חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יעוץ עסקי לעסקים – מיותר או נחוץ?

מאת: חדוה יוסףניהול11/04/2013938 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בתוך עמי אני חיה ושומעת לעיתים בקרב אנשי עסקים את המשפט הנפוץ: "אני לא צריך יעוץ עסקי, אני יודע מה טוב לעסק שלי ואף אחד לא מכיר אותו יותר טוב ממני". אם אני מתבקשת לענות אז  לרוב תשובתי תהיה: "אתה צודק, אתה בהחלט לא זקוק ליעוץ עסקי, זקוק לו רק מי שמוכן להסכים להנחה שהוא לא יודע הכל על העסק שלו".

בבואי לבחון את השאלה שנשאלת לעיל אני רוצה לספר סיפור על עסק, לא עסק ספציפי שאני מכירה, אלא את סיפורו של כל עסק. נרקם רעיון במוחו של היזם אשר בשלב מסויים מעבירו לפסים מעשיים. הרעיון יתחיל בדרך כלל בתוכנית מפורטת הכוללת השקעה כספית (במידת הצורך), תוכנית שיווקית, קביעת עלויות ומחירי מכירה, מספר עובדים ותקציב שכר, בקיצור – עבודה רבה.

עם הזמן העסק הולך וגדל וזו מחייבת התמודדות קבועה עם הלקוחות, ספקים ועם המתחרים. התחרות לא הופכת את החיים קלים אבל היא בהחלט מאתגרת אותם. בתוך כל זה צריך להמשיך לשמור על רווחיות ועל צמיחת העסק.

מרוץ החיים לא תמיד מאפשר לנו לעצור ולבדוק את המצב. הוא לא תמיד מאפשר לנו להתכוונן  ולהמשיך הלאה. לפעמים יהיו אלו המשברים או התקלות אשר יכריחו אותנו לעצור ולחשוב לאן פנינו מועדות ומה אפשר לשפר ולתקן. אני תוהה האם עסק צריך להגיע למצב כזה ואז לבחון אפשרות לקבלת יעוץ עסקי לעסקים או שמא יכול לחסוך זאת. לצורך כך אשאל את שתי השאלות הבאות:

מתי יעוץ עסקי לעסקים הוא מיותר לעסק?

ברצוני לציין בפניכם מספר מצבים בהם יעוץ עסקי לעסקים לא תורם רבות לעסק ובעצם מיותר:

· כאשר העסק מכיל מספר אנשים בעלי ראייה שונה, מומחיות שונה וזו מובאת לידי ביטוי בעסק, זאת אומרת בעסק יש סיעור מוחות תמידי ופורה אשר מזהה מראש מצבים של משבר ופותר אותם לפני שאלו מתרחשים.

· כאשר קיימת פתיחות מצד בעל העסק לשמוע דעות נוספות מצד העובדים שאינם בהכרח בצוות הניהול. פתיחות זו מאפשרת לבעל העסק לבחון דברים / נושאים שהוא לא זיהה ובכך להתפתח ולצמוח וגם למנוע משבר. בפועל, בעל העסק חי ומתנהל לפי הפתגם "מכל מלמדיי השכלתי".

· כאשר העסק מרוויח, עקומת הצמיחה עולה, יש צבר הזמנות ובנוסף יש פיתוח של מוצרים חדשים ושווקים וקיימת תחושה בקרב כל הרמות בעסק שזה נמצא בדהירה קדימה.

· כאשר בעסק אין משברים, האווירה בקרב העובדים והמנהלים הרמונית, הלקוחות והספקים מרוצים, העובדים באים בשמחה לעבודה ומסיימים אותה בשמחה.

אלו חלק מהמצבים שבהם אני לא מוצאת מקום ליעוץ עסקי לעסקים וזאת כיוון שהעסק פורח. אני  תוהה האם קיים עסק שמקיים את התנאים הרשומים לעיל. אני לא בטוחה.

מתי יעוץ עסקי לעסקים נחוץ לעסק?

בבואנו לבחון את הסוגיה מתי יעוץ עסקי לעסקים נחוץ לעסק אזי אציין מספר "סימנים" אשר נוכחותם בעסק יכולה לרמוז לאפשרות שקבלת יעוץ עסקי יכולה לסייע לעסק.

· כאשר נטוותה תוכנית עסקית בתחילת הפעילות העסקית, הונחו מטרות ויעדים מדידים אך העסק לא משיג אותן ואף רחוק מהן.

· מנגד, גם אפשרות שבו לעסק אין יעדים, אין מטרות או תקציב. ההתנהלות העסקית היא תוך כדי תנועה ללא תכנון וללא הכוונה.

· כאשר יש משבר בעסק, מכירות בירידה וכך גם הרווחים. בעל העסק מרגיש אובד עצות ולא ממש יודע כיצד להמשיך ולאן להוביל את העסק.

· כאשר יש חוסר מוטיבציה בקרב העובדים בעסק, העובדים באים לעבודה ולא לעבוד. יש חוסר רצון להתאמץ ולהשקיע ורובם עושים את ההכרח והנחוץ אבל לא מעבר לזה. האאוירה היא אווירת נכאים לא נעימה.

· כאשר התוצאות העסקיות בסוף השנה לא משביעות רצון ומגמת הצמיחה היא מתונה או אף שלילית ולא ממש יודעים היכן צריך לשפר.

· כאשר רוצים להתקדם ולצמוח אך לא יודעים כיצד להמשיך הלאה ולאיזה כיוון לגדול ולצמוח.

קטונתי מלקבוע לבעל העסק האם יעוץ עסקי לעסקים נחוץ לעסק שלו או לא. כל בעל עסק יבחן את עסק שבבעלותו או בניהולו ויחליט לאיזה כיוון הוא שייך

כותבת המאמר:

חדוה יוסף  יעוץ לעסקים משפחתיים

דוקטורנטית למנהל עסקים בחקר עסקים משפחתיים

נייד 054-9039990

http://www.fbusiness-consulting.co.il/

E-mail: hedvajosef@gmail.com

חונכת מטעם מט"י

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חדוה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חדוה יוסף

מאת: חדוה יוסףעסקים - כללי06/07/14545 צפיות
אם יש משהו מרגיז ומתסכל יותר מכל הוא הצורך לקחת הלוואות אחרי שבכל התקופה עבדנו קשה, התאמצנו, מכרנו, אבל תכלס בשטח, בשורת הרווח והפסד, אין מזומנים וצריך לקחת הלוואה.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים14/04/131115 צפיות
אנשים צעירים שואלים את עצמם האם להצטרף לעסק המשפחתי שבבעלות המשפחה או לבחור במקום עבודה אחר. העסק מציע בטחון כלכלי ופריבילגיות מחד אבל באותה מידה יכול לבלבל את זהותם, את הגדרת מקומם, לגבי מי שהם ומה שהם רוצים לעשות. במאמר זה אדון בנקודות מבט בנושא.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים14/04/131141 צפיות
בעל עסק משפחתי ירצה להעביר את העסק שייסד ועמל להצלחתו לבני הדור הבא במשפחה, אך המציאות מוכיחה כי לא תמיד זהו הצעד הנבון לעשות. עסק משפחתי נתפס לרוב כמקור לגיבוש משפחתי וכמקור פרנסה לכל בני המשפחה אך במצבים מסוימים שווה לשקול את מכירתו.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים14/04/131190 צפיות
מייסד של עסק משפחתי צריך להיות מודע למאפייני אישיותו, כדי להפחית את החיכוך עם דור ההמשך ולטובת הצלחת העסק. במאמר זה אציג את טיפוסי המייסדים האופיינים וכיצד אלו "תורמים" להעברת העסק לדור הבא.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים11/04/131247 צפיות
פער הדורות בעסקים בכלל ובעסקים משפחתיים בפרט מקשה על העבודה המשותפת ולעיתים מאיים לסוגרו. אז כיצד מגשרים על הפערים ומצליחים לעבוד יחד.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים11/04/131022 צפיות
עסק משפחתי מכיל בחובו שני אלמנטים חשובים בחייו של כל אדם: משפחה ופרנסה. לפני שמקימים עסק שכזה יחד כדאי לקחת בחשבון מספר שיקוליים הכרחיים לפני הביצוע.

מאת: חדוה יוסףניהול11/04/13841 צפיות
תהליך קבלת החלטות נשמע לעיתים כנושא כבד ובעל חשיבות רבה בחיינו, אך אם נעצור לרגע ונבחן את הנושא, הרי שנגלה שאנו מבצעים בכל יום עשרות, אם לא מאות, החלטות קטנות וחשובות כאחד.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171070 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17785 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17693 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16776 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16839 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16944 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16886 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica