חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אז איך מבטלים צו הריסה מנהלי?

מאת: בנימין קלינגרשיפוצים25/07/20232728 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
לעתים, נעשות עברות, בשוגג או במכוון, בפרויקטים בבנייה וגם בדירות קיימות, בהן בעלי הדירה מחליטים ומבצעים באופן פרטיזני סגירה לא חוקית של חדר או מרפסת, או הגדלת הדירה. בנייה ללא היתר היא בנייה מסוכנת ועבירה על החוק, והיא עילה להוצאת צו הריסה. לאחר הוצאת צו מנהלי, מתבצעת הדבקת מסמכי הצו בנכס, אשר מהווים בסיס למתן הצו בנכס.איך פועלים במקרה שלצו הריסה מנהלי?צו הריסההינו צו שמוציאה הועדה המקומית, זהו צו המוצא כנגד כל סוג של בנייה שנעשתהללא היתר. צו זה מאפשר הליך מנהלי מהיר להריסת מבנה בזמן קצר לאחר הוצאת הצו. צו הריסה הוא הליך מהיר אך הוא לא סוף דבר, על פי החוק ניתן לערער על צו הריסה. לכן מומלץ לכל מי שמקבל צו הריסה ומעוניין לערער עליו,לפעול במהירות האפשרית על מנת להגיש לבית המשפט ,בקשה לביטול צו ההריסה, בהתאם לעילות הקבועות בחוק.כדאי לדעת כי צו הריסה ניתן לביצוע בתוך עשרים וארבע שעות, ולא יאוחר משלושים ימים מתאריך הוצאת הצו או התאריך בו דחה בית המשפט את הבקשה לביטול הצו.האם הוא ניתן לביטול? העילות בגינן ניתן לבטל צו הריסה מנהלי הן מצומצמות ביותר, בדרך כלל הגשת ערעור ובקשה לביטול הצו, על ידי אזרח מן השורה או כל מי שאינו מומחה בתחום זה, עלולה להביא לדחיית הבקשה. בשקילת הבקשה לא ניתנת רלוונטיות לשיקולים סוציאליים, מכיוון שמדובר בדירת מגורים ובנוסף לא תהיה רלוונטית גם הטענה שנוצר צורך דחוף להחליף את הגג שאיים להתמוטט. או שהפך מסוכן עקב חדירת מי גשמים או גילוי שהגג עשוי אסבסט. לכן כדאי להתכונן במהירות, ברגע שסכנת הצו מאיימת על בית מגוריכם, ולהתקשר עם עורך דין מקרקעין, מקצועי, המומחה לענייני צו הריסה. הוא זה שיוכל לאחר שהתעדכן בכל הפרטים המדויקים, להכין תיק בקשה לביטול צו ההריסה ולייצג אתכם בבית המשפט, מול השופט שידון בבקשת ביטול צו ההריסה.חשוב מאוד לקחת בחשבון, שעל פי החוק, הזמן הנקוב להגשת בקשה לביטול צו הריסה מנהלי, הוא שלושה ימים מהמועד בו נודע למגיש הבקשה על הוצאת הצו. לכן כדאי לפעול במהירות ולהתארגן עם עורך דין מקצועי וחריף שידע לפעול במהירות האפשרית בתוך מסגרת הזמן ויצליח להגיש את בקשת ביטול הצו בזמן.לאחר בקשת ביטול או עיכוב הצו מנהלי, על פיהחוק נקבע דיון בבקשה בתוך שבעה ימים מתאריך הגשת הבקשה. אך כדאי לדעת שהגשת הבקשה לא מבטלת את הצו, צריך להגיש גם בקשה לעיכוב צו ההריסה המנהלי, או אז יכול בית המשפט לעכב את הצו לזמן של עד 15 יום. במקרה שהדיון מתקיים במעמד הצדדים, רשאי בית המשפט להאריך העיכוב בתקופות נוספות.מתי ניתן לבטל צו מנהלי? צו הריסה מנהלי קשה מאוד לבטל, סמכויותיו של בית המשפט מצומצמות ביותר במקרה זה. בסופו של דבר העילה הכמעט יחידה לביטול הצו היא הוכחה שהבנייה נעשתה כחוק ולא נעשו עבירות.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
קלינגר בנימין יועץ בכיר לתכנון בנייה ורישוי נייד 0523-888813
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בנימין קלינגר

מאת: בנימין קלינגרמוסדות שלטון25/07/232501 צפיות
הרבה לקוחות מגיעים למשרדינו לאחר שקבלו צו הריסה למצללה או גגון שחשבו בתמימות רבה שבנייתה אינה דורשת היתר בנייה . כן "חוק הפרגולות" תיקון 101 לחוק התכנון והבנייה קיבל תוקף והרבה עבודות פטורות מהיתר. ההנחיות די ברורות אך הרבה אזרחים לא מודעים למדניות העיריה או המועצה המקומית שצריכים להצמד אליה. כן ויש גם את תוכנית העיצוב הסביבתית .

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון25/07/232631 צפיות
התהליך מחייב אותנו לעבור מספר שלבים עד לקבלת ההיתר. השלב הראשון הוא בדיקת מידע, שלב בו אנו בודקים מול המועצה המקומית האם בכלל קיימת אופציה לתוספת בניה מצד המועצה המקומית ואגף השיכון והבינוי.

מאת: בנימין קלינגריזמות עסקית13/12/222878 צפיות
ידוע כי בנייה בשטחים המשותפים בבית משותף, תתאפשר רק בהסכמת 75% ומעלה מכלל דיירי הבניין בבית המשותף, וזאת עפ"י חוק המקרקעין, תשכ"ט-1969. אך מה הדין כאשר דיירים הרחיבו את דירת הגג שלהם תוך ניצול שטח המוצמד לדירת גג זו על חשבון השטח המשותף של הבית המשותף, בלא הסכמה של 75% מכלל דיירי הבית המשותף? ודוק – האם הצמדתו של שטח משותף לדירה, מקנה לבעלי הדירה זכות בנייה בשטח זה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל20/11/222550 צפיות
קיבלת התראה על קנס מינהלי? בנית ללא היתר? חשוב לדעת את החוק בעניין קנסות מנהליים ,קנס קצוב ובעניין שימוש שלא ע"פ היתר הבנייה. חשוב גם לדעת שעומדים בפנייך מספר אםפשרויות בכדי לצמצם את ה"נזק" ולהמנע מקנס מינהלי. וגם אם קיבלת קנס מינהלי עדיין יש מה לעשות- לא סוף פסוק!

מאת: בנימין קלינגרדמוקרטיה ושלטון18/11/222604 צפיות
הרפורמה בתכנון, רישוי ובניה במסגרת תיקון 101 לחוק התכנון והבניה קבעה לוחות זמנים לתהליכי רישוי שונים עבור רשות הרישוי ומכון הבקרה וזאת במטרה לקצר, לייעל ולפשט הליכי רישוי בניה. לצורך כך וכחלק מתהליך הדיגיטציה של שירותי משרדי הממשלה השונים, בשנת 2016 הושקה מערכת רישוי זמין של מנהל התכנון המאפשרת הגשת בקשה להיתר בניה באופן מקוון. תהליך הוצאת היתר בניה לא אמור לארוך זמן רב לפי זמני המערכת, אך בפועל פרק הזמן מתארך כתוצאה מהתנהלות לקויה של הועדות ו/או של המבקש. במאמר זה נציג את פרקי הזמן המפורטים בחוק ואת פרקי הזמן המיושמים במציאות עד לקבלת היתר בניה. נציין שהזמן הממוצע היום לקבלת היתר בניה על פי לשכת האדריכלים הוא מעל שנתיים וחצי, הזמנים הרשומים מטה הם הזמנים של משרדים אשר מומחיותם היא הוצאת היתרי בניה. משרד קלינגר בנימין הינו המשרד היעיל ומהיר ביותר בקבלת היתרי בנייה.

מאת: בנימין קלינגרמו"מ16/11/222385 צפיות
דירת מגורים בראי העליון שדחה את עתירת רשות המסים פה אחד-פסיקה זו מחזירה עשרות אלפי דירות מגורים בישראל להיכנס לגדר דירת מגורים, על פי הפרשנות של החוק במשך עשרות בשנים, לפיה מבחן העל בחוק מיסוי מקרקעין הוא מבחן השימוש, ולא קיומה של תב״ע מתאימה או רישום בטאבו. העליון (14.11.2022), גם הפעם, אישר את החלטת ועדת הערר ודחה את ערעור המדינה בעניין שטיין (ע״א 1073/20): הסוגייה המרכזית שנדונה האם דירת מגורים המשמשת למגורים, ואולם אין לה היתר מתאים כחוק לשימוש למגורים, חרף שימוש בה למגורים ובידיעת העירייה, האם בעת מכירתה ניתן לקבל בגינה פטור ממס שבח או חישוב לינארי מיטיב במסגרת סעיף 48א(ב2) לחוק?

מאת: בנימין קלינגרפנג שואי08/11/222336 צפיות
שואלים אותי מספר רב של פעמים כיצד מבוצעת טעינה מקוונת של בקשה להיתר בנייה ומה השלבים לפני שעולה לדיון בפני הוועדה. בהמשך תאור מפורט של הליך הבקשה לקבלת היתר בנייה.

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: בנימין קלינגרשיפוצים22/01/223354 צפיות
במסגרת תיקון 101 לחוק התכנון והבניה- ביום 1.8.2014 נכנסו לתוקף תקנות חדשות המאפשרות ביצוע עבודות הפטורות מהיתר בניה, בהתאם לתקנות קבעה הועדה המקומית לתכנון ובניה הנחיות מרחביות משלימות לצורך ביצוע העבודות בתחום שיפוט העיר גבעתיים. כדאי להיוועץ עם מומחה בתחום לפני ביצוע עבודה מאחר ואי פרוש והבנה נכונה של הנחיות, מדיניות הוועדה יכולים להסתיים בצו הריסה וקנס מנהלי קצוב.

מאת: בנימין קלינגרשיפוצים18/12/212915 צפיות
מבנה מסוכן מוגדר כך על ידי מהנדס בניין בהכשרתו, אשר ביצע בדיקה יסודית והגיע למסקנה כי אותו מבנה ספציפי מהווה סכנה עבור דייריו או עוברי אורח. הגדרת מבנה בתור 'מבנה מסוכן' נעשית באמצעות הוצאת 'צו מבנה מסוכן' על ידי מחלקת הנדסה אזרחית או היחידה למבנים מסוכנים של הרשות המקומית. לאחר הבדיקה המקצועית, ולאחר ביצוע התיקונים והעבודה הנדרשת רק מהנדס בניין רשאי להסיר את צו המבנה מסוכן .

מאת: דוד כהןשיפוצים23/09/211368 צפיות
האם באמת נחוץ לך מנוף הרמה לקומה גבוהה? לאיזה קומה אתה עובר? אילו רהיטים אתה צריך להעביר? כל השאלות שעליך לשאול את עצמך לפני שאתה שוכר שירות מנופי הרמה.

מאת: דוד כהןשיפוצים18/08/211245 צפיות
כשעוברים לדירה בקומה גבוהה, אין מנוס מהזמנת מנוף הרמה לקומות גבוהות. קיראו איך לעשות זאת נכון ומה חשוב לדעת לפני שמזמינים מנופים.

מאת: אבי דוידישיפוצים04/10/201419 צפיות
מה חשוב לדעת בכדי לבחור נכון באופן קבוע צבעי מוצרי צריכה לשימוש ביתי?

מאת: yoni romשיפוצים07/09/201149 צפיות
מה עושה מאתר נזילות? למה להשתמש במצלמה תרמית?

מאת: yoni romשיפוצים12/04/201529 צפיות
איזה מכשור מתקדם מאפשר לאתר נזילות? מה היתרונות של מצלמה תרמית?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica