חפש מאמרים:
שלום אורח
03.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לימודי רפלקסולוגיה: עבר, הווה או עתיד?

כאשר קוראים באינטרנט על לימודי רפלקסולוגיה מגלים משהו מעניין. רפלקסולוגיה מתגאה בשורשים עתיקים, מושכת אנשים מעוניינים בתחום שמתפתח בהווה ועושה שימוש בידע מדעי מתקדם לצד אותם חוכמות עתיקות שמהן היא שואבת. האם רפלקסולוגיה היא שריד מהעבר? האם היא תחום של ידע מודרני? האם היא העתיד של האנושות?

לימודי רפלקסולוגיה מבוססים קודם כל על תורות עתיקות שהיו ידועות לכל מיני תרבויות ברחבי העולם. כאשר לומדים לימודי רפלקסולוגיה נהנים מידע שהיה ידוע כבר למצרים הקדמונים כמו גם לתרבויות הגדולות של אמריקה הקדם קולומביאנית. אין בכך שום דבר מפתיע: מאז ומעולם האדם הבין שהגוף הינו שלמות אחת וחלקים של הגוף פועלים מתוך השפעה הדדית זה על זה. הקשר בין הנפש ובין הגוף היה ידוע לתרבויות רבות בהיסטוריה וסוגים שונים של רפואה עתיקה התבססו על הבנת הקשר ועל הניסיון לשאוב מהקשר ההדדי הזה את היכולת לטפל בבעיות רפואיות שונות. התפיסה שכף הרגל היא מעין ראי של כל הגוף השתמרה בתרבויות שונות דורות על גבי דורות. לא היה צורך בשנים על גבי שנים של מחקר כדי להבין שכמו שכף הרגל נושאת כל הגוף כך גם יש לה השפעה על כל חלקי הגוף – התפיסה היסודית של לימודי רפלקסולוגיה.

אך לימודי רפלקסולוגיה אינם רק שיחזור של העבר הרחוק. לימודי רפלקסולוגיה כוללים הרבה יותר מארכיאולוגיה של ידע או שחזור של ידע עתיק. כל מי שבחן ולו פעם את הדברים שנלמדים בכל מקום שמציע לימודי רפלקסולוגיה מקצועיים ורציניים ייווכח שגם תחומים של המדע המודרני אינם מוזנחים והם תופסים מקום מרכזי בתוך תוכם של לימודי רפלקסולוגיה. פיזיולוגיה ואנטומיה מהווים בסיס חשוב למי שמעוניין להיות מטפל בעזרת רפלקסולוגיה. גם תחומים כמו אתיקה רפואית מודרנית או כלים שונים של דיאגנוזה שפיתחה הרפואה המודרנית אינם מוזנחים במהלכם של לימודי רפלקסולוגיה. למעשה הרפלקסולוגיה אותה לומדים בימינו התפתחה במאה הקודמת והתבססה לא רק על הידע העתיק אלא גם על התיאוריות המדעיות החדשניות ביותר. רפלקסולוגיה משלבת בתוכה את הידע הישן עם ידע החדש ובמידה מרובה היא תחום מודרני במהותו הרבה יותר מאשר תחום עתיק. רפלקסולוגיה כיום ממשיכה את המסורת של הידע שנשמר מהעבר הרחוק אבל היא פועלת בכלים מודרניים, בסביבה מודרנית ומתוך השתלבות במציאות המודרנית.

ופה אולי נעוצה הבשורה של לימודי רפלקסולוגיה: העתיד מבוסס על שילוב מתמיד של העבר ושל ההווה. כאשר בוחנים את התחומים המתפתחים לתועלתו של המין האנושי מגלים מיד שהתחומים המבטיחים ביותר הם התחומים שבהם נוצק תוכן חדשני אל כלים ותיקים. השילוב בין הישן והחדש, בין הידע של הדורות הקודמים והידע הנצבר בימינו הוא זה שמאפשר את יצירתו של עתיד, של אופק חדש. אי-אפשר ליצור ידע יש מאין – הידע תמיד מבוסס על מה שהיה ידוע בדורות הקודמים. מצד שני אי-אפשר לשקוע בעבר ולהיות לכודים בו – הידע צריך להתקדם ולהתפתח ללא הרף כדי שהוא יהיה רלבנטי לתקופה שבה אנו חיים. לימודי רפלקסולוגיה מאפשרים למי שבוחר בתחום הזה לשלב בצורה מיטבית את הישן ואת החדש כדי ליצור גוף ידע חדשני שאינו מפסיק להתפתח אבל גם איננו מאבד את השורשים שלו.

 תגיות המאמר: לימודי רפלקסולוגיה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161117 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161409 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161264 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16983 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16934 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16828 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16836 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא לימודי תעודה ומקצוע

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע05/01/18772 צפיות
לימודים, בכל תחום שהוא, מאפשרים לנו להעמיק ולהרחיב את הידע שלנו, מה שתורם רבות להתפתחות האישית שלנו. לצד זאת, חשוב גם שהדברים שנלמד ישמשו אותנו בעתיד, ולא רק ימלאו את ראשנו בעובדות כאלו ואחרות. זו הסיבה לכך שאנשים פונים ללימודי תואר או לימודיים מקצועיים, ורוצים בכך לא רק לרכוש השכלה, אלא גם כלים שיאפשרו להם למצוא תעסוקה עתידית. למרבה השמחה, ישנו מקצוע שעונה על שתי הדרישות הללו, ויש לו יתרון חשוב נוסף – הוא מבוקש במיוחד.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/18669 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות בארץ נחשבים ללימודים מכווני תעסוקה אשר מטרתם היא להכשיר מנהלי חשבונות למעבר בחינות ההסמכה של משרד הכלכלה ולהשתלבות מהירה בתעשיית הנהלת החשבונות בארץ. תכנית הלימודים בקורסים השונים להנהלת חשבונות מורכבת באופן כמעט שווה משעות לימוד עיוני ושעות תרגול מעשי מבניהן ניתן למצוא שעות תרגול המוקדשות להקניית היכולות לעבודה בסביבה ממוחשבת.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/18571 צפיות
תחום הנהלת החשבונות נלמד בארץ בצורה של קורסים המקנים השכלה מקצועית בתחום ברמות שונות של העמקה. בכדי להתחיל לעבוד כמנהל חשבונות מהשורה הדרישה הינה למעבר הקורס הראשון במסלול ללימודי הנהלת חשבונות ולמעבר הבחינה להסמכת מנהלי חשבונות מטעם משרד התעסוקה, לימודי הנהלת חשבונות כוללים 3 קורסים הניתנים ללמידה במתכונות לימודים מלאות וחלקיות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/18554 צפיות
אחת המטרות החשובות של כל מקצוע שלומדים, בין שמדובר בתואר או בלימודי תעודה, היא לספק את הכלים הנחוצים למען מציאת עבודה. ישנם מספר מקצועות שנחשבים למבוקשים במיוחד בהקשר הזה כשאחד מהם הוא הנהלת חשבונות. עם המקצוע הזה ניתן לצאת לשוק העבודה עם תעודה מקצועית שלא רק מאשרת שאתם מוסמכים לעסוק בתחום, אלא מאפשרת לכם לעסוק בתחום במגוון מקומות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע28/12/17511 צפיות
אחד מהדברים שכולנו שוקלים כאשר אנו פונים ללמוד מקצוע כזה או אחר הוא האם יש בו עתיד מקצועי, והאם נוכל להתפרנס ממנו בהצלחה. בשל הסיבה הזו, אנשים רבים פונים לפנות את אחד המקצועות שתמיד יש להם ביקוש בשוק, ולא רק זאת, אלא הביקוש עבורו הולך וגדל עם השנים – הנהלת חשבונות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע04/12/17650 צפיות
במציאות כלכלית בה כסף מהווה גורם מכריע הנהלת חשבונות מהווה את אחד המקצועות הנדרשים ביותר בשוק, כיום בכל חברה ניתן למצוא מחלקה שאחראית על תחום ניהול החשבונות ובה עובדים מנהלי חשבונות שתפקידם: פיקוח על מאזן ההוצאות וההכנסות של החברה, פיקוח על תזרים המזומנים, התנהלות מול גופי המיסוי וגופים ממשלתיים נוספים, התנהלות שכר מול עובדים, רישום וניהול של הפעולות הפיננסיות המבוצעות בארגון, חלוקת תקציב, ניהול פיננסי ועוד.

מאת: אסף דורילימודי תעודה ומקצוע30/11/161127 צפיות
קורס חשמלאי בודק כשרוצים להתעמק בנושא חדש ולהבין אותו לעומק, צריכים לקחת פסק זמן, לחשוב, לאסוף מידעים על הנושא, וכך להתפתח, זה הכיוון הנכון כאשר מעוניינים ללמוד ולהעשיר את הידע בתחום של חשמלאי,.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica