חפש מאמרים:
שלום אורח
16.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נקודת מבט גברית

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/20161140 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין - אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מקובל לחשוב, שהצד הפגיע יותר בתחום של גירושין הוא הצד הנשי, וזה נכון חלקית. האישה היא זו שיושבת עם הילדים מינקות ומשקיעה יותר אנרגיות וזמן בבית, גם אם היא עובדת בחוץ ומביאה תלוש שכר הביתה בדרך כלל הוא נמות מזה של הגבר לא רק כי היא עובדת פחות אלא בגלל האפליה בנושא השכר שלמרבה הצער קיימת עד היום כמעט בכל העולם. גם במדינות עם חקיקה מתקדמת בנושא, ניתן לראות שלחברה האנושית קשה מאוד להתרגל לרעיון שאישה מרוויחה כמו גבר על אותה עבודה. מכאן, שהיא פגיעה יותר כלכלית כאשר באים להיפרד לטווח ארוך, קרי להתחיל הליכי גירושין.

יחד עם זאת הפגיעות שלה היא גם הכוח שלה, והחולשה שלך במקרה של גירושין. ישנם גברים המעידים כי במהלך תהליך הגירושין עברו שבעת מדורי גיהינום בכל הקשור לסוגיית חזקת הילדים. כיום אבות רבים נוטלים חלק פעיל מאוד בגידול הילדים, אין זה כבעבר בהם האב היה דמות סמכותית ומרוחקת מהילדים אליו פונים בשעת צרה בלבד. היום אבות לוקחים לגן, עוזרים בהכנת שיעורים ומשתתפים במסיבות גן או אסיפות הורים בבית ספר. חרף כל זאת, החוק בישראל נותן יתרון משמעותי לאישה בכל נושא חזקת הילדים. חוץ מאשר במקרים חריגים, בהם האישה היא בעלת בעיות נפשיות, הילדים עוברים בדרך כלל לגור עם האם בעוד האב רואה את ילדיו לפי ימים עמם הוא צריך לקבוע מראש עם  האם. גרוע מכך הוא מצב בו האם, ללא אישור האב, מחליטה לעבור מגורים, הרחוקים מהאב.

הצעד הראשון שעליך לעשות אם אתה ואשתך נאבקים במרירות אחד עם השנייה, ומסתמן כי הצעד הבא עומד להיות גירושין, הוא לפנות לבית המשפט ולבקש צו האוסר על האם להוציא את הילדים מהארץ. עצוב מאוד לשמוע על מקרים בהם האישה החליטה "לצאת לחופשה" בחו"ל לפני תחילת הליכים של גירושין ובאופן "מפתיע" שכחה לחזור. את הפנייה לבית משפט צריך לבצע עורך דין המתמחה בענייני גירושין, אשר יודע למי בדיוק לפנות ומתי לפנות. עורך דין המתמחה בנושא של גירושין ידע גם איך להגן על האינטרסים שלך לא רק בנושא חזקת הילדים אלא גם בנושא מזונות, חלוקת רכוש וחלוקת חשבונות משותפים שחסכתם במהלך השנים. אין ספק, שאתה בתור אב וגבר תאלץ לעשות ויתורים בעיקר למען ילדיך, אבל יחד עם זאת יש מקום למאבק משפטי על נושאים מסוימים, ובנושאים אלא דאג להישמע לעצות הנבונות ולמודות הניסיון של עורך הדין שלך בנושא גירושין.

כמו כן נסה עד כמה שאפשר לשמור על קור רוח ורוגע כמו שתמיד שמרת. אמנם הנושאים המונחים על השולחן במקרה של גירושין הם נושאים מאוד טעונים רגשית, נושאים אשר ישפיעו על  המשך חייך, אבל ככל שתשמור על שיקול דעת ורציונאליות , תוכל להגיע מהר יותר למעמד החתימה המיוחל ולתחילת השלב החדש בחייך. אחת הדרכים הטובות לשמור על קור רוח הינה לתת לעורך דין לענייני גירושין לנהל את המאבקים עבורך, ולסמוך על מעשיו. כך כאשר תגיע לשולחן הדיונים עם אשתך והעורך דין שלך תראה כי גם אתה תושפע מהגישה העניינית של העורך דין שלך.

המאמר מוגש בחסות: ASKLAW בלוג - שאלות ותשובות בדיני משפחה.

 תגיות המאמר: ילדים, גירושין, גברים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161696 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/162049 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161634 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161300 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161304 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161183 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאת: אביב יועציםנדל"ן ומקרקעין10/01/161584 צפיות
כל מי שמכר או קנה פעם דירה יודע כי זהו תהליך לא קל. מעבר לנושא מציאת הקונה, דבר שלכשלעצמו יכול לקחת חודשים מספר, כל נושא סגירת החוזה, הבירוקרטיה, כן מנהל מקרקעי ישראל, לא מנהל, כן טאבו, לא טאבו, גרירה של משכנתא או פרעון… בקיצור, הסיפור לא קל בכלל. העניין הוא, שלעיתים מכירה של דירה יכולה להיות אפילו מסובכת קצת יותר במידה ואתה גר בחו"ל והדירה שאתה מוכר נמצאת בארץ. לשם כך ריכזנו חמישה טיפים עבורכם כדי שהתהליך יהיה פשוט וקל יותר:

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: איתמר כוכבידיני משפחה11/05/211000 צפיות
הורים מעוניינים להבטיח את כספם באמצעות החתמת הילד/ה ובן/בת זוגו על הסכם הלוואה, במסגרתו הם יתחייבו להחזיר את הכספים עם גירושיהם או חתימה על הסכם ממון של ילדיהם עם בן/בת הזוג.

מאת: איתמר כוכבידיני משפחה11/05/21759 צפיות
עשרת התנאים אשר הורים יכולים להציב לילדיהם או אף לילדם ובת/בן הזוג המתגוררים בדירה, שההורים רכשו והעניקו במתנה לילדיהם (או הבטחת כספים שהעניקו), המשתנים בהתאם לנסיבות המקרה כדלהלן:

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/201122 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/181491 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/181117 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/181082 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/171332 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica