חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ברסלב – באמת?

ברסלב , הכרויות ברסלב , שידוכים -  מה הביטויים הללו אומרים לנו ואיך זה רלוונטי לנו אם אנו חילוניים?

האהבה עזה כמוות, אמר החכם באדם, שלמה המלך. מציאת זוגיות – קשה כקריעת ים סוף, אמרו חכמים אחרים.

שידוכים  אינם רק רלוונטיים לזרם של ברסלב . מציאת אהבה , מציאת זוגיות, רצון לחתונה אלו דברים הפועמים בליבו של כל אדם – צעיר או מבוגר, חכם או חכם פחות, אקדמאי או לא משכיל.

ברסלב  הם חברה דתיים , וגם הם כשאר הזרמים, הפלגים ותתי המגזרים בעולם הדתי (אלו של הכיפות הסרוגות, הדתי הלאומי, החרדי לאומי והחרדי לא לאומי) מאמינים שארבעים יום לפני הולדת של בת או בן, מגיע קול שהינו קול אלוהים וקול זה מכריז על שיודוכים .

 אינני בטוחה אם שידוכים , נעשים ארבעים יום לפני הולדתו או הולדתה של פלוני אלמוני (או פלונית אלמונית), אך מה שבטוח הוא שיש ללמוד דבר או שניים (ואפילו אוסיף, שלוש או ארבע) מעולמם של החברה של ברסלב , מדרך מופלאה של  שידוכים בקרב החברה של ברסלב ,  ובעיקר מ-כיצד המכונה המשומנת ששמה שידוכים , עובדת אצל ברסלב .

שידוכים מצטייר כמושג הרלוונטי רק לדתיים. שידוכים מבחינת החילוני הממוצע, הם שווי ערך לתופעת הכרויות ברסלב אך לא כך הדבר.

ניכר כי אתרי הכרויות למינהם, פאבים, קרן הרחוב והמשפט – "אבא שלך גנן? איזה פרח יפה שאת"? – פסו מן העולם, לא רלוונטיים לישראל 2010, וההיסטוריה, רבותיי, אין ספק, חוזרת בלופ שאיננו נגמר,

כך ש – שידוכים רלוונטיים לך ולי, לו ולה, ולא משנה אם אתה שייך לזרם של ברסלב ומכיר או לא את דרך שידוכים של ברסלב , הכרויות ברסלב וכו'.

מילים רבות נשפכו על הכרויות בכלל ועל הכרויות באתרי הכרויות בפרט. ודווקא ברסלב שאינם שופכים מילים כמים, עסוקים במעשים -  הכרויות ברסלב זהו מפעל חיים, שידוכים הם הדבר האמיתי.

תבין רווק יקר, תביני רווקה יקרה, לצאת מעולם צר של סטריאוטיפים זה מומלץ ואפילו מבורך – תלמדי על ברסלב , תלמד על הכרויות ברסלב , תאמין בפעולה של שידוכים וגם אתה תמצא אהבה, וגם את תחייכי לנוכח האהבה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנחת קבוצות, כותבת רוב חיי ועוסקת בתחומי ידע רבים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת LIKE TO WRITE

מאת: LIKE TO WRITEדתות14/03/111030 צפיות
שידוכים של הכרויות ברסלב הם עולם בפני עצמו. שידוכים של הכרויות לדתיים הם עולם בפני עצמו גם כן. שידוכים של הכרויות ברסלב רלוונטיים לבני ובנות ברסלב או לבעלי ובעלות תשובה שדבקו בדרך הברסלביות. שידוכים של הכרויות לדתיים רלוונטיים לדתיים ולדתיות מכל גווני הקשת, הצבעים והמינים של הדת. הכרויות ברסלב יותר מוקפדות וקפדניות, תחת חוקים, כללים ואיסורים.

מאת: LIKE TO WRITEמשפחה וזוגיות - כללי06/03/111057 צפיות
קצת הסבר על פירוש השם איידס ; תסמונת כ"רבים" למילה ביחיד "תסמין"; למחלת ה – איידס ( מחלת מין ) תסמינים רבים ולא תסמין בודד. למה במילה איידס כשל חיסוני? כי במציאות כאשר נשאים או חולים ב – איידס קיים חוסר תיפקוד חמור עד כדי מוחלט של מערכת החיסון (מערכת החיסון היא ה- מערכת החשובה בגוף האדם). למה במילה איידס נרכש? כי מדובר על מחלה שאיננה תורשתית (כמו מחלות רבות נוראיות) אלא מחלה נרכשת – נדבקים בנגיף.

מאת: LIKE TO WRITEחוק ומשפט - כללי06/03/111217 צפיות
פיצויים ו – פיטורים ה- HIGH LIGHT ב – דיני עבודה ועדיין יש תחומים רבים בתוך דיני עבודה ; נושאים אחרים, חשובים לא פחות. רשימה חלקית של נושאים הנמצאים תחת אצטלת דיני עבודה הם; הלנת שכר, הגנה מגדרית, הגנה אתנית, הגנה גילאית, זכויות ליולדת, זכויות לבן הזוג של היולדת, ענייני פנסיה, ענייני ביטוח לעובד ולעובדת במקום העבודה, חופשה שנתית, תחומי חוזים, בוררויות, גישורים ועוד ועוד ועוד.

מאת: LIKE TO WRITEדתות06/03/111216 צפיות
ברסלב , שידוכים , אומן – עולה השאלה האם אמנם יש קשר בין השלושה. האם קיים קסם בשילוב השלושה, האם המציאות היא הרבה יותר רוחנית ממה שנדמה, האם רוחו של רבי נחמן מ – ברסלב שורה בעיר אומן ואכן מביאה אהבה, פרנסה טובה ושפע של הצלחה? יש שיאמרו שיש תשובה, יש שיאמרו שאין. מה שבטוח – ברסלב , שידוכים ו – אומן מעוררים סקרנות עצומה.

מאת: LIKE TO WRITEמחשבים וטכנולגיה - כללי04/03/111302 צפיות
היום בערבוב בין התחומים, החלפת המוצר כל חצי שנה, השוק החופשי, הגלובליזציה והקפיטליזם החונקים את האדם – איך הוא ידע (הוא לא בן ה-16 שמקליד עיוור ומכיר כל מיני קיצורי מקלדת = הלהיט החדש: מספרים במקלדת שמדמים אותיות. הידעתם?) מה היא מדפסת צבע טובה? איך ידע מה ההבדל בין מדפסות לייזר ל – מדפסת צבע ? איך ידע מה כדאי לו למשרד – מדפסת משולבת , מדפסת צבע או מדפסות לייזר ? איך?

מאת: LIKE TO WRITEדיני עבודה01/03/11944 צפיות
ל – עורך דין תעבורה כובעים רבים ולעיתים קיים בלבול בקרב הציבור לגביי האינטרסים של עורך דין תעבורה . עולות שאלות כמו – האם עורך דין תעבורה בעל אינטרסים מנוגדים? האם עורך דין תעבורה פועל לטובת המשטרה או בכלל לטובת האזרח? האם עורך דין תעבורה יכול להגן במקרים של חצייה בעת רמזור אדום או במקרים של נסיעה במהירות הגבוהה בהרבה מהקמ"ש שהחוק מתר לנסוע בו.

מאת: LIKE TO WRITEקנין רוחני03/01/111090 צפיות
יש עורכי דין המגנים על זכויות יוצרים והמגנים על קניין רוחני ועושים יותר כסף מעורכי דין העוסקים בפלילי ובחוזים. יש עורכי דין מצוינים בתחום זכויות יוצרים ובתחום קניין רוחני ויש עורכי דין גרועים בתחום החוזים ובתחום הפלילי, ולהיפך. אין ערובה לכלום, גם לא לגבי עורכי דים העוסקים ב- קניין רוחני וב- זכויות יוצרים .

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20119 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172287 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172515 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161286 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161273 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161312 צפיות
חדרי הבריחה, הפכו להיות חדרים מבוקשים מאוד, בקרב ישראלים שאוהבים את חיי האקשן, אם מול המחשב, אם בצבא ואם בצפייה של סרטי מתח. מדובר על אדרנלין, שבירת שגרה והנאה רצופה.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161299 צפיות
ש חלק שמכנים את זה "קווסט" {משחקי הרפתקה במציאות} יש כאלה שיכנו זאת Escape room Tel Aviv, אך יש למשחק המדהים הזה שמו נוספים: חדרי מילוט, חדרי בריחה, חדרי יציאה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica