חפש מאמרים:
שלום אורח
28.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תיאומי מס לשכירים -איך זה עובד?

מאת: גיא אלוןהחזרי מס28/07/20113017 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מרביתכם בוודאי לא מודעים לעובדה כי עד 80% מהעובדים במדינה זכאים להחזר מס, כל שכן כשאותם עובדים מקבלים הכנסה  משני מקומות שונים.

אם בעבר החזר מס היה כרוך בבירוקרטיה ארוכה ומפרכת, הרי שהיום אפשר לבצעבדיקת החזר מס אונליין האורכת בסך הכל כמה שניות. הזדמנות נוספת לבדוק האםהנכם זכאים להחזר מס תתרחש בזמן הגשת טופס תיאום המס השנתי, פרוצדורהשאפשר כיום לבצע אונליין גם כן.

באילו מקרים תהיו זכאים להחזרי מס?

  • מי שמקבל הכנסות משני מקומות ולא עשה תיאום מס,צפוי לשלם את תקרת המס הגבוהה ביותר עבור ההכנסה, קרי 47%. חשוב לזכור כישיטת המיסוי בישראל היא פרוגרסיבית, כלומר ככל שתרוויחו יותר ברוטו כךתשלמו יותר מסים. לכן, חשוב לערוך תיאום מס בכל שנת מס. מי שבכל זאת שילםאת תקרת המס הגבוהה באחד מחודשי השנה, יהיה זכאי לקבל את ההחזר הרלוונטיבסיום שנת המס הנוכחית.
  • עובדים במדינה מחוייבים במיסים ברמה החודשית, בעוד שהחזרי מס מחושביםברמה השנתית. לכן, גם אם ברמה החודשית אינכם זכאים להחזר מס, יתכן שברמההשנתית אתם זכאים לקבל החזר של עד כמה אלפי שקלים.
  • מס הכנסה הוא אינו מוסד שחף מטעויות, ולכן החזרי מס יכולים להתבצע בגין טעות שנפלה באחד מחודשי המיסוי במהלך השנה.
  • החזר מס ניתן לקבל גם במקרים של הפסקת עבודה שנעשתה במהלך השנה, נכותבסדר גודל של 95% ומעלה, ביטוחי חיים, תשלום מזונות, תרומות המוכרות במסועוד.

כיצד מבצעים תיאום מס?

תיאום מס ניתן לבצע כיום באחת מארבע דרכים שונות:

-          תיאום מס שנעשה באמצעות פניית המעסיק

-          תיאום מס שנעשה באמצעות פנייה עצמאית, שתחייב את העובד לגשת פיזית לאחד ממשרדי מס הכנסה.

-          תיאום מס באמצעות נציג כמו רואה חשבון

-          תיאום מס אונליין

מה עושים עם תיאום המס שקיבלתם?

תיאום המס שקיבלתם תקף לשנה קלנדרית שלמה אלא אם כן ניתנה לכם הארכהעבור תקופה העולה על שנה. את תיאום המס יש להגיש למעסיקים או למשלמיההכנסות שבגינן התבקשתם לבצע תיאום מס מלכתחילה.

תיאום מס ניתן לבצע גם בדיעבד, ולכן גם אם בראשית השנה הקלנדרית לאהנפקתם תיאום מס רלוונטי, ניתן להגיש באופן רטרואקטיבי בקשה לקבלת החזרי מסלשכירים. בעת הגשת הבקשה, ניתן יהיה לבחון את זכאותכם לקבלת החזרי מיסיםעד שש שנים אחורנית.

בקשת זיכויים בעת תיאום מס

כל תושב במדינה זכאי לחישוב אינדווידואלי של מדרגות המס. הקלות במסניתנות לאמהות חד הוריות, תושבים במדינת ישראל ונשים עובדות. נקודות הזכותהניתנות לכם עשויות להשפיע על שיעור המסים שתתבקשו לשלם.

כמובן שעם הגשת הבקשה להקלות וזיכויים, חשוב להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים יחד עם דו"ח הסיכום השנתי.

היעזרו באיש מקצוע מתאים

כפי שניתן לראות, נושא המיסוי עשוי להיות מאוד סובייקטיבי, שכן הוא תלויבנקודות הזיכוי שמגיעות לכל עובד, בגודל ובמקור הכנסותיו. בדיקת החזרי מסלשכירים היא בדיקה שנעשית בחינם ולכן אין סיבה שלא לבצע אותה, אפילו בכלשנה.

כדי לטפל בצורה נכונה בנושא המיסוי בכלל ובנושא החזרי מס לשכירים בפרט,מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע הבקיא בשיטת המיסוי במדינת ישראל.

בפורום המיסים של  imoney תוכלו לקבל מענה לכל שאלה הקשורה לתיאומי מס והחזרי מס לשכירים, ממיטב מומחי הפיננסיים במשק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיא אלון

מאת: גיא אלוןמשכנתא14/04/111172 צפיות
כפי שכולנו שומעים בלא הרף, משכנתא היא ההשקעה הגדולה ביותר שרוב רובם של משקי הבית יעשו בימי חייהם, ולכן יעוץ משכנתאות מקצועי הוא כמעט בגדר הכרח. יעוץ משכנתאות יכול לא רק לעזור לכם לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר, או לתפור לכם משכנתא מותאמת להעדפות האישיות שלכם מבחינת גובה תשלום, תקופת ההתחייבות וכו'.

מאת: גיא אלוןהפקות אירועים14/04/111280 צפיות
מעצבי אירועים יכולים לא רק לתרום להצלחת אירוע מסויים אלא גם לחסוך בהוצאות. עם זאת, מהתרשמות אישי של כותב שורות אלה, רבים מאיתנו לא מודעים הייטב לסוג ההתקשרות עם מעצבי אירועים, מה נכלל תחת החוזה שלהם, ומה עושים במידה ומתגלים חילוקי דעות. על נושאים אלו, ואספקטים אחרים של חוזה עם מעצבי אירועים, בשורות הבאות.

מאת: גיא אלוןפרסום14/04/111730 צפיות
מזל טוב! אתם חוגגים חתונה / בר מצווה / יום הולדת / ברית / בריתה או אירוע אחר. לא משנה איזה אירוע אתם חוגגים, אתם רוצים ליהנות ורוצים שהאורחים שלכם ייהנו ויזכרו את האירוע שלכם כאחד האירועים המוצלחים והמהנים היותר שהיו בהם. על מנת שהאורחים יזכרו דווקא את האירוע שלכם עליכם להשקיע באירוע, בעיצוב, באוכל, במוסיקה ובאטרקציות מיוחדות, אך יותר מכל על מנת שהאורחים יזכרו את האירוע צריך להעניק להם מתנה קטנה שכל פעם שיביטו בה יזכרו באירוע המיוחד שלכם, בשביל זה הומצאו סוגים שונים של מזכרות לאירועים.

מאת: גיא אלוןתכשיטים01/11/101936 צפיות
צורפות הוא מקצוע עתיק מאוד, תפקידו של הצורף הוא לעבד מתכות כמו זהב, פלטינה וכסף במטרה ליצור מהם תכשיטים. הצורף מעבד את המתכות לתכשיט ומשלב עליהם אבנים יקרות.

מאת: גיא אלוןבריאות ורפואה כללי01/11/1011908 צפיות
רופא תעסוקתי תפקידו לבדוק את בריאותם של אנשים שאינם נמצאים בקו הבריאות ובשל כך לא יכולים לצאת לעבוד. הרופא התעסוקתי יכול לאשר היעדרות ממושכת מהעבודה בעקבות מחלה ולקבוע אובדן כושר עבודה.

מאת: גיא אלוןבניין ואחזקה - כללי01/11/101929 צפיות
כמה פעמים חיכיתם ימים או שבועות לחשמלאי שיבוא לתקן מוצר חשמלי שהתקלקל לכם בבית? התקשרתם אליו כמה פעמים והוא דחה אתכם שוב ושוב בינתיים התחלתם לכבס במכבסה, התחלתם לבשל מאכלים שלא דורשים אפייה או חימום בתנור ועוד. לפעמים מספיק שמוצר חשמל אחד לא יעבוד כדי שנבין עד כמה אנחנו תלויים בחשמל. במקרים כאלו או שאנחנו מנסים את החוש הטכני שלנו או שאנחנו קוראים לאיש מקצוע המתעכב - חשמלאי.

מאת: גיא אלוןהלוואות01/11/101856 צפיות
רוצה להתקדם? לפתוח עסק? לסגור את המינוס? לכל המעוניינים להגשים את הרצונות הללו יש צורך לפנות קודם כל אל הבנק מפני שהבנקים בין אם נרצה ובין אם לא, יוכלו לעזור לנו לפתוח חיסכון, לקחת הלוואה ולהנאות מעצות של מומחים בתחום הכלכלה.

מאמרים נוספים בנושא החזרי מס

מאת: רוני הכהןהחזרי מס03/01/18760 צפיות
מה שצריכים להבין הוא כי ישנן סיבות רבות שמאפשרת גם לקבל מאותה רשות מס הכנסה החזר מס שמגיע בסדרי גודל די משמעותיים גם כן

מאת: נטלי הרוש החזרי מס29/01/171597 צפיות
המרכז להחזרי מס הכנסה מטרתו לסייע לציבור השכירים ולציבור העצמאיים בבירור שאלת השאלות האם גם לי מגיע החזרי מס??

מאת: נטלי הרוש החזרי מס01/01/171648 צפיות
המרכז להחזרי מס הוקם על מנת לעזור לכם להשיב כספי החזרים. קראו את המאמר שלפניכם.

מאת: נטלי הרוש החזרי מס02/11/161814 צפיות
החזרי מס הכנסה, למי יגיעו? למה יגיעו? כל זאת ועוד במאמר הבא!

מאת: נטלי הרוש החזרי מס31/08/162116 צפיות
החזרי מס לחיילים משוחררים ויוצאי שירות לאומי. לכאלה שמעסיקיהם לא דווח על שירותם במסמכים הרלוונטים וחויבו במס מיותר במהלך השנים. פרטים נוספים והכוונה במאמר הבא.

מאת: דוד בכרהחזרי מס01/05/161441 צפיות
מדוע ישנה זכאות להחזרי מס אצל השכירים? מה הסיבות לכך וכיצד לקבל החזרי מס אלה. במאמר זה נסביר על הסיבות להיווצרות החזרי מס, על אילו שנים ניתן להגיש בקשה להחזר מס וכיצד ניתן לקבל החזרי מס אלה חזרה.

מאת: רוני הכהןהחזרי מס12/01/151847 צפיות
חתירה לקראת איתור כספים אבודים השייכים לכם היא זכות בסיסית של כל אדם, זה הזמן לנצל את הכוח של האינטרנט להשלמת איתור הכספים להם אתם זכאים במהרה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica