חפש מאמרים:
שלום אורח
08.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ ארגוני

מאת: דנהעסקים - כללי28/01/20101024 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ייעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני הוא כלי מאוד חשוב לניהול נכון של ארגונים בקנה מידה גדול או בינוני וכיום מנהלים רבים מכירים בחשיבות הרבה שיש לנושא של ייעוץ ארגוני בכל מה שנוגע להתנהלות נכונה במסגרת של הארגון. ייעוץ ארגוני מספק למנהלים כלים לנתח, להעריך ולשפר את התפקוד הכולל של הארגון והמנגנונים השונים שפועלים בתוכו מתוך מטרה לשפר את התפוקה הכללית של כל אחד מהמרכיבים השונים של הארגון ואת התפוקה הכללית של כולם ביחד ושל הארגון כולו. ייעוץ ארגוני יכול להתבצע בצורות שונות בין עם על ידי גורם מתוך הארגון עצמו ובין אם על ידי גורם חיצוני הנכנס אל תוך הארגון בכדי לבצע שירות של ייעוץ ארגוני. אין העדפה ברורה לגבי הצורות השונות של ייעוץ ארגוני ודומה כי כל ארגון מחליט בצורה עצמאית על הצורה של ייעוץ ארגוני המתאימה לו. יהיו כאלו שיעדיפו ייעוץ ארגוני פנימי בעוד שארגונים אחרים יבחרו באפשרות של ייעוץ ארגוני חיצוני על ידי ספק שירות שאינו חלק מהארגון עצמו והוא נכנס אליו רק בשביל לנתח אותו ולספק עצות מועילות לייעול. המאמר שלהלן יעסוק בנושא של ייעוץ ארגוני משני היבטים שונים. חלקו הראשון של המאמר יוקדש לנושא של לימוד ייעוץ ארגוני המכשיר אנשים באופן רשמי או לא רשמי לעסוק בתחום זה. חלקו השני של המאמר ינסה לשפוך מעט אור על היתרונות השונים של ייעוץ ארגוני בעבור הארגון שבוחר לפנות אליו.


לימוד ייעוץ ארגוני


ייעוץ ארגוני ניתן ללמוד במגוון מוסדות ובמגוון דרכים ותוך הידרשות לתחומי ידע שונים זה מזה. דומה כי הדרך הטובה ביותר לצבור ידע והבנה בתחום של ייעוץ ארגוני היא דרך עולם הפסיכולוגיה החברתית והארגונית, או לכל הפחות זוהי הדרך המקצועית ביותר ובעלת הרקע המעמיק ביותר לגשת אל הפעילות המעשית בתחום של ייעוץ ארגוני. ישנם מוסדות רבים בישראל ובעיר ירושלים המציעים לימודים של ייעוץ ארגוני ומגוון גישות והכשרות שונות לתחום עיסוק זה. אנשים רבים פונים כיום אל התחום של לימודי ייעוץ ארגוני בשל הצורך הרב שיש בהם בעולם העסקי, ובצורך זה נדון בחלק הבא של המאמר הדן ביתרונות של ייעוץ ארגוני בעבור ארגונים.


תועלת של ייעוץ ארגוני


ייעוץ ארגוני יכול להציע לארגונים שונים יתרונות רבים שעיקרם שיפור התפקוד של חלקים שונים של הארגון ושיפור התפקוד שלו כולו כמערכת אחת כוללת. ייעוץ ארגוני מספק את היכולת לנתח תהליכים שונים של עבודה וקבלת החלטות במסגרת הארגון מתוך מטרה לשפר אותם. ההבנה שמציע ייעוץ ארגוני לגבי הארגון מאפשרת לאתר בעיות ולשפר נקודות שונות הפוגעות בפעילות היעילה של הארגון וזוהי הסיבה שבגללה פונים ארגונים רבים בימינו אל השירות של ייעוץ ארגוני. ייעוץ ארגוני הוא כלי חשוב ביותר בעבור כל מנהל שאין לו את הכישורים לעשות זאת בעצמו.

 תגיות המאמר: ייעוץ ארגוני


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

Thats Me

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דנה

מאת: דנהיזמות עסקית07/03/101552 צפיות
קבוצות רכישה הן אחד הנושאים החמים ביותר בתחום הדיור כיום ויש אנשים המדברים עליו כעל מהפכה של ממש המשנה סדרי עולם בכל מה שנוגע לנושא של התחום של רכישת דירות או בתים בארץ ישראל.

מאת: דנהטיולי תרמילאים09/02/102763 צפיות
חרמונית היא דרך מעולה לשמור על חום הגוף בתנאי קור קיצוניים. כמעט כולנו מכירים את פריט הציוד חרמונית עוד מימי השירות הצבאי שלנו ועל כן רובנו יודעים עד כמה הוא יכול לחמם וכמה כיף להיות בתוך חרמונית כאשר קר בחוץ

מאת: דנהתיירות ונופש - כללי09/02/103368 צפיות
ביגוד טרמי הוא סוג של ביגוד המצטיין בשתי תכונות עיקריות שמאפיינות אותו ולמעשה מהוות את ההגדרה שלו. התכונה הראשונה שמאפיינת ביגוד טרמי ומהווה את ההגדרה שלו היא היכולת שלו לשמור על חום גוף

מאת: דנהאחסון אתרים08/02/101374 צפיות
אנו חיים בעידן טכנולוגי וממוחשב עד מאוד, ולעתים איננו מבינים עד כמה אנו תלויים במחשבים המקיפים אותנו. אחת הצורות בהן מחשבים מכתיבים את קצב ואופן חיינו הינה באמצעות היכולת להעביר קבצים ומידע מרחוק

מאת: דנהאימון לקריירה08/02/101595 צפיות
אחת משאיפותיו הגדולות ביותר של האדם הינה השאיפה להגיע לפיתוחים חדשים, רעיונות חדשים וכו'. לכן, חדשנות הינה למעשה הבסיס עליו נח העידן המודרני, ורבים מן העידנים שקדמו לו

מאת: דנהאימון עסקי08/02/101579 צפיות
אימון עסקי הוא תחום מתפתח בעולם המודרני של ימינו והוא לאט לאט הופך לכמעט הכרח בעבור כל מי שאינו מעוניין שחייו יהיו כישלון חרוץ

מאת: דנהחיות מחמד07/02/101329 צפיות
כל בעל כלב יודע כי פרוות הכלב יכולה להוות מטרד ממשי לעתים. הדבר נכון בייחוד כאשר מדובר בכלב בעל פרווה ארוכה ועבה. ראשית כל, כלבים אלה סובלים מאוד מן האקלים הישראלי החם, ושנית – הפרווה נושרת ומהווה מטרד הנדבק לרהיטים, לבגדים ומרחף בבית כמו ענן של שיער.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20209 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20231 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20279 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20317 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20424 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19493 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19594 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica