חפש מאמרים:
שלום אורח
22.06.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סימון כבישים בדרכים מפותלות

מאת: Butters Sckotchתעשייה27/12/20101411 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


עבור מי שניגש למבחני התיאוריה, סימון כבישים הוא בסך הכול עוד פרק שנמצא בתחתית לוח התמרורים, אותו צריך לשנן וללמוד כדי להשיג את רישיון הנהיגה המיוחל. אולם עבור כל מי שנוהג בתנאי דרך קשים, בכבישים מפותלים או במצבים של ראות לקויה, הסימונים שעל הכביש מתבררים במהרה כאמצעי להצלת חיים.

סימון כבישים – סוגי הסימונים השונים על פני הדרך

קיימים מספר סוגים של סימונים על הכביש, שנועדו להדריך את הנהג כיצד עליו לנהוג (או לא לנהוג): קו קטעים מסמן נתיב שיש לנהוג מימינו, ואסור לעבור עליו אלא לשם עקיפה. קו קטעים בצבע צהוב מסמן נתיב המיועד לתחבורה ציבורית. קו הפרדה רצוף מסמן נתיב שאסור לעקוף בו או לעצור לידו. קו קטעים ליד קו הפרדה רצוף משמעותו שמותר לעבור את הקווים אם קו הקטעים הוא מצידו הימיני של הקו הרצוף ורק אם הדרך פנויה. קו מלבנים מסמן את שינוי הייעוד של הנתיב, למשל לפנייה ימינה או שמאלה. וקו רצוף בצבע צהוב בצד הדרך הוא קו הגבול, המסמן את שפת הכביש, שיש לנהוג מצידו השמאלי בלבד.

סוגים נוספים של סימון כבישים על פני הדרך: קו עצירה, מעבר חציה להולכי רגל, שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, קווי הדרכה לפנייה בצמתים, חצים על הכביש, איי תנועה, מקומות חניה ומקומות האסורים לחניה ועוד.

סימון כבישים מציל חיים

בדרכים מפותלות וצרות לעיתים קרובות יש שני נתיבים בלבד (אחד לכל כיוון) ושדה הראייה מוגבל. בדרכים אלו, סימון כבישים באמצעות קו הפרדה רצוף, מאותת לנו ששדה הראייה לא מאפשר לנו לבצע עקיפה בבטחה, ולכן כדאי שנמתין עד שנראה טוב יותר את כלי הרכב שמגיעים בנתיב שמולנו.

גם בנסיעה בלילה בדרכים מפותלות סימון הכבישים יכול להציל חיים. בדרכים שבהן אין תאורה שמאירה את הכביש אנו חייבים להשתמש באורות הדרך (האורות הגבוהים). אורות הדרך אמנם מאירים לנו את הכביש למרחק גדול יותר, אך הם גם מסנוורים את הנהגים שבאים מולנו. כשאנו נוהגים בדרכים מפותלות וחשוכות, והנהג שמולנו מסנוור אותנו באורות הדרך שלו, עלינו להיצמד לפס הצהוב שמסמן את שפת הכביש. כשאין לנו יכולת להביט קדימה, היצמדות לצביעת כבישים תכוון את דרכנו עד שהנהג המסנוור יחלוף על פנינו, ותמנע תאונה.

סימון כבישים נוסף שמציל את חיינו בנסיעה בלילה הוא כפתורים בולטים (המכונים "עיני חתול") המודבקים על סימון הנתיבים וגבולות הכביש. כפתורים אלו גם זוהרים בחושך ומסמנים את נתיב הנסיעה כשהראות לקויה. ובנוסף, כל עליה עליהם מרעידה קלות את הרכב, ובכך מונעת מאיתנו לגלוש מן הנתיב שלנו מבלי לשים לב.

גם כשיורד גשם זלעפות, בעוצמה כה רבה, ובזווית מסוימת הפוגעת ישירות בשמשה הקדמית של הרכב, שדה הראיה שלנו מוגבל. במצב שכזה אפילו המגבים האיכותיים ביותר, שפועלים במהירות הגבוהה ביותר, לא יצליחו לנקות את השמשה ואנו פשוט לא נראה כלום. לא תמיד יש באפשרותנו לעצור מיד בצידי הדרך (במיוחד בכבישים מהירים), ולכן הפתרון היחידי עבורנו הוא להיצמד לסימון הכבישים, שיבטיח שנישאר בנתיב שלנו וחלילה לא נגלוש לנתיב הנגדי או לשולי הדרך ונגרום לתאונה.

בדרכים מונוטוניות, בהן יש סכנת הירדמות על ההגה (כמו בכביש הערבה), סימון הכבישים כולל קו גבול הצבוע באמצעות חומר מיוחד, שגם הוא גורם להרעדת הרכב כאשר עולים עליו. סימון זה נועד להעיר אותנו אם חלילה נרדם על ההגה, לפני שנגלוש לשוליים ונגרום לתאונה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ButtersSckotch

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Butters Sckotch

מאת: Butters Sckotchניתוחים פלסטיים29/07/121056 צפיות
עור הפנים שלנו, שהיה כה יפה וחלק בצעירותנו, הופך עם השנים לחרוש קמטים. לפתע בפני השטח החלקים מופיעים סדקים, תלמים וכו', כסמל פיזי לעייפותו של הגוף לעת זקנה, כמו בית ישן שקירותיו מתחילים להתבלות ולהיסדק. מאחר והפנים אינן ניתנות להסתרה, סימני הזמן ניכרים עליהם בצורה הכי משמעותית ובולטת – מה עושים? מילוי קמטים!

מאת: Butters Sckotchתעשייה27/12/111109 צפיות
מלגזות חשמליות הן לא הדבר הבא בתחום מתקני ההרמה – הן כבר כאן, בהווה, ומוכיחות את עצמן שוב ושוב מחדש. 7 עובדות שלא ידעתם אודות מלגזות חשמליות לעבודות שינוע

מאת: Butters Sckotchריהוט 27/12/111250 צפיות
חג החנוכה עוד לא עבר אבל הכתמים והבלגן כבר כאן, מאכלי חג החנוכה הם מהמאכלים הכי מלכלכים, בכל זאת מדובר על שמן, בצק וסוכר שילדים לוקחים ומפזרים בכל רחבי הבית. לפני הכל חשוב לציין כי חשוב לשמור על הניקיון הכללי של הריהוט והריפודים בבית, כתמים ישנים הופכים לכתמים עקשנים יותר שיותר קשה לנקות ולהסיר לחלוטין.

מאת: Butters Sckotchעסקים קטנים ובינוניים27/12/1110141 צפיות
בתור בעל עסק שלא מייצר סופגניות במקום אלא קונה, אני צריך לדאוג למשלוחים של סופגניות טריות כל יום בחג החנוכה, שלא נדבר על זה שקונים סופגניות כמה שבועות לפני החנוכה. כמו כל מי שמזמין שליחויות של מזון יודע שהמזון צריך להיות ארוז בצורה מיוחדת בשביל שיישאר באיכות הגבוהה ביותר,

מאת: Butters Sckotchאומנות - כללי14/10/111206 צפיות
"אני פרח שאני לא אוהבת לקבל", את המשפט הזה שמעתי מאז שהייתי ילדה קטנה תמיד התפלאתי מהשבריריות שלהם מצד אחד ומהחיוניות שלהם מצד שני. אם חושבים על זה לעומק, זה ממש לא קל להיות פרח – אם מישהו רוצה לקטוף אותך או לאכול אותך, אין לך אפשרות לברוח, החיים שלך בדרך כלל די קצרים, אתה תלוי בשמש ובמזג האוויר על מנת שיהיו לך מספיק מים לשתייה ומקור מזון והכי גרוע זה שכל היום הולכים עלייך חרקים.

מאת: Butters Sckotchעסקים - כללי14/10/111150 צפיות
תאמינו לי, עומס כזה עוד לא היה לי. וואלה, ראש השנה בפתח, אבל אנשים – כמה שליחויות אתם צריכים? סתם, אני לא מתלונן, פשט חזרתי עכשיו מיום עבודה שבו תיזזתי ללא הרף מבית למקום עבודה, ממקום עבודה לבית, ולא הפסקתי לסחוב חבילות שי לסוכות. האמת? אם אני מתנתק לרגע מהעובדה שאני זה שמבצע את כל אותן שליחויות, אני חייב להודות שאני אוהב את החג הזה. פתאום כולם נהיים נחמדים לכולם, דבר שלא רואים כל יום בארצנו הקטנטונת. ביום רגיל אני מביא למישהו חבילה, והוא בקושי מסתכל עליי. אומר תודה מתחת לאף, מסתכל בחבילה ומנסה

מאת: Butters Sckotchתחבורה ורכב - כללי14/10/111318 צפיות
מכירים את הימים האלה שמתחשק לכם פנק את עצמכם במשהו גדול, אבל באמת גדול? אז ממש בשבוע שעבר היה לי יום כזה. קמתי בבוקר והחלטתי שמגיע לי להתחדש במשהו שממש מזמן לא קניתי – אוטו. האמת היא, שזו לא הייתה החלטה של רגע. חשבתי על זה כבר כמה חודשים טובים וכל פעם דחיתי את ההחלטה גם כי לא הייתי בטוח שיהיה לי מספיק כסף וגם כי לא ידעתי איזה אוטו אני רוצה לקנות.

מאמרים נוספים בנושא תעשייה

מאת: nirתעשייה15/02/22990 צפיות
מדריך לבחירת חברת הובלות דירה עם ביטוח! הובלת דירות למעבר דירה שלכם לקל מאי פעם! פנו אלינו היום לפרטים והצעת מחיר אטרקטיבית להובלת דירה עם חברת ההובלות של ישראל!

מאת: מעיין חטאבתעשייה08/08/211230 צפיות
חברת פ.ק. מעבדות כיול וייעוץ בע"מ מציעה מניפה רחבה של שירותי כיול מתקדמים

מאת: yoni romתעשייה03/02/211172 צפיות
מה עושה מומחה לאיתור נזילות? מה תפקידו? בעזרת אילו מכשירים מאתרים נזילת מים?

מאת: ניב אבןתעשייה07/05/191790 צפיות
מה היתרון של צבע אפוקסי עבור רצפה

מאת: ליאורתעשייה07/08/181834 צפיות
מכונות שרינק למפעלים שונים, מבצעות אריזה מהירה. מכונות השרינק, עוטפות את המוצר ביריעת ניילון. אחר כך, הן מלחימות את הניילון, ומקררות את פס ההלחמה.

מאת: SEOMANתעשייה26/02/181330 צפיות
מנוף הרמה הוא ללא ספק הכלי המקצועי ביותר עבור כל חברת בנייה אשר זקוקה למשאית מנוף הרמה לגובה.

מאת: shlomy תעשייה27/12/175484 צפיות
הספקה טכנית שוטפת לעסקים היא כמו הדלק שמניע את הגלגל, הידיעה שחומרי הגלם מסופקים באופן יעיל ומקצועי מייעלת את העובדה ומגדילה את התפוקה בכמה רמות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica