חפש מאמרים:
שלום אורח
29.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רואה חשבון מיהו?

מאת: Shaiפיננסים וכספים - כללי 26/10/2010668 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רואה חשבון

רואה חשבון נמנה בין המקצועות החשובים ביותר, הדבר אמור הן לגבי חברות והן לגבי אנשים פרטיים. לרואה חשבון תפקידים רבים, ומעבר להם, ישנן חברות המעדיפות להעסיק רואי חשבון מוסמכים גם בתפקידים שלאו דווקא מצריכים זאת על פי חוק, כמו למשל מנהלי כספים במחלקות שונות או במחלקת הנהלת חשבונות. להלן נעבור על כמה מתפקידיו של רואה החשבון.

דו"חות של רואה חשבון

תפקידו הישיר והחשוב ביותר של רואה החשבון זה כתיבת דו"חות כספיים והביקורת עליהם. דו"חות מסוג זה הכרחיים גם עבור החברה עצמה, משום שהם המעניקים לבעלי ומנהלי החברה את המידע המדויק ביותר על מצבה. דו"חות אלו חשובים ביותר גם עבור מס ההכנסה, משום שכך ניתן לחשוף טעויות בתשלום מסים. הטעויות הללו יכולות להיות לטובת המדינה או לטובת החברה החברה. חברות ציבוריות מחויבות בביצוע דו"חות תקופתיים משום שהם צריכים לעדכן את בעלי המניות במצב החברה. פרסום דו"ח כספי חיובי מוביל בדרך כלל לעליה בערכה של מניית החברה, ובמקרה של דוחות כספיים שליליים, ערכה של המניה עלול לרדת.

חברות ציבוריות פונות בדרך כלל למשרד רואי חשבון גדול, המעסיק רואי חשבון רבים, זאת משום שהיקף העבודה רב כל כך שלא ניתן ליישום על ידי אדם אחד. בחברת רואי החשבון, העבודה תתחלק בין כמה אנשי מקצוע, ועליהם ייפקח רואה חשבון בכיר. ככל שהלקוח גדול יותר, כן רואה החשבון שמפקח על הביקורת יהיה במעמד גבוה יותר בחברה ומנוסה יותר.

דו"חות כספיים של חברות פרטיות קטנים ומשרדים פרטיים קטנים פשוטים יותר, אך עדיין מחויבים בביקורת של רואה חשבון מוסמך. עסקים מסוג זה פונים בדרך כלל למשרד רואי חשבון קטן, ובעל מקצוע אחד מבצע את כל העבודה מתחילתה ועד סופה.

ייעוץ מס

אחד התפקידים החשובים ביותר של רואה החשבון זה ייעוץ מס. רצוי שכל בעל עסק יגיע מדי שנה אל רואה החשבון שלו במטרה לבדוק האם תשלום המסים שלו מאוזן. לעתים, מתגלה שבעל העסק שילם יותר מדי מס, ומגיע לו החזר על כך. מצד שני, יכול מאוד להתגלות שלאיש חוב במס הכנסה. עדיף לסגור חשבון עם מס ההכנסה ולא להמתין עד שהם יחפשו את החובות שלהם. חוב במס הכנסה עלול "לשים על הכוונת" את בית העסק, ושום בעל עסק לא אוהב להתעסק עם הארגון הזה.

יועץ מס הוא נותן שירות חשוב ביותר גם עבור העובדים השכירים, זאת משום שישנם הרבה טעויות בגביית מסים. לא מזמן הייתה כתבה בחדשות בערוץ 2 על כך ש- 50% מהשכירים במשק לא מגישים בקשה להחזר מס. הסיבה לכך היא שאנשים מאמינים שמס ההכנסה יודע לעשות את החישוב. הנחה זו אינה נכונה, וברבים מהמקרים לא מתחשבים בנקודות זיכוי המגיעות לעובד. רואה חשבון מקצועי יבצע את הבדיקה הרלוונטית וידאג להחזר מס המגיע ללקוח שלו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Shai

מאת: Shaiצרכנות09/09/181858 צפיות
איך בוחרים מקלחונים? על מה חשוב להקפיד בעת ביצוע ההזמנה? כל מה שרציתם לדעת על החלק החשוב ביותר בחדר המקלחת.

מאת: Shaiרהיטים07/09/181757 צפיות
אין כמו טקסטיל לאבזור ולשדרוג העיצוב בבית, ולא רק בריפוד ובווילונות: זה הזמן "להלביש" גם את הרצפה בשטיח המושלם עבורה. כך תבחרו אותו.

מאת: Shaiאירועים וחתונות – כללי22/05/18402 צפיות
הקיץ הוא העונה הכי לוהטת של החתונות בישראל. לפני שמתחילים לחפש מקום רלוונטי - גן, אולם או מסעדה כדאי לדעת מה נחשב היום למקובל. מה "אין" וממה להימנע...

מאת: Shaiבניין ואחזקה - כללי26/03/18493 צפיות
אמבטיה היא פריט לאוהבי הפינוק והיופי. מה קורה לאחר מספר שנים כשאר יש בקיעים, שריטות, חלודה ולכלוכים שאינם יורדים בשום צורת ניקוי. רבים שוברים ומתקינים מקלחון, אך ישנם יחיד סגולה ששומרים אמונים לאמבטיה ופשוט מחליפים אותה בחדשה.

מאת: Shaiשיפוצים07/11/13718 צפיות
מסורי בטון הם הדבר הדבר הכי אפקטיבי היום בכל הנוגע להתגברות על משטחים בעלי מרקם קשה. רבים חושבים כי מדובר על כלים לניסור של מוצרי בטון בלבד וכאן טעותם. מסורים אלו מסוגלים לנסר משטחים קשים ביותר ממגוןן סוגים ממבתכות, דרך עצים, בטון יצוק, פלדה (כספות של כסף למשל) ועד לסלעים וכבישים בעלי תערובת משטח שונים.

מאת: Shaiבניין ואחזקה - כללי19/08/131288 צפיות
כולנו זקוקים מדי פעם לשירותיו של אינסטלטור טוב. הרי אנו צריכים לדאוג לתחזוקתו התקינה של הבית ומיני פעם מתרחשות אי-אילו תקלות שונות בתשתיות המים שלו. ראוי שנמצא שרברב מומחה לטובת איתור נזילה. בוודאי שכדאי לנו לבקש ולראות את תעודת ההסמכה של אותו בעל מקצוע, בכדי לוודא שאכן מדובר באיש מקצוע מיומן ומהימן. מקצוען אמיתי, מלבד זאת שידע לעסוק בתחומי האינסטלציה השונים (פתיחת סתימות כמובן, אבל לא רק). יהיה זה טוב אם נוכל לקבל אודותיו המלצות של לקוחות רבים וטובים מן הסתם.

מאת: Shaiצרכנות12/06/13677 צפיות
בעידן שבו יש אינפלציה של בעלי מקצוע בשלל תחומים ובתחום השרברות בפרט - איתור של מקצוען הוא לא טרוויאלי. לבחור איש שיתקן את צנרת ביתכם על בסיס מגנט או פלייר בתיבת הדואר יכול להיות מקח טעות מצער. להלן ננסה להבין איך לבחור נכון יותר.

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/19835 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/18609 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/18814 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171196 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

מאת: עידן שלומןפיננסים וכספים - כללי 05/06/174373 צפיות
כולם מכירים וחשים את יוקר המחייה, כל מקום מזכירים את הקושי להתקיים ובו זמנית מחפשים פתרון לכך. יוקר המחייה פוגע לא רק בחשבונות אלא גם באנשים שרוצים להתקיים נכון אבל מאבדים את זה בדרך.

מאת: amirdadon90פיננסים וכספים - כללי 01/02/171072 צפיות
אין ספק כי תחום הרכישות באינטרנט הינו תחום שהפך להיות נפוץ ופופולארי מאוד בשנים האחרונות.


 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica