חפש מאמרים:
שלום אורח
22.08.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אזעקה אלחוטית לבית שלך לביטחון שלך

אזעקה אלחוטית

אזעקה אלחוטית - לא מתכננים פריצה

לא תמיד כשמתכננים ובונים בית לוקחים בחשבון שאולי חס ושלום פורצים ייכנסו לכם לתוך הבית. ולכן פעמים רבות לא מתכננים מראש תשתית למערכת אזעקה. במידה ותרחיש כזה קרה אצלכם ופרצו לכם את הבית מבלי שהייתם מוכנים לכך, אתם קרוב לוודאי תשקלו לשים אמצעי מיגון ואבטחה שימנעו את הפעם הבאה, שלא תקרה בעזרת ה' טפו טפו חמסה...

תפקידי מערכת האזעקה

אחד מאמצעי האבטחה וההגנה על בתים הוא מערכת אזעקה. מערכת אזעקה מגנה על הבית או העסק שלכם והיא אמורה לפעול כאשר נכנסים פורצים לבית. בעצם למערכת האזעקה מספר תפקידים, והם: גילוי חדירה של פורצים או גורמים זרים אל תוך המרחב הפרטי, התרעה על ידי השמעת צופרי הרתעה פנימיים או חיצוניים, וכמובן להתקשר לבעל הבית או העסק ולהודיע לו שהתרחשה פריצה בבית או בבית העסק שלו, לחייג למשטרה או למוקד האבטחה. כמו כן, יכולים להיות תפקידים נוספים כמו לאפשר תקשורת בין הבית לבעל הבית שנמצא מחוצה לו, לאפשר הפעלת אות מצוקה מפנל המערכת למוקד, וגילוי עשןאו אש גם כשמערכת האזעקה אינה מופעלת, כלומר כשדיירי הבית נמצאים. ניתן כמובן גם לשלב את מערכת האזעקה עם מערכת בית חכם.
מערכת אזעקה קווית

הרלוונטיות של חוסר התכנון של תשתית למערכת אזעקה הוא גורם מכריע בהחלטה האם להתקין מערכת אזעקה קווית או אלחוטית. מאחר שכשיש תכנון אז בדרך כלל בוחרים להתקין מערכת אזעקה קווית. אבל כשבמהלך שנות המגורים שלכם בדירה פתאום עולה הצורך בהתקנת אזעקה אז התקנת מערכת אזעקה קווית לא תמיד אפשרית, לפעמים אם היא אפשרית, היא לא תמיד אסתטית מכיוון שהחיווט שיש לבצע במבנה הוא מחוייב המציאות, ולא תמיד ניתן להסתיר אותו. למי שהאסתטיקה חשובה השיקול הזה יכול להיות מכריע.

אחת החברות הידועות בארץ שמשווקת אזעקות אלחוטיות היא חברת ויסוניק. ולא זו בלבד מערכת האזעקה האלחוטית ניתנת כיום להתקנה עצמית ולחסוך לכם כסף רב.

מערכת אזעקה אלחוטית מתאימה למבנה שאין בו תשתית מוכנה מראש למערכת קווית, מאחר שהיא הכי פחות פולשנית, ודורשת חציבה מינימלית בקירות לצורך התקנת רכיבים נוספים.

מערכת אזעקה אלחוטית היא מערכת בעלת לוח מקשים, לוח בקרה וחייגן טלפוני. תפקיד כל הרכיבים במערכת הזאת הוא לשלוט במערכת ולחייג לגורמים הרלוונטים בשעת הפריצה, כשהאזעקה פועלת. למשל חיוג למשטרה, לבעל הבית או העסק או לקרוב משפחה חלופי. את רכיבי מערכת האזעקה האלחוטית יש צורך לחבר לקיר, ולחבר בין לוח המקשים ללוח הבקרה, ולחבר את קו הטלפון ללוח הבקרה.

מערכת גיבוי חשמלי

לוח הבקרה או ה"רכזת" מחובר באופן אלחוטי אל הגלאים באופן אלחוטי באזעקה האלחוטית ובאמצעות חוטים במערכת קווית. הרכזת מופעלת על ידי חשמל, ולכן כדי לגבות מצבים של ניתוקים והפסקות חשמל, הרכזת מחוברת גם למעין מצבר חיצוני נטען.

הגלאי

במערכת האזעקה ישנם גלאים שונים, גלאי נפח, גלאים מגנטיים, גלאי שברי זכוכית, גלאי תנועה ועוד. וכמובן גלאי עשן. ניתן לחבר מספר גלאים לרכזת אחת, כך שיכסו מספר איזורים בבית או במשרד.

מערכת האזעקה האלחוטית מיוצרת בדרך כלל על ידי חברות פימא, ויסוניק או עורב, והתקנת המערכת נעשית בהתאם לסוג הספציפי. מערכת אזעקה אלחוטית היא לא מורכבת להתקנה בדרך כלל, ויש חוברות הסברים והנחיות לכל מערכת כזו, ואפשר להיעזר בהן. אבל כמובן שניתן תמיד גם להיעזר בטכנאי ולחסוך טעויות ועוגמת נפש. כמובן שבחירת מערכת האזעקה צריכה להיעשות בחוכמה, ולהתאים את הפתרון המתאים להגנה הרצויה ביותר, כמובן גם בהתאם לתקציב.

 תגיות המאמר: אזעקה אלחוטית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלום.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןעסקים - כללי08/08/1886 צפיות
ענף תיירות הפנים ממשיך להתפתח ומציע לנו נופשונים במחירי מבצע. דילים לאילת של מלונות באילת הם רבים ומגוונים הל מבתי לון יוקרתיים של 5 כוכבים ועד לבתי מלון זולים יותר אך רמת האירוח והשירות בהם גבוהים. אילת מציעה בנוסף שלל אטרקציות שניתן ליהנות מהן, אם אתם מעוניינים ליהנות מכמה שיותר בעיר זו. אילת הינה עיר תוססת ושופעת יש בה הכול מכל, אם ספורט ימי, ביקור בשמורות הטבע, רכיבה על סוסים, אירוח במאהל בדואי, מסעדות, פאבים בתי קפה, חופים מדהימים, מרכזי קניות ועוד. גם הטיילת בלילה היא מקום שכייף לטייל בו,

מאת: שלום כהןעסקים - כללי08/08/1873 צפיות
כיום ניתן למצוא דילים לאילת אשר יציעו לכם לישון במלונות חמישה כוכבים או אוהלים מפוארים, מלונות רגילים או אכסניות מיוחדות. בסופו של דבר כל אחד מכם יוכל להיות בטוח כי הדרך שלו לחופשה חד פעמית בעיר המיוחדת תהיה קצרה מאי פעם וזאת אם באמת ירצה בכך. רק תצטרכו לוודא כי אתם בוחנים בהקדם האפשרי את האופציות השונות שקיימות וזאת כל עוד מדובר על דילים לאילת וזאת אם תרצו ליהנות כפי שלא היה מזה זמן רב.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/08/1883 צפיות
במידה ואתם נמצאים בשלבי חיפוש אחר עבודה מועדפת שתוכלו להתמיד בה לאורך זמן, אז כמובן שבשלב הראשון אתם תצטרכו לשים לב שהעבודה שבה אתם בוחרים מוגדרת כעבודה מועדפת, כך שאתם תוכלו להתמיד בה לאורך זמן רב ולדעת שאתם בוחרים נכון. זה יוכל להקל עליכם ולאפשר לכם להיות הרבה יותר מרוצים.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/08/1881 צפיות
אם אתם חוששים ממציאת עבודה מועדפת עקב כך שאינכם בטוחים אם היא באמת תתאים לכם, דעו לכם כי ישנם לא מעט סוגים שונים של עבודות מסוג זה ולאור זאת תוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם למצוא עבודה אשר באמת תתאים לכם.

מאת: שלום כהןבתי מלון05/08/1884 צפיות
מציאתו של בקבוק מים אשר יהיה אידאלי עבורכם זהו לא דבר פשוט. עליכם יהיה לדעת את כמות המים שאתם צפויים בכל פעם שתטיילו עם הבקבוק וזאת לצד כך שתצטרכו לבחור בבקבוק עם צורה נכונה ועיצוב אלגנטי. בדרך זו יתאפשר לכם ליהנות מחוויית צריכה של מים אשר תהיה אידאלית ובמאת האחוזים. בדיוק כפי שכל אחד ואחד מכם בוודאי היה רוצה שיהיה בעצם.

מאת: שלום כהןתיירות ונופש - כללי05/08/1889 צפיות
בכל הנוגע אל רכישה של בקבוק מים חדש בעבורכם או בעבור בני המשפחה, דעו לכם כי אין מה לחשוב על העניין יתר על המידה. בסופו של יום זהו דבר שיהיה מאוד חיוני בעבורכם. בעזרתו של בקבוק מים יהיה ניתן לקבל גישה נוחה למדי לצריכה של מים ובכך בעצם תוכלו להיות בטוחים כי יתאפשר לכם לצרוך הרבה יותר מים מידי יום, דבר שללא ספק תרצו בו.

מאת: שלום כהןתיירות ונופש - כללי05/08/1892 צפיות
אנשים רבים, אינם אוהבים לצאת לנופש באילת בעונה החמה בגלל כמה סיבות, ראשית בשל החום הכבד ושנית בגלל הצפיפות הרבה של הנופשים שמגיעים לאילת מכל קצוות הארץ. ההרגשה היא לא של רוגע ושלווה כמו בעונות הפחות בוערות וכן, ישנם דילים משתלמים יותר כאשר תזמינו מלונות באילת במחירים ממש מתאימים לתקצב שלכם ואפילו תקבלו בית מלון ברמה גבוהה של 5 כוכבים. העונה הטובה ביותר למצוא מקום באחד מבתי המלון הטובים באילת, היא בתקופת אוקטובר לאחר החגים או במרץ אפריל, לפני חג הפסח. גם מזג האוויר יהיה נעים יותר וגם העיר תהיה צ

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי14/08/1857 צפיות
אחד מן הצבעים הללו הוא ציפוי אפוקסי אשר עשוי מרכיבים רבים מלבד זה של הגוון, ואיתו הרכיב האפוקסי שיוצא את המשטח החלק עם הציפוי הזה שרואים בכל מיני יישומים בתעשייה

מאת: orya peryבניין ואחזקה - כללי09/07/18179 צפיות
אפילו אם אתם עומדים לרכוש דירה מקבלן ואתם סבורים כי בגלל שהדירה היא חדשה, אין בה פגמים, אז כנראה שיש טעות גדולה בידכם. כבר היו מקרים רבים שבהם רוכשי דירות תבעו קבלנים בגלל שמאוחר יותר שכבר נכנסו לגור בדירה, גילו בה פגמים רבים, אם רטיבויות ממקומות שונים, כשלי איטום, חריגות ועוד.

מאת: ניב אבןבניין ואחזקה - כללי27/06/18214 צפיות
כאשר צריכים לרכוש צבעים למתכות יכולים לראות את שלל היתרונות הללו, ואלה רק חלק מכולם.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי17/06/18264 צפיות
אחת מן התכונות החשובות שצבע יכול להציע עבור החומר שעליו והוא מיושם הוא עיכוב הבעירה כאשר ישנו צבע מעכב בעירה שבו יכולים להשתמש באזורים שבהם יש רמה מסוימת של סכנה, אז היכולת הזו באה לידי ביטוי ויוצרת הקטנה של רמת הסכנה בכזה מצב.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי06/06/18254 צפיות
על מנת להבטיח כי תיקון תריס חשמלי זהו דבר אשר יבוצע ובמהירות הרבה ביותר שישנה יש לוודא כי פונים אל הגורמים הנכונים וזאת על מנת שיסייעו עם כך.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי06/06/18213 צפיות
במידה ותוכלו למצוא בעל מקצוע אשר ניחן במיומנות עבודה יוצאת דופן אזי תוכלו לראות כי הוא יוכל לבצע את עבודות תיקון התריס החשמלי באופן הרבה יותר מהיר וזאת לצד כך שהוא יבטיח כי לא יגרם שום נזק לווילון שלכם במהלך הדרך.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי06/06/18169 צפיות
בכל הנוגע אל מלאכת תיקון תריס חשמלי כל אחד מכם צריך להבטיח כי מדובר על עניין אשר צריך להקדיש אליו לא מעט תשומת לב וזאת על מנת להבטיח שהיא תבוצע בדיוק כפי שצריך. הרי ישנם לא מעט חאפרים אשר פועלים היום בשוק ובוודאי כל אחד מכם ירצה להימנע מאלה. לפיכך יהיה חשוב מאוד לוודא כי אתם פועלים בחכמה וזאת על ידי כך שתחבנו היטב את בעלי המקצוע השונים ולא תהססו לבחון את ההסמכה שלהם בתחום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica