חפש מאמרים:
שלום אורח
03.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בעלי העסקים מחפשים אותך

מאת: משהלימודי תעודה ומקצוע21/10/20151860 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין ספק כי יועצי מס מהווים כיום נדבך מרכזי בפעילותם של עסקים, חברות וארגונים מכלל מגזרי המשק, וכמו כן שירותיהם מבוקשים על ידי עצמאים ושכירים. זאת, לאור מערכת המיסוי הענפה במדינת ישראל על דרישותיה, תקנותיה והטבותיה השונות, המחייבות תכנון וחשיבה מעמיקים לקבלת החלטות מושכלות ומשתלמות. על כן, יעוץ מס נמנה כיום על המקצועות החשובים במשק ופותח בפני בעלי ההסמכה שורה ארוכה של אפשרויות תעסוקה.

מגוון רחב של תפקידים

כאמור, הרשומים בפנקס יועצי המס יכולים לשמש במשרות מגוונות כגון יועצים בארגונים וחברות, גזברים וחשבי שכר, מילוי תפקידים במשרדי רואי חשבון וברשויות המס, וכמובן גם פתיחת משרד עצמאי המטפל בעסקים, עצמאים ושכירים. בתוך כך, היועץ עשוי לטפל בניהול ספרים, תכנון מס, התקשרות עם עובדים, מיסוי בינלאומי, הכנת דוחות שנתיים וחישובי שכר. כמו כן, הוא עשוי לעסוק בפתיחת תיקים וייעוץ בכל הקשור לרשויות המס, ייצוג לקוחותיו מול מוסדות אלו, תכנון חסכונות פנסיוניים, הכנת הצהרות הון וקבלת החזרי מס.

יועצי מס בחברות

לאורך הזמן רוכש היועץ ניסיון עשיר ובקיאות מעמיקה בתחומו, ומכאן מסוגל למלא תפקידים בכירים גם בחברות ועמותות גדולות, ארגונים ותאגידים. גופים מעין אלו נדרשים לתכנון מס יעיל ומושכל, הן בעסקאות בסכומים גבוהים כדי להפחית את שיעור המס או להימנע מתשלום מס כפול, והן בהתנהלות ארוכת הטווח. הדבר נכון לגבי עסקאות מקומיות, ובפרט דורש ידע מתקדם במיסוי בינלאומי, כאשר היועץ מהווה כתובת מקצועית וסמכותית המחזיקה בכלים אפקטיביים, כגון חלוקת רכישות ומקלטי מס. כל אלו הופכים אותו לגורם בולט ומשפיע בתהליך קבלת ההחלטות, העומד בצומת דרכים מרכזית של חברות ועסקים.

ייעוץ מס לעצמאים

מלבד חברות וארגונים גדולים, יועצי מס רבים מעניקים את שירותיהם גם לעסקים קטנים ובינוניים. לדוגמא, בעת פתיחת עסק עצמאי יש להבין מהם המיסים השונים שצריך לשלם, מיהן הרשויות המעורבות ומה דרישותיהן. כאן תפקידו של יועץ המס להבהיר את חובותיו וזכויותיו של לקוחו, לסייע לו בפתיחת התיקים, ולבצע הגדרות נכונות של העסק. בהמשך מסייע היועץ לבעלים בהתנהלות שוטפת תקינה מול הרשויות, בדגש על חיסכון בתשלומים. החיסכון מושג לאור היכרות מעמיקה עם החוקים והתקנות, מדרגות המס וסכנות לכפלי תשלומים, מה שמונע הוצאות מיותרות. על כן, מדובר בשירות אלמנטרי ומבוקש מאוד על ידי עסקים קטנים מכל תחום.

ייעוץ גם לשכירים

גם שכירים רבים נעזרים בשירותיהם של יועצי מס על מנת להבין אילו מיסים יורדים ממשכורתם החודשית, וכדי להכיר את הפטורים וההנחות להם הם עשויים להיות זכאים. אכן, במקרים רבים מתגלה כי השכיר זכאי לקבל החזר מס עקב נסיבות שונות כגון תרומות, מזונות, השקעות בבורסה, עבודה בהייטק או ילדים בחינוך מיוחד. לעיתים קרובות מדובר בהחזרים משמעותיים כאשר הלקוח נעזר בשירותי היועץ על מנת לבצע פניה נכונה ומוסדרת לקבלתם. מלבד זאת, לא מעט שכירים גם פונים לייעוץ על מנת לתכנן את תוכניות החיסכון הפנסיוניות והאחרות שלהן, במטרה להבין את היבט המיסוי הכרוך בהן ולהקטין ככל האפשר את התשלומים לקבלת תשואה מרבית.

 תגיות המאמר: יועץ מס, ייעוץ מס, יעוץ מס


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת משה

מאת: משהבניית אתרים24/12/152524 צפיות
כיום כל בית עסק, איש מקצוע, עמותה או חברה המעוניינת להציע את שירותיה לקהל הרחב חייבת להשתמש באתר אינטרנט. אתרי האינטרנט כיום הם כרטיס הביקור של כל בית עסק ומהווים חלק חשוב מפרסום ושיווק עסקי.

מאת: משהלימודי תעודה ומקצוע20/09/152221 צפיות
לפני שנסביר מדוע מנהלי החשבונות ויועצי המס דרושים לכל כך הרבה בעלי עסקים - ראוי לומר תחילה כמה מילים על כך שרבים פונים להכשרות פיננסיות כאלה. מלבד העובדה שמדובר במקצועות נדרשים הרי שהם מאפשרים התפתחות אישית ומקצועית, תחושה של סיפוק וכמובן גם אפשרות מעולה להתפרנס בכבוד רב.

מאת: משהאילוף בעלי חיים23/08/157019 צפיות
הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. מה שחשוב להדגיש הוא שבהחלט ניתן לרתום את הכלבים לסיוע במגוון רחב של מצבים, הן פיזיים, הן רגשיים והן התנהגותיים. כאן בדיוק הרגע לדבר על אחד התחומים המרתקים ביותר בשנים האחרונות, והוא זה של הכלבנות הטיפולית

מאת: משהעסקים - כללי04/08/151343 צפיות
עשרות אלפי עסקים נפתחים במהלך כל שנה בישראל, עד כאן נשמע כנתון מזהיר ומבטיח. אולם, אחוז ניכר מהם גם נסגר במהלך אותה השנה, או בשנה שאחריה, ולא מצלח לשרוד את ההתחלה הקשה והמורכבת, וזה כבר נתון הרבה פחות מעודד ומעורר מוטיבציה. לכן, כל בעל עסק בינוני או קטן, בין אם מדובר בעסק ותיק או חדש, וממש לא משנה באיזה תחום הוא פועל, צריך לפעול באופן תמידי לייעול ושיפור העסק שלו, כמאמר הפתגם : "עסק שלא מתקדם קדימה, הוא בעצם עסק שהולך אחורה".

מאמרים נוספים בנושא לימודי תעודה ומקצוע

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע05/01/18726 צפיות
לימודים, בכל תחום שהוא, מאפשרים לנו להעמיק ולהרחיב את הידע שלנו, מה שתורם רבות להתפתחות האישית שלנו. לצד זאת, חשוב גם שהדברים שנלמד ישמשו אותנו בעתיד, ולא רק ימלאו את ראשנו בעובדות כאלו ואחרות. זו הסיבה לכך שאנשים פונים ללימודי תואר או לימודיים מקצועיים, ורוצים בכך לא רק לרכוש השכלה, אלא גם כלים שיאפשרו להם למצוא תעסוקה עתידית. למרבה השמחה, ישנו מקצוע שעונה על שתי הדרישות הללו, ויש לו יתרון חשוב נוסף – הוא מבוקש במיוחד.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/18619 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות בארץ נחשבים ללימודים מכווני תעסוקה אשר מטרתם היא להכשיר מנהלי חשבונות למעבר בחינות ההסמכה של משרד הכלכלה ולהשתלבות מהירה בתעשיית הנהלת החשבונות בארץ. תכנית הלימודים בקורסים השונים להנהלת חשבונות מורכבת באופן כמעט שווה משעות לימוד עיוני ושעות תרגול מעשי מבניהן ניתן למצוא שעות תרגול המוקדשות להקניית היכולות לעבודה בסביבה ממוחשבת.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/18519 צפיות
תחום הנהלת החשבונות נלמד בארץ בצורה של קורסים המקנים השכלה מקצועית בתחום ברמות שונות של העמקה. בכדי להתחיל לעבוד כמנהל חשבונות מהשורה הדרישה הינה למעבר הקורס הראשון במסלול ללימודי הנהלת חשבונות ולמעבר הבחינה להסמכת מנהלי חשבונות מטעם משרד התעסוקה, לימודי הנהלת חשבונות כוללים 3 קורסים הניתנים ללמידה במתכונות לימודים מלאות וחלקיות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/18508 צפיות
אחת המטרות החשובות של כל מקצוע שלומדים, בין שמדובר בתואר או בלימודי תעודה, היא לספק את הכלים הנחוצים למען מציאת עבודה. ישנם מספר מקצועות שנחשבים למבוקשים במיוחד בהקשר הזה כשאחד מהם הוא הנהלת חשבונות. עם המקצוע הזה ניתן לצאת לשוק העבודה עם תעודה מקצועית שלא רק מאשרת שאתם מוסמכים לעסוק בתחום, אלא מאפשרת לכם לעסוק בתחום במגוון מקומות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע28/12/17466 צפיות
אחד מהדברים שכולנו שוקלים כאשר אנו פונים ללמוד מקצוע כזה או אחר הוא האם יש בו עתיד מקצועי, והאם נוכל להתפרנס ממנו בהצלחה. בשל הסיבה הזו, אנשים רבים פונים לפנות את אחד המקצועות שתמיד יש להם ביקוש בשוק, ולא רק זאת, אלא הביקוש עבורו הולך וגדל עם השנים – הנהלת חשבונות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע04/12/17601 צפיות
במציאות כלכלית בה כסף מהווה גורם מכריע הנהלת חשבונות מהווה את אחד המקצועות הנדרשים ביותר בשוק, כיום בכל חברה ניתן למצוא מחלקה שאחראית על תחום ניהול החשבונות ובה עובדים מנהלי חשבונות שתפקידם: פיקוח על מאזן ההוצאות וההכנסות של החברה, פיקוח על תזרים המזומנים, התנהלות מול גופי המיסוי וגופים ממשלתיים נוספים, התנהלות שכר מול עובדים, רישום וניהול של הפעולות הפיננסיות המבוצעות בארגון, חלוקת תקציב, ניהול פיננסי ועוד.

מאת: אסף דורילימודי תעודה ומקצוע30/11/161083 צפיות
קורס חשמלאי בודק כשרוצים להתעמק בנושא חדש ולהבין אותו לעומק, צריכים לקחת פסק זמן, לחשוב, לאסוף מידעים על הנושא, וכך להתפתח, זה הכיוון הנכון כאשר מעוניינים ללמוד ולהעשיר את הידע בתחום של חשמלאי,.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica