חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ משכנתאות - איך מתמודדים עם בועה שלא מפסיקה לצמוח

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/20111170 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

יעוץ משכנתאות טוב יכול ואף צריך גם למנוע כמה שרק אפשרת הסתבכויות פיננסיות שהתחייבות כמו משכנתא יכולה ליצור. להלן נדגים את הדברים על ידי הסתכלות על הנעשה בתחום המשכנתאות לאור בועת הנדל"ן, וכיצד יעוץ משכנתאות טוב יכול להפחית את הסיכון למאורעות מסוג אלה.

הרקע לבועת הנדל"ן הישראלית

בועה הוא מונח שגור בפיהם של אנשי יעוץ משכנתאות ומומחי כלכלה אחרים, שמשמעותו מצב בו ביקוש גבוהה מידי למוצר מסויים גורם לעלייה בלתי טבעית ו"לא אמיתית" של המחיר של אותו מוצר.

כמשתמע, בועה יכולה להווצר בכל פלח שוק שהוא: נניח שמסיבה מסויימת חלק ניכר מהישראלים יחליטו שקניית מסטיקים היא עסק משתלם במיוחד. הביקוש למסטיקים יעלה פלאים, אך ההיצע לא ישתנה באופן משמעותי (עלית לא יכולה לייצר הרבה יותר, שכן הדבר דורש הרכבת פסי יצור חדשים וכו'), ולכן מחיר המסטיקים יעלה, נניח משקל אחד לבזוקה לכדי עשרה שקלים לבזוקה. כמו כל בועה, גם בועה כלכלית עתידה להתפוצץ בשלב מסויים: מתיישהו חלק גדול מאותם ישראלים יבין שמדובר במחיר מוגזם עבור מסטיקים, ויחליט שהגיע הזמן להפטר מ"עודפי" המסטיקים שצברו (במחיר הגבוהה של 10 שקלים למסטיק) כל עוד התמורה עבור כל מסטיק בשוק עדיין גבוהה.

מצב זה יביא לכך שפתאום ההיצע של המסטיקים יעלה פלאים (שכן בנוסף לעלית גם אלפי ישראלים יציעו מסטיקים למחירה), בעוד הביקוש פחת, מה שיוריד את מחיר המסטיקים ל8 שקלים לדוגמא. הירידה הזו "תלחיץ" את שאר אוגרי המסטיקים, שינסו להפטר מהמלאי שלהם לפני שמחיר ירד בכלל, מה שיעצים את התהליכים שפירטנו ויביא לירידה נוספת של מחיר המסטיקים, אפילו מתחת למחיר ההתחלתי של שקל אחד.

כך יוצא למעשה שכל אותם ישראלים שקנו מסטיק בעשרה שקלים נאלצו למכור אותו במחיר הרבה יותר נמוך, ולמעשה הפסידו כסף. מדובר בבדיחה כאשר עוסקים במסטיקים בעשר שקל, אף אם תהליך דומה יקרה להשקעה הכי גדולה שלנו, דירה בעלות מאות אלפי שקלים, מדובר בעניין רציני מעין כמוהו.

איך יעוץ משכנתאות קשור לכל זה?

משכנתא היא הלוואה כנגד ערובת נכס, כלומר הדירה שלכם היא הערב העיקר לכך שתחזירו את הכסף שלוויתם. מסיבה זו, יעוץ משכנתאות לא יכול להתמקד רק בתנאי ההלוואה עצמה (היינו לוח הסילוקין, או הצורה בה תחזירו את הכסף, הריבית, זמן ההלוואה וכו'). יעוץ משכנתאות איכותי ומלא חייב גם לקחת בחשבון את הסיכונים והיתרונות שבנכס עצמו.

כולנו זוכרים עדיין את ראשיתו של המשבר הכלכלי האחרון, שארה"ב ושאר העולם המערבי עדיין לא התגברו עליו במלואו. זרע הפורענות של אותו משבר נזרע דווקא בשוק הנדל"ן (כמו משברים כלכליים רבים אחרים בהיסטוריה), ואחד הגורמים שכמעט מוטטו את הבנקים החזקים בתבל היה קשור דווקא למשכנתאות, או תהליכי יעוץ משכנתאות פגומים.

התפוצצות בועת הנדל"ן גרמה לכך שהבתים עלו הרבה פחות מאשר ההלוואה (המשכנתא) שנלקחה כדי לקנות אותם. מצב זה, כמו מצבים אחרים, אמורים להמנע בעזרת יועץ משכנתאות אובייקטיבי ובעל ניסיון.

המאמר מוגש על ידי מדריך יועצי משכנתאות הגדול בישראל,בו תוכלולמצוא אינדקס של מיטב היועצים, להפנות אליהם שאלות, לקרוא מאמרים מקצועיים בתחום ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/113016 צפיות
מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה משני מקומות שונים. אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצע בדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האם הנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורה שאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111279 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111728 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101932 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011908 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101927 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאת: גיא אלוןהלוואות01/11/101854 צפיות
רוצה להתקדם? לפתוח עסק? לסגור את המינוס? לכל המעוניינים להגשים את הרצונות הללו יש צורך לפנות קודם כל אל הבנק מפני שהבנקים בין אם נרצה ובין אם לא, יוכלו לעזור לנו לפתוח חיסכון, לקחת הלוואה ולהנאות מעצות של מומחים בתחום הכלכלה.

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: רונית אלפסימשכנתא21/08/20199 צפיות
יועץ משכנתאות קודם כל יתאים את המשכנתא המשתלמת והמתאימה ביותר בעבורכם - הוא יתאים את מסלולי המשכנתא, את הריביות הכדאיות ביותר גם לפי המצב בשוק וגם לפי יכולת ההחזר שלכם

מאת: רונית אלפסימשכנתא21/08/20198 צפיות
יועץ משכנתאות קודם כל יתאים את המשכנתא המשתלמת והמתאימה ביותר בעבורכם - הוא יתאים את מסלולי המשכנתא, את הריביות הכדאיות ביותר גם לפי המצב בשוק וגם לפי יכולת ההחזר שלכם

מאת: דרור אטרימשכנתא16/02/171563 צפיות
משכנתא היא איננה בגדר הטבה או פריווילגיה שמעניק לכם הבנק בגלל שאתם זכאים לה. חשוב לזכור שכל עוד מדובר בלקיחת משכנתא מדובר הלכה למעשה בסוג רכישה של מוצר מדף שהבנק מוכר לכם. בדיוק כשם שאתם שוקלים תנאים מסוימים בבואכם לרכוש רכב חדש או דירה, עליכם גם לשקול תנאים כאלה ואחרים ולנהל משא ומתן בעת רכישתה של המשכנתא עם הבנק ממנו אתם עתידים לרכוש את המשכנתא.

מאת: SEONET קידום אתריםמשכנתא18/05/16968 צפיות
יועץ משכנתאות פרטי הוא אדם בעל ידע נרחב במשכנתאות המייצג אתכם ולא את הבנק, אין לו אינטרס להחתים אתכם או לשכנע אתכם שהמשכנתא שלו היא הטובה ביותר. יועץ משכנתאות פרטי יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ולהגיע מוכנים טוב יותר לבנק ללקיחת משכנתא

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151770 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151235 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/142012 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica