חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כריטיסי זיכרון - אחסון מידע בכל מקום, בכל מכשיר

מאת: גיא אלוןחומרה18/03/20101452 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ביקור באתרים המתעסקים בתחום טכנולוגיה ומחשבים מלמדים אותנו, שמה שנחשב אתמול לשיא הטכנולוגיה נחשב היום למיושן וחסר תועלת. דוגמא קלאסית לכך הוא כרטיס זיכרון.

התחום של כרטיס זיכרון מתחלק למספר רבדים, שאומנם יש קשר ביניהם אך רצוי לעשות סדר כדי להבין את ההבדלים ביניהם:

כרטיס זיכרון נייח- מדובר על כרטיס זיכרון שיושב בתוך המחשב אם זה נייח או אם זה נייח. כרטיסי זיכרון מאפשרים אחסון של המידע שיושב במחשב כולל של הקוד של מערכת ההפעלה והיישומים השונים, הם קוראים אותו מתוך הדיסק הקשיח, ומעבירים את המידע הלאה אל המעבד או המודם.

כרטיס זיכרון נייח הוא הגורם המשפיע ביותר על ביצועי המחשב. ככל שהוא יותר איכותי ויש לו יותר זיכרון אך המחשב ירוץ מהר יותר, יעבוד טוב יותר ויאפשר קליטה של יותר מידע (תוכנות ומשחקים רבים דורשות כרטיסי זיכרון מסוימים כדי שיהיה ניתן להשתמש בהם, אחרת המידע לא יכול להישמר במחשב).

כרטיסי זיכרון למחשב נייד יכולים להגיע לרמה של ג'יגה אחת, המחירים ינועו בין 100 ל200 שקל.

כרטיסי זיכרון למחשב נייח מגיעים לרמה של 2 ג'יגה במחיר שנע בין 200 ל300 שקל.

כרטיסי זיכרון נחשבים לאלמנט הנרכש ביותר לצורך שדרוג מחשב.

כרטיסי זיכרון לנגנים- כל נגן מוזיקה מכיל כרטיס זיכרון בגודל מסוים עליו ניתן להכיל מידע מסוים. הנגנים הפשוטים מכילים כרטיסי זיכרון עם 2 ג'יגה. נגן ממוצע מכיל בין 4 ל16 ג'גה. נגנים משוכללים מכילים יותר מ32 ג'גה.

אך כל נגן איכותי מאפשר הוספת כרטיס זיכרון חיצוני. כרטיס זה יכול להגדיל את כמות הזיכרון של המכשיר, כך שיהיה ניתן להכיל בו יותר מידע.

כרטיסי זיכרון חיצוניים הם בדרך כלל מאפשרים תכולת מידע בגודל 2 ג'יגה עד 64 ג'יגה. עבור כרטיס זיכרון של 2 גי'גה נשלם בין 50 ל250 שקל. עבור כרטיס זיכרון של 64 ג'יגה אפשר שנשלם יותר מ2000 שקל.

כרטיס זיכרון למצלמות- בדיוק כפי שנגנים מכילים כרטיס זיכרון פנימי שמאפשר לנו לשמור מידע עליו, כך גם מצלמות דיגטליות. כרטיסי זיכרון חיצוניים מאפשרים לנו להגדיל את כמות המידע שניתן לשמור. היתרון בכרטיסים אלו, לא רק בכך שאין צורך למחוק מידע ישן, אלא שניתן להעביר אותם ממצלמה למצלמה וממצלמה למחשב, ובכך אין צורך לקחת איתנו את כל המצלמה להפקת התמונות

מחיר כרטיסי זיכרון דומה לזה של הנגנים. הוא נע בין 200 שקל בכרטיס זיכרון פשוט לאלפי שקלים בכרטיסים איכותיים וגדולים.

כרטיס זיכרון נייד- כרטיס זיכרון נייד הוא מה שמוכר בשם דיסק און קיי. מדובר באחד הכלים הפופולאריים לשימוש, הן במשרדים והן באקדמיה. כרטיס זה מתחבר למחשב באמצעות יציאת USB ומאפשר לנו לשמור עליו מידע אותו אנו יכולים לשאת איתנו ממקום למקום. למעשה מדובר בדיסק קשיח נייד וקטן.

כרטיס זיכרון נייד מכיל כיום בין 2 ג'יגה ל128 ג'יגה. המחירים שלו נעים בין 50 שקל ל2000 שקל. תלוי כמובן באיכות הכרטיס, גודלו, ובמאפיינים שלו (עמיד למים, דורש סיסמא וכדומה)

החברות המובילות בתחום כרטיסי זיכרון הם sandisk, HP, NEC, וVerbatim   .

אתר תגובות הוא מדריך עסקים שמביא לכם בנוסף למאגר עסקים מלא ומעודכן גם תגובות שכתבו גולשים על העסקים המופיעים בו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/112944 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111093 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111208 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111648 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101824 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011830 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101855 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאמרים נוספים בנושא חומרה

מאת: אשר אלבזחומרה03/11/182080 צפיות
בחירת מעבדת מחשבים הינה פעולה לא פשוטה עבור אנשים אשר אינם מבינים כלל במחשבים, במאמר הבא נעשה לכם קצת סדר בנושא למה מומלץ לפנות למעבדת מחשבים ולא לטכנאי, איך בוחרים מעבדת מחשבים ומהם הפרמטרים החשובים שיש לשים עליהם את הדגש.

מאת: אשר אלבזחומרה31/03/172592 צפיות
תיקון מחשב אפל מחשב אפל כולל מפרט שונה בהשוואה למחשבים אחרים ולכן כאשר עולה הצורך בתיקון מחשב מסוג קיימת חובה לבחור את הטכנאי הטוב ביותר.

מאת: אסף דוריחומרה23/11/162965 צפיות
קורס בקרים מתוכנתים כשמעוניינים ללמוד משהו ולהתעמק במשהו חדש, חייבים לדעת ולאסוף את מה שנקרא, מידע צופה פני עתיד, לא הכוונה שנוכל למצוא מידע שיגיד לנו מה העתיד או יחווה אותו, אלא למידע על הנושא ועל ההתפתחויות שלו הצפויות בעתיד, מה היה בעברו, למה הוא משמש ועוד

מאת: אסף דוריחומרה21/11/163099 צפיות
מולטימטר או בשמו העברי רב מודד, תפקידו כשמו העברי , למדוד, מה מולטימטר מודד ? מולטימטר מודד את הזרם, המתח, התנגדויות,השראות, קיבולות של הגודל החשמלי מאותו מקור. ישנים מולטימטרים אנלוגים וישנן דיגיטליים, יתקון בולט של הדיגיטלי הוא שהוא מאפר להתממשק עם אצעים חיצוניים כמו מחשבים.

מאת: orya peryחומרה12/04/161100 צפיות
אם המחשב שלכם, מראה סימני קלקול, הוא איטי יותר, המסך משנה צבעים, זה הזמן לשלוח אותו למעבדת מחשבים. ניתן למצוא טכנאי מחשבים כפר סבא

מאת: orya peryחומרה12/04/161007 צפיות
זו עובדה ידועה, כי אנו בעידן המחשבים לא יכולים לחיות ללא מחשב.. אנו עובדים עם מחשבים, מתכתבים ברשתות החברתיות באמצעות מחשב, שולחים מיילים, מבצעים רכישות, חפשים מידע ועוד. כל הפעולות שלנו, נעשות באמצעות מחשב ולכן, בכל בית, ישנם לפחות 2-3 מחשבים שייכים לילדים ולנו.

מאת: orya peryחומרה12/04/16956 צפיות
אין אחד מאתנו, אשר אינו מחזיק מחשב אחד או שניים בביתו. המשותף לכולנו שאנו זקוקים תמיד לשירות של טכנאי מחשבים, כאשר המחשב שלנו מגלה סימני קלקול, או שאנו מעוניינים לשדרג את המחשב ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica