חפש מאמרים:
שלום אורח
27.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעקה - מסתבר שזו המצאה עתיקת יומין

מאת: Shaiשיפוצים22/07/2010717 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

היום, כשאנו רואים אותם ניצבים במרפסות של בתי קומות, עשויים פיתוחי ברזל או אלומיניום מבהיק במראה תעשייתי, אנו עלולים לטעות ולחשוב שהצורך בהצבת מעקות הוא המצאה חדשה של העידן המודרני. לא ולא. פתחו את ספר דברים, פרק כ"ב, וראו: "כי תבנה בית חדש ועשית מעקה לגגך ולא תשים דמים בביתך כי ייפול הנופל ממנו". כן, כבר בתקופת התנ"ך היה ידוע ומוכר הצורך החיוני בבטיחות בבית.

כולנו זקוקים ליציבות בחיינו, כמו גם ביטחון. על הצורך הזה עונים סורגים ומעקות, וכן מדרגות משולבות עם מעקות. על אף שמדרגות ומעקות ניתן לבנות מחומרים רבים ושונים, פעמים רבות ייוצרו כל השלושה – מעקות, סורגים וגרמי מדרגות הכוללות מעקה – באותו מקום, בחברה כלשהי או במסגרייה המתמחה בעבודות אלומיניום ומתכת.

מעקות – "כדי שישען אדם עליה ולא תיפול" (הרמב"ם)

מעקות הינם כמעט מילה נרדפת ליציבות ולבטיחות, וחשיבותם רבה בכך שהם מונעים תאונות בבית. ככתוב בספר דברים, מעקות מוצבים בדרך כלל במקומות גבוהים (מרפסת, פנטהאוז וכו'), או במשטח מורם בעל יתרון גובה כלשהו, גם אם קטן יחסית (למשל, בצמוד למדרגת מפלס בין בר לרחבת הריקודים במועדון) – מטרתם של מעקות במקומות אלו הוא מניעת תאונות של נפילה. זהו אינו תפקידם היחיד של המעקות. אם ניקח שוב את הדוגמא של מעקות בין מפלסי גובה במועדון, פעמים רבות אנו עומדים על שולי המפלס וזקוקים לנקודת משען. מעקות, מתוקף היותם יציבים וחזקים למען מילוי ייעודם הבטיחותי, מעניקים לנו אפשרות להישען עליהם, וליהנות מהתמיכה שהם מספקים.

על מדרגות ומעקות

מעקות למדרגות הינם הדוגמא הטובה ביותר לתפקודם של מעקות כנקודת משען. גם כשמדובר בגרם מדרגות נדרשים מעקות כדי למנוע נפילות, שכן אנו הולכים או רצים במהירות ממדרגה למדרגה ומועדים לנפילה, למעידה או להחלקה – אם משלומיאליות או מחוסר תשומת לב, ואם בשל רצפה חלקה. אך בנוסף לכך, כשמדובר בטיפוס בגרם מדרגות, פעמים רבות נזדקק גם לעזרה כלשהי בתמיכה שתעזור לשמור על יציבותנו במהלך הירידה והעלייה. מעקות הם דרך נוחה לספק תמיכה שכזו, והם חיוניים מאוד בגרמי מדרגות כשמדובר באוכלוסייה המתקשה ביציבה: מאושפזים בבתי חולים, אוכלוסייה מבוגרת, ילדים רכים בשנים ועוד.

כיום ישנן בשוק מדרגות לולייניות ממתכת, המורכבות בילט-אין עם מעקות – המעקה אינו מתווסף כתוספת חיצונית למדרגות קיימות, ועל כן הוא חזק ואיתן עוד יותר.

סורגים – המעקה של החלון

ניתן לומר כי סורגים הם סוג של מעקה לחלון, אך הם מספקים הגנה כפולה: כפי שעושים מעקות, גם סורגים מסייעים במניעת תאונות בבית. זאת כשאותם סורגים מותקנים על מרפסת גבוהה או בחלונות בית דירות, בבתים בהם ישנם ילדים רכים, העשויים לטפס אל החלון או המרפסת וליפול מהם. אך מטרתם העיקרית של סורגים אינה תאונות מבית, כי אם הקניית ביטחון מפני בעיות חיצוניות – חדירתם של פורצים וגורמים בלתי רצויים אל תוך הבית. על כן בניגוד למעקות, שיכולים להיות עשויים מחומרים שונים ומגוונים, סורגים תמיד יורכבו ממתכת עמידה וחזקה – שכן הם נדרשים לא רק לעצור את גופם של נופלים, אלא גם לעמוד בפני ציוד פריצה.

 תגיות המאמר: סורגים, מעקות, מדרגות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Shai

מאת: Shaiצרכנות09/09/181831 צפיות
איך בוחרים מקלחונים? על מה חשוב להקפיד בעת ביצוע ההזמנה? כל מה שרציתם לדעת על החלק החשוב ביותר בחדר המקלחת.

מאת: Shaiרהיטים07/09/181740 צפיות
אין כמו טקסטיל לאבזור ולשדרוג העיצוב בבית, ולא רק בריפוד ובווילונות: זה הזמן "להלביש" גם את הרצפה בשטיח המושלם עבורה. כך תבחרו אותו.

מאת: Shaiאירועים וחתונות – כללי22/05/18380 צפיות
הקיץ הוא העונה הכי לוהטת של החתונות בישראל. לפני שמתחילים לחפש מקום רלוונטי - גן, אולם או מסעדה כדאי לדעת מה נחשב היום למקובל. מה "אין" וממה להימנע...

מאת: Shaiבניין ואחזקה - כללי26/03/18475 צפיות
אמבטיה היא פריט לאוהבי הפינוק והיופי. מה קורה לאחר מספר שנים כשאר יש בקיעים, שריטות, חלודה ולכלוכים שאינם יורדים בשום צורת ניקוי. רבים שוברים ומתקינים מקלחון, אך ישנם יחיד סגולה ששומרים אמונים לאמבטיה ופשוט מחליפים אותה בחדשה.

מאת: Shaiשיפוצים07/11/13692 צפיות
מסורי בטון הם הדבר הדבר הכי אפקטיבי היום בכל הנוגע להתגברות על משטחים בעלי מרקם קשה. רבים חושבים כי מדובר על כלים לניסור של מוצרי בטון בלבד וכאן טעותם. מסורים אלו מסוגלים לנסר משטחים קשים ביותר ממגוןן סוגים ממבתכות, דרך עצים, בטון יצוק, פלדה (כספות של כסף למשל) ועד לסלעים וכבישים בעלי תערובת משטח שונים.

מאת: Shaiבניין ואחזקה - כללי19/08/131262 צפיות
כולנו זקוקים מדי פעם לשירותיו של אינסטלטור טוב. הרי אנו צריכים לדאוג לתחזוקתו התקינה של הבית ומיני פעם מתרחשות אי-אילו תקלות שונות בתשתיות המים שלו. ראוי שנמצא שרברב מומחה לטובת איתור נזילה. בוודאי שכדאי לנו לבקש ולראות את תעודת ההסמכה של אותו בעל מקצוע, בכדי לוודא שאכן מדובר באיש מקצוע מיומן ומהימן. מקצוען אמיתי, מלבד זאת שידע לעסוק בתחומי האינסטלציה השונים (פתיחת סתימות כמובן, אבל לא רק). יהיה זה טוב אם נוכל לקבל אודותיו המלצות של לקוחות רבים וטובים מן הסתם.

מאת: Shaiצרכנות12/06/13655 צפיות
בעידן שבו יש אינפלציה של בעלי מקצוע בשלל תחומים ובתחום השרברות בפרט - איתור של מקצוען הוא לא טרוויאלי. לבחור איש שיתקן את צנרת ביתכם על בסיס מגנט או פלייר בתיבת הדואר יכול להיות מקח טעות מצער. להלן ננסה להבין איך לבחור נכון יותר.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: רוני הכהןשיפוצים30/12/19141 צפיות
יש סוגים רבים של צבעים לרכישה ולצביעה, וכניסה אל חנות כזו תהיה חוויה מבלבלת ומעצימה כאחד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19599 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/19982 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19904 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19672 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים27/01/19512 צפיות
שטיח pvc לא מוגבל מבחינת הדוגמא שמודפסת עליו,

מאת: רוני הכהןשיפוצים13/01/19499 צפיות
אנשים שאר כבר מכירים את העולם הזה על בוריו, יודעים היטב את הכמות וכיצד לנווט בתוכה, ואחרים לומדים על בשרם כי המיון של הכמות נעשה לפי שני שלבים בסיסיים טרם האקט של הרכישה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica