חפש מאמרים:
שלום אורח
25.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נוהל אחזקה והפעלה של מתקני משחק במוסדות חינוך

מאת: עידן מורגני ילדים01/04/20091024 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
נוהל אחזקה, הפעלה של מתקני משחק במוסדות חינוך 2.מסמכים ישימים:

2.1       תקן ישראלי - 1498, חלק 1 - מתקני משחקים: כללי.

2.2       2.2       תקן ישראלי - 1498, חלק 2 - מתקני שעשועים: תכן המתקנים.

2.3       התקן הזמני - ת"י 1498, חלק 3 - התקנת מתקנים.

2.4       התקן הזמני - ת"י 1498, חלק 4 - בדיקות ותחזוקה.

2.5       תקן ישראלי - ת"י 1498, חלק 5 - דרישות מיוחדות למתקנים ממינים שנים.

2.6       הוראת יצרן.

3. הגדרות

3.1       מתקן משחק - התקן חץ על מתקני משחקים המוצבים במוסדות החינוך ושאינם מחוברים למקור אנרגיה חיצונית.

3.2       מתקן - מבנה המיועד למשחקי משתמשים בני כל הגילים.

3.3       מתקן נייח - מתקן הכולל רכיבים נייחים בלבד.

3.4       מתקן נע - מתקן הכולל רכיבים נעים או רכיב נע אחד לפחות.

3.5       אחראי מוסדות חינוך (גני ילדים ובתי ספר) - מנהל מח' החינוך.

3.6       מנהל מוסד - מנהל בי"ס וגננת של גן ילדים חובה וטרום חובה.

3.7       אחראי מתקן - שרת בית הספר שהוא עובד קבוע.

3.8       אחראי מתקן - סייעת לגננת בגן ילדים חובה וטרום חובה.

3.9       אחראי אחזקת המתקן - עובד שהוכשר לכך על ידי מכון התקנים ועבר את הקורס "בטיחות מתקני משחקים".

3.10     תיק מתקן - על האחראי על האחזקה להיות אחראי על תיק מתקן שיכיל בתוכו כל הבדיקות שעפ"י התקן וכל מסמך הקשור למתקן.

4. שיטה

4.1       על האחראי והאחראית המתקן לבדוק חזותית את מתקני המשחק כל בוקר חצי שעה לפני בא הילדים למוסדות החינוך.

4.2       על האחראי והאחראית המתקן לוודא שאין ליקויים במתקנים קלים כחמורים (למשל ברגים ומסמרים שיצאו ממקומם, אבנים, ברזלים וגפים זרים על משטח המשחקים כולל הוצאות הפרשות של הולכי על ארבע) ועל כל ליקוי יש להודיע בכתב ועל טפס לאחראי האחזקה (הטופס בנספח א').

4.3       על האחראי והאחראית המתקן להיות באזור המתקן במשך כל זמן שהיית התלמידים והילדים באזור המתקן ולאורך כל שעות פעילות המוסד החינוכי.

4.4       על האחראי והאחראית המתקן לווסת את מס' התלמידים, ילדים הנמצאים על המתקן וסביבתו בו זמנית.

4.5       על האחראי והאחראית המתקן לאסור עליית המשתמשים על גג המתקן (כמו ב מתקנים מתנפחים)

4.6       על האחראי והאחראית המתקן לוודא שהמשחק במתקן יהיה בהתאם לייעוד ועל פי הוראות היצרן בנגע לגיל המשתמשים.

4.7       על האחראי לתחזוקה לערוך בדיקה חזותית חודשית למתקני המשחק. את הבדיקה יש לרשום על טופס בדיקה חזותית חודשית בנספח ב'.

4.8       על האחראי למוסדות חינוך לוודא לפני ואחרי רכישת מתקן המשחק שהמתקן בעל תו תקן במפעל הייצור והתקנתו תתבצע רק על ידי החברה המייצרת שהיא בעלת תו תקן.

5. אחריות

5.1       אחריות לביצוע נוהל זה תחול על כל האחראים שהוגדרו בפרק מס' 3-הגדרות.

5.2       אחריות לבקרה על ביצוע הנוהל תחול על אחראי מוסדות חינוך - מנהל מח' החינוך.

5.3       על מנהל מח' החינוך לבקר ולוודא:

5.3.1 בדיקה חודשית.

5.3.2 בדיקה שנתית ע"י מכון התקנים (כמו למתנפחים).

6. נספחים

6.1   נספח א' - טופס בדיקה חזותי יומי של מתקני משחק.

6.2   נספח ב' - טופס בדיקה חזותית חודשית של מתקני משחק.

7. תחולה

הנוה להנ"ל תקף החל מיום ____________

8. שילוט - התאמת שלטים

8.1       הצבת שלט "הישמר מנפילה" (כ-146)

8.2       הצבת שלט "עירנות = בטיחות" (כ-165)

8.3       הצבת שלט "המתקנים מיועדים מגיל 4"

8.4       הצבת שלט "ילד מתחת לגיל 4 חייב בליווי מבוגר"

9. טבלת הדרכה

9.1       אחת לשנה - הדרכה לכל הסייעות, אבי הבית ואחראי תחזוקה.

9.         אחת לשנה - הדרכה לאחראי התחזוקה ולאחראית על הבדיקה החזותית בעזרת מכון התקנים.

מקור המאמר - חברת ה.ב איכות ויזמות בע"מ
http://hb-safety1.com/index.php?m=ar&artd=2284

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בברכה, עידן מור
idan's - אטרקציות לאירועים

בר ממתקים
מפלי שוקולד
בר אקטיבי לילדים
מתנפחים
שולחנות משחק
ג'ימבורי ועוד!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן מור

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12558 צפיות
נספח מספר 3 - בדיקה שגרתית מספר הנושא הנבדק הערות 1. בדיקה כי המקום מתאים להתקנת המתקן 2. כל העגינות בטוחות ומחוברות לקרקע כנדרש 3. ציוד משני כמו מזרוני הגנה קיים ומונח במקום 4. אין חורים או קרעים משמעותיים באריג ובתפרים 5. נעשה שימוש במפוח המתאים 6. לחץ האוויר הכולל מספיק כדי להעניק בסיס יציב וקשיח במתקנים מתנפחים (לא קשור לג'ימבורי להשכרה) 7. אין חלקים אלקטרוניים חשופים והכבלים אינם שחוקים וגלויים. 8. אין נזק לפלגים, שקעים ומתגים. 9. צינור הקישור והמפוח מחוברים בחוזקה זה לזה. 10. המפוח ממוקם

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12579 צפיות
נוהל הפעלת מתנפחים - מרץ 2008 - משרד החינוך, התרבות והספורט - חלק 10 האגף הבכיר לביטחון, בטיחות ושע"ח יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12637 צפיות
חלונות א. שטח החלונות בגן הילדים יהיה לפי התקנות והתקנים המקובלים של המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה. ב. כאשר הסף התחתון של החלון נמצא בגובה מעל 2 מ' מפני הקרקע יהיו החלונות מובטחים מפני כל אפשרות של נפילה חופשית דרכם. החלונות יוגנו מפני נפילה על ידי מניעת הפתיחה של אגף מעל 100 מ"מ (ראה מתקן מגביל פתיחה אוניברסלי של חלונות כאחד מן הפתרונות נגד נפילה דרך חלונות). מפתח מגביל פתיחה יימצא בקופסת ניפוץ אדומה, בידי המורה/הגננת, בארון המפתחות ובידי המנקה של החלונות. כל המפתחות בגן הילדי

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12533 צפיות
יא. אופן ההתקנה 1. השטח המינימלי הנדרש - אורך 15 מטר ורוחב 6 מטר. 2. מספר יתדות עגינה - 6 3. מזרוני מגן - להניח 3 מזרונים באיזור עליה למתקן ו- 4 מזרונים באיזור הנחיתה. (כל מזרון באורך 2 מטר, ברוחב 1 מטר ובעובי 10 ס"מ.

מאת: עידן מורבידור ופנאי - כללי11/11/12943 צפיות
הניהול של מתקני משחקים באתרים ציבוריים בעיר הינו בתחום האחריות של אגף שפי"ר בעירייה. מתקני משחקים נמצאים בעיקר בגנים ציבוריים ובגני ילדים.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12586 צפיות
שלום לכולם, שמי עידן מור ואני מנהל את העסק המשפחתי "עידנ'ס" כבר מספר שנים (אבא שלי בחר את שם העסק... אין לי שיגעון גדלות או משהו...). בתחילת הדרך, בין השנים 2002 ל-2007 תפעלתי 3 משחקיות לילדים, אחת בפ"ת ושתיים בר"ג, אחת במרכז אלרם ברח' ביאליק והשניה ב"מרום סנטר", בשכונת מרום נווה.

מאת: עידן מורהפקות אירועים11/11/12733 צפיות
חוגגים אירוע ומעוניינים לשדרג אותו משמעותית? השכרת מכונת פופקורן תעשה בשבילכם את העבודה! השכרת מכונות פופקורן דרכנו יכולה להתקיים בכל ימי השבוע ובהתראה קצרה. במידה ותבצעו השכרת מכונת פופקורן אנו מבטיחים לכם אירוע שלא תשכחו!

מאמרים נוספים בנושא גני ילדים

מאת: נאוה סלורגני ילדים16/02/151595 צפיות
מעברים ושינויים הם תהליכים לא קלים, לא לנו המבוגרים ובטח שלא לילדים שלנו. אם אתם חוששים לקראת עלייתו של הילד לכיתה א', אם יש לך התכווצויות בבטן כשאת רק מדמיינת אותו נדרש לקרוא, ואם אתה לא לגמרי משוכנע שהוא מוכן לחוויה שכזו- יש לכם עוד מספיק זמן (כחצי שנה זה בהחלט מספיק...) עד שנת הלימודים הבאה, כדי להכין אותו כראוי לקראת הצפוי לו. לפניכם כמה דרכים שיעזרו לכם לעזור לילד להיות מוכן ובשל יותר.

מאת: נאוה סלורגני ילדים16/02/15972 צפיות
מעברים ושינויים הם תהליכים לא קלים, לא לנו המבוגרים ובטח שלא לילדים שלנו. אם אתם חוששים לקראת עלייתו של הילד לכיתה א', אם יש לך התכווצויות בבטן כשאת רק מדמיינת אותו נדרש לקרוא, ואם אתה לא לגמרי משוכנע שהוא מוכן לחוויה שכזו- יש לכם עוד מספיק זמן (כחצי שנה זה בהחלט מספיק...) עד שנת הלימודים הבאה, כדי להכין אותו כראוי לקראת הצפוי לו. לפניכם כמה דרכים שיעזרו לכם לעזור לילד להיות מוכן ובשל יותר.

מאת: רפי רזניקגני ילדים02/11/141698 צפיות
רוב שנות הילדות שלנו אנו לומדים. זה מתחיל כבר בפעוטון בו מלמדים אותנו להבדיל בין טוב לרע, בין מסוכן לחיובי, צבעים בסיסיים, קצת חיות ועוד אלמנטים חשובים הקשורים לבניית השפה.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטגני ילדים19/03/146987 צפיות
התקופה שקודמת לחג הפסח היא גם התקופה שבה מתחילה ההרשמה לגני הילדים לקראת השנה הבאה. מדובר באחד הנושאים החמים והמדוברים ביותר בין הורים ואימהות וישנה התעסקות רבה וכמעט בלתי פוסקת בעניין הזה, עד שההורים בוחרים את הגן שהכי מתאים ומהווה את הגן המושלם עבור הילד שלהם. כולם יודעים שכניסה לגן היא עניין מרגש וראוי לציון ולכן צריך לבחור היטב ולחפש המלצות על גני ילדים על מנת לוודא שהילד יהיה מטופל היטב, יתחנך בדרך המקובלת על ההורים שלו ויקבל את כל מה שהוא צריך בהתאם לגיל שלו.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטגני ילדים18/03/146948 צפיות
כניסה של ילד קטן למסגרת של גן היא תמיד מרגשת. ההורים לא חוסכים ומחפשים את הגן הטוב ביותר שיתאים לילד שלהם ולעיתים מוכנים להשקיע זמן נסיעה וכסף רב על מנת שהילד יגיע לגן שבו הם מרגישים שזה המקום הנכון עבור הילד. ברחבי רשת האינטרנט תמיד ישנן שאלות וחיפושים אחר גני ילדים מומלצים על מנת שהורים ישתפו חוויות מגנים שהם מכירים ושמעו חוות דעת וכך כל אחד מקבל את ההחלטה שלו. בשנים האחרונות נכנסו גנים חדשים לתחום - הגנים הדמוקרטים היצירתיים, אשר נותנים מענה למי שהחינוך והדרך הדמוקרטים לו חשובים כבר מגיל צעיר

מאת: ציוד לגני ילדים רעיון בקרטוןגני ילדים07/04/131275 צפיות
פעילויות לגני ילדים חשובים מאין כמוהם הם על המולדת. גני הילדים עושים עבודה מצויינת לאורך השנה אך ניכר כי יש נתק רגשי בין נושאיי הפעילויות לגני ילדים לרגש שהם אמורות לעורר. הפעילויות לגני ילדים ליום העצמאות למשל מתהדרות בדקורציה של הגן ביום החגיגי ולא במידע הרב שהילדים הקטנים צריכים לספוג ועל התחושות שיתעוררו מתוך הציוד לגני ילדים החגיגי והפעלות לגני ילדים הנערכות.

מאת: ציוד לגני ילדים רעיון בקרטוןגני ילדים31/03/131066 צפיות
פעילויות לגני ילדים שהם כמו תקליט שבור מסייעים לילדים בהבנה וקליטה. זה קורה לכל הילדים בגן בשעת המשחק בציוד לגני ילדים, הם לא מפסיקים לזמזם שיר מסוים,שכאילו נתקע להם בראש ולא עוזב.ערכתם פעילויות לגני ילדים במהלך השבוע ולעתים מדובר רק בשורה אחת שהם זוכרים מהשיר שלמדו ומרגישים צורך לא מובן לזמזם אותו שוב ושוב. בחברות המייצרות ציוד לגני ילדים בעולם כולו וכן מפעילי חוגים לילדים והפעלות לגיל הרך מנסים לבדוק מה פשר התופעה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica