חפש מאמרים:
שלום אורח
09.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

 

עו"ד שולמית קהלת-אורן מאמרים אחרונים של הכותב

 
   
   
 
צור קשר: צור קשר

 
     
 
 
   
  מאמרים אחרונים מאת עו"ד שולמית קהלת-אורן  
 

ביטול כתב אישום בשל הגנה מן הצדק

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי28/06/111162 צפיות
הגנה מן הצדק הינה למעשה הכרה בכוחו של בית המשפט, במצבים מסוימים, לבטל כתב אישום או חלקים ממנו, כאשר ניהול ההליך הפלילי עשוי לעמוד בניגוד לעקרונות של הגינות משפטית וצדק. מטרתה של ההגנה מן הצדק היא להבטיח התקיימותו של הליך פלילי ראוי, הוגן וצודק.
למאמר המלא...

סגירת תיקים בעבירות של תקיפת בן זוג

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי22/03/11721 צפיות
כתבי אישום רבים מוגשים נגד גברים אשר מואשמים בתקיפה ובאיומים של בת זוגם – רעייתם או חברתם לחיים. המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט מייחסים חומרה רבה לעבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב), בפרט אם מדובר באירועים שהתרחשו מס' פעמים ולאורך תקופה. החומרה המיוחסת לעבירות אלמ"ב באה לידי ביטוי בהוראת חוק לפיה בעבירות של תקיפה נגד בן משפחה וב"תקיפה הגורמת חבלה של ממש" נגד בן זוג , לא תחול חובת השימוע טרם הגשת כתב אישום. הרשעה פלילית בעבירות אלמ"ב עלולה לפגוע בתפקודו של החשוד, בפרט בתחום התעסוקה. לכן, מומלץ לפנות
למאמר המלא...

תקיפה הדדית – טענת הפלייה נגד ההחלטה להגיש כתב אישום נגד צד אחד בלבד

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי22/03/11752 צפיות
פעמים רבות מתרחש אירוע אלים בו שני הצדדים לוקחים חלק, כלומר – משתמשים באלימות. ישנם מקרים בהם צד אחד מתחיל ודווקא נגד הצד השני ש"רק" הגיב, מוגשת תלונה במשטרה ומוגש כתב אישום. במקרים אחרים, צד אחד יוצר פרובוקציה מתוכננת והצד השני "נופל ברשת" ומסתבך בפלילים. אירוע בו מתקיימת אלימות הדדית עשוי להסתיים באופן בלתי צודק בכך שכתב האישום יוגש דווקא נגד זה שנגרר לאירוע או זה שהגיב ולא נגד היוזם. לפיכך, רצוי לפנות לעורך דין פלילי באופן מיידי ועוד בטרם החקירה במשטרה.
למאמר המלא...

נהיגה ללא רשיון נהיגה

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןדיני תעבורה21/02/11730 צפיות
סעיף 10 לפקודת התעבורה מסדיר את האיסור לנהוג ללא רישיון נהיגה - 1. איסור לנהוג ללא רישיון נהיגה כלל – אדם שנתפס נוהג כשמעולם לא היה לו רישיון נהיגה על אותו סוג רכב בו נהג אז גם תיחשב הנהיגה ללא ביטוח תקף. 2. איסור לנהוג רישיון נהיגה שלא חודש 3. איסור לנהוג ברכב ללא רשות הבעלים או ללא רשות ממי שהשליטה ברכב בידיו – שבל"ר.
למאמר המלא...

באילו מקרים מותר לחקור ילד ללא ידיעת ההורה?

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי10/02/11964 צפיות
הורים לילדים שנמצאים בגני ילדים ובבתי ספר עליכם לדעת: ילדכם עשויים להיחקר על ידי חוקרי משרד הרווחה או חוקרי משטרת ישראל - ללא ידיעתכם ! המקרה הבולט שמאפשר חקירת ילד מבלי ליידע את הוריו הוא כאשר מתעורר חשד שהוריי הילד או בני משפחה אחרים פגעו בו.
למאמר המלא...

עבירות פליליות של קטינים על רקע שימוש באלכוהול

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי30/01/11709 צפיות
בניגוד לשימוש והחזקה של סמים שהם מהווים עבירות פליליות מובהקות, שימוש והחזקת אלכוהול גם על ידי קטינים אינם עבירה פלילית, שכן החוק אינו אוסר על קטין לשתות אלכוהול. האיסור בחוק העונשין חל הן מכירת אלכוהול לקטינים וכן על איסור עידוד או שידול קטינים לשתות אלכוהול. לפיכך, כאשר קטין מתחת לגיל 18 קונה משקה אלכוהולי לא הם שעוברים את העבירה – אלא המוכר.
למאמר המלא...

עצות זהב לאדם שנפסל מנהיגה על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןדיני תעבורה30/01/111254 צפיות
רוב רובם של האנשים שרישיונם נפסל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים חשים שנעשה לה עוול גדול ובטוחים כי הם ראויים לנהיגה. פסילת הרישיון לתקופה ארוכה של שנה, שבסופה ניתן לגשת שוב למבדקים במרב"ד, פוגעת בשגרת החיים, ביכולת לעבוד וכן בביטחון ובדימוי העצמי. על החלטת המרב"ד ניתן להגיש ערר לוועדת ערר שמקום מושבה בבית החולים תל השומר.
למאמר המלא...

אדם שנחקר במשטרה עשוי למצוא את עצמו חשוד שישוחרר בתנאים מגבילים

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי20/12/10831 צפיות
אדם אשר מוזמן לחקירה במשטרה צריך לקחת בחשבון כי חקירתו באזהרה מעמידה אותו בסטאטוס של חשוד בעבירה פלילית ולעיתים תכופות – בתום חקירתו הוא ישוחרר רק לאחר שחתם על כתב ערובה או החתים ערבים. כדבר שבשגרה ישוחרר כל אדם שנחקר באזהרה רק לאחר שחתם על כתב ערובה עצמית שתבטיח את התייצבותו במשטרה או בבית המשפט – אם וכאשר יוזמן.
למאמר המלא...

הגבלות על העסקת מורשע בעבירת מין במקומות עבודה מסוימים

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןפלילי15/12/10626 צפיות
נאשם אשר הורשע בעבירת מין כשהוא מעל גיל 18 נחשב ל- "עבריין מין" אליו מתייחס החוק העוסק במניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים אשר עוסקים במתן שירות לקטינים ולאנשים בעלי מגבלות שכליות או התפתחויות. האיסור בחוק מופנה למעסיקים במוסדות מסוימים אשר כאמור, עוסקים במתן שירות לקטינים ולאנשים בעלי מגבלות שכליות או התפתחויות, כגון: בית ספר בו לומדים קטינים, מרכזי תרבות נוער וספורט, גן חיות, גן שעשועים, מרפאות ובתי חולים לילדים, עסק העוסק בין השאר, בארגון טיולים לקטינים או באבטחת קטינים וכיוצא באלה.
למאמר המלא...

נהיגת קטינים ללא רישיון נהיגה

מאת: עו"ד שולמית קהלת-אורןדיני תעבורה11/10/101523 צפיות
רבים מהקטינים אשר נוהגים ללא רישיון נהיגה עושים זאת מבלי להבין את חומרת המעשה אלא מתוך סקרנות, שובבות וייצר הרפתקנות. יחד עם זאת, גם כאשר מדובר במקרה חד פעמי ובנסיבות מקלות, חומרת העבירה עומדת בעינה והקטין יהיה צפוי לעונש מרתיע.
למאמר המלא...

<< 2 1 >>
 
     
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica