חפש מאמרים:
שלום אורח
24.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעצבי אירועים - איך מעצב טוב חוסך בהוצאות האירוע

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/20111729 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

חשיבות החוזה

התקשרות עם מעצבי אירועים, כמו עם כל נותן שירותים כללי אחר, מעוגנת בחוק החוזים. מסיבה זו, החוזה הוא המסמך המשפטי החשוב ביותר בכל מה שקשור אל מעצבי אירועים. בנימה אישית יש גם להוסיף כי מעצבי אירועים טובים ילחצו לכתיבת חוזה מפורט מיוזמתם, שכן מדובר לא רק במעין ערובה לאיכות השירות שתקבלו, אלא גם כלי חשוב מאוד לתיאום ציפיות והגדרתן.

אופי ההתקשרות עם ספקי משנה במקרה של מעצבי אירועים

מעצבי אירועים מספקים חלק מן השירות בעצמם (לעיתים עריכת השולחנות, חלק מן התפאורה, חופה וכו'), אולם ברוב רובם של המקרים מעצבי אירועים עושים שימוש נרחב עוד יותר בציוד של "קבלני משנה"- ספקים מספקים שונים שאחראים ישירות להבאת הציוד, עריכתו ותפקודו באירוע. למעט מקרים נדירים ומפורטים מראש, ברירת המחדל היא כי מעצבי אירועים הם בגדר מתווכים בלבד:

תפקידם לייעץ לכם לגבי בחירת הספק, ואולי גם לנהל את המשא המתן הכלכלי והלוגיסטי מולו. עם זאת, ההסכם עם הספק נחתם מולכם ישירות, אתם מעבירים את התשלום ישירות לספק, וכל תלונה שעלולה להיות לכם על תפקודו צריכה להיות מטופלת על ידכם בלעדית.

מסיבה זו בדיוק, מעצבי אירועים לא נחשבים כצד נפרד בתביעות הקשורות להתרשלות או הפרת חוזה של ספקי משנה. כפי שאמרנו, מעצבי אירועים משמשים במקרה זה כיועצים בלבד, וכל תלונה על תפקוד הספק היא במילים לא עדינות "בעיה שלכם" (מובן כי מעצבי אירועים טובים בדרך כלל ערבים ברמה האישית לתפקוד של בעלי המקצוע שהם המליצו, אך לא מדובר בהתחייבות חוקית).

מעצבי אירועים- שירותים כלולים

כאמור, מומלץ מאוד לסכם בפרוטרוט את הציפיות שלכם מצידם של מעצבי אירועים עוד בשלב ההיכרות וטרם תחילת ההכנות בפועל. בדרך כלל השירותים של מעצבי אירועים כוללים יעוץ לגבי בחירת ספקי משנה, אספקה עצמאית של חלק מן האביזרים (כיוון שכמות השירותים שמעצבים לוקחים על עצמם משתנה, גם שכר הטרחה שלהם משתנה מאוד, מ1500-2500 ש"ח ועד עשרות אלפי שקלים), וזמינות טלפונית כללית לכל אורך תקופות ההכנה.

בדרך כלל מעצבי אירועים מתלווים אליכם בנקודות מפנה בהכנה האירוע, כמו טעימות קייטרינג, בדיקת צוות בידור וכו'. כדאי מאוד לפרט בחוזה את חובת הנוכחות של מעצבי אירועים וזמינותם הבלעדית אליכם בזמן הקרוב לאירוע, בדרך כלל 24-48 שעות לפניו, ובמהלכו, היות ומרבית ההכנות (וגם מרבית הכשלים הלוגיסטיים) מתרחשים דווקא בפרק זמן זה.

המאמר מוגש על ידי פורטל עיצוב אירועים הגדול בישראל, בו תוכלו למצוא אינדקס מעצבי אירועים, לשלוח אליהם שאלות, לקרוא מאמרים מקצועיים ועוד

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/113466 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111663 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/112247 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/102426 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1012458 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/102453 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאת: גיא אלוןהלוואות01/11/102232 צפיות
רוצה להתקדם? לפתוח עסק? לסגור את המינוס? לכל המעוניינים להגשים את הרצונות הללו יש צורך לפנות קודם כל אל הבנק מפני שהבנקים בין אם נרצה ובין אם לא, יוכלו לעזור לנו לפתוח חיסכון, לקחת הלוואה ולהנאות מעצות של מומחים בתחום הכלכלה.

מאמרים נוספים בנושא הפקות אירועים

מאת: אלעד אוחנההפקות אירועים23/11/196054 צפיות
לא כל אירוע חייב להיערך באולם אירועים; לעתים אנו מבקשים לערוך אירוע קטן ואינטימי יותר בחצר הבית, בגן הציבורי הקרוב או בשכיית חמדה כלשהי בחיק הטבע. לעתים לאירוע שלנו אין דרישות רבות ומורכבות ואנו עשויים להזדקק רק לציוד משלים שיסייע לנו בארגון האירוע החביב שלנו. במקרים כמו זה, תוכלו לפנות לחברה העוסקת בהשכרת ציוד לאירועים.

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים13/01/193041 צפיות
הרשימה הבאה תעשה לכם סדר בכל מה שאתם צריכים לארגן לימי השבעה, מסוכות אבלים להשכרה ועד פתרונות חימום וקירור.

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים22/07/182313 צפיות
אוהלים להשכרה | מסוככים עליכם בכל תנאי אוהלים יכולים לשמש למטרות שונות, לפניכם מספר מדדים שיוכלו לסייע לכם לבחור את האוהל הטוב והמתאים ביותר עבורכם. אין ספק שמשפחת האוהלים עברה תמורות במהלך ההיסטוריה, האוהלים הקדמונים ששימשו למגורים הפכו למבנים ארעיים לאנשים הנודדים בדרכים ונראה כי עד השנים האחרונות אנשים הכירו בעולם המערבי רק את אוהלי הקמפינג, אבל היום זה נראה אחרת אוהלים של היום הינם מבנים שיכולים לשמש כמבני קבע בגני אירועים או במסעדות, אנשים נהנים מאוהלים להשכרה לעריכת אירועים או למטרה של מפ

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים17/06/181507 צפיות
אוהלי אבלים הם מוצר נפוץ בקרב היושבים שבעה, כבר הורגלנו לראות את האוהלים כאשר אנו הולכים לנחם מכרים, מחיר אוהלי אבלים הם טווח רחב וחשוב להתמצא.

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים03/06/181610 צפיות
הסוכה שאתם שוכרים תשמש אתכם ותענה על הצרכים שלכם. כדי שכך יקרה ואתם תהיו מרוצים עליכם לזכור מספר נקודות חשובות. כאשר עומדים לשכור סוכות אבלים להשכרה יש לזכור מספר נקודות חשובות. וזאת כדי שתוכלו להפיק תועלת מקסימלית מהשירות ותהיו מרוצים מהמוצר שקבלתם. קראו להלן על הנקודות המשמעותיות שיעזרו לכם לכוון את עצמכם לחברה המומלצת, ולקבלת השירות ההולם והרצוי לכם.

מאת: tiloniהפקות אירועים08/04/181627 צפיות
הפקת לוויות זהו תהליך הדורש הקפדה על פרטים טכניים מרובים. לפני הכל, יש להעביר את גופת המת אל בית הלוויות, תוך תיאום ההלוויה עם חברה קדישא. בנוסף, צריך לתקשר עם הגורמים הרלוונטיים ולסדר עניינים של רישיון קבורה, פרסום מודעות אבל ועוד

מאת: עידן אברהמיהפקות אירועים13/02/181757 צפיות
חשבם לשכור סוכות אבלים להשכרה? עליכם לברר על החברה לפני שאתם סוגרים עסקה. כדי שתקבלו מענה מתאים לצורך שלכם ותהיו מרוצים. כאשר שוכרים מוצר, חשוב מאוד להיות בטוחים שאתם מתנהלים מול משכיר אמין והוגן. כך שאתם תקבלו את המוצר הרצוי לכם, ותהיו מרוצים משירות מתאים שעונה על הצורך שלכם. קראו להלן על הפרטים שצריך לברר אודותיהם לפני שפונים לשכור מוצר מחברה. כך תדעו כיצד להתנהל ולהשיג את התוצאה המקסימלית והמתאימה לכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica