לקראת המחזור הם חלק מתסמונת בשם PMS -Premenstrual Syndrome או תסמונת קדם וסתית. כ 15% נשים בגיל הפוריות סובלות מתסמונת זו בצורה משמעותית. בין הסימפטומים הגופניים נמנים מלבד כאבי הבטן גם עצירות, גודש בשדיים, עייפות, אקנה ועוד. בין הסימפטומים הרגשיים נציין שינויים במצב רוח, דיכאון, חרדות, הפרעות בשינה ועוד.

לרפואה הסינית השפעה חיובית חזקה על תפקודה של המערכת ההורמונלית. רפואה סינית מצטיינת בטיפול בהפרעות שקשורות במערכת ההורמונלית דווקא בנשים משום שחיי האישה מושפעים בצורה דרמטית מהמערכת ההורמונלית. כך למשל המחזוריות החודשית של האישה לא מתרחשת כלל בגברים.
וכן לדיקור סיני השפעה מרגיעה על כל המערכות בגוף אך במיוחד על מערכת העצבים. דיקור סיני מאזן את כל מה שיצא מאיזון. לפי הגישה של הרפואה הסינית הסיבה לכאב נעוצה בתקיעות זרימת האנרגיה באזור של הכאב. למשל, אם קבלנו מכה אנו אינסטינקטיבית משפשפים את המקום הפגוע כדי להעביר את הכאב. הדיקור מסוגל לשחרר את הזרימה התקינה של האנרגיה באזור הבטן ובכך לשכך כאבי מחזור ואף למנוע אותם בעתיד.

כ"תופעת לוואי" של הטיפול בדיקור נגד כאבי מחזור אנו עדים להטבה משמעותית בשאר הסימפטומים הגופניים כגון עצירות, נפיחות וגודש בשדיים וכאבי שרירים. ברוב המקרים מתגלה הטבה משמעותית גם בסימפטומים הרגשיים כגון שינוים במצבי רוח, נדודי שינה, חרדה ודיכאון.

ראוי לציין שדיקור סיני נחשב לטיפול בטוח, נטול כאבים ובעל השפעה חיובית לרוב המערכת בגוף. כטיפול גוף-נפש השפעתו הינה מערכתית בעלת השפעה מרגיעה ומאזנת לנפש.

הרפואה הסינית הינה שיטה מורכבת ודורשת הכשרה מיוחדת. יש לבחור בקפידה מטפל מנוסה ומוסמך כדין. המטפל חייב להיות חבר באגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי. מומלץ לבחור במטפל בעל ניסיון קליני מוכח.

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל ברפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. בטיפולים משלב מגוון שיטות ריפוי טבעיות. למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. 054-5721258

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מומחה לרפואה סינית   054-5721258

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רפאל רוזנסקי

מאת: רפאל רוזנסקירפואה סינית14/10/2065 צפיות
טיפולי דיקור סיני למחלת כרוהן הפכו בשנים האחרונות נפוצים ופופולריים מאוד בגלל היעילות והאדר תופעות לוואי

מאת: רפאל רוזנסקירפואה סינית06/12/137767 צפיות
כבר אחרי הטיפול השני המיגרנות פסקו. רפואה סינית מבטיחה תקופה ארוכה ללא התקפים וכאבים גם בעתיד!

מאת: רפאל רוזנסקירפואה סינית29/10/137521 צפיות
רפאל רוזנסקי - מטפל ברפואה סינית מספר על מחטים, מוקסה וכוסות רוח. Video קצר

מאת: רפאל רוזנסקירפואה משלימה15/10/13672 צפיות
צפו בסרטון שבו המטופלת ממליצה על רפואה סינית ומעידה על הצלחת הטיפול בדיקור סיני נגד כאבים כרוניים ובעיות נפשיות

מאת: רפאל רוזנסקירפואה סינית13/10/13645 צפיות
נפלאות של רפואה משלימה. כיצד רפואה סינית עוזרת לגברים. דיקור סיני משפר און גברי

מאת: רפאל רוזנסקירפואה סינית26/01/13591 צפיות
מלבד הדיקור הסיני באמתחתה של הרפואה הסינית ישנו ארסנל של צמחי מרפא נוגדי דלקת. הצמחים בדרך כלל מקובצים למרקחות שרופאים סיניים רקחו בשבילנו עוד לפני מאות שנים ובדקו אותם בהצלחה על מיליוני סינים. אנו משתמשים בניסיון שלהם בבניית מרקחות מודרניות עם שילוב של וויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא המערביים.

מאת: רפאל רוזנסקירפואה סינית26/01/13710 צפיות
תת פעילות בלוטת התריס בהיבטים של רפואה מערבית ושל רפואה סינית

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה29/08/20192 צפיות
טיפול בדלקת פרקים אם המטופל מגיע בתחילת הופעת הכאבים ייתכן ריפוי מלא אבל אם יגיע בשלבים מאוחרים כאשר הוא סובל תקפה ארוכה לא בטוח שאפשר לבטל את כל הנזק שנגרם. ישנה חשיבות גדולה להגעה בתחילת הדלקת או לא

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/20272 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19917 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18885 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18851 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18753 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18582 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica