חפש מאמרים:
שלום אורח
20.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מצלמות אבטחה - חשובות היום יותר מאי פעם

מאת: Shaiגאדג'טים05/09/2010972 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאחרונה כולנו הזדעזענו מצפייה בצילומי מצלמות האבטחה שתיעדו את הרצח של אדם בן 60 בכיכר החתולות בירושלים. התמונות, ששודרו בכל כלי התקשורת, הראו כיצד שני נערים הכו למוות את אותו אדם, רק בגלל שסירב לתת להם סיגריות. עוד הראו התמונות של מצלמות האבטחה, כיצד איש מבין העוברים ושבים לא ניסה להגיש עזרה לאותו אדם שהיה שרוע על הרצפה במשך שעות ארוכות, או אפילו להזעיק את המשטרה או מד"א. בסופו של דבר, מצלמות אבטחה שהוצבו במקומות סמוכים לכיכר, גם הצליחו ללכוד בעדשתן את הנערים הנמלטים ולהביא למעצרם.

מקרה זה הינו דוגמא בולטת לחשיבותן הרבה של מצלמות אבטחה הפזורות ברחבי הערים. עם הצבתן של מצלמות אבטחה, רבים השמיעו קול זעקה על פגיעה חמורה בזכותנו לפרטיות, שהיא אחת מאבני היסוד של כל מדינה דמוקרטית. אחרים טענו שאנו מתקדמים בצעדים בטוחים אל עבר מדינת משטרה, שבה עינו של האח הגדול תהיה פקוחה ותעקוב אחר כל צעד שלנו. כל אלו הן אמנם טענות לגיטימיות, אולם הן בטלות בשישים כאשר מתברר שבהצבת מצלמת אבטחה אחת ניתן לתפוס פושעים, או לחלופין להרתיע ולמנוע פשעים נוספים.

ערים רבים ברחבי המדינה כבר השכילו להכיר ביתרונותיהן הגדולים של מצלמות אבטחה בהתמודדות עם מעשים פליליים. במסגרת הפרויקט "עיר ללא אלימות" נפרשו ברחבי ערים רבות מצלמות אבטחה, שמטרתן לתעד מעשי אלימות ועבירות פליליות וליצור הרתעה משמעותית. מצלמות אבטחה אלו מחוברות למוקד אבטחה עירוני, שמאויש 24 שעות ביממה, ועוקב אחר הצילומים מכל מצלמת אבטחה בעיר בזמן אמת. במידה ואנשי המוקד מזהים התנהגות חשודה הנקלטת בעדשת מצלמת אבטחה כלשהי (כמו קטטה, ונדליזם או כל מעשה אחר), הם יכולים להזעיק למקום כוחות משטרה באופן מיידי, על מנת שימנעו אסון או שיתפסו את העבריינים.

גם במקומות עבודה רבים מנוצלים יתרונותיהן של מצלמות האבטחה במניעת פשעים. מעבידים רבים מתקינים מצלמות אבטחה במקום העבודה (הן מצלמות נסתרות והן מצלמות גלויות) על מנת למנוע גניבות, הונאות ופגיעה בחברה. מעבידים רבים מנצלים את מצלמות האבטחה גם כדי לעקוב אחר הפעילות השוטפת של העובדים בארגון, כמו למשל כדי ליצור בקרה טכנית על שרשרת הייצור של מוצר מסוים. גם כאן נשמעו התנגדויות רבות וטענות על פגיעה בפרטיות העובדים, ועל כך שמצלמת אבטחה (ובמיוחד מצלמה נסתרת) יכולה לפגוע במוטיבציה של העובדים ובפריון העבודה שלהם. אולם כל עוד הצבת מצלמות אבטחה במקום העבודה נעשית בשקיפות מוחלטת, תוך יידוע העובדים לגבי מיקומה של כל מצלמת אבטחה וללא פגיעה בצנעת הפרט שלהם, התועלת שבכך עולה על החסרונות. כאשר הצבת מצלמות אבטחה נעשית בהתאם לחוק, הן יכולות להוות אמצעי יעיל ולגיטימי לשיפור תפקוד החברה ולהעלאת פריון העבודה.

לסיכום, יעילותן הרבה של מצלמות האבטחה הוכחה באינספור מקרים. לכן אנו עדים ליותר ויותר מצלמות אבטחה שמוצבות ברחבי הערים, במקומות עבודה ועוד. יעילותן הרבה של מצלמות אבטחה היא זו שגם הובילה לשכלולים המתמידים בתחום. גם על הבתים הפרטיים והבתים המשותפים לא דילגה מצלמת האבטחה. כיום יותר מתמיד אנו נפגשים בהמצאה ושמה אינטרקום טלוויזיה בכניסות לובי של בתים. אינטרקום טלוויזיה הוא שילוב של מצלמת אבטחה ואינטרקום. כאשר נשמע צלצול בדלת נוכל גם לשמוע וגם לצפות באורח הרצוי או הבלתי רצוי העומד בחוץ. בשנים האחרונות אנו מתבשרים חדשות לבקרים על חידושים בתחום מצלמות האבטחה, כמו למשל מצלמת אבטחה אינפרא לראיית לילה מוגנת מים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Shai

מאת: Shaiצרכנות09/09/181826 צפיות
איך בוחרים מקלחונים? על מה חשוב להקפיד בעת ביצוע ההזמנה? כל מה שרציתם לדעת על החלק החשוב ביותר בחדר המקלחת.

מאת: Shaiרהיטים07/09/181735 צפיות
אין כמו טקסטיל לאבזור ולשדרוג העיצוב בבית, ולא רק בריפוד ובווילונות: זה הזמן "להלביש" גם את הרצפה בשטיח המושלם עבורה. כך תבחרו אותו.

מאת: Shaiאירועים וחתונות – כללי22/05/18376 צפיות
הקיץ הוא העונה הכי לוהטת של החתונות בישראל. לפני שמתחילים לחפש מקום רלוונטי - גן, אולם או מסעדה כדאי לדעת מה נחשב היום למקובל. מה "אין" וממה להימנע...

מאת: Shaiבניין ואחזקה - כללי26/03/18470 צפיות
אמבטיה היא פריט לאוהבי הפינוק והיופי. מה קורה לאחר מספר שנים כשאר יש בקיעים, שריטות, חלודה ולכלוכים שאינם יורדים בשום צורת ניקוי. רבים שוברים ומתקינים מקלחון, אך ישנם יחיד סגולה ששומרים אמונים לאמבטיה ופשוט מחליפים אותה בחדשה.

מאת: Shaiשיפוצים07/11/13686 צפיות
מסורי בטון הם הדבר הדבר הכי אפקטיבי היום בכל הנוגע להתגברות על משטחים בעלי מרקם קשה. רבים חושבים כי מדובר על כלים לניסור של מוצרי בטון בלבד וכאן טעותם. מסורים אלו מסוגלים לנסר משטחים קשים ביותר ממגוןן סוגים ממבתכות, דרך עצים, בטון יצוק, פלדה (כספות של כסף למשל) ועד לסלעים וכבישים בעלי תערובת משטח שונים.

מאת: Shaiבניין ואחזקה - כללי19/08/131258 צפיות
כולנו זקוקים מדי פעם לשירותיו של אינסטלטור טוב. הרי אנו צריכים לדאוג לתחזוקתו התקינה של הבית ומיני פעם מתרחשות אי-אילו תקלות שונות בתשתיות המים שלו. ראוי שנמצא שרברב מומחה לטובת איתור נזילה. בוודאי שכדאי לנו לבקש ולראות את תעודת ההסמכה של אותו בעל מקצוע, בכדי לוודא שאכן מדובר באיש מקצוע מיומן ומהימן. מקצוען אמיתי, מלבד זאת שידע לעסוק בתחומי האינסטלציה השונים (פתיחת סתימות כמובן, אבל לא רק). יהיה זה טוב אם נוכל לקבל אודותיו המלצות של לקוחות רבים וטובים מן הסתם.

מאת: Shaiצרכנות12/06/13651 צפיות
בעידן שבו יש אינפלציה של בעלי מקצוע בשלל תחומים ובתחום השרברות בפרט - איתור של מקצוען הוא לא טרוויאלי. לבחור איש שיתקן את צנרת ביתכם על בסיס מגנט או פלייר בתיבת הדואר יכול להיות מקח טעות מצער. להלן ננסה להבין איך לבחור נכון יותר.

מאמרים נוספים בנושא גאדג'טים

מאת: נינה כהןגאדג'טים15/01/18989 צפיות
מה מעלה את הצורך לטעון את המצבר? כיצד אפשר לשמור על המצבר לאורך שנים? מדוע כדאי שיהיה לך מטען עבור המצבר והיכן כדאי לרכוש אותו? התשובות לשאלות אילו יכולות לשמור על המצבר שלך בטווח הארוך.

מאת: יבגני דוברובסקיגאדג'טים25/02/16994 צפיות
"וואן-פלוס" נוסדה ב-16 בדצמבר, 2013, ע"י סגן הנשיא של "אופו", פיט לאו וקארל פיי. לפי מסמכי ממשלת סין, בעל המניות המוסדי היחיד של וואן פלוס הוא אופו. אף על פי שבתחילת הדרך הכחיש לאו את היותה של וואן-פלוס חברת בת של אופו, ברגע שחרור נשורת הרגולציה הודו שהם שייכים לאופו והם "בקשר עם משקיעים אחרים" (למרות ששום דבר לא הוכרז עד כה)

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/151902 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/15985 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: ravivorגאדג'טים16/03/151587 צפיות
אנחנו אוהבים אותם ולא מוכנים להיפרד מהם אפילו לרגע. אז לפחות בואו נפנק אותם (ואת עצמנו) בכמה תוספות שווה במיוחד.

מאת: רוני מיכאלגאדג'טים23/10/144036 צפיות
בעולם הטכנולוגי והמתקדם בו אנו חיים, כמעט הכל נעשה באמצעות מכשיר או מוצר אלקטרוני מסוים, כאשר כמעט שום דבר, מלבד לחיצה על כפתור ההפעלה, לא נעשה על ידינו.

מאת: אוהד ז.גאדג'טים27/02/147490 צפיות
מצלמות דרך לרכב נמכרות בשוק כבר משנת 2000 אך בתחילת העשור הנוכחי מכירתן החלה לתפוס תאוצה, בעיקר עקב מקרים שבהם נהגים שקיבלו דוחות לא מוצדקים הצליחו להוכיח את טעותו של השוטר ואת התנהגותו, ובנוסף הצליחו להוכיח את האמת במקרי תאונה. במאמר הבא נדבר על היתרונות ברכישת מצלמות רכב וניתן טיפים לרכישה נבונה ולשימוש נכון בהן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica