חפש מאמרים:
שלום אורח
26.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יעוץ עסקי וארגוני – מהתחלה ועד הסוף

מאת: מיכל זייעוץ עסקי21/07/2013881 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אנחנו לא צריכים להיות מבינים גדולים בכלכלה כדי להבין שאנחנו, וכל העולם, נמצאים במשבר כלכלי קשה. לא רק במגזר הפרטי מרגישים בבעיה, וגם העולם העסקי נכנס לקשיים. מרבית העסקים והארגונים סופגים ירידה ברווחים, ורק מעטים מצליחים לשמור על יציבות. בדרך כלל אלה העסקים שמקבלים יעוץ עסקי מטעם יועץ מקצועי.

עסקים יכולים להצליח לשמור על המעמד שלהם ועל הרווחים שלהם בלי עזרה, אבל זה יהיה הרבה יותר קשה והתהליך יהיה הרבה יותר ארוך, אם בכלל יצליחו. אם העסק או הארגון בבעיה כלכלית חמורה, אז כבר באמת אין ברירה אלא לקחת יועץ עסקי שיטפל בבעיה.

ייעוץ ארגוני או עסקי כולל שלושה שלבים עיקריים: בחינת העסק, מציאת פתרונות והטמעה שלהם.

בחינת העסק- היועץ העסקי בודק כל אחת ממחלקות העסק, תוך כדי שהוא בודק מה עובד ומה לא עובד. מציאת החזקות של העסק חשובות בדיוק כמו מציאת החולשות. הבדיקה יכולה להימשך מספר שבועות ואף יותר, תלוי בגודל של העסק.

מציאת פתרונות- אחרי שמצא את כל הליקויים בכל אחת ממחלקות העסק, היועץ העסקי יכול להתחיל למצוא מגוון פתרונות, שיכולים להיות קיצוץ בעובדים, קיצוץ בתקציב מחלקה כזו או אחרת, מתן הדרכות חדשות לעובדים, מיתוג מחדש וכן הלאה.

הטמעת הפתרונות- כאן גם בעלי העסקים והמנהלים נכנסים לתמונה, משום שההטמעה של הפתרונות תלוי בהם. במידה והם מבינים את תמונת המצב ואת הפתרונות שמציע היועץ העסקי, ואם הם מטמיעים אותם בעסק בצורה הנכונה, העסק יכול לצאת מהצרה!

ישנם מקרים שבהם התהליך לא מסתיים בהצלחה, לא בגלל היועץ לא בגלל מקבלי ההחלטה של העסקים והארגונים. לפעמים מתרחשים שינויים בעולם העסקים והכלכלה שלא היו צפויים, והפתרונות שנמצאו אינם תואמים עוד את המצב החדש. על כן, חשוב לפעול כמה שיותר מהר, ובכל עת שיש שינוי משמעותי, צריך למצוא פתרונות חדשים.

אם כן, יעוץ עסקי וארגוני הוא לא תהליך מסובך, בתיאוריה, אך בפועל מדובר בתהליך רגיש מאוד שמצריך יד על הדופק וזריזות, מבלי לאבד את הפוקוס או לעשות טעויות. כל דקה חשובה, ולכן על היועץ ועל בעלי העסקים לקבל החלטות מהירות כמה שיותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל ז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל ז

מאת: מיכל זבידור ופנאי - כללי27/11/142855 צפיות
משחקי קופסא הם המשחקים הכי טובים לילדים ביום סגרירי של חורף. כשהם תקועים בבית, אתם יכולים לשחק יחד איתם, והם גם יכולים להזמין אליהם חברים הביתה למשחק חברותי.

מאת: מיכל זצילום30/10/143294 צפיות
צילום אישי צריך להרגיש אישי, וכמובן גם להיות אסתטי ויפה ולהציג את שמחת החיים וכל הרגשות המציפים את האנשים בתמונה. בעזרת צילום מקצועי בקריות, יכולים תושבי האזור להשיג אלבומים אישיים נפלאים.

מאת: מיכל זאומנות - כללי14/10/143573 צפיות
מי שבאמת רציני לגבי קריירה בתעשיית הבידור צריך קודם כל להשיג אמרגן או משרד שייצג אותו, ימצא לו עבודות וידאג לאינטרסים שלו.

מאת: מיכל זתיירות ונופש - כללי30/09/143813 צפיות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

מאת: מיכל זמחשבים וטכנולגיה - כללי17/09/143911 צפיות
יש הבדל מהותי בין תחזוקה של מחשבים לבין תיקון מחשבים, ולא רק בעבודות עצמן שמבצעים הטכנאים. הנה הפרטים.

מאת: מיכל זעסקים - כללי17/08/144236 צפיות
כרמיאל היא עיר אומנם קטנה יחסית, אבל יש בה את כל השירותים ובתי העסק שהתושבים צריכים, וזה כולל חנויות פרחים שבהן אפשר לקנות עציצים, זרי פרחים ועוד. כמו כן, משלוחי פרחים בכרמיאל הם שירות נפוץ.

מאת: מיכל זטיולים בארץ15/07/144135 צפיות
חופשה בטבריה היא בין החופשות היחידות שיכולות להציע המולה ואנרגיה של עיר ובו זמנית גם רוגע ושלווה. רוצים גם וגם? טבריה היא המקום בשבילכם!

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: ישראל רף ייעוץ עסקי02/01/22463 צפיות
עוד מעט יחול חג האילנות. בעלי עסקים תנו ללקוחות, לעובדים ולקולגות העסקיים מתנה פופולרית ביותר שניתן להעניק בחג ט"ו בשבט. עציצים ממותגים ומארזי שי בשילוב עציץ ממותג מזכרת לשנים רבות נשמח לעזור ישראל רף 052-2978583

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי03/08/21822 צפיות
חריגות בניה והדרך להכשרתם- בנימין קלינגר יועץ מונציפאלי בכיר מרבית מחריגות בנייה הינן, למעשה, תוספות ושינויים לבניינים הנעשים ללא קבלת היתר בנייה מהרשות המקומית חלקם עם שינויים בקונסטרוקציה והגדלה מעבר לרווי הבניין ולפעמים גם מקווי המגרש ,או שימוש בניגוד להיתר שניתן לנכס. במקרים רבים חריגות הבנייה נעשות בידיעה, לעיתים תוך כדי בנייה או בזמן שנראה שהגיע להתאים את הנכס לדרישות הבעלים

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי22/04/21499 צפיות
עיכוב וביטול צו הריסה מנהלי חשוב לדעת כי צו הריסה מנהלי שהוצא למבנה מסוים איננו בגדר חוק פסוק. במקרים אלו יש לפעול במהירות רבה, ובתוך שלושה ימים לכל היותר, להגיש בקשת עיכוב צו הריסה מנהלי אשר יכולה להביא בסופו של יום גם לביטולו.

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/21597 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20896 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20764 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20557 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica