חפש מאמרים:
שלום אורח
27.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סגולות לפרנסה טובה

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/10/20101370 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאורך ההיסטוריה היהודית התהלך היהודי הכשר בתמימות עם בוראו מתוך אמונה צרופה שהעולם מתנהג ומתנהל בהשגחה עליונה. לצד האמונה העצומה דעתו לא משה ממנו ודרשה תשובות לשאלות סבוכות על אופן ההנהגה, החוקיות שבבריאה ודרך פעולת הדברים בעולם. מתוך אותה הכרה נרכשת צמחו להן שלל סגולות נפלאות שלהן מייחסים המקובלים משמעויות כבדות משקל. כך התפתחו לאורך ההיסטוריה היהודית אמונות שונות בכוח העל טבעי שעין בשר לא מסוגלת לראותו שהרי רב הנסתר על הנגלה. חכמת הקבלה מלמדת כי הבורא טבע בעולם חוקים רוחניים על טבעיים הקשורים במערכת הבריאה ובעולם הטבע ככתוב : "אין לך עשב ועשב מלמטה שאין עליו מלאך מלמעלה שמכה אותו ואומר לו גדל שנאמר הידעת חוקות שמים אם תשים משטרו בארץ (זוהר, בראשית דף יד, א').
אותם חוקים נקשרים ישירות עם תהלוכת גלגלי הרקיע והשפעתם על העולם הגשמי בכללותו ועל חיי הפרט ניכרים עד מאוד, על כך יעידו כתבי המקובלים. במרוצת הדורות מצאו אלפי אנשים תועלת ועזרה לצרותיהם ולתלאותיהם , אם על ידי סגולות המופיעות בספרים ואם על ידי סגולות העוברות במסורת מאב לבן . בתחילת השבוע, קרי במוצאי שבתות ישנן סגולות עצומות המועילות לשבוע הבא עלינו לטובה למזל ולברכה ובדברים הבאים אתן מספר סגולות ועצות נפלאות מחכמת הקבלה המסוגלות לישועות רבות בתחום הפרנסה.

*יהודים רבים נהגו להזכיר את "אליהו הנביא" במוצאי שבת ככתוב ברמ"א : " להתפלל שיבוא ויבשרנו הגאולה" ומלבד עניין זה הרי ציינו חכמי הקבלה כי קיימת סגולה עצומה בהזכרת השם "אליהו הנביא". הרב משה בן מכיר בספרו "סדר היום" מדגיש את המספר חמישים ושתיים שהוא הגימטריא של "אליהו" וזה לשונו : " שמעתי שכל המזכיר שמו נ"ב פעמים יצליח בכל והוא כמניין אליהו, וכן יש מדקדקין שעושים כן ומזכירים שמו פעם אחר פעם נ"ב פעמים במוצאי שבת". דהיינו קודם ההבדלה על האדם לומר בקול רם "אליהו" ברציפות חמישים ושתיים פעמים וחזקה עליו שיצליח בכל עיסוקיו באותו השבוע.

*לעומת זאת יש שטענו כמו ה "אליה רבה" בשם "התוספות שבת" כי יש לומר "אליהו הנביא" מאה ושלושים פעמים כמניין "אליהו הנביא" בתוספת עשר האותיות וכך מובא בספר "באר היטב" : " ויש לומר ק"ל פעמים אליהו הנביא קודם ההבדלה.."

*בספרים "מראה הילדים" ו- "האח נפשנו" מובא כי סגולה עצומה לומר שבעים פעמים "אליהו הנביא " ככתוב : " להרויח פרנסתו בלי צער יאמר בכל מוצאי שבת ע' פעמים אליהו הנביא לא פחות ולא יותר.. ולא תגיד לשום אדם ויועיל "

*סגולה נוספת נפלאה לומר " ויתן לך האלקים מטל השמים ומשמני הארץ ורב דגן ותירוש " ( בראשית כ'ז, כ'ח). בספרים "כלבו" ו"אבודרהם" נכתב שנהגו לומר פסוקים אלו, שהם כולם פסוקים של ברכה והצלחה. ואומרים אותם לסימן טוב לכל השבוע. הרה"ק מגוסטינין זצוק"ל היה אומר "איני יודע איך באפשרות איש ישראל שיהיה לו פרנסה בימות השבוע אם אינו אומר "ויתן לך" במוצאי שבת".

*לדעת האר"י הקדוש אמירת פיטום הקטורת מועילה ביותר במוצאי שבת והוא סימן הצלחה והרווחה וסימן עושר (סדר היום)
טוב לומר פיטום הקטורת כשבאים הביתה במוצאי שבת שהוא מבטל השפעת החיצוניים (סדור קול יעקב לרבי יעקב קופל).

* סגולה נפלאה לפרנסה המובאת בספר "סגולות ישראל", בכל יום בבוקר ובערב יאמר עשר פעמים את הפסוק " מאשר שמנה לחמו..." ( בראשית, מט', כ').

* מהרח"ו , ר' חיים ויטאל זצוק"ל, בספרו ליקוטי תורה בפרשת ואתחנן מלמד על סודם המופלא של קריאת פרקי שירה ככתוב " סוד פרקי שירה רם ונישא לאמרו בכל יום, דע כי כל הנבראים בעולם יש להם שר למעלה להמשיך עליהם שפע והיא על ידי אמירת השירים למטה. ועל ידי השירה משפיע חיותו".

קוראים יקרים במאמר זה ליקטתי בעבורכם סגולות נפלאות המובאות במסורת ישראל ובספרי המקובלים לאורך הדורות. ואשרי האיש שיאמץ אותן אל ליבו וינהג על פיהן ומובטח לו שיזכה לישועות רבות הן ברוחניות והן בגשמיות. בהצלחה רבה אכי"ר. 

 

מוגש בברכה,

יצחק אהרון

יועץ, חוקר ומרצה של תורת הקבלה. ראש מרכז "חכמה" המרכז לקבלה וליהדות בפתח תקוה. מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית, עורך את מדורי הקבלה באתרים ynet,walla ,ומשדר בקו המומחים של רדיו 103FM וברשת ב' בימי שישי בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. 03-9220784 . www.kabalah.co.il

© כל הזכויות שמורות•החומר באתר זה מוגש בברכה מטעם יצחק אהרון ו/או "חכמה  המרכז לקבלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יצחק אהרון

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12959 צפיות
הנפש האנושית מלאה פחדים, מודעים ושאינם מודעים. חלקם נצברים ונאספים במהלך חיינו כחלק מהשפעות חברתיות וסביבתיות, וחלקם מולדים. יובן כי קשת האמונות והסממנים לשמירה והגנה מפני עין הרע כמוהם כים הגדול. אך מעל לכולם שוכנת לה בבטחה החמסה. על משמעותה ומקורה של החמסה במאמר שלפניכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12810 צפיות
לצערי הרב החברה המודרנית עם כל הישגיה הרבים לא השכילה להפנים את העובדה כי יש להתייחס אל האישה כשווה בין שווים, ועדיין עינינו הרואות את מקרי ההתעללות הרבים אותם האישה חווה הן בתא המשפחתי ,במקומות העבודה ואפילו ברחוב, שם מייחדים לנשים מסלול נפרד להליכה ונסיעה בתחבורה ציבורית ועד כדי השפלה ביריקה על ילדה רכה בשנים, שהיורקים השפלים מיטיבים לבטא את מידתם הרעה והלא מתוקנת הרואה בילדה קטנה כמעוררת את היצרים רחמנא לצלן.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12914 צפיות
מאז ומעולם הנושא הבוער ביותר בקרב בני האדם היה תחום הזוגיות והאהבה. מי אינו רוצה למצוא את בן/בת הזוג המתאים לו ביותר? מי אינו רוצה למצוא זוגיות חיובית שתמלא את עולמו ותשלים אותו? מי אינו רוצה מערכת זוגית נכונה ותקשורתית? בדברים הבאים אגיש לכם הקוראים כלי בסיסי לבדיקת ההתאמה הזוגית באמצעות חישובי גורלות. אציין כי אין לראות בכך גורל זיווגים מלא אלא לכל היותר זיהוי נקודות החולשה או החוזק בקשר שלכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12775 צפיות
תקופת ימי ט"ו בשבט נושאים עימם ריחות של שינוי באוויר. תחילתה של תקופה חדשה בפתח הטבע משנה פניו, השמים מתבהרים וקרני השמש פורצות מבעד לעננים, מאירות ומלטפות בחמימות עדינה כיד מלטפת. שירת ימי החורף כמעט בסיומה וניתן להבחין בבואו של האביב המתקרב. עתה הבשילו התנאים להתחדשות ולפריחה מחודשת שבסופם האילנות יצמיחו פירותיהם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11821 צפיות
אחד הדיברות אוסר על עבודה זרה, יצחק אהרון מחבר בין עבודה זרה לסקרנות ומסביר על הקשר ביניהם לתחושת הריקנות שאנו עלולים לחוש בחיינו

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11848 צפיות
חכמת הקבלה מלמדת כי לכל דבר גשמי שקורה לנו יש מקורות רוחניים וכל פעולה שאנו מבצעים מושפעת מהמזל המלווה אותנו. יצחק אהרון מלמד על כוחותיה של עין רעה ועל מה נוכל לעשות כדי לבטל את השפעתה

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/07/111016 צפיות
מאז ימי עולם לימדו חכמי הקבלה כי לאותיות השפה העברית, בהצטרפותן לתיבה הנקראת "שם האדם", כוח רוחני עצום ורב המסוגל להשפיע על המזל ועל מאורעות החיים הנעשה עד לפרטי פרטים. לכן אין זה פלא שחכמת הקבלה עוסקת בכך רבות ומקדישה לנושא ספרות ענפה

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1934331 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1915497 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1914498 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1927557 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19464 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19414 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19717 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica