חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מיומנו של מוסכניק פרק 1 – חימום יתר

מאת: ניר בן-ארירכב24/12/2013568 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המראה של דינה כשנכנסה באותו בוקר למשרד הקבלה במוסך היה עגמומי, פניה היו נפולים, והיא נראתה על סף בכי. דינה תושבת רמת פולג בשנות ה-30 לחייה היא לקוחה קבועה, מלאת שמחת חיים שיוצרת קשר חם עם האחרים בקלילות רבה. הפעם דינה הייתה מכונסת בעצמה ולא ניסתה לתקשר כלל. המראה נגע לליבי והחלטתי לגשת ולבדוק מה מציק לה. חששתי שיש לה בעיות בבית, עם הבעל או אולי עם הילדים – אמנם כמוסכניק מדופלם  אין לי מושג כיצד מתמודדים עם בעיות כאלו (אני יודע לתקן מכוניות), אבל באותו רגע הרגשתי שאוזן קשבת מצידי תעזור לה מאוד. עוד לפני שפתחתי את הפה כדי להתחיל בשיחה דינה פרצה בבכי ומלמלה המכונית, המכונית… חששתי שקרתה תאונה וניסיתי לשאול מה קרה, אבל דינה בשלה המכונית המכונית, היא תגיע עוד רגע על גרר. ואכן, בעודה מתייפחת המכונית האדומה שלה הגיעה כשהיא מונחת בגאון על מכונית הגרר של איתן. מבט מהיר ואני רואה שהמכונית שלימה ללא כל פגיעות חיצוניות מה שעורר אצלי תמיהה. ניצלתי רגע של הפוגה בהתייפחות ושאלתי מה קרה. מאגר הדמעות של דינה נפרץ סופית ומתוך המלמולים שלה הבנתי שבדרך חזרה לביתה מד החום טיפס למעלה לכיוון הטווח האדום. דינה, שהייתה ממש קרובה לביתה, מרחק של לא יותר מחמש דקות נסיעה, החליטה להמשיך בדרכה ולבקש בבית מבעלה שיבדוק מה קורה. השלב הבא היה עשן לבן שעלה ממכסה המנוע. הביתה דינה כבר לא הגיעה, כמה מאות מטרים לפני ביתה החליטה לעצור בצד הדרך ומשם הדרך למוסך על גבי הגרר הייתה בלתי נמנעת. נתתי לדינה לפרוק את תסכולה, עזרתי לה עם ניר טישו לנגב את הדמעות והוספתי כוס קפה חם ועוגייה לחיזוק המורל. הסבלנות עשתה את שלה ודינה חזרה לעצמה והסבירה במפורט מה קרה (וכרגיל אצל דינה הפה בשלב הזה כבר לא נסגר). הופתעתי לטובה מזה שזיהתה את שעון החום מטפס למעלה, הרי מרבית הנהגים אינם שמים לב לכך וגורמים נזק למנוע. התאכזבתי מזה שהמשיכה לנסוע למרות שטמפרטורת המנוע הייתה גבוהה מעל למותר, אפילו שמרחק הנסיעה היה קצר. למראה אכזבתי, דינה תרצה את המשך הנסיעה בכך שהייתה ממש קרובה לביתה, אין לה מושג כיצד מתמודדים עם תקלה שכזו, והיא רצתה להפיל את האחריות והטיפול בבעיה על בעלה. כאן כבר לא יכולתי להתאפק והוכחתי אותה; לא צריך להיות מבין גדול במכונאות כדי לדעת שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא להעמיד את הרכב בצד הדרך (במקום בטוח), לכבות את המנוע ולהזמין גרר למוסך. ביטוח גרר יש לה כך שהגרירה היא בחינם. עצירה מיידית תקפיא את המצב, ותמנע מהתקלה להתפתח לנזק גדול למנוע, שתיקונו יכול לעלות אלפים רבים של שקלים. למרות שהמשיכה בנסיעה, נדמה שלקסם של דינה יש השפעה גם על התפתחות תקלות. למזלה, למנוע לא נגרם כל נזק והתקלה הייתה ברדיאטור שנסתם עקב שימוש במי ברז רגילים במקום בנוזל קירור יעודי לרדיאטור. הסברתי לה כמה חשוב להשתמש בנוזל קירור יעודי (ולא במי ברז) ששומר על מערכת הקירור לאורך זמן ומונע פגיעה בראש המנוע. עודדתי אותה על כך שלמזלה הרב עלות התיקון הסתכמה במחיר נמוך יחסית והכי חשוב חזרתי והדגשתי שכאשר נורית אדומה דולקת או אם מחוג טמפרטורת המנוע מטפס לכיוון הקו האדום הכי נכון לעצור את הרכב בצד הדרך (באופן מידי ובצורה בטוחה) ולהזמין גרר שיוביל את המכונית למוסך. באופן הזה מרב הסיכויים שהנזק למכונית יהיה קטן יותר מנזק שיתפתח עקב המשך הנסיעה. דינה, בחיוך שובה לב, הנהנה בהסכמה והתחייבה לנהוג בעתיד על פי הסברי, אבל אני מכיר אותה, רגע אחרי שתצא מהמוסך היא תשכח הכול ותמשיך ותפיל את האחריות בענייני רכב על בעלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
ניר בן-ארי,
מוסך דרך השטח בשרון בע"מ
קיבוץ שפיים 60990
09-9523536
050-6765532
www.dservice.co.il


 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר בן-ארי

מאמרים נוספים בנושא רכב

מאת: רונית אלפסירכב20/11/19562 צפיות
כב יד ראשונה הוא חלומם של הרבה אנשים אבל לא כולם יכולים להרשות לעצמם כלכלית. רכישת רכב יד שניה נותנת יותר אפשרויות רכב מליסינג או רכב חברה לשעבר. מה עדיף ומהן ההוצאות על רכב יד שניה

מאת: שלום כהןרכב29/09/19808 צפיות
על מנת לדעת כיצד לבחור מוסך לתיקון רכבי סיטרואן בתל אביב, מומלץ לקרוא את השורות שלפניכם. כאן, אנו ננחה אתכם בדיוק כיצד לבחור את המוסך, כך שגם הנסיעות אליו ישתלמו לכם כלכלית וגם תקבלו שירותים באופן יעיל ומקצועי.

מאת: נטלי הרוש רכב30/06/191104 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים לכם שירות קניית רכבים לפירוק ולברזל. הרכבי הנמכרים הינם מגוונים מכל סוג, דגם, מצב וכ'. בהנחה שרכבכם הוא לאחר תאונה, תקלות חוזרות ונשנות שאינן ברות תיקון, הפתרון המעולה של קניית רכבים לפירוק יכולה לתת מענה מצוין עבורכם.

מאת: נטלי הרוש רכב31/05/191264 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים רכישת רכבים על מגוון סוגיהם ובמצבים שונים. אין משנה דגם הרכב, שנת הרכב וכ', האם הרכב תקין או שהוא במצב המוגדר כ"טוטלוס". בכל מקרה, יהיה ניתן למכור את הרכב לקונה רכבים לפירוק.

מאת: Daniel.Bרכב22/04/191359 צפיות
ניווט כלי רכב באזורים לא מוכרים מתאפשר כיום הודות למכשירי GPS לרכב, שבעזרתם מגיעים לנקודות יעד מסומנות באמצעות מערכת מתוחכמת שכוללת מכשיר המותקן ברכב ומכוון באמצעות אותות לוויין. על צג המכשיר מוצגת מפה אינטראקטיבית עם פרטים שמסייעים לנהג לקבל מידע נוסף, כגון מיקום משך זמן משוער של הנסיעה או אתרים חשובים בקרבת מקום.

מאת: נטלי הרוש רכב31/03/191408 צפיות
אם ברשותכם רכב ללא טסט על שמכם ואין בו כל שימוש בהווה או שימוש ייעודי בעתיד, דעו, זה מתכון לבעיות. מעבר לכך שבזמן הזה הרכב מעלה אבק בחנייה, הוא עשוי להיות מחויב באגרות וקנסות. אז למה שלא תמכרו את הרכב לקונה רכבים לפירוק ותמנעו מהעלויות הללו? נסביר.

מאת: SEONET קידום אתריםרכב31/03/191399 צפיות
בין אם אתה בוחר רכב חדש או רכב יד שנייה, משתנה נוסף שיש לקחת בחשבון הוא סוג הרכב, טויטה או רנו, הונדה או יונדאי, מאזדה או סוזוקי? סוג הרכב בא לידי ביטוי גם במחיר, רכב טויטה ורכב רנו מאותו שנתון יהיו מחירים שונים ולעיתים הפרש גדול בין המחירים. מעבר למחיר אנשים רבים בעת בחירת רכב חושבים על אמינות של הרכב לאורך השנים, האם הרכב יהיה חזק ויחסוך לנו ביקורים במוסך וגם חשיבה על יום שבו נרצה למכור את הרכב, האם בחרנו ברכב שנמכר בקלות או שנתקשה למכור אותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica