חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ זוגי וההתמודדות עם בור ללא תחתית

בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית. "מהו הבור שלך?" שאלתי אותה. "כשהייתי ילדה להורים לא היה להם זמן בשבילי, מאוד רציתי לדבר איתם והם היו עסוקים בעצמם. מגע, חיבוק לא היו בבית. יש לי בור גדול של מחסור באהבה. במשך שנים הייתי קונה לעצמי בגדים כדי למלא את הבור הזה. זה עזר לרגע, ולאחר זמן קצר חוויתי מחדש את אותו הבור". המצאותו של בור ללא תחתית הינו מתכון ליצירת התמכרות. הפיצוי יכול להיעשות באמצעות יצירת ריגושים. ישנם כאלה שיעשו זאת דרך רכישה של חפצים, בגדים. יהיו מי שיתמכרו לעבודה. לעיתים מילוי הבור ויצירת הריגוש תעשה באמצעות יצירת קשרים רומנטיים מחוץ קשר הזוגי. במקרה של בני הזוג שישבו לפני מופיעה בעיה נפוצה בקשר הזוגי. התנהלות כלכלית בזבזנית. כדי לגשת למקור הבעיה צריך להתבונן מחדש באותם אירועים שיצרו את אותו בור.

ייעוץ זוגי ואבחון ההתמכרות

בת זוג המוצאת את עצמה נהנית לרגע מחווית הקניה, ושוב שוקעת לתחושה לא טובה לאחר מספר שעות. כאשר התנהלות זו מהווה חלק נכבד מחייה האישיים, ניתן לזהות כאן נוכחות של בור ללא תחתית. ייעוץ זוגי על מנת שיצליח להתמודד עם הבעיה דורש הגדרה של נוכחות הבור הזה. במהלך ייעוץ זוגי תעשה התבוננות פנימה לתוך הבור מתוך מטרה לזהות את החסר שמייצר אותו. בת הזוג תתבקש להתבונן לזמן בו הייתה ילדה, לזהות את המחסור שהיה שם. להבין את הדרך שאותו מחסור עיצב אותה וגרם לה להתנהג במשך השנים.

ייעוץ זוגי מעודד תהליך התבגרות

אותה תחושה שנוצרה בילדות למעשה מהווה פצע שלא נרפא. למרות השנים שעברו, האדם מתנהל כמי שעדיין חסר לו דבר מה. הוא ממשיך להרגיש בדומה למה שהרגיש בילדותו. התבגרות פרושה להתבגר ולהתגבר. להתגבר על מה שהיה חסר, להתגבר על הדחף לפצות ולהתמכר לדבר שמעניק תחושת שמחה רגעית. מלחמה פנימית באותו דחף יכולה לעזור, אולם ריפוי של המחסור הינו עדיף. אותה בת זוג אשר חסר לה חום, בטחון ואהבה. יכולה לזהות את כל הדברים הטובים אשר נמצאים בחייה. את מה שהזוגיות מעניקה לה, את השמחה שנוצרת מתוך חווית ההורות שממלאת אותה. המציאות הנוכחית, זיהוי הדברים הטובים שישנם בסביבה יכול לתת לאדם את הידיעה שהוא נמצא במקום טוב. שאינו חווה כרגע מחסור. בנוסף, ייעוץ זוגי יעודד את האדם להעניק לעצמו את החם והביטחון. להקטין את הצורך לקבל זאת ממקור חיצוני. כאשר אדם הקם בבוקר, מתבונן בעצמו בהנאה, אומר כי הוא אוהב את עצמו, ומעריך את כל מה הוא עושה. פעולה שכזו יוצרת תחושת ביטחון ושלמות עצמית היכולה לבטל את נוכחות הבור בחייו.

ייעוץ זוגי וההתמודדות המשותפת

ייעוץ זוגי מעודד את בני הזוג להכיר ביכולתם לרפא זה את זו. אותו מחסור שנחווה בילדות, ניתן להביאו לתוך תהליך ייעוץ זוגי ולעודד את בני הזוג לדבר עליו. במקרה זה בת הזוג תוכל להבין ולהודות במניעים הרגשיים שדוחפים אותה לקנות. להחליט על דרכי התנהגות אחרות שיאפשרו לה ליצור התנהלות אחראית, ולהיעזר בבן הזוג ליצירת השינוי האישי. במקרה בו הבור נובע מחסך בחום, אהבה ובטחון, ניתן לעודד את בן הזוג ללמוד להעניק יותר לבת הזוג את מה שהיא צריכה. שילוב זה של התנהלות אחראית, יחד עם מילוי המחסור הבסיסי יוצרים תהליך של ריפוי אישי באמצעות ייעוץ זוגי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו- מנהל מכון פתרונות.

מומחה לתקשורת בינאישית, ייעוץ זוגי, טיפול זוגי ואישי, גישור גירושין, גישור עסקי, וסכסוכים בתחום המשפחה. פועל באמצעות גישות פילוסופיות ותרגומן לחיי היום יום, מרצה ומנחה סדנאות 0523-100-104

מכון פתרונות נותן שירותי יעוץ פרטני לקשיים התנהגותיים ורגשיים, תוך מיקוד בבניית המטרות האישיות וקידומן. המכון עוזר לזוגות בבניית התקשורת והקשר הזוגי ושירותי גישור זוגי. בנוסף מתמחה בהפרעות אכילה, התנהגות כפייתית והפרעות קשב וריכוז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כרמי אומרו

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20240 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/20377 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/20389 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: כרמי אומרולימודי תעודה ומקצוע27/02/13798 צפיות
בעולם שבו מחצית האנשים מוצאים עצמם "תקועים" בעיסוקים שונים שלא מביאים להם נחת, סיפוק או הנאה כלשהיא, לא פלא שלימודי התעודה וההסמכה רק הולכים וצוברים תאוצה. לימודי תעודה מעניקים לתלמידים לימודי מקצוע כלשהוא, בפרק זמן קצר ובעלות נמוכה יחסית מלימודי האקדמיה השונים. ומה בעניין האיכות אתם תוהים? רבים טוענים שדווקא לימודי התעודה מייצרים את בעלי המקצוע המוכשרים והמקצועיים ביותר. הצלחנו לסקרן אתכם? אם כן, המשיכו לקרוא את הכתבה, ותכירו את אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר כיום.

מאת: כרמי אומרואימון אישי19/02/13812 צפיות
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי06/11/12564 צפיות
כל מי שהיה בזוגיות בעבר, נמצא בזוגיות כעת או חותר למצוא זוגיות, יודע – בכל חיי זוגיות יש עליות וירידות. לפעמים כפי שכולנו חפצים הזוגיות פורחת ומשגשגת אולם לפעמים, היא כבויה ומרוחקת. הסיבות לכך הן רבות ונפוצות, ברם, יחד עם זאת, אין להיות אדישים למול התקופות בהן חיי הזוגיות נמצאים בירידה, הואיל וההשלכות לכך, רבות מהידוע.

מאת: כרמי אומרוגישור ובוררות13/03/12967 צפיות
גישור לא מהווה חלופה אפקטיבית, והמקרה מועבר לניהולה של מערכת המשפט ולפסיקתה הסופית. במאמר שלפניכם, נבאר את מטרותיו של הגישור, יתרונותיו ותחומיו.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/20389 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20512 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172363 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172594 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161364 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161352 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161403 צפיות
חדרי הבריחה, הפכו להיות חדרים מבוקשים מאוד, בקרב ישראלים שאוהבים את חיי האקשן, אם מול המחשב, אם בצבא ואם בצפייה של סרטי מתח. מדובר על אדרנלין, שבירת שגרה והנאה רצופה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica