חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המלצות לקראת הטיול למשתחררים מצה"ל

מאת: חיים קסלרטיולי תרמילאים20/11/2012675 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שנתיים או שלוש חלפו עברו והנה אתם עומדים על סף האזרחות הנכספת. השירות הצבאי כלל מן הסתם מתחים ולחצים באווירה נוקשה ולכן הרצון לשאוף קצת אוויר או לצאת להרפתקה מלהיבה מובן בהחלט. ואולם, לפני שרצים לנתב"ג כדאי לחשוב היטב על יעדי הטיול המתאימים לכם, וגם לקחת בחשבון מספר עניינים טכניים הכרוכים ביציאה למסע.

מה צריך לטיול הגדול בחו"ל

ראשית צריך כסף, וחשוב לדעת שמדובר בהוצאות בלתי מבוטלות על כרטיסי טיסה ואשרות כניסה, ציוד לתרמילאים, חיסונים וביטוחים, וכמובן שהייה ארוכה בארץ זרה. באמתחתכם כבר מצוי אמנם מענק השחרור אך סביר להניח כי תזדקקו למימון נוסף, ולשם כך תצטרכו להשתלב לזמן מה במקום עבודה. כדאי במיוחד לברר לגבי עבודה מועדפת אשר תזכה אתכם במענק כספי בלתי מבוטל. בנוסף, טיול למדינות עולם שלישי דורש קבלת חיסונים בקופות החולים, ויהיה עליכם גם לגשת לשגרירויות מדינות היעד כדי להוציא ויזה במידה והדבר נדרש. לבסוף, ודאו שלא נקראתם לשירות מילואים בזמן הקרוב, ובמידה שכן דאגו להסדיר את הדחייה מול קצינת הקישור, כולל מילוי טופס 58.

יעדים אהובים

חשוב לדעת כי כל מדינת יעד בעולם שונה מרעותה, לא רק באופייה ואווירתה אלא גם בעלויות הכלליות ובתקופה הניתנת לשהייה ללא הארכת האשרה. על כן, כדאי לתכנן את המסע לפרטיו ולהבין אם האזור המיועד אכן מתאים לאופייכם, לזמן המצוי בידכם וליכולותיכם הכלכליות. שני היעדים הפופולאריים ביותר בקרב היוצאים אל טיול אחרי הצבא הינם:

· דרום ומרכז אמריקה – זהו אזור מלהיב במיוחד הניחן באווירה תוססת, בנופים משגעים ובשלל אפשרויות לטרקים ארוכים ולספורט אתגרי. עלויות המחייה בו נמוכות מאשר בישראל אך גבוהות יחסית למזרח הרחוק.

· הודו והמזרח - כאן תוכלו לפגוש בתרבויות אקזוטיות ובמסורות עתיקות, לרבוץ על החופים, לנוח בכפרים שלווים או לסייר בערים הסואנות. עלויות השהייה באזור זה נמוכות משמעותית לעומת יעדים אחרים, ואולם יש לקחת בחשבון כי לאחרונה הוחמרו הדרישות לקבלת הויזה להודו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חיים קסלר

מאת: חיים קסלרביטוח נסיעות09/02/147402 צפיות
ביטוח בריאות בעת נסיעה לחו"ל ובייחוד נסיעה ממושכת כגון שליחות, או רילוקיישן לחו"ל, הוא אחד הדברים החשובים שתדרשו לבצע לפני הנסיעה לחו"ל. החשיבות שלו נובעת בשל הצורך להתמודד עם מערכת בריאות במדינה זרה ובשפה זרה. השירות של DavidCard הוא מהיר, יעיל ופשוט- DavidCard הינו כרטיס מגנטי שניתן לשלם באמצעותו עבור שירותים רפואיים בעת השהייה בחו"ל.

מאת: חיים קסלרלימודי שפות29/10/137265 צפיות
באופן כללי, מבחן אמיר ומבחן אמירם נועדו לאפשר למועמדים ללימודים אקדמיים להשיג פטור מאנגלית, או הפחתה במספר קורסי ההשלמה בהם יידרשו. אמנם קיימים הבדלים מהותיים בין שני המבחנים, כמו היותו של מבחן אמירם ממוחשב ואדפטיבי, אך בהחלט קיימים גם קווי דמיון רבים. לכן, ההמלצות הבאות יסייעו לכם להגיע להישגים טובים יותר בשניהם

מאת: חיים קסלרלימודים אקדמאיים29/10/13716 צפיות
חינת הבגרות בפסיכולוגיה מהווה חלק מהבגרות במדעי החברה, ומקיפה לרוב 2 יחידות לימוד מתוך 5 יחידות מורחבות בתחום. הבחינה מורכבת משני פרקים עיקריים, כאשר הראשון כולל שתי שאלות רחבות בנות 25 כל אחת, ואילו החלק השני מחמש שאלות מקוצרות בנות 10 נקודות.

מאת: חיים קסלרקורסים וסדנאות08/10/131452 צפיות
בהגיעכם לגיל שש עשרה ובעודכם שוקדים על בחינות בגרות, נוחת עליכם הצו הראשון הדורש אף הוא הכנה לקראת מבחנים שונים. מדובר במבחנים פסיכוטכניים המבוצעים בתחנות שונות במהלך יום ארוך זה, אשר עוסקים במספר תחומים וביניהם גם אוצר המילים, או בכינויו המוכר צו ראשון מילים.

מאת: חיים קסלרבגרויות08/10/131366 צפיות
ישנם לא מעט ניגשים לבחינת פסיכומטרי המתקשים לעמוד במתכונתה הרגילה, לא עקב היעדר יכולות שכלית אלא בשל מגבלות מנטאליות או פיזיות. עבור מעומדים אלו מוצעות בחינות פסיכומטרי מותאמות בתנאים מיוחדים, שעל מנת להיות זכאים להן יש צורך בהרשמה מיוחדת ובהוכחת המוגבלות בפני יחידת במו"ת, שהינה מחלקה מיוחדת במרכז הארצי האמונה על מקרים אלו.

מאת: חיים קסלרפסיכומטרי08/10/132130 צפיות
המבחן הפסיכומטרי הינו כלי המיון העיקרי עבור קבלה ללימודי תואר ראשון במוסדות אקדמיים בישראל, ולכן ציוני פסיכומטרי הינם בעלי משקל רב הקובע אם תוכלו להתקבל אל המגמה בה חפצתם. מכאן נובע שלציונים אלו תהיה השפעה מכרעת על עתידכם הלימודי והמקצועי.

מאת: חיים קסלראבטחת הבית23/09/13818 צפיות
גלאי עשן הינם מכשירים מיוחדים לגילוי וזיהוי שריפות בבתים פרטיים, עסקים ומוסדות. חשוב לדעת כי קיימים בשוק מספר סוגים של גלאים העובדים בטכניקות ייחודיות וגם נדרשים בהוראות התקנה שונות. בדרך כלל יותקנו הגלאים באזורים רגישים בבית, כמו המטבח המועד לשריפות או בחדרי השינה, על מנת להתריע את הישנים מוקדם ככל הניתן אודות השריפה.

מאמרים נוספים בנושא טיולי תרמילאים

מאת: רוני הכהןטיולי תרמילאים31/10/181719 צפיות
היתרונות של הבאת טלפון לוויני לדרום אמריקה ושאר אזורים לטיולי תרמילאים כה גדולים, עד כי בהחלט משתלם לבצע את ההשקעה הכספית אשר שכרה בצידה.

מאת: רוני הכהןטיולי תרמילאים31/05/18623 צפיות
עם טלפון לוויני לדרום אמריקה יכולים להגיע בכיף ולחזור בשלום גם

מאת: רוני הכהןטיולי תרמילאים18/03/18690 צפיות
חלק מבינים את החשיבות של הבאת טלפון לוויני לדרום אמריקה הפראית, ולהם תהיה דרך ליצור קשר בכל שעה נקובה.

מאת: רוני הכהןטיולי תרמילאים25/08/161651 צפיות
מה קורה כאשר הם יוצאים אל אחד מאותם טיולי שטח במקומות שכוחי אל הרחק בעולם הגדול? במקום לקוות שהם ייקחו עמם מכשיר לוויני כנראה שאולי כדאי לנקוט בצורת פעולה אחרת.

מאת: אהודטיולי תרמילאים03/12/138699 צפיות
יש אנשים שאוהבים לצאת לטיולים כל השנה, כולל לינה בשטח. עבורם קמפינג זה חלק מהשגרה שלהם. טיילים וותיקים יודעים בדיוק מה הם צריכים לקחת ולקראת ישום שישי הם כבר הספיקו לארוז את כל הציוד הנדרש לקמפינג. מי שרגיל ומנוסה ביציאה לטיולים ולקמפינג, יודע עד כמה חשוב התפקיד של אוהלים איכותיים ואמינים, במיוחד כשבחוץ קר וגשום.

מאת: כתיבת מומחיםטיולי תרמילאים27/10/138013 צפיות
בואו נודה באמת ! לבקר בירושלים מבלי להגיע לשוק "מחנה יהודה" זה כמו לבקר באילת מבלי לפקוד את ים סוף המושלם או את "ריף הדולפינים" המוכר לכולם. החוויה המרתקת בהליכה האינסופית ברחבי השוק הממוקם ברחוב אגריפס במרכז העיר

מאת: אהודטיולי תרמילאים15/08/131044 צפיות
בחירה לצאת לטיול בשטח יכולה להיות ספונטנית מאוד, אך חשוב לעת להתארגן בהתאם. במאמר זה נציג ציוד למטייל שחיוני לרוב טיולי השטח השונים בארץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica