חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עוסק פטור ? עוסק זעיר ?

מאת: שי הראלמס ערך מוסף16/09/20129217 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מחקרים שנערכו בעולם מראים מגמה הולכת וגוברת של שכירים שהחלו לקחת את גורלם המקצועי לידם והחליטו לפתוח עסק עצמאי. הפחד מפני פיטורים בגלל מצב רוח רע של מעביד שהתעורר בבוקר על צד שמאל  או בגלל כישלון כלכלי-עסקי של בית העסק או מכל סיבה אחרת הוא חשש אמיתי שיש להתמודד עימו. הפיתרון אותו מוצאים שכירים רבים הוא פתיחת עסק עצמאי קטן שלא יצריך עבודה רבה במקביל לעבודה כשכיר, אך יחד עם זאת יעניק את הביטחון הכלכלי שאם יקרה ארוע כלשהו שבגללו תופסק עבודתך בתור שכיר עדיין יהיה לך עסק קטן שיפרנס את משפחתך בכבוד.

הפתרון לפתיחת עסק קטן הינו פתיחת עוסק פטור ( עוסק זעיר לשעבר ).

עוסק פטור הינו עוסק שאינו גובה מע"מ מלקוחות העסק ומצד שני אינו רשאי לקזז מע"מ מההוצאות. כדאי לדעת שיש מספר קריטריונים בכדי שתוכלו להרשם כעוסק פטור במע"מ. תנאי 1 מחזור העסקאות השנתי אינו עולה על 76,884 ש"ח בשנת 2012 ( מחזור עוסק פטור 2012 יעודכן על פי עליית המדד ). תנאי 2 אינך נמצא ברשימה הסגורה של עסקים ועיסוקים אשר אינם יכולים להרשם כעוסק פטור. הרשימה מונה בעלי מקצועות חופשיים וכן עיסוקים ועסקים שונים. אם אתה נמצא ברשימה אינך יכול להיות עוסק פטור אלא תחוייב לפתוח עוסק מורשה אפילו אם המחזור העסקי הינו קטן.

מהם הדרישות ממי שמוגדר כעוסק פטור ?

בתור עוסק פטור תצטרך לנהל ספר תקבולים ותשלומים בו ירשמו כל תקבולי ותשלומי העסק. בנוסף תצטרך להפיק קבלה לכל לקוח על כל תקבול שהתקבל על ידך. את כל הספרים תוכל לנהל בתוכנת הנהלת חשבונות לעוסק פטור. פעם בשנה תצטרך לדווח למע"מ  על מחזור העסקאות של השנה הקודמת-הדיווח נעשה עד ה-31 בינואר של השנה העוקבת.

לאחר שפתחת את התיק במע"מ של עוסק יש לפתוח גם את התיקים כעצמאי במס הכנסה ובמוסד לביטוח לאומי.

דרישות מס הכנסה

1.דיווח פעם בחודשיים על מקדמות מהמחזור העסקי 2.הגשת דוח שנתי 3.הגשת הצהרת הון 4.ניהול חשבונות בהתאם להוראות ניהול ספרים

דרישות ביטוח לאומי

במידה ואתה מוגדר בתור עצמאי במוסד לביטוח לאומי תצטרך לשלם מידי חודש מקדמה על החשבון על הכנסותייך.

טיפים לעוסק פטור

1.גם עוסק פטור רשאי לדרוש הוצאות עסקיות ( רק את המע"מ אינו יכול לקזז ), כך תשלומי המס נמוכים יותר

2.כדאי ומומלץ להפקיד כספים בקרן פנסיה והשתלמות זה יעניק חסכון במס בהתאם להכנסתך

3.יש להיות ער כל הזמן על גובה המחזור העסקי בכדי לדעת שלא חרגת מהמחזור המותר

4.כדאי לנהל את החשבונות בתוכנת הנהלת חשבונות שמיועדת לעסקים קטנים ושרשומה כחוק במאגר מס הכנסה

5.כדאי להתייעץ עם רואה חשבון לגבי הטבות נוספות שמגיעות לך על פי חוק

בהצלחה !

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי הראל

מאת: שי הראלהנהלת חשבונות27/07/121488 צפיות
פתיחת עוסק מורשה מלווה בחששות שונים. האם אני צריך רואה חשבון, איך אני משלם מיסים ועוד שאלות רבות העולות בפתיחת עסק חדש. במדריך נציג לפניך את כל מה שצריך לעשות בכדי לפתוח את התיקים ברשויות המס.

מאת: שי הראלמיסים - כללי24/03/112533 צפיות
כידוע מועד הגשת הדוח השנתי למס הכנסה לשנת 2010 הולך ומתקרב. להלן מספר נקודות חשובות בקשר לדוח הנ"ל

מאת: שי הראלמיסים - כללי23/10/103875 צפיות
דוח שנתי של עוסק פטור למס הכנסה היינו זהה לכל דוח שנתי אחר של עצמאי. במדריך זה נסכם בקצרה את המסמכים שיש לצרף לדוח השנתי של עוסק פטור.

מאת: שי הראלמיסים - כללי23/10/102200 צפיות
תוכנה להנהלת חשבונות מאפשרת מעקב אחר ההכנסות וההוצאות בצורה קלה ומהירה. לפני שימוש בתוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט או זו הניתנת להורדה למחשב המקומי יש לבדוק מספר נקודות.

מאת: שי הראלעסקים קטנים ובינוניים26/08/101483 צפיות
עסקים קטנים בתחילת הדרך מתלבטים לגבי הדרך הטובה ביותר לפתיחת העסק. במדריך זה נסכם את צורת הרישום במע"מ הנקראת "עוסק פטור"

מאת: שי הראלעסקים מקוונים26/08/101553 צפיות
שרותי הנהלת חשבונות באינטרנט צברו תאוצה בשנים האחרונות. במאמר זה נסביר את יתרונות השרות וחסרונותיו.

מאמרים נוספים בנושא מס ערך מוסף

מאת: מנחם כהןמס ערך מוסף30/03/162144 צפיות
ע"א 2495/14 י.א.נ.י יועצים בע"מ נ' מנהל מע"מ ת"א - הטלת מע"מ על פיצוי בשל מכירת זכות (ולא בגין אי מתן שירות)

מאת: מנחם כהןמס ערך מוסף28/07/152539 צפיות
סעיף 12 לחוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975 (להלן - החוק), קובע כי דין תרומה או סיוע אחר שקיבל עוסק ייחשבו כחלק ממחיר עסקאותיו, ומכאן, שיהא עליו לשלם מע"מ על סכומים אלו. מטרתו של סעיף זה הוא הרחבת בסיס המס. כך למשל, בעניין החברה הכלכלית[1] נקבע, כי קבלת מענק לבניית מעון יום לילדי העובדים נכללת בסעיף 12 לחוק, ועל כן, סכום זה חייב במע"מ.

מאת: מנחם כהןמס ערך מוסף15/12/143733 צפיות
מועד החיוב במס בחוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975 (להלן - חוק מע"מ, או החוק) נקבע בפרק ו' לחוק בסעיפים 22-29. סעיף 22 נוגע למועד החיוב במכר טובין וקובע שמועד החיוב במס יהיה עם מסירת הטובין. אפשר שעם מסירת הטובין טרם התקבלה התמורה, אולם מאחר שמועד החיוב כבר חל, יש להוציא חשבונית בתוך שבועיים בהתאם לסעיף 46(א) לחוק ולשלם את מס העסקאות בהתאם, אף אם טרם התקבלה התמורה. כלומר, יש קושי בתשלום מס עסקאות אצל העוסק המוכר באשראי

מאת: מנחם כהןמס ערך מוסף02/12/1411656 צפיות
פרק י' לחוק מס ערך מוסף, תשל"ו-1975 (להלן - חוק מע"מ, או החוק), מסדיר את צורות הרישום של עוסק, מלכ"ר ומוסד כספי. סעיף 60 לחוק בא להסדיר את אופן רישומו של חייב במס בישראל, שהינו תושב חוץ, בדרך של הטלת חובה למנות נציג בישראל.

מאת: אלוני שחר- יועץ מסמס ערך מוסף15/09/143235 צפיות
כל מה שרציתם לדעת בעת פתיחת תיק במס ערך מוסף ועל מס ערך מוסף.

מאת: דניאל seoמס ערך מוסף01/11/128837 צפיות
המכונה היקרה שסבתכם הורישה לכם בזמנו החליטה לפתע לצאת למנוחה לא צפויה? הגיע השעה להתחדש במכונה חדשה, טובה ויעילה יותר. נכון שאחד ממסעות הקניות הנעימים ביותר הוא אחר מכשירי חשמל לבית, אף על פי כן המבחר כה עצום שלעתים הבחירה נראית כמשימה בלתי אפשרית בעליל.

מאת: דניאל seoמס ערך מוסף22/10/128778 צפיות
רכשת בית? מזל טוב! זה הזמן לקחת משכנתא. רבים מחשבים את סכום המשכנתא באופן ישיר מול ההון העצמי העומד לרשותם, והפער אותו הם צריכים להשלים. אך לעיתים, כדאי להשקיע בצעד זה עוד קצת מחשבה, שיכולה לחסוך לקיחת הלוואות יקרות בעתיד לצורך ריהוט ואבזור הדירה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica