חפש מאמרים:
שלום אורח
25.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לצלמים: מכירת וידאו און ליין

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע24/04/2014972 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חיים מחודש לחודש

אם אתם צלמים בעלי חיבה לתיעוד שיש להם זמן לגדל עגבניות במרפסת, או להבדיל, שוקלים לשחרר ספר שירה בעתיד הקרוב סימן שהמאמר הבא הוא בשבילכם. יום עסל יום בסל הוא הביטוי המושלם לתיאור חודשו של צלם הוידאו העצמאי (המאמר כתוב בלשון זכר אבל מתייחס לשני המינים). כמו הרבה אנשים בתחום, אתם יודעים שלא כל חודש זהה לקודמו, לטוב ולרע. במקום לפנות להכנסות צדדיות שאינן קשורות למקצוע, להתאבל על עודף זמן פנוי או סתם להתעצל ישנן אופציות נוספות.

בעקבות צורך של רשתות טלוויזיה ויוצרים, בחומרי מדיה (תמונות, וידאו ואנימציה) עבור כתבות וסרטים, קמו עשרות אתרים המציעים מגוון אדיר של חומרים בכל נושא ולכל דורש. האתרים הללו פועלים בדמוקרטיה מוחלטת ומתווכים בין הקונה ליצרן.

 

סוג הצלמים שמוכרים חומר און ליין נע בין כאלו שמקדישים לכך חלק ניכר מזמנם ומהכנסתם וכאלו שעושים את זה "על הדרך". אנו מכירים צלמים שמשקיעים הון עתק בייצור (למשל רוכשים מסוקים-ללא-טייס לצילום מהאוויר) ומדווחים על הכנסה פסיבית של מאות ואף אלפי דולרים בחודש וכאלו שמירב השקעתם מסתכמת בייצור שוטים שנולדו מטסט שהם עשו למצלמה חדשה. הכל לגיטימי, הכל אפשרי, אך כמו אותו שיח עגבניות, עליכם לזרוע בחכמה את הזרעים שיצמיחו את המאגר שלכם ויהפכו אותו למשתלם.

האתרים המשתלמים ביותר


האתר הראשון אליו העלנו חומר הוא Pond5 הניו-יורקי. מלבד מחזור מכירות יפה ודרך העלאה ידידותיות למשתמש פונד 5 מתייחד בכך שהוא מאפשר ליצרן (אתם) לקבוע את רף המחיר המקסימלי בעצמו. היות והאתר לוקח 50% מהרווחים (יש אתרים שלוקחים יותר) מדובר ביתרון משמעותי. יתרון נוסף הוא מהירות אישור הקבצים, תוך פחות משבוע תדעו אם הקובץ שהעלתם אושר או נדחה ולעבור הלאה. אתר נוסף בו יש לנו מנוי הוא shutter stock, המופעל גם הוא בניו יורק. בניגוד לפונד 5, הוא לא מאפשר לכם לקבוע את המחיר בעצמכם ואף לוקח בין 65 ל- 70% מהרווחים לעצמו. היתרון שלו הוא בכך שהוא ידוע באיכות המוצר שהוא מספק והאתר עצמו נראה מעולה. אתר נוסף בו יש לנו חשבון הוא i stock הקנדי השייך לענקית המדיה getty images. מדובר באתר שנהנה מיוקרה רבה, אך אותו יתרון אחראי גם לחסרון העיקרי שלו והוא המורכבות והסרבול בהעלאת הקבצים הדורשת השקעה גדולה מאד של זמן. למתקדמים בלבד.

מקוריות ומקומיות

לפני שאתם רצים לצלם שקיעות מהמרפסת או אתרים מגה-תיירותיים כמו הכותל המערבי חשוב שתדעו מה מחפשים הלקוחות העתידיים שלכם. בעולם ה"פוטג' בנקס" (Footage Banks) אתם עשויים להתבלט בזכות חומר"מקומי" ומקורי. שוט שצולם בשוק הכרמל עשוי להיות אטרקטיבי יותר משוט שצולם בעיר העתיקה בירושלים בשל העובדה שבאחרון בטח כבר ביקר צוות מקצועי עם ציוד רציני משלכם, וכן, גם השוט שלהם מוצע למכירה ב-Pond 5.

 

ובאשר למקוריות, אם אתם מתכוונים לייצר חומר במיוחד עבור אותם מאגרים אנו מציעים לכם לבדוק את החורים השחורים שלהם. אנחנו התחלנו מחקר דומה וגילינו מחסור משמעותי בויז'ואלז של התאהבות (נקודה נחמדה להתחיל ממנה). ישנו אמן אנימציה אמריקאי שגילה תוצאות חיפוש דלות בכל פעם שחיפש מדוזה והחליט ליצור אחת בעצמו. שיא המכירות החודשי שלו עומד על 1,700 דולר בחודש.

נדרשת סבלנות

לאחר שצילמתם וערכתם את השוטים למקטעים הנעים בין מינימום 6 שניות ומקסימום 30 שניות (ישנם אתרים המקבלים שוטים ארוכים מכך, אבל מנסיוננו זה מיותר) מתחיל החלק הפחות זוהר בתהליך. אופן ההעלאה לאתרים השונים עשוי להיות עסק לא פשוט היות ולא כולם מציעים העלאה ישירה. אתרים כמו istock, לדוגמא, ידרשו מכם להעלות את הקבצים אחד-אחד דרך אתר ftp (אתר המאפשר להעביר קבצים מרובים ממחשב אחד לאחר), תהליך מייגע, אטי ומסורבל שנועד, אני מניחה, לסנן את כמות הקבצים שמגיעים לאתר (אם יש לכם מאות קבצים מוכנים בדקו את האפשרות לשלוח כונן בדואר).

 

אך אל תתייאשו! אתם רק בתחילת הדרך. לאחר שהעלתם את הקבצים לאתר עליכם לקטלג אותם אחד-אחד. תהליך הקטלוג כולל נתינת שם לקובץ, תיאור מדויק שלו, הוספת מילות מפתח (עד 50 בחלק מן האתרים), חלוקה לקטגוריות, סריקה והעלאת טפסי שחרור במידה וצילמתם בני אדם ולא מדובר בחומר בעל ערך "חדשותי", ציון סוג ודגם המצלמה, וכמובן קביעת הסכום בו תמכרו השוט, אלא אם כן זה אתר שקובע עבורך את המחיר (כמו shutter stock). כדי לא לעשות את אותה עבודה פעמיים קחו בחשבון שאם תשמרו על אורך השוטים שלכם נמוך מ-30 שניות, גודל הקבצים פחות מ- 750MB ותייצאו אותם כ- Quicktime ו- Photo-JPEG באיכות של 95% תענו על דרישות הקבלה של כמעט כל האתרים.

חלוקת רווחים

ברוב האתרים אתם יכולים לקבוע את המחיר של הוידאו לפי ראות עיניכם. לנו למשל יש שוטים שאנחנו מוכרים ב-15 דולר ואחרים שאנו מוצאים לנכון למכור ב-55 דולר. כמובן שאתם יכולים  למכו גם במאות ואף אלפי דולרים אם אתם חייבים. קחו בחשבון שלכיסכם יגיע רק מחצית מהסכום במקרה הטוב. האתר Pond 5, למשל, לוקח 50% מהמכירה לעצמו ונותן לכם את 50% הנותרים. ב-shutterstock, מאידך, נותנים לכם רק 30% ו- revostock ישלשלו לכסם בין 45 ל-60% מהרווחים. ישנה אפשרות למכור את השוטים שלכם באופן אקסקלוסיבי לאתר מסוים ולהרוויח יותר. מניסיוננו למדנו שעדיף לטפח מאגר איכותי ולמכור אותו בכמה מקומות במקביל.

כמות לצד איכות

אז מה אתם אומרים, שווה את המאמץ? אם אתם אוהבים לתעד ויש לכם חומרים שנערמים בכוננים קשיחים שמעלים אבק יחד עם הזמן והסבלנות לטפל בחומרים הללו, תפתחו חשבון עוד היום. זה חינם. אבל אם אתם יודעים מראש שאין סיכוי שתטפחו את המאגר והוא יסתכם בחמישה שוטים בלבד, אל תטרחו. מלבד המקוריות והאיכות של החומר חשוב לציין שהגודל שלו הוא משמעותי. כמות השוטים ששתעלו ותדירות ההעלאה (פעם בחצי שנה לעומת פעם בחודש) תקבע את מיקומכם במנועי החיפוש הפנימיים של האתרים השונים. בדיוק כמוכם יש עוד הרבה אז אנו מציעים להתבלט.

היתרונות בטיפוח מאגר וידאו מקצועי לא נגמרים און-ליין. בתור חברה שמתמחה בכתיבה והפקה של תכני וידאו שיווקיים למגזר העסקי (סרטי תדמית, סרטי מוצר ועוד) אנו עושים שימוש בארכיון שלנו גם בסרטי החברה. הארכיון שלנו עומד לרשותם של הלקוחות שלנו ולא אחת קרה ששילבנו חומרים ממחלקת הפוטג' בנק שלנו בסרטי החברה. לאחרונה הכנו וידאו פנימי לגוגל ישראל המסכם את פעילות החברה לשנת 2012 והשתמשנו בו בשוט יפהפה של זיקוקים שצילמנו בכלל ביום העצמאות 2010 בככר רבין. בנוסף, חברת YCD מולטימדיה רוכשת מאתנו באופן קבוע שוטים שצילמנו לאורך השנים בארץ ובעולם אשר מופיעים על מסכי-פרסום בכל הארץ. אז אם ראיתם שוט של מלון באקינגהאם על-רקע השקיעה במזנון של תחנת דלק בדרך לטיול בצפון, יש סיכוי שהוא שלנו.

ניסינו לחלוק עמכם את ניסיוננו בן השנה וחצי בעולם מאגרי הוידאו הוירטואליים (ועורמים חומרים מקצועיים כבר למעלה משש שנים!). גם בעולם בו ניתן להוריד כמעט כל דבר בחינם, רחוק היום בו אנשים יפסיקו לשלם על תוכן איכותי וחוקי (עשיית שימוש בחומרים שהורדתם מיוטיוב, כאשר זכויות היוצרים שייכים למישהו אחר, היא עבירה על החוק). התחילו עם אתרים יותר ידידותיים למשתמש כמו Pond 5 וברגע שתרגישו שאתם שולטים במתרחש המשיכו עם אתרים "קשוחים" יותר כמו Revostock ו- I stock המחמיר. אז קדימה, צאו לדרך, נתראה מול דוכן הסוכריות בשוק הכרמל.

הנה המאגר שלנו בדקה וחצי: http://www.youtube.com/watch?v=8WA9qnjGV08

החשבון שלנו בפונד 5: http://www.pond5.com/artist/Mikooka_Productions

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיקוקה הפקות- חברה להפקת תוכן וידאו יצירתי

www.mikooka.com

www.facebook.com/MikookaProduction

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיקוקה הפקות

מאת: מיקוקה הפקותשיווק15/04/151071 צפיות
לפני כמה זמן עלית על תגלית מרעישה שיכולה לשנות את העולם. אננס כתום. פנית לחברים, פירסמת בפייסבוק, בנית אתר ואפילו תלית שלט חוצות. עכשיו כל מה שחסר לך זה סרט וידאו עם כנפיים... כזה שישווק וימכור גם הרבה אחרי שהסרט עלה לאוויר.

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע11/11/141978 צפיות
העולם היום מתפתח במהירות ובכל יום מצטרפות לחיינו המצאות חדשות. הרבה מההמצאות הטכנולוגיות החדשות שאנו רואים עובדות בעיקרון של פיוז'ן- מיזוג בין דברים קיימים באופן שיוצר מוצר חדש. על פי העיקרון הזה פיתחו לפני מספר שנים בחברת הסטראט-אפ DigiGage מוצר המשלב תוכן וירטואלי עם מעלית- מיזוג של שני עולמות שונים שביחד יוצרים חווית משתמש חדשה לגמרי!

מאת: מיקוקה הפקותצילום31/07/141033 צפיות
זה תפס את רובנו כילדים, היינו רצים אחרי מסוק צעצוע עם שלט המונע ע"י סוללות ומתפלאים כשהצלחנו להשאיר אותו באוויר. היום, באמצעות רחפנים משוכללים המחוברים למצלמות מקצועיות הצעצוע מהילדות הפך לעבודה של מקצוענים.

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע21/07/14900 צפיות
כל איש הוא סיפור, אבל לא כל סיפור שווה שיספרו אותו. כשאנחנו כותבים תסריט לסרט דוקומנטרי מסע ועדיין אין לנו דמות ראשית אנחנו מנסחים את הרעיון הכללי של הסרט ומתחילים את עבודת התחקיר, בחיפוש אחר הדמות האידיאלית.

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע24/04/14805 צפיות
המשותף לכל סוגי הצילום הדוקומנטרי היא תשומת הלב המיוחדת הנדרשת מהצלם. בשונה מקולנוע עלילתי, הצלם לא תמיד יודע מראש מה יהיה גודל הפריים ומה יהיו תנאי התאורה, שלא לדבר על מהלכי ההתרחשות. בהיעדר הנתונים הללו, מהלך השיחה של הדמויות המצולמות הוא לעיתים קרובות זה שיכתיב את עבודת הצלם. במילים אחרות, נדרש ממנו סוג מסוים של אלתור.

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע24/04/14732 צפיות
אנו נמצאים בתקופה בה הפך התיעוד העצמי לנחלת הכלל. אז רגע לפני שנשכח מאיפה הכל התחיל, הנה שיעור היסטוריה מקוצר ביותר וכמה המלצות חמות שלא תתקלו בהן בכל מקום.

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע24/04/14842 צפיות
אם גם אתם נמנים על אלו שלפני שנים עוד רכשו מצלמה דיגיטאלית אבל מאז מצלמים את הילדים רק באייפון – המידע שלהלן חשוב מאד עבורכם. בעזרת מספר אפליקציות ידידותיות למשתמש נסביר לכם כיצד להפוך את המכשיר הסלולארי למעבדת קולנוע קטנה.

מאמרים נוספים בנושא קולנוע

מאת: shmolikקולנוע19/04/152408 צפיות
המידע שאנחנו מכניסים למוחינו הוא מה שבונה אותנו ומשנה את הדרך שבה אנו מסתכלים על דברים. הנה סרטים מומלצים מעוררי השראה, סרטי קומדיה ששינו לרבים את דרך ההסתכלות על החיים בעוד גרמו להם ליפול מהכיסא מרוב צחוק.

מאת: מיקוקה הפקותקולנוע11/11/141978 צפיות
העולם היום מתפתח במהירות ובכל יום מצטרפות לחיינו המצאות חדשות. הרבה מההמצאות הטכנולוגיות החדשות שאנו רואים עובדות בעיקרון של פיוז'ן- מיזוג בין דברים קיימים באופן שיוצר מוצר חדש. על פי העיקרון הזה פיתחו לפני מספר שנים בחברת הסטראט-אפ DigiGage מוצר המשלב תוכן וירטואלי עם מעלית- מיזוג של שני עולמות שונים שביחד יוצרים חווית משתמש חדשה לגמרי!

מאת: רז דרוםקולנוע10/09/143358 צפיות
אין כבר ספק בכלל כי הדרך הכי טובה לראות סרטים זה בצפייה ישירה. כי מה לעשות, סרטים לצפייה ישירה מקנה לנו הרבה יותר יתרונות מחסרונות. יש שני חסרונות שיכולים לפגוע בחוויה של צפייה בסרטים לצפייה ישירה והם איכות ותרגום מובנה.

מאת: רז דרוםקולנוע09/09/142699 צפיות
בעידן המודרני בו אנחנו חיים כאשר לכולנו יש אינטרנט סופר מהיר בבית, סרטים לצפייה ישירה הפכו לנפוצים מתמיד. עכשיו הרבה יותר קל לראות סרטים, יותר נוח, יותר מהיר ובקיצור הרבה יותר יעיל.

מאת: רז דרוםקולנוע04/09/147235 צפיות
מעוניינים לראות את הסרטים הכי חדשים וגם כאלה שעדיין לא הגיעו לקולנוע באיכות הכי גבוהה ובחינם? הגעתם למקום הנכון.

מאת: רז דרוםקולנוע03/09/142755 צפיות
בעבר הרחוק, כאשר היינו מעוניינים לצפות בסרטים, היינו צריכים להוריד אותם דרך תוכנות מזעזעות כמו אימיול ואפילו קאזה למי שזוכר. ההורדות היו כל כך איטיות שלפעמים היה לוקח לנו שבועות להוריד את הסרטים שרצינו. האינטרנט המהיר עוד היה בחיתוליו, לינקים מהירים להורדה ישירה עוד לא היו קיימים והכל הרגיש ארוך ומייגע. כאשר מהירות האינטרנט גדלה לחמש מגה ואז לעשר מגה, לאט לאט ראינו שאנחנו כבר לא צריכים להוריד את הסרטים על מנת לראות אותם, האינטרנט שלנו מספיק מהיר על מנת לראות סרטים לצפייה ישירה באיכות סבירה.

מאת: רז דרוםקולנוע28/08/143598 צפיות
אין ספק כי עכשיו זו התקופה הכי יפה בעידן של סרטים לצפייה ישירה עם תרגום מובנה. כיום ניתן להשיג סרטים חדשים באיכות גבוהה מאוד עוד לפני שהם מגיעים לקולנוע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica