חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הכרויות - יוצאים לדייט....

מאת: הלנה עמרםהכרויות14/06/2010894 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אתרי הכרויות באינטרנט הם פלטפורמה וירטואלית למציאת בני זוג בעידן האינטרנטי. בואו נודה באמת, הכרויות, ככל שיהיו מרגשות ומהנות אינן עניין פשוט או קליל כפי שנהוג לצייר אותן בסדרות טלוויזיה אמריקאיות. הפחד מדחייה, החשש להיפתח בפני אדם חדש והמושג המופשט של 'זוגיות ואהבה' מהווים מחסום רגשי בפני אנשים רבים שרוצים מערכת יחסים יציב ורצינית אך לא יודעים איך לגשת לעניין. פגישות 'מקריות' מתרחשות מידי יום, ובניגוד לתסריט הרומנטי -אופייני של התאהבות ממבט ראשון, היתקלות בטעות בכתפו של אדם אקראי ברחוב גורר (במקרה הטוב) התנצלות ממולמלת תוך שיחה עמוקה בסלולרי, או התעלמות גורפת. פעם, הכרויות היו משהו שעושים מאמץ עבורו – מפנים זמן בלו"ז העמוס, מתקשטים במיטב מחלצותינו ויוצאים לחרוש את בתי הקפה, הברים השכונתיים, ומגיעים למסיבות ואירועים של "חברים ותיקים" שלא ראיתם מאז הצבא כדי לא לפספס חלילה את הסיכוי שאהבת חייכם נמצאת בברית של הבן של מוטי מלוגיסטיקה, אפילו שהמערכת היחסים ביניכם מסתכמת בשיחות לקוניות קצרות במעלית. היום אנשים מכירים רחמנא ליצלן באינטרנט, וזו לא בושה כבר לומר 'הכרנו ב-J-Date'. פריחתם של אתרי הכרויות באינטרנט ביחד עם שינויים חברתיים והרחבת המושג זוגיות ('זה מאוד אינדיבידואלי') הפכו את צורת ההכרות הזו ללגיטימית, כזו שאינה שמורה יותר אך ורק לרווקות בנות 38 עם שעון ביולוגי מתקתק או לגברים מיואשים בעלי פוביות חברתיות. כיום כולם גולשים באתרי הכרויות – אקדמאים וסטודנטים, גרושים וגרושות, נוער, ואפילו קשישים מחפשים בני זוג בגיל השלישי.

מהם אתרי הכרויות?

אתרי הכרויות הם למעשה 'כרטיס ביקור' בתחום הזוגי. במרבית אתרי ההיכרויות נדרשים הגולשים למלא מעין שאלון אישי הנוגע לסטאטוס הזוגי, מאפיינים אישיותיים, תחביבים והעדפות לגבי בן/בת הזוג הרצויים, בצירוף תמונה אישית שלהם. המנויים באתרי ההכרויות השונים בודקים כרטיסים של מנויים אחרים ובמידה והם מוצאים מישהו שמוצא/ת חן בעיניהם, הם יכולים ליצור עימו קשר דרך מסר אישי, שיחה בצ'טים או באי-מייל. בצורה כזו, נמנעת המבוכה המלווה את המפגש הראשוני שכן השיחה נעשית באופן וירטואלי, ללא הלחץ שבפגישה פנים מול פנים. בנוסף, שיחת ההכרות הראשונית היא פילטר נפלא לסינון כל אותם אנשים שאתם תוהים לגבי קנקנם. במידה והשיחה זורמת ולשני הצדדים רצון להיפגש מעבר למרחב הוירטואלי ניתן להמשיך את הקשר בשיחות טלפון שמעניקות מימד 'אנושי' יותר וזהות ממשית לאדם הנמצא מצידו השני של המחשב. בהדרגה, לאחר שרכשתם אמון, ניתן גם להיפגש פנים מול פנים ולהתחיל בסאגת הדייטים. אתרי הכרויות יכולים להיות שיטה מוצלחת (במידה ומשתמשים בהם נכון) לאתר אנשים בעלי תחומי עניין הזהים לשלכם ולהכיר לעומק את האדם לפני שמבצעים התחייבות להיכרות פרונטלית. בניגוד לבליינד דייטים או שידוכים כפויים, שבו נפגשים לראשונה שני אנשים זרים זה לזה שעסוקים בבחינת האדם העומד מולם ובניסיונות למצוא נושאים לשיחה שימסכו ולו במעט את הסיטואציה המביכה, הכרויות באינטרנט מסירות את אותו 'מחסום זרות', כך שהמפגש נערך באווירה נינוחה יותר לאחר 'שבירת הקרח' הראשונית (שנעשתה בשלב מוקדם יותר). אתרי הכרויות מאפיינים את תרבות האינסטנט המודרנית. אנשים בימינו עסוקים בנושאי קריירה ועבודה, פעילים יותר חברתית ובאופן כללי יותר 'קצרים בזמן'. אתרי הכרויות באינטרנט עבור רבים הם חסכוניים בזמן (שכן הסינון הראשוני נעשה דרך המחשב – תוך כדי שעות העבודה, בשעות הפנאי או אפילו תוך כדי נסיעה בסיוע נפלאות פלאפון הדור החדש) והחשוב מכל, הם חוסכים מאיתנו את מפח הנפש והתסכול בבזבוז עוד ערב עם דייט עם מישהו שברור לנו שזוגיות בריאה לא תצא מאותו מפגש.

למרות היתרונות הרבים הטמונים בתרבות אתרי הכרויות, ישנם גם צדדים לא נעימים בלשון המעטה, שלא לומר אפלים. הביקורת העיקרית המופנית כלפי אתרי היכרויות היא בעיית חוסר אמינות, ובמילים אחרות, הישמרו מכל אותם שרלטנים ומתחזים. מילוי הפרטים האישיים באתרי הכרויות לרוב לא נבדקים, וזה מעניק במה לכל אותם גברים (או נשים) נשואים המחפשים ריגושים מהצד, ובמקרים אחרים (קלים יותר) זיוף של פרטים ע"מ להיראות אטרקטיביים יותר (כך למשל במקרה של איציק, המצהיר על עצמו שהינו רווק בן 32 המחזיק במשרה נחשקת בחברת הייטק, אך בפועל הוא פקיד זוטר בן 44 שהעלה תמונה מוצלחת מלפני 12 שנים).  שרלטנים תמיד יהיו, עשו לעצמכם נוהג לתחקר לעומק את הצד השני והיו עירניים לגבי פרטים ש"אינם מסתדרים".

נקודה נוספת המושמעת בגנות אותם אתרי הכרויות הוא תחושת 'שוק הבשר'. אנשים רבים מתלוננים על 'תרבות המסחרה' שהביאו הכרויות באינטרנט והתחושה הלא נוחה שהם מקוטלגים ע"ס מראה חיצוני נטו, או סטטוס סוציו-אקונומי. הקלות שבה אנשים פוסלים מועמדים פוטנציאליים לזוגיות מותירה מחוץ למשחק שאינם עומדים בסטנדרטים המחמירים של אטרקטיביות חיצונית, שבנסיבות אחרות במפגשים חברתיים למשל, היו כובשים באישיותם, וזה חבל כי הרבה אנשים נפלאים מתפספסים בדרך. זאת ועוד, העברת נושא עדין ורגיש כ"כ כמו זוגיות למרחב טכנולוגי ממוחשב נותנת תחושה של מכניות, ללא פניה אישית ואין לה תחליף למגע ותקשורת אנושית פרונטלית. היזהרו מהתמכרות מצורה זו של תקשורת חברתית ואל תהפכו אותה לתחליף למפגשים חברתיים, אלא לפלטפורמה נוחה ויעילה ליצירת קשרים חברתיים או זוגיים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הלנה עמרם שדכנית בינלאומית, שמצאה את הדרך לאושרם של אלפי בני זוג, אחראית על 11,000 חתונות מוצלחות במהלך 40 שנותיה כשדכנית. סייעה לאלפי אנשים למצוא אושר דרך שידוכים מוצלחים, להינשא ולקיים חיי נישואין מאושרים וממושכים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הלנה עמרם

מאת: הלנה עמרםהכרויות21/07/103507 צפיות
אתרי הכרויות באינטרנט, יכולים להוות נקודת מוצא טובה עבור הכרויות איכותיות, וכך בלבד יש להתייחס אליהם – זאת, כמובן, תוך נקיטת כל כללי הזהירות הנדרשים. "הכרתם" מישהו או מישהי, ותחושת הבטן שלכם אומרת שיש משהו שמעורר ומסקרן בו/בה – זרמו עם זה – אך זכרו להישאר עם אצבע על הדופק.

מאת: הלנה עמרםהכרויות28/04/10999 צפיות
הבחירה שלכם היא המבחן האמיתי לעד כמה אתם משתמשים במה שאתם יודעים. גם אם אתם הכי חכמים והכי ידענים והכי מלומדים בעולם, זה לא יעזור לכם אם תמשיכו לעשות שוב ושוב את אותן שגיאות ישנות. הכרויות חדשות למטרות זוגיות ובסופו של דבר נישואין, כרוכות בקבלת החלטה מודעות ללמוד להשאיר את העבר מאחור. רבים מכם נושאים צלקות מגירושין או מרומן שנגמר עם טעם רע. שינוי ופתיחות היא בחירה המצויה בידיכם בלבד!

מאת: הלנה עמרםדייטינג18/04/10890 צפיות
השנתיים האחרון עמדו בסימן משבר כלכלי גלובלי. איך השפיע הכלכלי על הכרויות? רבים חשים מבוכה לומר שהם מובטלים או במונחים של תקינות פוליטית, "בין עבודות", ולכן נמנעים מיציאה לדייטים ונגזר עליהם לחיות בעוני וללא אהבה. למה לא פשוט להגיד – אני מחפש עבודה מעניינת ורווחית יותר ומקדיש כרגע זמן לצמיחה אישית ולפיתוח התחביבים שלי

מאת: הלנה עמרםדייטינג24/03/101178 צפיות
כשמכירים אנשים חדשים הלחץ גדול דיו גם בלי הצורך להחליט בכל פגישה אם זהו האיש הנכון בשבילך. ובכל זאת, כדאי להחליט זאת כמה שיותר מוקדם. זכור תמיד כמה חשוב לשמור על סדרי העדיפויות הנכונים שלך. שאל את עצמך את עצמך את השאלה הבאה: "האם אתה מחפש את האיש המתאים לך באמת, או שאתה סתם מחפש מישהו שיהיה לך נוח להיות איתו כרגע? האם אתה מחפש מישהו שאפשר לסמוך עליו ולחלוק איתו את העתיד או שאתה רוצה לשהות בחברת אדם מקסים והפכפך שלא מתחשב אף אחד?

מאת: הלנה עמרםהכרויות18/01/10926 צפיות
"סוף מעשה במחשבה תחילה" - עוד לפני שעושים את הצעד הראשון, כדאי לעצור רגע ולחשוב: האם אנחנו באמת רוצים בקשר? האם אנחנו באמת פנויים לקשר?

מאמרים נוספים בנושא הכרויות

מאת: שאול כהןהכרויות10/03/20490 צפיות
כיום הדרך הקלה והמהירה ביותר להכיר אנשים חדשים היא דרך האינטרנט. פחות אנשים מכירים כיום ברחוב, בים או בפארק. אז אם אתם מחפשים להכיר כל מה שנותר לכם...

מאת: שמוליקהכרויות10/03/20478 צפיות
אין כמעט אף אחד שלא חולם על זוגיות מלבלבת, כזו שמלאה באהבה ומובילה בסופו של דבר לחתונה והקמת משפחה מאושרת. אתרי הכרויות מתבססים על השאיפה...

מאת: אבי דוידיהכרויות23/02/191997 צפיות
מאמר שימושי לגברים שרוצים לדעת איך להתחיל עם בחורות וגם לנשים שרוצות לדעת איך להצליח עם גברים.

מאת: שמוליקהכרויות17/02/171180 צפיות
עולם הדייטינג עבר שינוי מהותי בשנים האחרונות ,פעם שרצינו להכיר האפשרויות היו די מוגבלות, ההיכרויות הפופולאריות לקשר בדרך כלל הגיעו דרך חברים/משפחה או במסגרות לימודיות/חברתיות/צבא ובבילויים יזומים...

מאת: ברסלב מאירהכרויות22/01/162268 צפיות
סך הכל את/ה לא רוצים להיות לבד... רוצה חיים עם אשה/בעל טובה לשמוח בחיים נכון ?! זה למה את חושב שאם תגרה את נפשך בסרטים כחולים סרטי סקס ועירום - אתה חושב שזה ישחרר לך את הלחץ ? דמיונות אתה הולך לבזבז את מיטב בכוחות שלך והקדושה שלך על דמיונות ובסוף תשאר לבד רטוב ובודד מתוסכל ועצוב !!! איך יוצאים מזה ??????

מאת: בובו נגן הסקסופוןהכרויות02/11/152157 צפיות
יש אינספור אתרי הכרויות באינטרנט - אתרי הכרויות למטרץ סקס וסטוצים, לדתיים, לאנשי הייטק, לגיל הזהב, לצעירים, לחיפוש שוגר דדי ועוד רבים ומגוונים אחרים. ההבדל העיקרי בין כל האתרים מתחלק למעשה לשניים: אתרים חינם ואתרים בתשלום...

מאת: אוריה בן מנחםהכרויות22/06/151761 צפיות
רבים מאיתנו עושים זאת כיוון שהדבר מוסיף לריגוש שבמערכת היחסים, ויש היאמרו כי אלמנט של אהבה אסורה רק מגביר את החשק והאהבה בין בני הזוג ואף מעצים את הקשר ביניהם, במיוחד כאשר על דבר הקשר להשאר בתור סוד ולא לצאת לאוויר העולם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica