חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חיזוק מבנים

מאת: תמ"א 38בניין ואחזקה - כללי19/09/2011635 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חיזוק מבנים זוהי תופעה שאנו נוהגים לראות יותר ויותר פעמים בשנים האחרונות, בשל היתרונות הרבים בביצוע חיזוק מבנים ובשל הצורך ההולך וגדל לעניין. כיום, חברות בניה רבות מציעות שירות חיזוק מבנים בכל רחבי הארץ וכמעט לכל סוג של מבנה, כך שכל מי שרוצה או שוקל לבצע חיזוק מבנים יכול לעשות סקר שוק נרחב, לבדוק באינטרנט מחירים, להתקשר לקבל ייעוץ מקצועי מחברות הבניה אודות שירות חיזוק מבנים ועוד, בכדי להיות שלם עם ההחלטה.

במאמר הנ"ל נדון אודות נושא חיזוק מבנים, על פי הסעיפים הבאים:

· מהו בכלל חיזוק מבנים

· באילו מקרים צריך להזמין חיזוק מבנים

· איך מבצעים חיזוק מבנים

חיזוק מבנים – מהו

חיזוק מבנים זהו שירות הניתן על ידי חברות בניה מקצועיות ומוסמכות לכך בלבד ומטרתו היא לחזק כל בניין, קיר, בית ישן שקירותיו עתיקים וזקוק לשירות הנ"ל, שכן, בבניינים חדשים אין תורך להזמין חיזוק מבנים מאחר והמבנים חזקים ויציבים מספיק. את שירות חיזוק מבנים מבצעים בעלי מקצוע מיומנים באמצעות כלים מתקדמים ומכשירים מיוחדים כגון: מנופים, שימוש בגבס, שימוש בבטון ועוד, בשל כך ובשל העובדה שהעבודה הינה מסוכנת ויכולה לסכן חיי אדם במידה ולא תבוצע כהלכה, אדם לא מקצועי ומוסמך לעניין לא יוכל לבצע את שירות חיזוק מבנים.

חיזוק מבנים – מתי

כבר למדנו להבין כי שירות חיזוק מבנים הינו שירות מבוקש ונפוץ מאוד, במיוחד בבניינים ישנים יותר, אולם, לפניכם כל הסיבות באילו מקרים רצוי להזמין שירות חיזוק מבנים:

· מבנה ישן – בניינים רבים אשר בני כמה עשרות שנים לא חסר לנו כאן במדינה, אולם רבים מהם עומדים כל התקופה הארוכה הזו ללא שיפוץ וללא ביצוע חיזוק מבנים והסכנה הגדולה היא שהם יקרסו בשל התיישנות החומרים ועל כן, צריך לבצע חיזוק מבנים בהקדם עבור כל אותם בניינים ישנים.

· רטיבות במבנים – אם הבחנתם כי בבית שלכם ישנה רטיבות שהולכת וגדלה, במפעל שלכם יש רטיבות מוזרה בהחלט ובכל מבנה אחר שבו יש רטיבות כלשהי באחד הקירות או בכל הקירות (שכן, מספיק שתהיה רטיבות רק בקיר אחד וזה כבר צריך להעלות חשד רציני), יש צורך להזמין בעלי מקצוע לביצוע חיזוק מבנים ושיקום של הקירות והתקרות בכדי למנוע מהם לקרוס ולהתמוטט ואף למנוע סכנה הנשקפת באופן ממשי לחיי אדם!

בנוסף למקרים בהם אנו יכולים לשים לב ולהיות חשדניים בכדי להזמין חיזוק מבנים, ישנו עוד מקרה שבו מגיעים צוותי בניה לבצע חיזוק מבנים וזה במקרים של עבודות בניה לקויות. במקרים בהם מהנדסי בניין רוצים לחסוך על עבודת הבניה והחומרים, הבניה עצמה לא נעשית בצורה מקצועית ולא עוברת בבקרה ועל כן מזמינים חברת בניה לביצוע חיזוק מבנים.

חיזוק מבנים – איך מתבצע

· בשלב הראשוני של עבודות חיזוק מבנים יגיעו צוותי הבנייה אל המקום המיועד ויעריכו באופן מקצועי האם באמת אותו מבנה זקוק לשירות חיזוק מבנים או שאולי לא. כמו כן, במידה והמבנה אכן זקוק לשירות חיזוק מבנים יעריכו בעלי המקצוע את העבודה וכמות העבודה הנדרשת, ישעו תוכנית עבודה מסודרת ויתנו הצעת מחיר למזמינים.

· בשל השני יתחילו צוותי הבנייה להכין את השטח לחיזוק במבנה באמצעות כך שיסירו את השכבות הפגועות בקיר ויכינו אותן לשכבות חדשות ומתוקנות.

· בשלב השלישי יתחילו אנשי המקצוע לבצע את חיזוק המבנים על פי התוכנית שנעשתה והוכנה מראש וישתמשו בעבודה זו באמצעות חומרים המיועדים לכך כמו פלדה, גבס ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

תמ"א 38

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת תמ"א 38

מאת: תמ"א 38נדל"ן ומקרקעין13/12/11552 צפיות
חוק תמ"א 38 מגדיר ראשית מי הם הנכללים במסגרת החוק. חוק תמ"א 38 הוא מקיף וכולל בתוכו המון הטבות, ועל כן התנאים שצריך שיתקיימו לגבי מבנה על מנת שהמבנה יהיה חלק מחוק תמ"א 38 הם לא מעטים.

מאת: תמ"א 38בניין ואחזקה - כללי26/10/11581 צפיות
בארץ ישראל קיים תקנון המחייב את עמידותם של מבנים חדשים מפני רעידת אדמה. תקנון זה אינו חל על מבנים ישנים ולכן היה קיים צורך הכרחי בהקמת תוכנית ארצית לחיזוק המבנים שאינם כלולים בתקנון הקיים.

מאת: תמ"א 38נדל"ן23/10/11672 צפיות
כאשר דיירים או קבלנים נכנסים ל"הרפתקה" של תמ"א 38 תמיד קיים חשש מפני דיירים סרבנים. אותם דיירים שלא מוכנים להתפנות, לא מאמינים בעסקה, לא רוצים לשמוע את הפרטים ובקיצור – סרבנים!

מאת: תמ"א 38נדל"ן05/04/11938 צפיות
תמ"א 38 הינה שם נרדף לתוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. חשוב ורצוי לחזק מבנים שלא עומדים בתקן תמ"א 38 בעמידותם לרעידות אדמה, עד להתאמתם אליו. קראו עוד על תכנית מתאר ארצית 38.

מאת: תמ"א 38בתים משותפים01/02/11768 צפיות
לעתים אתם נתקלים בביטוי תמה 38 ולא באמת מבינים מה המשמעות של המספר וצירוף המילה אליה. ובכן תמה 38 היא תכנית ייחודית המיועדת לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. במאמר זה ברצוננו להזכיר לכם כי בשנתיים האחרונות המכון הססמולוגי מתריע באופן תכוף כי רעידת אדמה חזקה עלולה לפקוד את אדמת ישראל. בתוך כך השנים האחרונות היינו עדים למספר רעידות אדמה ברחבי הארץ ולפיכך ידוע לכולם כי מבנים רבים ברחבי הארץ וישובים וערים שונות בארץ אינם עומדים בפני רעידת אדמה לה אנו צפויים.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/2064 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי10/04/20207 צפיות
הרבה מהלקוחות המרוצים של משרד בן קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה שואלים רבות" במה עוד אתם יכולים לסייע?" החלטנו לפרסם לקהל הרחב פרופיל משרד המתאר את היכולות והשרותים שלנו מול משרדי התכנון,ממשל ועוד.

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19743 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19728 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19649 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19567 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19588 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica