חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי כלבנות טיפולית

מאת: משהאילוף בעלי חיים23/08/20157147 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. מה שחשוב להדגיש הוא שבהחלט ניתן לרתום את הכלבים לסיוע במגוון רחב של מצבים, הן פיזיים, הן רגשיים והן התנהגותיים. כאן בדיוק הרגע לדבר על אחד התחומים המרתקים ביותר בשנים האחרונות, והוא זה של הכלבנות הטיפולית. הנה כל מה שחשוב לדעת על התחום ועל מסגרות הלימוד המאפשרות להיחשף אליו.

קווים לדמותה של הכלבנות הטיפולית

כלבנות טיפולית מהווה חלק מרכזי בתחום הרחב יותר של טיפול באמצעות בעלי חיים. היא החלה בבית חולים פסיכיאטרי בשם סנט ג'ונס, עוד בשנת 1919, בו עברו הכלבים בין המחלקות השונות, העניקו תשומת לב חיונית למטופלים ולמאושפזים בו והעשירו את שהותם. בצורה הנוכחית שלו, המדובר הוא בשלל דרכים בהן הכלב מסייע להתמודד עם מצבים מגוונים, וזאת על ידי אימון, ביצוע תרגילים או משחקים בין שני הצדדים – יחד עם תיווכו ובהדרכתו של מאמן מוסמך בתחום, כמובן. הכלבים מאולפים על מנת לבצע את ההתנהגות הרצויה, בכל אחד מבין המצבים, כאשר לעיתים ניתן לשלבם במסגרות חינוך, הן אלה הפורמליות והן אלה הבלתי פורמליות.

הנקודה המרכזית שיש לתת עליה את הדעת היא שלכלבים מספר תכונות ההופכות אותם לאידיאליים כ"מטפלים" במלוא מובן המילה. בכוחם לתקשר עם האדם, לעורר אצלו אי אילו תגובות, לשבור מחסומים וכיוצא בזה. בכך, ניתן להעניק סיוע במצבים דוגמת ביטחון עצמי ירוד, קואורדינציה נמוכה, בעיות קוגנטיביות, הפרעות קשב וריכוז, דיכאונות, לחצים ומתחים, פחדים, כאבים, בדידות – והרשימה עוד ארוכה. בנוסף, הכלבים מסייעים לטפל בכל קצוות האוכלוסייה, החל מילדים, דרך בני נוער ומבוגרים ועד לקשישים.

אז איך מתחילים?

מן העבר השני של המשוואה, ניתן להבחין בשנים האחרונות בגידול מרשים במספר האנשים המעוניינים לשמש, פשוטו כמשמעו, מטפלים באמצעות כלבים. כדי לסבר את האוזן, חשוב להדגיש כי אנשי מקצוע אלה הם למעשה מאלפים, אשר כלבנות טיפולית מהווה ההתמחות העיקרית שלהם.

לימודים שונים בתחום ניתן למצוא במגוון מוסדות ומסלולים, כאשר פרק הזמן שלהם נע לרוב בין שנה לשנתיים. הלימודים כוללים את כל הנושאים הנדרשים על מנת להעניק את הסיוע החיוני הזה: לצד אילוף כלבים, מדובר כאן על צרכים של קבוצות שונות באוכלוסיה, לקויות והפרעות, פסיכולוגיה, מדעי החיים, וטרינריה, אתיקה טיפולית, מיקום ראוי של הכלב בכל אחד משלבי המפגשים הטיפוליים ועוד. חלק מהותי בלימודים מושם על ההיבט הפרקטי, בין השאר בדמות עבודה עם אוכלוסיות הזקוקות פעמים רבות לסיוע מהסוג הזה: תלמידים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, בני נוער הנמצאים בקבוצת סיכון וכיוצא בזה.

על מנת לקבל את התעודה הנכספת שתאפשר עיסוק כבעל מקצוע מן המניין בתחום, נדרש לעבור בחינות מעשיות ותיאורטיות כאחד. דרישות מרכזיות אחרות הן הגשה של פרויקט גמר וכן ביצוע סטאז' במסגרת המאפשרת הענקת טיפולים בדרך זו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת משה

מאת: משהבניית אתרים24/12/152600 צפיות
כיום כל בית עסק, איש מקצוע, עמותה או חברה המעוניינת להציע את שירותיה לקהל הרחב חייבת להשתמש באתר אינטרנט. אתרי האינטרנט כיום הם כרטיס הביקור של כל בית עסק ומהווים חלק חשוב מפרסום ושיווק עסקי.

מאת: משהלימודי תעודה ומקצוע21/10/151932 צפיות
אין ספק כי יועצי מס מהווים כיום נדבך מרכזי בפעילותם של עסקים, חברות וארגונים מכלל מגזרי המשק, וכמו כן שירותיהם מבוקשים על ידי עצמאים ושכירים. זאת, לאור מערכת המיסוי הענפה במדינת ישראל על דרישותיה, תקנותיה והטבותיה השונות, המחייבות תכנון וחשיבה מעמיקים לקבלת החלטות מושכלות ומשתלמות. על כן, יעוץ מס נמנה כיום על המקצועות החשובים במשק ופותח בפני בעלי ההסמכה שורה ארוכה של אפשרויות תעסוקה.

מאת: משהלימודי תעודה ומקצוע20/09/152292 צפיות
לפני שנסביר מדוע מנהלי החשבונות ויועצי המס דרושים לכל כך הרבה בעלי עסקים - ראוי לומר תחילה כמה מילים על כך שרבים פונים להכשרות פיננסיות כאלה. מלבד העובדה שמדובר במקצועות נדרשים הרי שהם מאפשרים התפתחות אישית ומקצועית, תחושה של סיפוק וכמובן גם אפשרות מעולה להתפרנס בכבוד רב.

מאת: משהעסקים - כללי04/08/151417 צפיות
עשרות אלפי עסקים נפתחים במהלך כל שנה בישראל, עד כאן נשמע כנתון מזהיר ומבטיח. אולם, אחוז ניכר מהם גם נסגר במהלך אותה השנה, או בשנה שאחריה, ולא מצלח לשרוד את ההתחלה הקשה והמורכבת, וזה כבר נתון הרבה פחות מעודד ומעורר מוטיבציה. לכן, כל בעל עסק בינוני או קטן, בין אם מדובר בעסק ותיק או חדש, וממש לא משנה באיזה תחום הוא פועל, צריך לפעול באופן תמידי לייעול ושיפור העסק שלו, כמאמר הפתגם : "עסק שלא מתקדם קדימה, הוא בעצם עסק שהולך אחורה".

מאמרים נוספים בנושא אילוף בעלי חיים

מאת: דניאל מלמדאילוף בעלי חיים11/02/20929 צפיות
10 טיפים מעולים לכיצד לאלף את הכלב שלך לשבת, לתת יד ועוד. קריאה נעימה

מאת: רוני הכהןאילוף בעלי חיים10/01/164884 צפיות
כלב הוא חיה שיודעת להציע אהבה ונאמנות עד אין קץ לבעלים שמטפלים בהם במסירות ועבודה עם חיה זו היא קסם של ממש שפשוט אי אפשר לסרב לו מבחינת עיסוק במשהו שאוהבים.

מאת: לירן יוסףאילוף בעלי חיים23/07/143619 צפיות
הכלב שלכם מציג אגרסיביות או אפילו תוקפנות כלפי אנשים? יכולות להיות לכך כמה סיבות, ביניהן מאפיין של טריטוריאליות וסיבה שנייה היא מטענים רגשיים והתנהגותיים שהכלב רכש לעצמו במהלך הזמן.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטאילוף בעלי חיים10/03/148014 צפיות
רבים חושבים שאילוף כלבים זה משחק ילדים, קצת ארצה ורגלי, קצת פוצי מוצי והנה הכלב מאולף אך לא כך הדבר, אילוף כלבים אינו דבר של מה בכך. אילוף כלבים הינו מקצוע רציני הדורש מהעוסקים בו אינטליגנציה רגשית גב

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטאילוף בעלי חיים17/02/147994 צפיות
אם אתם קוראים את המאמר הנוכחי, סביר להניח שברצונכם לשלב במשפחה בן בית נוסף. הכלב הינו חברו הטוב של האדם, כידוע, אולם בבואנו להרחיב את המשפחה ולפתוח את דלת הבית בפני חבר חדש עלינו להביא בחשבון שכיום ישנו מבחר מאד גדול של כלבים למכירה. הקושי עשוי להתעורר בשל כך שאנו לא תמיד יודעים אלו מבין הכלבים המוצעים למכירה הוא המתאים ביותר עבורנו. במאמר הנוכחי נספק מגוון עצות והמלצות כדי לסייע לכם לקבל החלטה נבונה לגבי הכלב אותו תבחרו לצרף לבית ולחיק המשפחה.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטאילוף בעלי חיים17/02/147847 צפיות
אילוף וחינוך כלבים בשלב הגורות נחשב לאחד מהשלבים הקריטיים בחיי הכלב ובעליו החדשים. מעתה והילך עומד בפניכם מסע חווייתי ומרתק הכרוך בעיצוב אישיותו ודפוסי ההתנהגות של הכלב אותו בחרתם לצרף לחיק המשפחה. כמו עם ילדים קטנים, כך גם עם כלבים, כל מה שתעצבו בקרבם באופן נכון יישא בחשיבות רבה לאין ערוך בכל הנוגע להמשך התפתחותו כיצור בוגר. המרכז הרב תחומי ללימודי אילוף כלבים במרכז מציע לכם ליהנות ממגוון מומחים בתחום שישמחו להעניק לכם מידע מקצועי ועצות מעמיקות בנושא.

מאת: סנונית - שירותי תוכןאילוף בעלי חיים29/07/131733 צפיות
מתים על בעלי חיים? כלבים עושים אתכם מאושרים? אתם משחקים עם כל כלב שעובר ברחוב? אם התשובות לשאלות האלה חיוביות, ואם אתם מחפשים בימים אלה קריירה - ומתלבטים מה ללמוד, שווה לכם לקחת קורס מאלפי כלבים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica