חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זוגיות - איזה אידיוט הייתי

מאת: צילה שנהרזוגיות ואהבה19/07/20101049 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

איזה אידיוט הייתי

החברה שלי זרקה אותי

לפני כמה שנים התארח אצלנו חבר של בעלי. הוא בא לכוס קפה וראו עליו שהוא עובר טלטלה ומשבר. עוד לא הספקתי לשאול אותו מה נשמע והוא סיפר לי שהחברה שלו זרקה אותו. הם גרו ביחד כבר כמה שנים, תכננו להתחתן אי שם בעתיד, הם הסתדרו מצוין עם המשפחות וכלפי חוץ היה נראה שהכל פשוט נפלא. "מדוע היא זרקה אותך"? שאלתי אותו והוא אמר לי, "כי הייתי דפוק"!!!

"כבר המון זמן שאני מתנהג אליה בצורה גועלית, לא נותן לה מרחב מחיה, יורד עליה, מכסח אותה ולא נותן לה מנוח. היא היתה מוכנה במשך שנים לספוג את ההתנהגות שלי כלפיה, מדי פעם היא היתה מאיימת בפרידה, אבל זה לא היה קורה. היא הודיעה לי שאם אנחנו רוצים להתחתן אנחנו חייבים ללכת לטיפול זוגי כי היא לא מוכנה לספוג יחס כזה אליה. אמרתי לה שאם היא תתקן את עצמה ותשתנה הכל יהיה בסדר ושמי שצריך טיפול זאת היא ולא אני. מדי פעם ניסיתי להשתנות, באמת שניסיתי, אבל בכל פעם הייתי חוזר להתנהגותה רגילה שלי.

פעם אחת היא אפילו ממש נפרדה ממני לתקופה ובאמת נבהלתי, הבטחתי לעצמי ולה שאני אתנהג יפה ואכבד אותה כי אני ממש ממש אוהב אותה והיא נתנה לי צ'אנס נוסף. היא אמרה לי שזה צ'אנס אחרון אבל ידעתי שזה לא יהיה צ'אנס אחרון, כי היא אוהבת אותי.

ההתנהגות הטובה שהבטחתי לה ולי נמשכה פרק זמן קצר ושוב חזרתי להתנהגותה רגילה של"י.

"אז איך אתה יודע שהפעם זה סופי"? שאלתי אותו. "אני יודע זאת", השיב, "כי היא עזבה את הבית והלכה לגור עם מישהו אחר שמסתבר שהיא יוצאת איתו כבר תקופה. השבוע היא לקחה את הדברים שלה מהדירה ואפילו לא נתנה לי הזדמנות לדבר אליה ולהתחנן שזו באמת הפעם האחרונה ושתסלח לי.

היא הסתכלה עלי במבט קר והודיעה לי שהיא לא רוצה לראות אותי בחיים שלה ושאני אעוף לה מהעיניים. היא אמרה לי שהיא כועסת עלי ומאוכזבת ממני, שהיא נתנה לי המון סימנים מוקדמים אבל אני זלזלתי בה וראיתי בה מובנת מאליה.

ועכשיו אני כל כך כואב, אני כל כך מתגעגע אליה, אני מרגישה כאילו מישהו חתך אותי לחלקים קטנים ואני מכה על חטא. אני יודע שהיא צודקת, אני יודעת שהייתי לא בסדר, איזה אידיוט הייתי".

"אולי היא תתן לי צ'אנס אחד נוסף"?! הוא שאל אותי מקווה לתשובה שלי שתביא לו מזור. "נראה לך שהיא תתן לך צ'אנס נוסף"? הפניתי אליו בחזרה את השאלה. "לא", הוא ענה לי "הפעם היא נחושה ואני יודע שזה סופי. היא מאוהבת במישהו אחר וזה מגיע לי. חבל שאני לא יכול להחזיר את הגלגל אחורנית, מה לא הייתי נותן בשביל שזה יקרה".

אנחנו חכמים בדיעבד אחרי סטירת לחי מצלצלת

אחרי שהוא הלך הביתה ישבתי עם עצמי וחשבתי כמה פעמים בחיים שלנו אנחנו חכמים בדיעבד. כמה פעמים אנחנו מתעלמים מאזהרות שהסביבה משדרת לנו ומתבצרים בעמדה שלנו שהכל יהיה כמו שאנחנו רוצים שיהיה.

לנו כבני אדם יש נטיה ולא רק בזוגיות להתעלם מתמרורי האזהרה שאנחנו פוגשים במהלך הדרך.

כשאנחנו רואים תמרור כזה, אנחנו מעדיפים להסיט את המבט ולהתבונן לכיוון אחר. תמרור כזה בא בעצם לאותת לנו שמשהו בהתנהלות שלנו לא בסדר. אבל מצד שני אם אנחנו שמים לב לאיתותים של התמרור הזה זה אומר שאנחנו צריכים לקחת אחריות, שאנחנו צריכים לבחון את החלק שלנו במערכת. זה אומר שאנחנו לא יכולים להאשים רק את הצד השני וזה אומר שאנחנו צריכים לשנות משהו בהתנהגות שלנו ולא קל לנו.

הרבה פעמים יותר קל לנו להשאר בתבניות ובדפוסים שלנו גם אם הם הרסניים בגלל כוח האינרציה וההרגל. הרבה יותר פשוט לטמון את הראש האדמה, להאשים את הסביבה ולא לקחת אחריות. הרבה פעמים קל לנו להגיד : זה לא אנחנו, זה ההרגלים שלנו, אי אפשר לשנות דפוסי התנהגות ברגע אחד, למה שאני אשתנה, שהצד השני ישתנה, או שאנחנו נוטים להפיל אתה אשמה על הצד השני כי יותר קל לנו להיות קורבן אומלל וחסר כוחות בסיטואציה מאשר לקחת את עצמנו בידיים ולעשות שינוי. לפעמים אנחנו לא מצליחים לגייס את האנרגיה לעשות את השינוי הנדרש, גם אם מדובר בשינויים יחסית לא גדולים.

עמוק בפנים, אנחנו יודעים שההתנהגות שלנו לא בסדר ושיש גם לנו אחריות בעניין, אבל קשה לנו לעשות עם זה משהו. עוד אנחנו יודעים שיבוא יום ונאלץ לשלם את המחיר, אבל אנחנו דוחים את היום הזה עוד ועוד. לפעמים קל לנו לדחות את היום הזה עוד ועוד כי הצד השני במערכת נותן לנו חסד וצ'אנסים נוספים עד שאנחנו משכנעים את עצמנו שלא משנה מה יהיה, תמיד נקבל את הצ'אנסים.

אל תתעלמו מתמרורי האזהרה

ככל שאנחנו מתעלמים יותר מתמרורי האזהרה, כך המכות והסטירות שאנחנו חוטפים מהחיים , גדלות בהתאמה. אם בהתחלה  מדובר רק באיתותים זעירים, הרי שבמהלך הדרך, אם לא נתקן את דרכינו, נתקל באיתותים חזקים יותר ויותר עד שלבסוף נקבל מכה כזאת שתפיל אותנו מההכחשה וממסלול חיינו ונאלץ לשבת ולעשות חשבון נפש נוקב עם עצמנו.

זה יכול לקרות לנו מבחינה בריאותית, במערכות יחסים, בעבודה, עם המינוס התופח בבנק שלנו שאנחנו נוטים להגיד שזה בעיה של הבנק ולא שלנו וזה קורה לא מעט במשפחה שלנו וכמובן בזוגיות שלנו.

אם רק נקשיב לתמרורים בדרך שלנו, יהיה לנו יותר קל, לא נכה על חטא ונלמד את השיעורים שלנו מבלי לשלם על כך מחיר כל כך כבר.

להיות חכמים בדיעבד, לא ממש עוזר לנו לאותו מקרה ספציפי, אבל אם נאזור אומץ, נפיק את הלקחים וניקח אחריות מלאה על חיינו בעניין, אזי לפחות למדנו מהטעות לעתיד לבוא.

איפה בחיים שלכם אתם פוגשים תמרורי אזהרה? האם תמרורי האזהרה הפכו כבר להיות סטירת לחי מצלצלת? האם אתם לומדים מהטעויות שלכם?

אני כותבת לכם את הדברים האלו כדי שלא תקומו בוקר אחד, כואבים ועצובים ותגידו לעצמכם, איזה אידיוטים היינו.

אם בכל זאת אתם אחרי הסטירה ומתקשים להתאושש או שאתם מרגישים שהסטירה בדרך ואתם לא מצליחים להמנע ממנה, בשביל מה אני כאן?

צילה שנהר – יועצת זוגית, אישית ומגשרת בשיטת המרתון (טיפול קצר מועד וממוקד).

מטפלת גם און ליין בכל הארץ ובישראלים בחו"ל. פגישה ראשונה חינם לצורך בדיקת התאמה.

050-6402526

http://www/tzila.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צילה שנהר -יעוץ זוגי, אישי וגישור  
מטפלת בשיטת המרתון הזוגי והאישי - טיפול ממוקד וקצר מועד . יעוץ לבני נוער, יחידים וזוגות.  מטפלת גם און ליין באמצעות האינטרנט בלקוחות מכל הארץ ומחו"ל. פגישה ראשונה חינם ללא התחייבות. 050-6402526

התארחו באתר שלי www.tzila.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צילה שנהר

מאת: צילה שנהרבגידות28/05/144588 צפיות
מהן הסיבות או הנסיבות של בגידת גברים

מאת: צילה שנהרבגידות31/10/138295 צפיות
במאמר זה אני רוצה ללמד אותך מהן 5 סוגי הבגידה ומדוע הוא בגד בך, האם הבגידה היא חד פעמית ומה ניתן לעשות עם הבגידה

מאת: צילה שנהרזוגיות ואהבה15/07/12727 צפיות
אף אחד לא מספר שזה מה שקורה. אז איך זה קורה ומה אפשר לעשות?

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי27/11/11717 צפיות
מנסיוני המקצועי כמומחית לייעוץ זוגי ואישי וכבעלת עסק בינלאומי לשיפור זוגיות בזמן קצר ובכלים המבטיחים תוצאות, אני מעוניינת לתת לכם כמה כללים פשוטים לשיפור הזוגיות שלכם.

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי04/04/11939 צפיות
התבוננות בכרזת פרסומת בתחנת אוטובוס בת"א נתנה לי השראה לכתיבת הטור הזה. גם החיים שלנו כמו הכרזה מורכבים מפיקסלים קטנים ורבים...

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי22/03/111024 צפיות
לפעמים יש פער בין הציפיות איך ייראו החיים אחרי הגירושין לבין איך שהם נראים בפועל. בפער הזה יכול להיות מאוד כואב!!! סיפור אמיתי בשינוי פרטים כמובן.

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי15/11/10987 צפיות
אף אחד כמעט לא מדבר על מהקורה לזוגיות ולמיניות שלנו אחרי לידה. אנחנו ניזונים משמועות, ממסיכות של אנשים אחרים, מסדרות טלויזיה ועוד... בפועל המציאות היא שונה לגמרי. מאמר זה הוא נקודת המבט שלה...

מאמרים נוספים בנושא זוגיות ואהבה

מאת: אמורזוגיות ואהבה14/09/19674 צפיות
הפעם מנקודת מבט של מארחת בשם ענבר, בת 36 מאזור המרכז, העובדת כחדרנית במתחם צימרים וחדרים לפי שעה. ענבר שיתפה אותנו לאחרונה בחוויות משעשעות מעבודתה, כחדרנית היא מוצאת לא פעם "מציאות" בחדרים, למשל כסף, משקפי שמש, מפתחות, תכשיטים וכמובן לא מעט

מאת: אמורזוגיות ואהבה13/06/181295 צפיות
הזמנה דיסקרטית- בעבר אנשים היו צריכים ללכת לחנות סקס באזורים נידחים ומפוקפקים בשולי הערים ולכן חוויה זו הייתה מלווה במבוכה רבה עד כדי הימנעות כוללת. חוסר הדיסקרטיות, המפגש עם המוכרים, רכישה של מוצרים שונים והתעניינות בהם, הייתה דבר שקשה מאוד לרוב האוכלוסייה לעשות

מאת: אמורזוגיות ואהבה05/06/181232 צפיות
אמור חנות אביזרי מין דיסקרטיים הינה יבואנית של אביזרי מין גדולה ומקצועית ולה ניסיון רב שנים. כתוצאה מכך ניתן למצוא בחנות מגוון רחב של אביזרי מין ומוצרי סקס, כאלו שלא ניתן למצוא בחנויות סקס אחרות וכן מוצרים ייחודיים שונים כמו הלבשה סקסית

מאת: אמורזוגיות ואהבה26/03/18779 צפיות
ויברטורים חיצוניים לאישה ( רוקט פוקט , מסג'ר ) הם מוצרי סקס פופולריים לצורך אוננות בקרב נשים רבות ה-ויברטורים חיצוניים עוצבו כדי להעניק גירוי לדגדגן ועוזרים לנשים רבות להגיע

מאת: רוני הכהןזוגיות ואהבה11/01/18856 צפיות
הרבה יאמרו כי הם חייבים הכל לכמה משפטי פתיחה מתוחכמים שעשו את כל הגישה אל האישה למשהו יותר קל. האם זה באמת העניין? קראו את הדברים הבאים לפני שאתם ניגשים.

מאת: אמורזוגיות ואהבה01/07/172459 צפיות
המשחק המקדים הוא נקודת ההתחלה של יחסי המין, או לכל הפחות כדאי שהוא יהיה כזה. המשחק המקדים מאפשר "לחמם" את הפרטרנים, להעלות את מפלס התשוקה ולשפר את האקט עצמו. כל החסמים עשויים להיות מוסרים באמצעות משחק מקדים,

מאת: אמורזוגיות ואהבה28/06/172721 צפיות
חנויות סקס בקריות או בחיפה שמציעות את כל אלה צריכות לקבל עדיפות. המוצרים מתאימים לכל סוג של חוויה שמעוניינים לעבור בחדר המיטות, לבד או עם בן/בת זוג. הם הופכים את החוויה למענגת עוד יותר ממה שהכרתם מחיי המין השגרתיים שלכם, כאשר המחירים של כל המוצרים שהוזכרו כאן סבירים בהחלט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica