חפש מאמרים:
שלום אורח
28.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ זוגי וההתמודדות עם בור ללא תחתית

בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית. "מהו הבור שלך?" שאלתי אותה. "כשהייתי ילדה להורים לא היה להם זמן בשבילי, מאוד רציתי לדבר איתם והם היו עסוקים בעצמם. מגע, חיבוק לא היו בבית. יש לי בור גדול של מחסור באהבה. במשך שנים הייתי קונה לעצמי בגדים כדי למלא את הבור הזה. זה עזר לרגע, ולאחר זמן קצר חוויתי מחדש את אותו הבור". המצאותו של בור ללא תחתית הינו מתכון ליצירת התמכרות. הפיצוי יכול להיעשות באמצעות יצירת ריגושים. ישנם כאלה שיעשו זאת דרך רכישה של חפצים, בגדים. יהיו מי שיתמכרו לעבודה. לעיתים מילוי הבור ויצירת הריגוש תעשה באמצעות יצירת קשרים רומנטיים מחוץ קשר הזוגי. במקרה של בני הזוג שישבו לפני מופיעה בעיה נפוצה בקשר הזוגי. התנהלות כלכלית בזבזנית. כדי לגשת למקור הבעיה צריך להתבונן מחדש באותם אירועים שיצרו את אותו בור.

ייעוץ זוגי ואבחון ההתמכרות

בת זוג המוצאת את עצמה נהנית לרגע מחווית הקניה, ושוב שוקעת לתחושה לא טובה לאחר מספר שעות. כאשר התנהלות זו מהווה חלק נכבד מחייה האישיים, ניתן לזהות כאן נוכחות של בור ללא תחתית. ייעוץ זוגי על מנת שיצליח להתמודד עם הבעיה דורש הגדרה של נוכחות הבור הזה. במהלך ייעוץ זוגי תעשה התבוננות פנימה לתוך הבור מתוך מטרה לזהות את החסר שמייצר אותו. בת הזוג תתבקש להתבונן לזמן בו הייתה ילדה, לזהות את המחסור שהיה שם. להבין את הדרך שאותו מחסור עיצב אותה וגרם לה להתנהג במשך השנים.

ייעוץ זוגי מעודד תהליך התבגרות

אותה תחושה שנוצרה בילדות למעשה מהווה פצע שלא נרפא. למרות השנים שעברו, האדם מתנהל כמי שעדיין חסר לו דבר מה. הוא ממשיך להרגיש בדומה למה שהרגיש בילדותו. התבגרות פרושה להתבגר ולהתגבר. להתגבר על מה שהיה חסר, להתגבר על הדחף לפצות ולהתמכר לדבר שמעניק תחושת שמחה רגעית. מלחמה פנימית באותו דחף יכולה לעזור, אולם ריפוי של המחסור הינו עדיף. אותה בת זוג אשר חסר לה חום, בטחון ואהבה. יכולה לזהות את כל הדברים הטובים אשר נמצאים בחייה. את מה שהזוגיות מעניקה לה, את השמחה שנוצרת מתוך חווית ההורות שממלאת אותה. המציאות הנוכחית, זיהוי הדברים הטובים שישנם בסביבה יכול לתת לאדם את הידיעה שהוא נמצא במקום טוב. שאינו חווה כרגע מחסור. בנוסף, ייעוץ זוגי יעודד את האדם להעניק לעצמו את החם והביטחון. להקטין את הצורך לקבל זאת ממקור חיצוני. כאשר אדם הקם בבוקר, מתבונן בעצמו בהנאה, אומר כי הוא אוהב את עצמו, ומעריך את כל מה הוא עושה. פעולה שכזו יוצרת תחושת ביטחון ושלמות עצמית היכולה לבטל את נוכחות הבור בחייו.

ייעוץ זוגי וההתמודדות המשותפת

ייעוץ זוגי מעודד את בני הזוג להכיר ביכולתם לרפא זה את זו. אותו מחסור שנחווה בילדות, ניתן להביאו לתוך תהליך ייעוץ זוגי ולעודד את בני הזוג לדבר עליו. במקרה זה בת הזוג תוכל להבין ולהודות במניעים הרגשיים שדוחפים אותה לקנות. להחליט על דרכי התנהגות אחרות שיאפשרו לה ליצור התנהלות אחראית, ולהיעזר בבן הזוג ליצירת השינוי האישי. במקרה בו הבור נובע מחסך בחום, אהבה ובטחון, ניתן לעודד את בן הזוג ללמוד להעניק יותר לבת הזוג את מה שהיא צריכה. שילוב זה של התנהלות אחראית, יחד עם מילוי המחסור הבסיסי יוצרים תהליך של ריפוי אישי באמצעות ייעוץ זוגי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו- מנהל מכון פתרונות.

מומחה לתקשורת בינאישית, ייעוץ זוגי, טיפול זוגי ואישי, גישור גירושין, גישור עסקי, וסכסוכים בתחום המשפחה. פועל באמצעות גישות פילוסופיות ותרגומן לחיי היום יום, מרצה ומנחה סדנאות 0523-100-104

מכון פתרונות נותן שירותי יעוץ פרטני לקשיים התנהגותיים ורגשיים, תוך מיקוד בבניית המטרות האישיות וקידומן. המכון עוזר לזוגות בבניית התקשורת והקשר הזוגי ושירותי גישור זוגי. בנוסף מתמחה בהפרעות אכילה, התנהגות כפייתית והפרעות קשב וריכוז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כרמי אומרו

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי17/10/202265 צפיות
ייעוץ זוגי והקלקולים בהורות אחד ממוקדי המריבות העיקריים המופיעים במהלך ייעוץ זוגי זו ההתנהלות של בני הזוג מול ילדיהם. נראה שכל אחד מביא את הדעות והאמונות שלו, יחד עם השריטות והמגבלות שלו.

מאת: כרמי אומרוהורות07/09/201019 צפיות
ילדים זה שמחה - אני משננת לעצמי את המוטו בכל מלחמה איתם מחדש

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20944 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/202901 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/201036 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: כרמי אומרולימודי תעודה ומקצוע27/02/131077 צפיות
בעולם שבו מחצית האנשים מוצאים עצמם "תקועים" בעיסוקים שונים שלא מביאים להם נחת, סיפוק או הנאה כלשהיא, לא פלא שלימודי התעודה וההסמכה רק הולכים וצוברים תאוצה. לימודי תעודה מעניקים לתלמידים לימודי מקצוע כלשהוא, בפרק זמן קצר ובעלות נמוכה יחסית מלימודי האקדמיה השונים. ומה בעניין האיכות אתם תוהים? רבים טוענים שדווקא לימודי התעודה מייצרים את בעלי המקצוע המוכשרים והמקצועיים ביותר. הצלחנו לסקרן אתכם? אם כן, המשיכו לקרוא את הכתבה, ותכירו את אחד מתחומי הלימוד הפופולאריים ביותר כיום.

מאת: כרמי אומרואימון אישי19/02/131045 צפיות
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: ערןמשפחה וזוגיות - כללי10/02/212131 צפיות
כאשר אדם הולך לעולמו נותר בזכרוננו כל מה שהיה עבורנו. בין אם מדובר בבן משפחה ובין אם מדובר בחבר קרוב, זהו זמן כאוב. בימים האלה שהמשפחה מתכנסת ומתכוננת להלוויה ולשבעה, ישנה רק עוד משימה אחת אחרונה. לכבד את זכרו של אותו אדם באמצעות מודעות בעיתון שיאפשרו למכרים הרחוקים יותר לקבל מידע חשוב על המקום שבו תהיה השבעה.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי17/10/202265 צפיות
ייעוץ זוגי והקלקולים בהורות אחד ממוקדי המריבות העיקריים המופיעים במהלך ייעוץ זוגי זו ההתנהלות של בני הזוג מול ילדיהם. נראה שכל אחד מביא את הדעות והאמונות שלו, יחד עם השריטות והמגבלות שלו.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/201036 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/201076 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172769 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/173065 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161789 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica