חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

החיים מורכבים מהפרטים הקטנים

באחת הנסיעות שלי לת"א, נסעתי באוטובוס למקום הלימודים שלי ברחוב הירקון ובזמן ההמתנה לקו 10 שיקח אותי דרומה הבטתי בכרזת פרסומת שהיתה בתחנה. אינני זוכרת בדיוק על מה היתה הפרסומת וזה גם לא משנה, אבל אני זוכרת שנעמדתי קרוב לפוסטר וראיתי שהוא מורכב מהרבה נקודות קטנטנות של צבע ורק כשמתרחקים מעט רואים את התמונה הכוללת.

שמתי לב שהשפתיים של הבחורה המצולמת בכרזה היו מנוקדות בצבעים של אדום, צהוב וקצת לבן. בעיניים שלה היו נקודות קטנות של פיקסלים שחורים, צהובים, אדומים ולבנים.

כל ס"מ וס"מ בכרזה היה מנוקד בהמון נקודות שיצרו את המראה הכללי והצבעוני של הסך הכל.

בעודי בוחנת בהשתאות את נקודות הצבע הקטנות במיקרו תוך שינוי המיקוד והתבוננות בכרזה במאקרו עלתה במוחי מחשבה.

גם החיים שלנו דומים במידה מסוימת לכרזה בתחנת האוטובוס.

את הכרזה הזאת אנחנו מעצבים בעצמנו, מתכננים אותה ומדפיסים אותה במדפסת של חיינו.

מדי יום אנחנו מוסיפים לה עוד קטע ועוד נקודות ורק ביום האחרון של חיינו לפני שאנחנו מתים אנחנו משלימים את תמונת חיינו לחלוטין.

משלבים נקודה אחרונה בעוזבנו את הגוף, עוברים לעולם האמת ומשאירים את התמונה לדורות הבאים.

 

השאלה היא איזה כרזה אנחנו משאירים אחרינו?

האם אנחנו משאירים כרזה מאורגנת עם חזון, מטרה מוגדרת וסדר או בליל של צבעים וצורות שנזרקו בכאוס על הנייר?

האם הגוונים השולטים הם גוונים עצובים, קודרים או שמחים ועליזים?

מה התמונה שלנו משדרת, האם שמחת חיים ועליזות או קדרות ועומס רגשי.

אך יותר מזה, עלתה במוחי מחשבה נוספת. החיים שלנו מורכבים ממיליוני פרטים זעירים, קטנים ולכאורה חסרי משמעות, כמו מיליוני הנקודות האקראיות לכאורה המפוזרות על הכרזה.

כל מעשה שלנו, כל מחשבה, כל מילה ומשפט מוסיפים נקודות נוספות למכלול החיים שלנו.

"החיים" הם לא משהו שגדול מאיתנו, החיים הם הדברים השגרתיים, השניות שחולפות לנו מבעד לידיים, אוסף ההרגלים שלנו, האוטומטים שלנו שאפילו לא טרחנו לחשוב האם הם בכלל מועילים לנו או שהם מזיקים לנו פעם אחר פעם.

החיים הם התבניות וההרגלים שאנחנו נאחזים בהם ונאחזים בשגרה כמו טובע הנאחז בקרש צף כשהוא לא מוכן להושיט יד למחלצים שהגיעו עם סירת הצלה לעזור לו להגיע לחוף מבטחים.

החיים הם הכביסה שאנחנו מכבסים, תולים, מקפלים ושמים בארון. מה היחס שלנו לכביסה הזאת, האם אנחנו רואים אותה כמטלה או שאנחנו שמחים שיש לנו בכלל למי לכבס?

כנ"ל לגבי כל עניין שיש לנו בחיים קטן כגדול. החיים מורכבים מהפרטים הכי הכי קטנים וגם פרוייקט גדול כמו  טיול סביב העולם גם מורכב מהמוני פרטים קטנים, מיומיום ןשגרה.

 

אני רוצה לשאול אתכם:

  1. מי מתכנן איך תראה הכרזה של חייכם? האם אתם הם אלו שמחליטים איך היא תראה או שאתם נותנים לאחרים להכתיב עבורכם איך היא צריכה להיראות?
  2. מי מוסיף את נקודות הצבע בפועל? האם אתם אלו שמדפיסים בכל יום חלק מהנקודות הללו, או שאתם נותנים את הכוח לאחרים לעשות זאת במקומכם?
  3. איזה צבעים שולטים בה? שמחים או עצובים?

 

אם אתם אלו שלוקחים אחריות על החיים שלכם ומנהלים את חייכם במקום שהחיים ינהלו אתכם הרי שהרווחתם בענק.

ואם אתם מתנהלים אחרי החיים או שאנשים אחרים מנהלים אתכם ומפעילים אתכם בגלל הציפיות שלהם, הדרישות והקריזות שלהם, הרי שניתן לשנות זאת משניה זו ממש.

תאמינו לי שאני לא מוכרת לכם שטויות – זה אפשרי!!!

 

עשיתי זאת בעצמי ואני מלמדת אחרים לעשות זאת בקלות, בזמן קצר ובהצלחה גדולה.

 

צילה שנהר - יועצת זוגית, אישית ומגשרת.

ייעוץ בצפון וכן בכל הארץ ובחו"ל באמצעות הסקייפ.

תוך זמן קצר ובכלים מוכחים ובדוקים אעזור לך להגיע לשקט נפשי, זוגיות טובה וחיים טובים.

050-6402526

פגישה ראשונה ללא התחייבות.

יעוץ זוגי ואישי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צילה שנהר -יעוץ זוגי, אישי וגישור  
מטפלת בשיטת המרתון הזוגי והאישי - טיפול ממוקד וקצר מועד . יעוץ לבני נוער, יחידים וזוגות.  מטפלת גם און ליין באמצעות האינטרנט בלקוחות מכל הארץ ומחו"ל. פגישה ראשונה חינם ללא התחייבות. 050-6402526

התארחו באתר שלי www.tzila.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צילה שנהר

מאת: צילה שנהרבגידות28/05/144629 צפיות
מהן הסיבות או הנסיבות של בגידת גברים

מאת: צילה שנהרבגידות31/10/138331 צפיות
במאמר זה אני רוצה ללמד אותך מהן 5 סוגי הבגידה ומדוע הוא בגד בך, האם הבגידה היא חד פעמית ומה ניתן לעשות עם הבגידה

מאת: צילה שנהרזוגיות ואהבה15/07/12757 צפיות
אף אחד לא מספר שזה מה שקורה. אז איך זה קורה ומה אפשר לעשות?

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי27/11/11746 צפיות
מנסיוני המקצועי כמומחית לייעוץ זוגי ואישי וכבעלת עסק בינלאומי לשיפור זוגיות בזמן קצר ובכלים המבטיחים תוצאות, אני מעוניינת לתת לכם כמה כללים פשוטים לשיפור הזוגיות שלכם.

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי22/03/111049 צפיות
לפעמים יש פער בין הציפיות איך ייראו החיים אחרי הגירושין לבין איך שהם נראים בפועל. בפער הזה יכול להיות מאוד כואב!!! סיפור אמיתי בשינוי פרטים כמובן.

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי15/11/101020 צפיות
אף אחד כמעט לא מדבר על מהקורה לזוגיות ולמיניות שלנו אחרי לידה. אנחנו ניזונים משמועות, ממסיכות של אנשים אחרים, מסדרות טלויזיה ועוד... בפועל המציאות היא שונה לגמרי. מאמר זה הוא נקודת המבט שלה...

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי01/09/10868 צפיות
החגים הבאים עלינו לטובה יכולים במקרים מסוימים לגרום למתח, קשיים בזוגיות וצרות עם המשפחה המורחבת איתה עלינו להתמודד. צרור כלים במאמר זה יעזרו לכם לעבור זאת בשלום.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/2091 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172280 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172507 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161278 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161266 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161304 צפיות
חדרי הבריחה, הפכו להיות חדרים מבוקשים מאוד, בקרב ישראלים שאוהבים את חיי האקשן, אם מול המחשב, אם בצבא ואם בצפייה של סרטי מתח. מדובר על אדרנלין, שבירת שגרה והנאה רצופה.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161292 צפיות
ש חלק שמכנים את זה "קווסט" {משחקי הרפתקה במציאות} יש כאלה שיכנו זאת Escape room Tel Aviv, אך יש למשחק המדהים הזה שמו נוספים: חדרי מילוט, חדרי בריחה, חדרי יציאה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica