חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך תוכלו לשמור על עצמכם בדייטים הראשונים

מאת: דלית אלנתןזוגיות ואהבה22/04/2015710 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

במהלך עבודתי אני פוגשת פנויים ופנויות שאומרים לי שמאד קשה להם בתחילתו של קשר. קשה להם עם חוסר הודאות,עם שלבי החיזור ומכונן בהם הפחד שיידחו אותם. אני מבינה ללבם זהו באמת שלב מאתגר ורבים מחכים לעבור אותו כדאי להתנהג יותר בחופשיות ובטבעיות,להיות בוודאות ולהרגיש שהגיעו למנוחה ולנחלה. אני תמיד אומרת שחשוב שיבינו שהם לא היחידים שמרגישים כך ושזה לא שמשהו אתם לא בסדר,זהו פשוט שלב מאתגר שצריך לעבור אותו.

מציאת בן זוג מתאים הוא תהליך, לכן חשוב להיות סבלניים,לשמור על אורח רוח ולא להתיש את עצמכם.

המפתח הראשון להצלחה בדייטים  הוא חיזוק הערך העצמי ותחושת הביטחון העצמי שלך,ראשית בשביל להרגיש טוב ,להכיר במי שאתם ולחיות בשלום עם עצמכם ושנית כי זה מקרין באופן ישיר על בן/בת הזוג הפוטנציאלי/ת שמזהה איך אתם תופסים את עצמכם ובהתאם לזה, זה משפיע על איך הוא/היא תופס/ת אתכם.

מעבר לכך בשביל לעבור את שלב ההיכרויות בצורה מאוזנת ושפויה ולשמור על הכוחות שלכם ועל הלב שלכם חשוב שתגיעו לדייטים הראשונים מתוך עמדה שגם אתם בודקים אם האדם איתו אתם נפגשים באמת מתאים לכם. אפילו שלכאורה הוא נראה לכם,אתם אוהבים את המראה שלו,אופן הביטוי האישי שלו וכו' אתם עדין לא מכירים אותו ובודקים עם עצמכם אם הוא מתאים לכם. גישה זו גם משאירה אתכם בעמדה של עצמה ולא של חולשה וחוסר ביטחון (כי גם אם האדם מוצא חן בעינכם אתם עדיין בודקים)וגם שומרת עליכם ערניים ומאפשרת לכם לשמור על עצמכם ולא להיסחף אחרי פנטזיה,כך שמתוך מקום של מודעות וערנות תפתחו את הלב שלכם בזמן הנכון ועם האדם הנכון כשאתם מזהים שיש חיבור והדדיות בקשר.

מאד קל להיסחף כשמישהו לכאורה מוצא חן בעיניכם,ולהתחיל לפתח ציפיות,אך אני חושבת שהרבה יותר בטוח ללכת צעד,צעד ולראות מי עומד מולכם ומה אתם באמת מרגישים,איך הדינמיקה ביניכם והאם הקשר אכן מתפתח ויש התקרבות ורצון הדדי להיות יחד. אם אכן יש כימיה והדדיות אפשר לפתוח את הלב יותר ולהתאהב ואם לא מתוך מקום של ערנות ומודעות מומלץ לסיים את ניסיון ההיקשרות אולי עם צביטה בלב אבל לא עם שיברון לב, מתוך הבנה בוגרת שזה לא קרה כי לא הייתה התאמה מלאה אבל היה מפגש שאפשר עוד למידה על עצמך במפגש עם המין השני, מה חשוב לי ומה פחות,מפגש שמאפשר לעצמך לדייק את עצמך לקראת ההיכרות הבאה.

כשאתם מגיעים מעמדה כזו אתם משאירים לעצמכם את האפשרות לשים הכל בפרופורציות הנכונות ולא להיסחף אחרי רגשות קשים,כמו רגשי נחיתות,אכזבה,כעס וכדומה שמכלים את כוחכם. גם אם האדם לא מתנהג לפי אמות המידה שלכם ועושה דברים שלכאורה יכולים להעליב אתכם,מכיוון שאתם עדיין בודקים אותו אין צורך להיפגע,אלא פשוט להבין שפה נדלקת נורה אדומה באשר לרצון שלכם להיות עם אדם שמתנהג בצורה שלא מתאימה לכם. כך אתם שומרים על הכוח שלכם,על תחושת הערך העצמי שלכם והביטחון שלכם,כשאתם מתוך מודעות בוחרים לא לקחת את זה אישית/או קשה מידי,מתוך הבנה שמה שהאדם משדר לי,באמת לא מתאים לי וזה לא מה שאני רוצה.

כמובן שאני מעודדת קלילות בדייטים הראשונים, להנות מהמפגש ולא להיות כל הזמן במצב של שיפוטיות ובחינת האחר, אך יחד עם זאת חשוב שיהיה לכם מנגנון בקרה פנימי שמאפשר לכם בצורה בהירה לראות מי עומד מולכם ואיך מתפתחים הדברים ביניכם,כדאי לאפשר דיוק בתגובות שלכם,בציפיות שלכם ובהתנהלות שלכם עם מי שמולכם. במידה והדייטים נמשכים,יש התקרבות הדדית,נוצר אמון ויש יישור קו עם הרצונות האחד של השני,באופן טבעי הלב נפתח והקשר מעמיק. זה השלב בו אפשר להשתחרר ולהעמיק את האינטימיות מתוך בחירה מודעת שזה אכן מתאים.

"לב שלם" הוא בית להיכרויות תמיכה וייעוץ זוגי. לאתר הבית אתם מוזמנים להיכנס לקישור.

http://www.levshalem-relationship.co.il/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דלית אלנתן-יועצת זוגית,מייסדת את "לב שלם -בית להיכרויות וייעוץ זוגי".

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דלית אלנתן

מאת: דלית אלנתןדייטינג28/04/15578 צפיות
עקרונות חשובים שכדאי לזכור ביציאה לדייטים ראשונים,שיעזרו לך לפתח המשכיות ביחסים במידה ותרצה/י בכך.

מאת: דלית אלנתןדייטינג27/04/15550 צפיות
רבים מהפנויים והפנויות, מפתחים מחשבות, רצונות, כמיהות לבני זוג מסוימים. חשוב ונכון לדעת מה מחפשים, יחד עם זאת יש לעיתים נטייה גם לפתח "פנטזיות", שאינן תמיד מציאותיות ומדויקות.

מאמרים נוספים בנושא זוגיות ואהבה

מאת: אמורזוגיות ואהבה14/09/191006 צפיות
הפעם מנקודת מבט של מארחת בשם ענבר, בת 36 מאזור המרכז, העובדת כחדרנית במתחם צימרים וחדרים לפי שעה. ענבר שיתפה אותנו לאחרונה בחוויות משעשעות מעבודתה, כחדרנית היא מוצאת לא פעם "מציאות" בחדרים, למשל כסף, משקפי שמש, מפתחות, תכשיטים וכמובן לא מעט

מאת: אמורזוגיות ואהבה13/06/181336 צפיות
הזמנה דיסקרטית- בעבר אנשים היו צריכים ללכת לחנות סקס באזורים נידחים ומפוקפקים בשולי הערים ולכן חוויה זו הייתה מלווה במבוכה רבה עד כדי הימנעות כוללת. חוסר הדיסקרטיות, המפגש עם המוכרים, רכישה של מוצרים שונים והתעניינות בהם, הייתה דבר שקשה מאוד לרוב האוכלוסייה לעשות

מאת: אמורזוגיות ואהבה05/06/181294 צפיות
אמור חנות אביזרי מין דיסקרטיים הינה יבואנית של אביזרי מין גדולה ומקצועית ולה ניסיון רב שנים. כתוצאה מכך ניתן למצוא בחנות מגוון רחב של אביזרי מין ומוצרי סקס, כאלו שלא ניתן למצוא בחנויות סקס אחרות וכן מוצרים ייחודיים שונים כמו הלבשה סקסית

מאת: אמורזוגיות ואהבה26/03/18819 צפיות
ויברטורים חיצוניים לאישה ( רוקט פוקט , מסג'ר ) הם מוצרי סקס פופולריים לצורך אוננות בקרב נשים רבות ה-ויברטורים חיצוניים עוצבו כדי להעניק גירוי לדגדגן ועוזרים לנשים רבות להגיע

מאת: רוני הכהןזוגיות ואהבה11/01/18895 צפיות
הרבה יאמרו כי הם חייבים הכל לכמה משפטי פתיחה מתוחכמים שעשו את כל הגישה אל האישה למשהו יותר קל. האם זה באמת העניין? קראו את הדברים הבאים לפני שאתם ניגשים.

מאת: אמורזוגיות ואהבה01/07/172492 צפיות
המשחק המקדים הוא נקודת ההתחלה של יחסי המין, או לכל הפחות כדאי שהוא יהיה כזה. המשחק המקדים מאפשר "לחמם" את הפרטרנים, להעלות את מפלס התשוקה ולשפר את האקט עצמו. כל החסמים עשויים להיות מוסרים באמצעות משחק מקדים,

מאת: אמורזוגיות ואהבה28/06/172782 צפיות
חנויות סקס בקריות או בחיפה שמציעות את כל אלה צריכות לקבל עדיפות. המוצרים מתאימים לכל סוג של חוויה שמעוניינים לעבור בחדר המיטות, לבד או עם בן/בת זוג. הם הופכים את החוויה למענגת עוד יותר ממה שהכרתם מחיי המין השגרתיים שלכם, כאשר המחירים של כל המוצרים שהוזכרו כאן סבירים בהחלט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica