חפש מאמרים:
שלום אורח
29.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סגולות לכוח גברא

מאת: ד"ר זיו מאירקבלה08/09/20102047 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "מיסטיקה מאגיה ותקשור ביהדות"

סגולות לכוח גברא

שמחה והכנה לדבר
התנאי הראשון במעלה שיבריא האדם ממחלה זו, ויתחזק כוחו, שבבואו לקיים את המצווה, יהיה שמח. שאם יהיה עצוב או דואג, או כועס על אשתו, לא יועיל דבר מהמאכלים המבוארים בהמשך. ועוד יחשוב בדעתו על המעלה החשובה והמצווה היקרה כאשר בא אל אשתו לקיים מצות עונה, וכאשר יגדיל בדעתו מעלת ויקרת המצווה, תבוא שמחה בלבו ויתווסף בו כוח למצווה.

ביצה צלויה
א. בלילה כשהולך לישון, יגמע ביצה צלויה עם מעט מסתיכה (="מסטיק תימני"), ויועיל הרבה לפני שמזריע במהרה. (ימלט נפשו).
ביצים
ב. אם תייבש ביצי תרנגול ותשחק אותם היטב, ותשרה האבק ההוא בחומץ חזק, ותמשח בו את האבר, יעורר תאוה. גם מח עורב אם ימשח בו יעורר תאוה. כמו גם מיץ בצלים מעורב עם דבש, אם ישתהו חם בעת השכיבה, יפליא לעשות. (שם).
בצל וחלמון ביצה
ג. אם יצלה בצל יחד עם חלמון ביצה שלוקה, יעשה פעולה גדולה בזה.
גיד שור
ד. טוב לכוח גברא, יקח את הגיד (=האמה) של השור דווקא, וישרפנו ויערב האפר בתוך היין. וישתהו ויועיל בעזה"י. (מראה הילדים).
גיד שור תיש
ה. כתב בספר תולדות אדם: "לגבורת אנשים טוב שיקח גיד של שור או תיש, ותייבש אותו היטב, ותכתוש אותו לאבק דק כקמח, ותערב מזה האבק מעט בערך משקל שליש לויט (=ליטר) בכוס יין וישתה בבוקר אליבא ריקנא. וגם בערב ישתה כוס כזה בערך שעתיים קודם השכיבה".
חלב חם ותבלין
ו. אם ישתה חלב חם שיעור ליטר, ויפזר בהם קמצוץ תבלין ציפורן שחוק ומנופה, יועיל מאוד ויוסיף בקישוי, וירבה הזרע.
חלמון ביצה
ז. חלמון ביצה שנולדה באותו יום, ולערבבו במעט יין לבן, וישתהו בלילה, ויועיל לכוח גברא.
יין וחלב
ח. קח זרע בצלים ויכתוש היטב, ויערב ביין וחלב, וישתה י"ב פעמים.
מי בצלים
ט. ייקח בצלים ויצלה אותם, ואח"כ יסחוט מהם את המיץ על ידי סמרטוט נקי. וייקח מי דבש טוב ויחמם על האש. וצריך להיות ב' חלקים מי דבש וחלק א' מיץ בצלים, ותערבב יחד. וישתה כשהוא חם לפני השכיבה, ויתגבר כוחו. (רפאל המלאך).
מי גשמים
י. מי גשמים מסוגל לגבורת אנשים. רוצה לומר שירדו עליו גשמים, עיין שם. (רפו"ח)
מים קרים
יא. מי שיש לו חולשא, רוצה לומר שמזריע מהר, וזה מפריע גדול בהריון, יעשה כך, ישב בימות הקיץ בשעות הבוקר בתוך מים קרים כמה שיכול לסבול, וישב עד ממעל למותניו, כדי לחזק את חצי גופו התחתון. ויעשה כך שישים יום, ויתרפא בעזה"י. (מראה ילדים).
מינים שונים
יב. ייקח שומים וביצים ובשר ושמן זית, ושומשומין ופלפלין וקרנפול וכמון. וכל אלו דברים המחממים את הגוף מאוד. כל אלו יטגן ויאכל על בטן ריקה. (מראה ילדים).
יג. מרה של תרנגולת שחורה, וזרע גד, (היינו כוסברה). טחון היטב עם מעט דבש, ושים אותו בכלי זכוכית, וימשח בו האבר, יועיל הרבה לכמה דברים. וכן טוב לקחת זרע כרפס וסוכר לבן עם חמאת בקר ויערבם יחד, ויאכל מהם ח' ימים, ויועיל בעזה"י (שם).
מרת תרנגול
יד. ימשח האבר במרת תרנגול ותתעבר במהרה. (רפו"ח).
מרת בהמה
טו. למרוח אבר התשמיש במרה של (רחל) בהמה שמינה, וזה רפואה גדולה לקישוי האבר. (מראה הילדים)
עשב לשון השור
טז. יקח עשב הנקרא לשון השור (חלמית). ולהרתיח ביין ישן וטוב, עד שיצא הכח שבעשב לתוך היין, וישתהו. (לבושי שרד).
רבויא לנגא
יז. סגולה ורפואה טובה עד למאוד ובריאות ולכוח גברא, יאכל בכל בוקר עשב הנקרא בל"א "רבוייאה לנגה". והוא דבר חשוב ומועיל לכל דבר. (ימלט נפשו)
שום
יח. אכילת שום בכמות מספקת מועילה מאוד. ויש לציין מה שהביא המשנה ברורה בסימן ר"פ בסעיף קטן א' וז"ל: "כתב בספר חסידים (סימן שצ) שומים (חיים) מבטלים תאוה, רק שומים צלויים מרבים זרע. עוד כתב כל דברים מלוחים ממעטים וכן קטניות. ועדשים מבושלים כשאין מלוחים מרבים" ע"כ. וכתב עוד שם: "שגם מה שכתוב בסימן תר"ח (בהלכות יוה"כ) מרבים זרע. ושם כתוב דמאכלי חלב (טרי), ובשמים וכרכום וביצים ויין טוב עיי"ש".
שריית חומוס במים
יט. מי שאין לו גבורת אנשים, יקח אפונין הנקראים חומוס, וישרה אותם במים כשני שעות לערך, וישתה אותם המים כל היום כולו, ויתמיד בזה ויתרפא. ואני הכותב שראיתי בעיני כך, ולערב נתרפא. וגם מי שחלש יעשה כן ויתרפא. (מראות הילדים)
תאנים
כ. לכח גברא יאכל בכל יום תאנים הרבה. (רפאל המלאך)
תולעים
כא. טוב יעשה האיש הסובל מבעיה הנ"ל, אם יבדוק אולי יש לו תולעים במערכת העיכול, ויתכן שהם גורמים לבעיה זו. אם יש יאכל שלושה ראשי שומים חיים ליום למשך שבוע, ויפטר מהתולעים.
אכילת דברים המותרים
כב. כתב בספר חסידים (סימן שצ): "מי שאינו יכול להזדקק עם אשתו היטב, לא יחקור לאכול אחר הדברים האסורים, כגון הדג שיש בו ב' אצבעות ושאר דברים אסורים אלא יאכל דברים המותרים, כגון יבשל עדשים ואל ימלח, כי המלח מבטל התאוה, אבל שומים צלויין לאוכלם מרבה הזרע. ודג מלוח מבטל התאווה, וכרשין חיים וגם קטנית מבטלים התאווה, אבל עדשים מבושלים מרבים הזרע. אבל דבר אסור אל יאכל".

לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

www.barakcollege.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר זיו מאיר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות16/01/114753 צפיות
אצל בני האדם היודעים לדווח מילולית נמצאה הקבלה בין חוויות החלום לבין השינה הפעילה, בייחוד לבין המצב של התפרצות המתח האמוציונלי המרובה בעת השינה הפעילה, ובשינה בכלל לקראת שעות ההתעוררות. בבואנו לחפש תשובה לשאלה- האם תינוקות ובעלי חיים חולמים, נבדוק ראשית כל- האם גם אצלם קיים סוג השינה הפעילה על כל התופעות הפיזיולוגיות הכרוכות בו, דבר זה נחקר באופן יסודי ביותר.

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/104760 צפיות
על מה חולמים פעוטות בני 2-3 שנים? מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק פעוטות בני 2-3 מתקשים להפריד בין המציאות לחלום, הם אומרים שחלומות באים מהטלויזיה ובמידה והם באים מבתים מסורתיים או דתיים הם אומרים שהחלומות באים מאלוהים. אחרים אומרים שהחלומות "באים מהאגדות" או שהם "תמונות בתוך הכרית שלי". ממחקרים שונים עולה כי פעוטות עד גיל 5 זוכרים בחלק מהמקרים חיים קודמים, לא אחת קורה כי פעוט בן 3-4 קם ממיטתו ומספר להוריו כי פעם הוא היה טייס, או נהג, או אביר..אנו כהורים מבטלים זאת בתנועת ביטול זה רק

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/104649 צפיות
נושאי החלומות המעסיקים ילדים נחקרו באופנים שונים כבר שנים רבות, אנשי חינוך, פסיכולוגים וחוקרים שונים חקרו כבר אלפי חלומות של ילדים, אחד החוקרים היה צרלס קימינס שהיה מפקח בית ספר מלונדון. צ''''רלס אסף כמות גדולה של סיפורי חלומות (כ-2,500) של ילדים משנת 1918 והתברר כי 25% מהחלומות המפחידים של ילדים מתחת לגיל 8 הכילו בעיקר פחד מגבר מעורר פלצות, עוד התברר כי כיום חולמים ילדים באחוזים דומים אותם נושאים, למעט חלומות על תקיפה מהאויר, מובן שבעבר ילדים לא הושפעו מטלויזיה או מDVD אלא ממאורעות התקופה. כיום, חלומות הילדים מושפעים גם מכלי התקשורת, ממשחקי המחשב ועוד, אולם ניתן לסווג את החלומות של הילדים מתחת לגיל 8 למספר נושאים.

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101892 צפיות
חלומות וסיוטי לילה מאת: ד"ר זיו מאיר נושאי הסיוטים שונים ומגוונים, מבוגרים וילדים עשויים לחוות סיוטים דומים. לדוגמא: אצל ילדים יתכן פחד מפני פרידה, בדרך כלל אלה חלומות בהם הילד הולך לאיבוד, נחטף או ננטש. כאשר אצל המבוגר הפחד עשוי להיות מפני נטישה של בן או בת הזוג, יתכן פחד מפני אובדן ילד או בן זוג... סיוטים מפני המוות עשויים להיות משותפים לילדים ומבוגרים נורמלים כאחד, מפני שהמוות הוא פחד שניתן לכנותו כאוניברסלי, כולם פחות או יותר פוחדים ממנו בהיבט זה או אחר.על כן הוא משמש נושא לסיוטים. אגדות עשויות לסייע לילדים לבטא את הפחדים שלהם, אגדות רבות מבטאות את תחושת הנטישה שחווים הילדים בחיי היומיום שלהם: כאשר משאירים אותם בגן...כאשר הם מצויים בבית בלויית הבייביסיטר....

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101739 צפיות
השפעת השתיה על החלומות מאת: ד"ר זיו מאיר נושא השתייה התפתח מאוד לצערי בשנים האחרונות בקרב בני נוער, כמעט מידי שבוע אנו שומעים על קטטות, דקירות נהיגה רשלנית ועוד. במדינות שונות בעולם נשאלה השאלה האם יש להקל על העבריינים במתן גזר הדין בשל היותם שתויים? אולם איש לא שם ליבו לתופעות נוספות הנגרמות מהשתייה, מעבר לעובדה שהשותה פוגע בעצמו מבחינה פיזיולוגית, נפגעות מערכות נוספות הקשורות לתגובותיו גם כאשר הוא בעצם לא שתוי. והרי ריבוי האלימות כיום במועדונים או בכלל בקרב בני הנוער התגברה לא סתם. ממחקרים רבים עולה כי שתיה של משקאות חריפים עד כשלוש שעות לפני השינה גורמת למספר דברים: 1. אדם השותה נרדם באופן כללי מהר, אולם לאחר פרק זמן של שינה קצר יחסית כ-3 שעות, הוא מתעורר פעמים רבות בלילה, הוא חווה בפועל נדודי שינה, כלומר שינה מופרעת, החסרה בשנת החלום

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101050 צפיות
ממחקרים שונים עולה כי עוברים ברחם חולמים. החוקרים הבריטים פרנסיס קריק וגרהם מיצ''''יסון מציינים, כי בשליש האחרון של ההריון עוברים חולמים. הסיבה לדעתם לתהליך החלום אותו עוברים חווים נעוצה בכך, כי בזמן זה מבשיל העובר ומתפתחים אצלו תהליכים מורכבים ביותר ההכרחיים לקיומו העצמאי. שנת החלום הכרחית גם משום שהיא ממריצה את מערכת העצבים המרכזית, המסייעת לקראת התפתחות מבנית בשלב מאוחר יותר, שנת הרע"מ מספקת מנגנון ליצירת מסלולים עצביים במוח. תינוקות בני יומם זקוקים הרבה יותר ממבוגרים לשנת ח

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101052 צפיות
חלומות מסייעים לנו באופנים שונים בתהליכי למידה. 1. בשלב הראשון של השינה, אנו חולמים אודות מאורעות שהתרחשו במהלך היום, אנו מקטלגים את המאורעות ואת מאות ואלפי הגירויים שחלפו לנו במהלך היום, מסננים אותם, מצנזרים, דברים בעלי חשיבות אנו מקטלגים ויוצרים מעין מגירות שליפה. כלומר שנת החלום היא חיונית לארגון ארוך טווח של הזיכרון, אם נמנעת מאיתנו שנת החלום, לא יוכלו להתקיים עיבוד נתונים ויהיה לנו הרבה יותר קשה להזכר באירועים מהעבר או אפילו באירועים של יום אתמול. 2. היעדר שנת החלום תגרום לנו לקשיי ריכוז במהלך היום, (הכול שם נשאר מבולגן ומבולבל) הזיכרון שלנו יהיה לקוי, אנו נהיה חסרי סבלנות, ולאורך זמן המערכת שלנו עשויה לקרוס, מאחר והחלומות מקשרים בין העולם החיצוני לבין המחוזות הפנימיים שלנו.

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1935401 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1925410 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1919691 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1928012 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19664 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19550 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19864 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica