חפש מאמרים:
שלום אורח
23.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הערכת עובדים – שיטות המשוב החדשות

מאת: אוהד ז.ניהול14/09/20131021 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שיטת הערכת עובדים באמצעות שיחות משוב, הינה השיטה הכי נפוצה של הערכת עובדים בארץ. הערכת עובדים מבוססת על פי רוב על הערכה אחת, והיא ההערכה של הממונה הישיר, שעורך את שיחות המשוב, עם העובדים הכפופים לו. הלוגיקה הבסיסית, אשר עומדת מאחורי השיטה המסורתית של הערכת העובד, היא שהמנהל הישיר, הוא הדמות המשמעותית ביותר המפקחת על העובד, ולכן ניתן להסתפק במשוב ממנו בלבד. הלוגיקה הזו לא עומדת במבחן המציאות, ויש צורך של חברות רבות, לאמץ להם, מבני התארגנות אחרים.

למנהל אין את כל המידע על העובד

מנהלו הישיר של העובד, אינו מכיר עד הסוף, את עבודתו, והוא זקוק למידע על עבודתו, ממנהלים ומממשקים אחרים בחברה. עוד תהליך, שמתרחש כיום במציאות הארגונית, הוא האוטונומיה, ההולכת ומתרחבת של העובדים. העובד למעשה, אוחז בהרבה מידע, שלא נמצא, בכלי המדידה של הארגון, ולא באמצעי הפיקוח הבקרה שלו.

שיטות המשוב החדשות

בחברות המבצעות, תהליך תקין של הערכת עובדים, המנהל ימלא טופס הערכה, על העובד ,בטרם יעשה עליו משוב. בשיטת המשוב העצמי, גם העובד וגם המנהל, ימלאו  טופס הערכה זהה. הטופס שהעובד מילא יישלח למנהל, והוא יבחן את הפערים שקיימים, בינו לעובד. היתרון הגדול בשיטה הזו, הוא שהיא מפסיקה להתייחס, להערכת המנהל, כאורים ותומים, ונותנת מרחב ביטוי גם לעובד. מעבר לזה, ההפרשים בין ציוני ההערכה של המנהל לציוני ההערכה של העובד, הם חומר מעולה, לשוחח אודותיו, בשיחת המשוב, להקטין את הפערים, ולחזק את תיאום הציפיות.

בהרבה תחומים, המנהל הישיר, לוקה בחוסר מידע. בשיטות הערכת עובדים חדשות, המנהל מזמין הערכות נוספות, על העובד, ממחלקות אחרות העובדות עם אותו עובד ואפילו עם גורמים מחוץ לארגון העובדים מולו. למשל, המנהל יכול לבקש מלקוח גדול של החברה, שהעובד עובד מולו, או ממנהלו הקודם של העובד בארגון, חוות דעת על העובד. יתרונו של השימוש בשיטה זו, הוא הדיוק שלה.

מומלץ לפנות ליועץ ארגוני כדי למצוא את שיטת המשוב המתאימה

השכלול של שיטות הערכת העובדים, צריך להתבסס על ההכרה בכך שהשיטה הרגילה, איננה מספיקה. אם בעלי עסקים וחברות מעוניינים לשנות את שיטת המשוב על עובדיהם, מומלץ לבחון, באמצעות יועץ ארגוני, את אופן ההתאמה, של שיטות הערכת העובדים השונות לארגון.

 תגיות המאמר: הערכת עובדים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בן 33 גר בגבעתיים. נשוי 8 חודשים. בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה וכלכלה מאוניברסיטת בר אילן. מתעסק כיום בתחום הביטוח בסוכנות מבטח סיימון ולומד קידום אתרים במכללת האקר יו . שפת האם שלי היא אנגלית .אימי עלתה מארה"ב כשהיתה בת 17 .נושא אזרחות אמריקאית (וישראלית כמובן) . נושא החינוך ו"העברת השרביט לדור הבא " מעניין אותי מאוד על אף שלא עסקתי בו רבות בעבר . הניסיון הצנוע שלי כולל הדרכת ילדים בטיסנאות (תחום אותו אהבתי מאוד כילד ) . והדרכת טיולים. יש לי 3 אחים הגדולה בת 36 האמצעי בן 33 (תאום) והצעירה בת 24

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אוהד ז.

מאת: אוהד ז.בית חכם20/12/15651 צפיות
כיום על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת אפשר להפעיל כל החשמל בבית במתג אחד בלבד, וזאת בהתאם לשעה ביום. לדוגמא אם אתם מחכים לאורחים בשעות אחה"צ וברצונכם להפעיל מזגן לא יהיה כל צורך לגשת למתג המזגן אלא ללחוץ על מתג ההפעלה היחיד בבית. מערכת smart home תבחר את הטמפרטורה לפי מזג האוויר בחוץ, ובאותה העת גם תכבה או תדליק אורות בבית בהתאם לצורך, באמצעות חיישנים שיש בה.

מאת: אוהד ז.אדריכלות פנים17/12/151187 צפיות
כיום על ידי שימוש בטכנולוגיה מתקדמת אפשר להפעיל כל החשמל בבית במתג אחד בלבד, וזאת בהתאם לשעה ביום. לדוגמא אם אתם מחכים לאורחים בשעות אחה"צ וברצונכם להפעיל מזגן לא יהיה כל צורך לגשת למתג המזגן אלא ללחוץ על מתג ההפעלה היחיד בבית. מערכת smart home תבחר את הטמפרטורה לפי מזג האוויר בחוץ, ובאותה העת גם תכבה או תדליק אורות בבית בהתאם לצורך, באמצעות חיישנים שיש בה.

מאת: אוהד ז.צרכנות13/11/142664 צפיות
המסור השולחני המשוכלל של דיוולט מדגם DEWD27107 הוא מסור מקצועי ביותר החותך מגוון רב של חומרים, ומשמש נגרים, בתי מלאכה קבלנים ועוד. מסור שולחני זה מתגאה במנוע שיש לו הספק אדיר של 2000 וואט ומהירות סיבוב להב מקסימלית של 4000 סל"ד.

מאת: אוהד ז.צרכנות26/10/14967 צפיות
מברגה בוש מדגם Bosch PSR 14.4 היא מברגה נטענת במתח עבודה של 14.4 VOLT, וכמו כן מברגה בוש חזקה זו מגיעה עם סוללה במתח של 14.4 VOLT, ומעולה עבור עבודות לבית.

מאת: אוהד ז.צרכנות23/10/14725 צפיות
אם קיבלת החלטה לעבוד בגינתך ואתה רוצה לבצע את העבודה של הגינון בעצמך, אתה צריך כלי עבודה טובים. יש מספר כלי עבודה שיכולים להפוך את עבודתך בגינה לנוחה וטובה, ואחד מכלים אלה הוא מסור שרשרת. במאמר הבא נרחיב על האופן שבו מומלץ לרכוש מסור שרשרת בנזין או חשמלי.

מאת: אוהד ז.צרכנות19/10/14978 צפיות
אטמי אוזניים נגד רעש מדגם 1271 הם בעלי איכות הגנת שמיעה ברמה גבוהה ובנוסף הם גם נוחים, קלים, ומתאימים לשימוש בעבודות מסחריות ותעשייתיות. דגם מצוין זה של אטמים לאוזניים מומלץ לשימוש בעוצמה בינונית של רעש ברמת עד 95 דציבל.

מאת: אוהד ז.צרכנות15/10/14630 צפיות
בשונה מחברות אחרות של כלי עבודה, מתמקצעת מקיטה כלי עבודה בהרבה תחומים, ושלל כליה מגיע לאלפי דגמים של כלי עבודה. כלי עבודה מקיטה מיוצרים בארבעה מפעלים גדולים בעולם הנמצאים בסין, ארצות הברית, יפן וברזיל, והם מופצים ע"י יבואנים מקומיים.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171040 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17752 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17654 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16739 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16804 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16916 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16847 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica