חפש מאמרים:
שלום אורח
31.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם לעשות עיצוב ופיתוח מוצר ופטנט או לעשות קורס ביזמות עסקית

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית17/10/2010560 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שלום שמי אמיר.

ברצוני לשתף את הקוראים בהתלבטות שעליה דברתי עם יזם – אשמח לתגובות/ חוות דעת בנושא.

היזם טען כי הוא מתלבט האם להשקיע את כספו בעיצוב ופיתוח מוצר/ עיצוב ופיתוח פטנט ובין לשלם לקורס ליזמות עסקית את הסכום שיש לו.

תגובתי לאותו יזם היתה ע"י שאילת מספר שאלות:

1.      אם אלמד אותך בכיתת הלימוד איך לרכב על אופניים - האם תוכל לצאת החוצה ולרכב עליהם?

2.       אם אלמד אותך בכיתת לימוד את תורת המשא ומתן - האם תוכל להגיע מול משקיע ולנהל משא ומתן?

3.       אם אלמד אותך בכיתת הלימוד מה חשוב בניהול מיזם ואיך להקים חברת סטארטאפ, האם תוכל לצאת לשוק ולהקים חברה?

אני מניח שהתשובה על כל השאלות היא לא (לפחות אני מניח!!).

אותו יזם טען שאם הוא ילך וילמד איך לבצע תכנית שיווקית, או איך לבצע תכנית עסקית הדבר יקנה לו כלים ודרכים להתמודד עם העולם והכרישים שבחוץ.

ואני חייב לציין שהסכמתי איתו. חשוב שאותו יזם ידע איך להכין תכנית עסקית/ תכנית שיווקית או כל דבר נוסף שילמדו אותו בקורסים למינייהם (ולא רק בקורסים ביזמות, גם בתואר למנהל עסקים או לכלכלה). אבל האם הדרך ללמוד את אותם תהליכים הם ללכת ללמוד אותם באופן תאורטי – מנסיוני: בהחלט לא!!.

להמחשה: משפט יפה שאני זוכר מאחד התארים אותם למדתי הוא (דיבוב מאנגלית – סליחה): "האם עדיף לדעת את כל הספרים בספרייה בע"פ, או עדיף לדעת איפו כל ספר נמצא...". המשפט הגיע בהתייחסות לזמן הדרוש לכל תהליך.

מנקודת הראות שלי: החוכמה בעולם היזמות (כפי שאני אוהב להגדיר אותו) הוא בניית ערך כספי לרעיון, והשאלה היא איך עושים את זה – איך באמת ניתן לעשות כסף מרעיון שיש לי?. הרי אני לא אגש לחברת SONY ואציע להם לשלם מליונים על רעיון שהיה לי בלילה.

מנסיוני: תהליך בניית הערך הוא תהליך שמורכב ממספר רב של תהליכים שצרכים להגיע במקביל ובסנכרון. בזמן הנכון ובמקום הנכון בתהליך הכללי של בניית הערך (תעיפו מבט בקישור המצורף – הסכמות מתארות איך בונים ערך כספי לרעיון ומשלבת בתוכה את תהליך חיפושי ורישומי הפטנטים, סקרי שוק והכנת אנפורמציה עסקית רלוונטית - כל התהליכים האלה באים, וחייבים לבוא, במקביל לפיתוח המוצר אותו היזם מעוניין לפתח).

http://www.b-focus.com/WebForms/processForInnovators.aspx

למשל - אין טעם לפתח מוצר לפני שהתבצעו חיפושי פטנטים + ניתוח דוח הפטנטים לגבי מה יש ומה ניתן לפתח יותר טוב ממה שיש.

הדבר נכון בדיוק לגבי זה שאין טעם לרשום פטנט לפני שמבצעים פיתוח של המוצר (אחרת על מה תרשום את הפטנט) - לידע כללי - פטנט בעל ערך צריך התכנות כל שהיא (לדוגמא: אין טעם שארשום פטנט על מגלשה שלא נגמרת, אם אני לא יכול לישם את הרעיון!!!).

דוגמא נוספת היא שאי אפשר יהיה לסיים את התכנית עסקית אם חסרים נתונים קריטיים כמו עלויות ייצור צפויות, או עלות פר יחידה בייצור המוני (נתונים אלו יהיו רק לאחר/ תוך כדי הפיתוח), מהם אחוזי חדירה צפויים, מה חוות דעת קהל (סקרי שוק), תוך כמה זמן/ לאחר כמה מוצרים שימכרו המשקיע יחזיר את השקעתו, וכ"ו, וכ"ו וכ"ו.

קצת עלינו.

חברת B-focus בנוייה משתי מחלקות.

מחלקת עיצוב ופיתוח - מספקת מענה משלב הרעיון ועד מוצר מוגמר, כולל תכנון וייצור אבי טיפוס ודגמי התכנות, תכנון לתבניות ועד ייצור המוצר בסדרות ומשלוח לביית הלקוח

מחלקה עסקית - מספקת מענה בתחומי בניית אסטרטגיה עסקית ליזמים, חיפושי ורישומי פטנטים, סקרי שוק וכתיבה והכנה של אנפורמציה עסקית/ שיווקית רלוונטית - בהתאם לאסטרטגיה שנבחרה בתחילת התהליך.

אנו עובדים במקביל לסכמות בקישור שצרפתי ומלווים את היזם לאורך כל הדרך ע"י יועצים עסקיים מוכרים ע"י הלשכה ליועצים עסקיים של ישראל!!!

בנוסף, אנו מגובים בבית השקעות ולקוחותינו מקבלים הזדמנות לגיוס השקעה ע"י מספר קבוצות השקעה שאנו עובדים איתם (ההפניה והליווי לאותם משקיעים נעשת רק לאחר בניית הערך לאותו רעיון – כדי לאפשר סיום של התכנית העסקית שתשמש ככלי לניהול משא ומתן עם המשקיע הפוטנציאלי).

לסיכום: להערכתי/ מנסיוני הדרך הטובה ביותר ללמוד את עולם היזמות משולבת במספר תהליכים/ פעולות שצריך לבצע:

1.      להתחיל לעשות.

2.       לקחת יועץ עסקי שילווה אותך (חשוב שהיועץ העסקי יהיה בעל נסיון מהתחום הספציפי - יזמות עסקית).

3.      לא לוותר, לא לפחד וללכת בעקבות האמונה ותחושות הבטן.

שיהיה בהצלחה לכולם. אשמח לשמוע תגובות/ הערות על הנקודות אותם העלתי במאמר.

בכבוד רב

אמיר לניאדו – יזם ומנהל מחלקה עסקית,  B-focus

amir@b-focus.com

www.b-focus.com

0525-449558

077-5508737

**.        אין להתייחס למאמר זה כייעוץ, הנחייה או מתן עצה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלום

שמי אמיר - אבא לרועי וגיא, ונשוי למוניקה

בשנים האחרונות אני עוסק ביזמות עסקית. כיום יש לי שני מיזמים שעברו כל אחד סבבי גיוסים שונים ובנוסף אני עוסק כמנהל המחלקה העסקית בחברת B-focus. החברה עוסקת בעיצוב ופיתוח מוצרים ופטנטים ליזמים וחברות הזנק. כחלק מפעילותנו ליזמים אנו מבצעים יחד עם היזמים תהליכים שמשולבים בהם תהליכים של בניית אסטרטגיה למיזם, חיפושי ורישומי פטנטים, פיתוח וייצור מוצר/ אב טיפוס, סקרי  שוק וכתיבת תכניות עסקיות לגיוסי השקעה.

אשמח לשמוע מכם בכל נושא שאתם חושבים שאוכל לעזור לכם

בכבוד רב

אמיר לניאדו - יזם ומנהל מחלקה עסקית - B-focus

amir@b-focus.com

www.b-focus.com

0525449558

0775508737

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת amir@b-focus.com

מאת: amir@b-focus.comעיצוב תעשייתי 15/10/171305 צפיות
המאמר מתאר את היתרונות והחסרונות בלקדם מיזם/ בלעצב מוצר באופן עצמאי, או להשתמש בגורמים חיצוניים לקידום מיזם/ לעיצוב מוצר.

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית15/10/17614 צפיות
המאמר מתאר בקצרה את חשיבות תהליכי הפטנטים כחלק מתהליך פיתוח מוצר/ קידום מיזם משלב הרעיון.

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית15/10/17524 צפיות
המאמר מתאר את התהליכים הרלוונטיים שיזם צריך לעבור משלב הרעיון ועד שלב שיש לו אב טיפוס ותכנית עסקית והוא מוכן לחפש השקעה כספית או למכור את המיזם לשותף אסטרטגי. המאמר מתאר איך תהליכי פיתוח מוצר משתלבים עם תהליכי הפטנטים ותהליך בניית תכנית עסקית להערכת השווי שלפיו ניתן לגייס כספים.

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית23/01/12826 צפיות
עיצוב ופיתוח מוצר והשתלבותו בניסויים כחלק מתהליך הפיתוח.

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית12/12/11828 צפיות
במאמר זה ברצוני לציין ולהבהיר את חשיבות האסטרטגיה העסקית שנקבעת בתחילתו של המיזם וכיצד היא תשפיע על תהליך פיתוח ועיצוב המוצר, על תהליך הכנת האינפורמציה העסקית, נתחי השוק, קהל היעד הפוטנציאלי ובגדול הכיוון הכללי של המיזם.

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית28/11/11768 צפיות
תהליך גיוס השקעה כחלק מהתהליכים הדרושים להביא מוצר לשוק.

מאת: amir@b-focus.comיזמות עסקית02/10/11844 צפיות
המאמר מתאר איך לפתח מוצר או פטנט בתהליך נכון ואיך להגיע לפגישה עם המשקיע מוכן. חברת בי-פוקוס בונה יחד עם היזם את הצוות הדרוש לקידום המיזם. בצוות יהיה בנוי מהיזם כמנהל, מנהל פיתוח ומנהל עסקי. יחד ובסנכרון הצוות יבנה את הערך הכספי לרעיון/ למוצר/ לפטנט אותו היזם מעוניין לקדם.

מאמרים נוספים בנושא יזמות עסקית

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20226 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20208 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: דניאל מלמדיזמות עסקית12/02/20210 צפיות
איש העסקים והיזם המצליח, בוריס וולפמן בואו לגלות מה הסוד של איש העסקים, איך הצליח בעולם העסקים. קריאה נעימה.

מאת: אלעד אוחנהיזמות עסקית28/08/19715 צפיות
להוביל עסק להצלחה ולרווחיות זו משימה מאתגרת. אומרים שאין מעלית לקומת ההצלחה ושחייבים לעלות במדרגות. צודקים! אבל בפורמט של זכיינות תוכלו לעלות במדרגות מהר יותר, ואפילו לדלג על חלקן בדרככם אל ההצלחה העסקית עליה אתם חולמים.

מאת: ישראל רף יזמות עסקית11/02/191332 צפיות
פסח בא! האביב בפתח, ועמו מתחילה עונת הפריחה והלבלוב זה הזמן האידיאלי לחבר את לקוחותיכם וצוות העובדים שלכם אל הטבע, כיצד? באמצעות עציצים ממותגים מתנות לפסח. מתנות ממותגות לפסח לא רק מעמיקות את הקשר עם הלקוחות שלכם, תורמות לשיווק שלכם ולזכירת המותג שלכם. בעזרת מסרים ממותגים בעציצים

מאת: ישראל רף יזמות עסקית28/06/18415 צפיות
המטרה של כל עסק, למצוא מתנה לראש השנה לשמח את הלקוחות והעובדים ולפרסם את העסק לטווח ארוך בהשקעה כספית קטנה יחסית. עציצים ממותגים כמוצרי פרסום זו דרך היעילה ביותר לעסק שלך. עציצים ממותגים עם לוגו ומסר אישי שלכם, מתנה לראש השנה שתמיד ישמחו לקבל, יוצג שנים רבות על שולחן הלקוחות

מאת: shlomy יזמות עסקית25/03/18555 צפיות
קניתם דירה חדשה? תתחדשו! לפני שאתם נכנסים לגור בדירה מומלץ לבצע מספר בדיקות תחילה בכדי לוודא שהבניה נעשתה כמצופה וקבלתם את מלוא התמורה,

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica