חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בדיקת אלכוהול ונהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות נתפסת כנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סם בריכוז גבוה ממה שהוגדר כמותר על פי חוק. ניתן לבדוק את מידת השכרות בשיטה קלילה באמצעות בדיקת נשיפה. השוטר הבודק יוכל בקלות לאבחן דרך המכשיר את מצב הנהג ואת תקינותו וכשירותו לנהיגה על פי חוקי התחבורה. הבדיקה יכולה למצוא את כמויות האלכוהול בדרכי הנשימה ויכולה להתבצע במכשיר ידני או במכשיר אלקטרוני.

סירוב לשיתוף פעולה עם הבדיקה תחשב כעבירה פלילית מתוך סירוב להוראתו של שוטר. חשוב להבין כי השוטרים יכולים לאבחן את מצבו של הנהג גם על פי ריח אלכוהול הנודף מפיו , מראה האישונים, אופי הדיבור ורמת הטשטוש היכולה להתפרש כלפי חוץ. מוטב לנהג לשתף פעולה עם הוראותיו של השוטר המאבחן את תמונת המצב.

במידה ובדיקת הינשוף מעידה על נהיגה בשכרות באופן אוטומטי המשטרה פוסלת את הרישיון לחודש ימים, מוגש כנגד הנהג כתב אישום והזמנה לדיון בבית הדין.

כמות האלכוהול המותרת בדם היא עד לריכוז של 50 מיליגרם אלכוהול ב – 100 מיליליטר דם. ניתן לבדוק בצורה מהימנת יותר את כמות האלכוהול המצויה בגופו של הנאשם בבדיקת דם מקצועית.

במקרים בהם נמצא הנהג אשם בגין עבירת נהיגה בשכרות, בית המשפט יהיה רשאי להענישו על פי חוק בפסילת רישיון לשנתיים לפחות, ובהתאם לנסיבות המקרה גם לקנוס או לאסור על תנאי.

חשוב לוודא למען תקינות בדיקת אלכוהול והנשיפה שהבדיקה מתבצעת כ – 15 דקות לאחר לגימת המשקה, אחרת קיימת עילה לחשוב כי אדי אלכוהול נדפו לתוך הבדיקה. גיהוק או הקאה לפני הבדיקה עלולים להטעות את הממצאים וגם אנמיה של הנבדק, או עישון טרם הבדיקה.

ההחמרה בעונשין היא מתוך מכוונות מגמתית לצמצם את הנהיגה הפרועה בכבישים ולצמצם באורח משמעותי את הסיכון לתאונות דרכים.

חומרת הענישה תלויה בעבירות קודמות של הנהג, נהג הנתפס בשכרות תחת השפעת אלכוהול בעל הרשעות קודמות יהיה מוכרח להפנים את המשמעות לכך.

הסיכונים הקיימים בכל עת בכבישים הם מציאות חיים. חשוב להיזהר מפני המציאות המאיימת ובפרט בשעות הלילה, כאשר תנאי הראות הם בעייתיים, ומתעוררים סיכונים נוספים כמו עייפות, ונהיגה רשלנית על פני הכבישים הריקים יחסית.

משרד התחבורה ומשטרת ישראל פועלים נמרצות למען הסדר הכללי ושמירה על הארגון וחוקי המדינה בכל הקשור לכללי התנועה. מקרים הרסניים מעידים על טעויות אנוש בכלי רכב אשר גרמו בעבר לתאונות דרכים קטלניות וטראגיות. משמעותה של הגישה הקפדנית בדרכים היא מניעה של תאונות ושמירה על חיי אדם כערך מקודש. אי ציות לכללי התחבורה עלולים לגבות מחיר כבד ועל כלל האזרחים להפנים זאת היטב.

 תגיות המאמר: נהיגה בשכרות


 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עורך דין תעבורה

מאת: עורך דין תעבורהדיני תעבורה14/07/10734 צפיות
נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת אלכוהול איך שלא תקראו לזה יכולה להיות מכת מוות למדינה, מכת מוות לעולם, מכת למוות למשפחות ולכולם בעצם, כי אם שותפים ומשתכרים פשוט אסור לחלוטין לנהוג. עורך דין תעבורה יכול להוציא אתכם מזה אך עדיין ממש לא מומלץ להגיע למצב הזה.

מאמרים נוספים בנושא דיני תעבורה

מאת: אדיר בנימינידיני תעבורה06/05/20256 צפיות
בדיני התעבורה הסוגיה של מציאת הקשר הסיבתי היא מאוד חשובה בכל הנוגע לקביעת האחריות להתרחשות תאונות דרכים. הכלל המשפטי "התרחש אחריו, לכן זה קרה בגללו" הוא מאוד רלוונטי לקביעה האם אכן קשר כזה נמצא.

מאת: דניאל מלמדדיני תעבורה11/07/181055 צפיות
שאלת ההזדקקות לשירותיו של עורך דין תעבורה היא אינה שאלה שניתן לענות עליה באופן אובייקטיבי, שכן כל מי שמרגיש שהוא אינו מוכן לקבל את הדין שנגזר עליו, זקוק לעורך דין תעבורה שיאפשר לו להתמודד מול רשויות החוק והערכאות המשפטיות

מאת: עו"ד גיל נדלדיני תעבורה28/11/17770 צפיות
שימוש במצלמות מעקב במקום העבודה ובמסגרת יחסי עבודה

מאת: amirdadon90דיני תעבורה16/11/16781 צפיות
בין אם אתם בצד הנפגע או בצד הפוגע, חשוב שתדעו כיצד להתמודד מבחינה משפטית עם תאונות דרכים!

מאת: orya peryדיני תעבורה29/11/151527 צפיות
עורכי דין לתעבורה, יכולים לבדוק את ההאשמות העומדות נגד הנאשם בדבר עבירות תנועה חמורות ואף לזכות את מרשיהם. ההתמחות של עורך דין תעבורה, הינה לנתח את העבירות נגד הנאשם בעסקת טיעון בפני השופט ייתכן והנאשם, יתבקש מעורך דינו, לאסוף כמה שיותר ראיות. בכדי להקל על חומרת עונשו או אפילו להגיע לזיכוי מוחלט.

מאת: sharondan80דיני תעבורה28/04/151604 צפיות
קיימים מספר גורמים המובלים לתאונות דרכים. אלה מתחלקים לגורם המכני, הגורם התשתייתי והגורם האנושי. כל תאונה ניתן לסווג לפי אחד מהגורמים האלה.

מאת: אסי לינקרדיני תעבורה07/04/151177 צפיות
עורך דין תעבורה הוא עורך דין אשר עוסק בכל מה שקשור לתעבורה, כלומר בכל מה שנוגע לדרכים, לכבישים, לרכבים, לחוקי תנועה וכדומה. תחומים שבהם עוסק עורך דין תעבורה הם, למשל, עבירה על חוקי תעבורה כמו אי ציות לרמזור, חניה במקום אסור וכדומה; נהיגה ללא רישיון; מעורבות בתאונת דרכים, עם או בלי נפגעים; נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים; וכן הלאה. ישנן עבירות תעבורה קלות, שנידונות במסגרת אזרחית, וישנן עבירות תנועה אשר הופכות להיות האשמות פליליות, כמו נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים, ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica