חפש מאמרים:
שלום אורח
24.05.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

"חוק המריחואנה" – בכייה לדורות

אמור לא לסמים    אמור כן לחיים

Foundation for a Drug-Free World

________________________________________________________________

"חוק המריחואנה" – בכייה לדורות

marijuana joint by Torben Bj?rn Hansen.בישראל שיעור המשתמשים  המבוגרים (גילאי 18-40 )בקנביס בשנת 1989 היה 3.1 אחוז ואילו בשנת 2008 המספר כמעט עלה פי שלוש ל- 8.88 אחוז. שיעור המשתמשים המבוגרים  בסם לא חוקי כל שהוא עלה מ- 6.6 אחוז בשנת 1989, ל- 11.42 אחוז בשנת 2008.

 

מה המשמעות של זה ? איזה השלכות יש לכך שאוכולוסיה בוגרת צורכת סמים ?

 

"המנהל הפדרלי לטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול ולטיפול נפשי, ארה"ב" ערך מספר מחקרים בנושא. מחקר חדש שתוצאותיו פורסמו לפני מספר ימים, ב- 16.7.2010 , מראה כי קיימת עלייה חדה ודרמתית בין השנים 1992-2008, במספר המבוגרים המודים כי היו זקוקים לטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול. מספר המטופלים בגילאי 50 ומעלה כמעט הכפיל את עצמו מ- 6.6% בשנת 1992 ל- 12.2% בשנת 2008.על פי מחקר נוסף, כ- 8 אחוזים מהאמריקאים בגילאי 50 עד 59 השתמשו בסמים בשנה האחרונה. השימוש במריחואנה היה הנפוץ ביותר, אך לא הרבה מאחוריו היה שימוש לרעה בתרופות מרשם, כגון תרופות נוגדות חרדה, משככי כאבים, וכדורי שינה. אחוז המשתמשים בחשיש ואחוז המשתמשים לרעה בכדורים מסוגים שונים, בגילאים אלו, גדל בשיעור של יותר מ-50% בקבוצת גיל זו בין השנים 2002-2008 , ככל שיותר ילידי דור הביבי בום מגיעים לשנות ה-50 שלהם.  החוקרים שערכו את הסקר הצביעו בדאגה על כך ששיעור גבוה של ילידי 1946- 1964 משתמשים בסמים, דבר העלול ליצור סיבוכים בריאותיים אצל מליוני אמריקאים מבוגרים ולגרום לעומס רב על מערכות הבריאות.

 

מריחואנה משווקת כפתרון לבעיות בריאותיות- האמנם ?

פיטר דילייני, מנהל המשרד לישום מחקרים שלSAMHSA - אמר בראיון לכתב קיי לזר מהבוסטון גלוב כי כי סמים לא חוקיים עלולים לגרום לפגיעה גדולה יותר ככל שהמשתמשים מזדקנים. "אנחנו יודעים," הוא אמר, "שתהליכים פיזיולוגיים מאטים ככל שאתה מתבגר, כך שחומרים שנוקו מהגוף במהרה כשהיית צעיר, לא ינוקו כל כך מהר כשאתה מבוגר יותר". פירוש הדבר הוא שמריחואנה ותרופות שנוצלו לרעה עלולות להשאר בגוף זמן רב יותר אצל אנשים שכנראה גם לוקחים בקביעות תרופות מרשם, כמו תרופות להפחתת כולסטרול או כדורים להתמודדות עם דם גבוה. מצב זה יכול לגרום לאינטרקציות ותופעות לוואי מזיקות. זה גם אומר שרופאים שאינם חשדניים עלולים לאבחן שלא כראוי סימפטומים של אובדן זיכרון שנגרמו ע"י שימוש קבוע במריחואנה בתור פגמים בזיכרון הנגרמים ע"י שיטיון (דמנציה), כמו במחלת האלצהיימר."

 

" המנהל הפדרלי לטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול ולטיפול נפשי,ארה"ב ", אשר בוחן באופן קבוע שימוש של אמריקאיים בסמים ואלכוהול, ערך סקר בו השתתפו כמעט 20000 מבוגרים, בני 50 ומעלה, בין השנים 2006 ו-2008. בסקר נמצא כי 5.2 אחוזים מהאנשים בגילאים 50 עד 59 השתמשו במריחואנה במהלך אותה תקופה, וכי 2.9 אחוזים מהאנשים לקחו תרופות מרשם שלא נרשמו עבורם, לרוב משככי כאבים. בסך הכל, 7.9 אחוזים אמרו כי לקחו סוג כלשהו של סם לא חוקי.

 

מהי מריחואנה ?

צמח ההמפ, המוכר יותר כקנביס, מכיל מעל 400 כימיקלים שונים. המרכיב העיקרי, הגורם להזיות, הוא חומר ה- THC . חומר זה קיים בכל מוצרי ההמפ (קיימים שמות שונים ומגוונים לסמים המופקים מההמפ כמו - חשיש, מריחואנה, גראס, שוקולטה, האש, באנג ועוד.) באמצעים טכניים של חקלאות מודרנית מגדלי ההמפ פיתחו סוג של קנביס שיש בו רמות הרבה יותר גבוהות של- THC מאשר בעבר. רמת THC ממוצעת שהשתמשו בה  בשנת 1974 היתה אחוז אחד, אולם עד 1994 זה עלה ל- 4 אחוזים. באחת הצורות של הקנביס- הנקראת Sinsemilla(בספרדית "ללא זרעים") – יש רמת THC מ- 7.5 אחוז ועד 24 אחוז. (מתוך "האמת על ג'וינט", ארגון "עולם ללא סמים").

 

מה אומרים על כך בכנסת * ?

 

במהלך הדיונים הציבוריים על מתן סם הקנביס באופן חוקי נשמעים קולות התומכים בשימוש בקנביס לא רק  עבור חולים סופניים אלא גם עבור מחלות אחרות. ח"כ רחל אדטו, בעלת ד"ר לרפואה-חברת ועדת העבודה הרווחה והבריאות מתריעה- "המדרון החלקלק פה הוא כל כך גדול, כי כבר עכשיו כשמספר המטופלים כל כך גדל, שמענו על אנשים עם כאבי גב והרחבת אינדיקציות ועל כאלה שיש להם כאבי בטן, כאבי קיבה וכאבי אולקוס. מי מפקח על האינדיקציות?" "מי מרחיב את האינדיקציות, מי קובע מה זה כאב כרוני, מי קובע מי זכאי." " מי יתן את זה? כל רופא משפחה שיחשוב שיש לו חולה כרוני עם כאב כרוני ייתן לו את הקנאביס בתור תרופה?".

 

בארה"ב ובאירופה הקנביס מוגדר כסם ואינו מאושר לשימוש כתרופה. הוא " לא קיבל אישור של ה-FDA, והוא לא קיבל אישור של ה-European Union. יש לנו (את) הצד של ההגנה על החולים שלנו: חומר מזוהם, חומר שמגודל בחוץ, יש בפנים עובשים, יש בפנים פטריות, יש בפנים כמויות אדירות של איי-קולי. זה גורם למוות של חולים. מדובר בחולים סופניים, מדובר בחולים שיש להם כשל חיסוני. אותם חולים יקבלו את התרופות וימותו, וזה יהיה באחריות של הרופא שנתן להם, שלא יודע מאיפה הוא קיבל את התרופה" -  כך לדברי ד"ר איתי גור-ארי- יו"ר האגודה הישראלית לכאב, בית חולים שיבא תל השומר."

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

קישורים-

 

תמונות אילוסטרציה: ג'ויינט של מריחואנה. בתודות ל Torben Bj?rn Hansen מאתר פליקר: http://www.flickr.com/photos/torbenh/2298921212/

ניתן לשימוש חוזר תוך מתן קרדיט ליוצר. לא למטרות מסחריות

 

federal Substance Abuse and Mental Health Services Administration

המנהל הפדרלי לטיפול בתמכרות לסמים ואלכוהול ולטיפול נפשי

http://www.samhsa.gov/newsroom/advisories/1006153959.aspx

http://www.samhsa.gov/newsroom/advisories/0908182855.aspx

בוסטון גלוב

http://www.boston.com/news/health/articles/2010/02/08/illicit_drug_use_among_baby_boomers_is_on_the_rise_as_are_long_term_health_concerns/?page=1

*קישור לישיבת ועדת העבודה הרווחה והבריאות  בתאריך 17 למרץ 2010

http://www.knesset.gov.il/protocols/data/html/avoda/2010-03-17.html

 

 

 


המתנדבים של "עולם ללא סמים" פועלים על מנת להביא את "האמת על הסמים והאלכוהול" אל בני הנוער, בכל מקום שבו הם נמצאים. הארגון, אשר הוקם על ידי ארגון הסיינטולוגיה, כאחד מבין מגוון הפעילויות לשיפור חברתי שהתנועה יזמה, עובד עם בני נוער, הורים, מחנכים, ארגוני מתנדבים אחרים ועם כל מי שיש לו רצון לעזור לאנשים לנהל חיים נקיים משימוש בסמים.


http://il.drugfreeworld.org

http://drugfreeisrael.org

notodrugs@drugfreeisrael.org

כתובת למשלוח דואר : אילת מליס כהן, מסדה 36 חיפה 33075

©   כל הזכויות שמורות ל"עולם ללא סמים"-        Foundation for a Drug-Free World

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

il.drugfreeisrael.org

drugfreeisrael.org

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אמור לא לסמים וכן לחיים

מאת: אמור לא לסמים וכן לחייםבריאות16/02/111720 צפיות
במסמך "הרגלי אכילה של ילדים ובני נוער" של הכנסת-מרכז מחקר ומידע, מצוין כי אלכוהול כלול, בין היתר, בהרגלי התזונה האופייניים לתרבות המערבית בתקופה האחרונה, המביאים להשמנה.

מאת: אמור לא לסמים וכן לחייםבריאות16/02/111359 צפיות
האם ידעת שבכוס יין יש את אותה כמות קלוריות כמו בפרוסת עוגה ? האם ידעת שבכוס בירה יש אותה כמות קלוריות כמו מנת פסטה ?

מאת: אמור לא לסמים וכן לחייםבריאות16/02/111171 צפיות
"אבא, תקנה לי אלכוהול"- האם משפט זה רחוק מהמציאות ?

מאת: אמור לא לסמים וכן לחייםבריאות16/02/111027 צפיות
הבן זוג שלי נוהג לשתות כשאנחנו יוצאים עם חברים, לפעמים הוא קצת משתכר יחד עם החברים שלו. זה לא נראה לי מזיק... מה כבר יכול לקרות ? הבן שלי לומד באוניברסיטה, הוא כבר לא גר איתנו, הוא גר עם חברה שלו, הם ממש מאושרים. אני יודע שהוא משתמש במריחואנה... זה מזיק ?....מה כבר יכול לקרות ?

מאת: אמור לא לסמים וכן לחייםבריאות16/02/111227 צפיות
המחקר מצא כי קיימת בעיה חמורה במיוחד אצל מבוגרים המשתמשים בסמים הפועלים באלימות כלפי האמהות שלהם.

מאמרים נוספים בנושא בריאות

מאת: חיים נויבריאות16/03/163678 צפיות
הרכישות החוזרות יכולות להיעשות מעת לעת לפי שיקול הדעת של החברה, על סמך הערכות שוטפות של צרכי ההון של החברה, מחיר השוק של המניה ותנאי שוק כלליים. לא נקבע פרק זמן לתוכנית הרכישות החוזרות, ואפשר להשהות או לסיים כל תוכנית כזאת בכל עת.

מאת: זוהר מזרחיבריאות16/02/148511 צפיות
למה ככל שהעולם מתקדם אנחנו מוצאים את עצמינו מנסים לחזור למקורות שלנו ? איך אפשר לשנות הרגלים ? האם זה אפשרי בעידן כל כך מפותח כמו היום!

מאת: אורי רצוןבריאות07/03/131583 צפיות
חברים לרפואה היא עמותת מתנדבים בראשות יחיאל לנדמן, העמותה התחילה לפני שש שנים על מנת לפתור בעיות של חולים שלא יכולים להרשות לעצמם לקנות תרופות, מאחר ורכישת תרופות היא פעולה מאוד יקרה ולא פשוטה העמותה התחילה לאסוף תרופות במצב טוב מאנשים שלא צריכים אותם ולשלוח אותם לאנשים שכן צריכים אותם

מאת: בית מרקחת כנרתבריאות17/12/128036 צפיות
אם תפנו אי פעם לתושב כפר סבא ותאמרו לו את צמד המילים "בית מרקחת", סביר להניח שהוא יענה לכם "כנרת". כי כשכבר למעלה מ-65 שנה משרת בית מרקחת כנרת עשרות אלפי תושבים מרוצים, אין פלא שהוא הפך לחלק מהנוף העירונ

מאת: דיארקהבריאות18/11/128142 צפיות
לרבים מאיתנו יש בעיות שינה בלילה המשפיעות עלינו במהלך היום יום. חשוב לדעת להתמודד עם הבעיה ולא לתת לה לשבש לנו את התפקוד.

מאת: מורן אופירבריאות04/11/1215107 צפיות
כשאתם מחפשים להדפיס בענק תמונות שלכם וגם אם הינכם חושקים בשירותים מסובכים הרבה יותר, הגיוני כי יהאעליכם לפנות לשירותי הדפסה מקצועיים. גם אם אין זו מהווה בעיה מהותית להיכנס אל חברת דפוס ליד העסק, כדאי לזכור שלא בהכרח נותן שירות מסוגל להעניק בעבורכם את התוצר לו פיללתם.

מאת: משה יוריבריאות09/10/128445 צפיות
כול אדם שמתישהו השקיע המון בפרסום של אירוע ומוצר, הבין שלא משנה כמה חודשים ואנרגיה יקדיש לתכנון שלו, באם בית הדפוס אינו יוציא לפועל את החזון כהלכה, אז למעשה כלל המאמצים וכל אותה אנרגיה יוותרו ללא תמורה מעשית.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica