חפש מאמרים:
שלום אורח
07.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הילד הפנימי מגיע להיכל הצדק

בית דין של מעלה
מכיוון שצוות המלאכיםשל למעלה קיבל כל כך הרבה תלונות מאנשי כדור הארץ , הם החליטו לפתוח וועדה מיוחדת שתדון בתלונותיהם של אנשי הכדור הסובל. בבית דין העליון על כסאות מוזהבים שעטרת הילה לבנה עוטרת את ראשם הם קיבלו כל אדם שניגש אליהם בתלונה...על דבר מה שאינו קיבל.
ישבו להם שופטי הצדק של העולם וקיבלנו את תלונות וקובלנות אנשי הארץ ששילחו אותם ישבו שם 4 מלאכים ושופט אחד שניהל את הישיבה .
אחד , אחד החלו לעלות אנשי כדור הארץ בגרם המדרגות לבית הדין העליון של מעלה...ראשון ניגש לוועדה אופיר מתרגש מהרעיון שהנה סוף סוף ייתנו לו את האהבה שהוא כל כך מייחל אליה .
"כן אופיר לחש לעברו גבריאל , מהו רצונך? " אני רוצה שתיתנו לי אהבה " תמתין דקה בבקשה אנחנו נבדוק את התיק שלך" השופטים התלחששו ביניהם , הציצו בתיקים והפנו מבט צדדי לעבר הבחור יפה התואר ועיניו העצובות. ובכן , לפתע פנתה המלאכית הראשית לפי מה שנכתב בתיקך... אתה קיבלת 100% אהבה ביום שהגעת לעולם" אופיר לא ויתר והמשיך " אין לי אהבה" מלמל בעצב " בוודאי שיש לך"ומיד הוסיף האם אתה מבקש משהו שכבר קיבלת? קיבלת את כל האהבה שקיבל כל אדם על פני כדור הארץ מיד ברגע היוולדוולכן אנחנו לא יכולים לתת לך יותר " מאוכזב ועצוב עזב אופיר את בית הדין העליון וחזר לכדור הארץ שממולו פסעה רונית שבליבה חשבה הנה הגעתי עד כאן עד בית הדין העליון אולי סוף סוף אקבל שמחה וחיי יחזרו להיות נפלאים רונית ניגשה לשולחן הדיינים בעיניים דומעות וביקשה " אני רוצה שתיתנו לי שמחה " שמחה את מבקשת ? חזר על דבריה המלאך שושנאל "כן" ענתה בנחרצות שמחה אני מבקשת "ולמה את לא שמחה? " המשיכו המלאכים " מתי בפעם האחרונה שמחת? " " שהייתי ילדה " ומתי הפסקת לשמוח" "בערך שהייתי בת 10 פחות או יותר "
שנייה יקרה , נדון בעניינך" השיב לה המלאך בנועם וחזר להסתודד עם התכנסו להם שוב הממלאכים פישפשו בתיקים ופנו אל רונית " יקרתי את קיבלת כבר 100% שמחה , קיבלת את כל השמחה שאנחנו יכולים לתת לך" "אינני מצליחה למצוא אותה "השיבה רונית תעזרו לי?
" היא בתוכך אישה מופלאה , תמצאי את הילדה שבך תמצאי אותה" אנו נאלצים לדחות את בקשתך , מכיוון שאינך יכולה לקבל עוד "
מי רוצה לשחק?
שהיא יורדת במדרגות שמיים של מעלה לעבר כדור הארץ , פתאום נתקלה רונית בילדה , היא הייתה המומה שהיא שם והיא הייתה דומה לה להפליא . " רוצה לשחק בחבל" שאלה הילדה ? " מממ... השיבה רונית , לא ממש כבר עבר די הרבה זמן " " מתי בפעם האחרונה שיחקת? " המשיכה הילדה " לא זוכרת..." " נו אל תהיי כבדה נשחק קצת ואז תלכי" התעקשה הילדהתוך כדי שהיא מלעברה תוך כדי שהיא ממשיכה לקפוץ בחבל" רק לדקה השיבה רונית והתחילה במשחק
" בפעם הראשונה רונית פיספסה את הקפיצה ומיד פנתה לילדה תשמעי אני כבר לא ילדה אין לי כוח לקפוץ ככה לידך " והילדה השיבה לה בעיניים דומעות חבל שכך, אני מאוד אשמח אם תוכלי לשחק איתי מדי פעם , זה גרם לנו להרבה שמחה שהיינו ילדות וגם עכשיו את יכולה" אולי בכל זאת היא המשיכה? טוב רק עוד פעמיים שלוש ננסה .. ופתאום זה הצליח! רוני הייתה כל כך המומה שהיא נזכרה בקפיצה שהיא קפצה שוב ושוב עם רונית הקטנה... אחרי שעתיים של משחק רונית הייתה מחויכת ושמחה וצוהלת ממש כמו הילדה שלידה. " רואה? " שאלה אותה הילדה" רואה מה? השיבה רונית " הנה את שמחה , זה לא נאבד לך זה חלק ממך השמחה " הילד שבתוכי
אז בכולנו הוא נמצא אותו ילד שמשתולל ,משחק בחיים לא נמצא בעבר מדי ולא נמצא בעתיד מדי נמצא עכשיו , הוא עדיין לא רכש את אותם התניות חברתיות של " מותר ואסור " .
תביטו מבט על הילדים שלכם, האחיין שלכם או סתם ילד שמשחק , אין לו עדיין את מערכת הכללים וההגיון שמתנים לנו הסוכנים החברתיים השונים בחיינו שהוא שמח הוא סתם שמח כשלא טוב לו הוא בוכה.
ילד תמידנאמן לרגשות שלו כי עדיין ההתכוונות שלהם היא רגשית , ילד יתקרב או יהיה עם מישהו בהתאם למה שהוא מרגיש באותו רגע הוא יכול לשנייה אחת לא לרצות לשחק ובשנייה אחרי להתחיל לשחק.
תראו ילדים שרבים באמצע משחק , כל עוד המבוגרים לא מתערבים הם יכולים לריב ולהתכחס ואחרי חמש דקות שוב לשחק ולהינות ביחד הסליחה שלהם לאחר היא הרבה יותר מהירה וטבעית.
ילד אינו מודע לטוב או רע הוא שקוע לחלוטין בעולמו הפנימי , מפני שעדיין אינכם מבוייתים והתום הוא חלק ממכם מתי אתם מתחילים לאבד את התום והשמחה? בדיוק כאשר נכנסת לחייכם מערכת הכללים של מה ראוי ומה לא ראוי מה צריך ומה לא צריך להיות. המבוגרים מלמדים באמצעות שליטה עונשים את מערכת החוקים בחיים ואו אז מתחילים להיווצר להם פצעים רגשיים שלאט , לאט מלמדים את הילד גם בתור מבוגר לעצור את השמחה הספונטניות והכיוונון הרגשי לחיים.
הילד הפנימי הוא למעשה המנגנון הפנימי הרגשי שבכל אחד מאיתנו , המנגנון הזה שהודחק עם השנים הולך ומתכהה וטומן בחובו אלפי התניות וכללים, בכדי לחזור למקור אנחנו נדרשים לחזור לשנות הילדות המוקדמות שלנו ולראות היכן בדיוק התחלנו לפתח פחד פשוט מלהיות כמו שאנחנו נאמנים לרגשות שלנו.
שאנחנו עוסקים בריפוי הילד הפנימי יכולים לעלות חוויות מהעבר שהן לא תמיד נעימות אשר בתור ילדים הדחקנו משום שלא היינו מסוגלים להתמודד איתם ועכשיו בתור מבוגרים הם מתנים לנו את הדרך בחיים ופעמים רבות חוסמות אותנו. הדרך היחידה לשחרר את החוויות האלו הם להעלות אותם למודעות לפתוח את הפצע, לכאוב אותו לנקות אותו ולשחרר אותנו מחיינו , אחרי הכול אנחנו כבר לא ילדים ואיכות חיינו תלויה ברצון שלנו לשחרר את כל מה שכבר אינו משרת אותנו כבוגרים.

לאן נושבת הרוח בפייסבוק הצטרפו לרשימת התפוצה של הניוזלטר | סדנאות יחסי ציבור ושיווק


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לילה בן הרוש - מפיקה ויח"צנית, בעלת רקע אקדמאי בפסיכולוגיה ויוצרת בתחומי ציור,צילום כתיבה.
כותבת במעריב-nrg ומסקרת סדנאות ופסטיבלים מעולם המודעות והצמיחה האישית.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת לילה בן הרוש

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי25/10/19697 צפיות
תכנסות נשים ,תהליך עומק בן שלושה ימים בכפר מצוקי דרגות המשקיף לנופי ים המלח. סופשבוע של טקסים ומופעים, מגוון רחב של סדנאות ב-5 מרחבי מעל לל 50מנחות ואמניות מעולות ועוד הפתעות! 3ימים ו-2 לילות, במרחב נשי ייחודי, קסום ומאפשר. מרחב של ריפוי והעצמה, תנועה ויצירה, התבוננות ומודעות, בריאות ובריאה, פעילות ומנוחה...

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי24/02/191605 צפיות
הזדמנות להפגש , לחוות, להיות למדוט, לרקוד, לנוע לנשום, לגעת בלב… סופשבוע מלא בסדנאות ואנשים בריקודים ומפגשים בהנחיית מנחים מובילים מצוות “מארג” וכמובן עם סוג’יי ומורן במשך 3 ימים נצעד יחד בנבכיה של הטנטרה והתרפיה נכיר עוד את עצמנו, נלמד את פעימות הלב ,סופשבוע שכולו חוויה טנטרית רכה ומלאת קסם בואו לחגוג את החיים – למצוא בית לאהבה

מאת: לילה בן הרוש הודעות לעיתונות - כללי20/03/182745 צפיות
כנס מקצועי של מתרגלי טאי צי בכל הרמות שיועבר על ידי מיטב מורי הטאי צ'י בארץ . מטרתו של הכנס היא תרגול משותף של מספר סגוננות שכל משתתף יחווה ושיתוף מספר רב ככל הניתן של אנשים באורח החיים הבריא פיזי ונפשי וקידום הטאי צי בארץ.

מאת: לילה בן הרוש אומנות - כללי20/11/171478 צפיות
רוצים לכתוב את עצמכם? לצייר מעצמכם? ליצור את העסק שלכם? לשיר ולנגן את המוזיקה שלכם? להביא לעולם את הסדנה שלכם? ללמד את השיטה שלכם? לשדרג את מערכות היחסים שלכם? סדנת דרך האמן סוללת את הדרכים לשם, כדי לזהות את הייעודים, לדייק את החלומות ולהביא לחיים את כל מי שאתם.

מאת: לילה בן הרוש תראפיה09/11/17501 צפיות
בתוך חיינו יש הרבה מתח לחץ שגוררים איתם כל מיני מחלות , איך אפשר למצוא את השקט הפנימי ? איך אפשר לחזור לתוך מקום של שקט , אהבה ואיזון פנימית? סדנת הדגל של דהרמה גולן "לחזור הביתה " עוסקת בדיוק בזה בגילויי המפתח הפנימי לאיזון ושקט . לחיים שהם מה חיים ללא פשרות פנימית על השקט הנפשי שלנו.

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה15/06/17793 צפיות
כולנו מחפשים שקט , חופש מהמיינד , חופש מהמחשבות שבאות והולכות בעירות וגם בשינה בדמות חלומות. החיים המערביים לא נותנים לנו הנחות ונדמה שרכבת המחשבות הזו רק הולכת וגוברת ולפעמים כל מה שאנחנו רוצים זה רגע אחד של שקט.

מאת: לילה בן הרוש אימון לכסף14/02/172380 צפיות
סביר להניח שכמו כולם, גם אתה עובד בשביל הכסף שלך. וגם אתה גדלת על מערכת אמונות שקשורות בכסף. כסף צריך לחסוך, כסף הוא לא הכל בחיים, כסף לא גדל על עצים וכו וכו. בעולם שבו אנחנו חיים "בעל המאה הוא בעל הדעה". לאנשים עם כסף מתייחסים אחרת מאשר לאנשים עניים.

מאמרים נוספים בנושא רוחניות - כללי

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי12/11/19201 צפיות
בעת שהספינה היקרה בעולם טבעה בים, לא היה בכוחו של שום כסף שבעולם להציל חיי אדם. עשירים לא קבלו יחס מועדף. עשירים ועניים פלסו דרכם יחד, ונדחפו יחד לסירות ההצלה ללא הבחנה.

מאת: בתיה כץרוחניות - כללי29/04/1958679 צפיות
כתיבת ספר תורה הינה מצווה נעלה וחשובה עד מאד, מצווה זו הינה מצוות עשה מהתורה, האחרונה במניין תרי''ג המצוות. מי שזוכה לקיים את המצווה הזו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל את התורה בהר סיני.

מאת: עופר שלורוחניות - כללי02/10/181117 צפיות
ספרי חומש

מאת: רוני הכהןרוחניות - כללי01/07/18515 צפיות
כולם מחפשים אחר הכוונה, והדת היא כבר לא הכלי היחיד אשר זמין על מנת להגיע אל איזון הנפש מלבד רפואה.

מאת: SEOMANרוחניות - כללי22/01/18488 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך לאזן את הגוף בקלות ולהתחיל להכניס יותר שפע אל חייכם, הרי כי עכשיו גם אתם תוכלו לעשות זאת בעצמכם. כל שעליכם לעשות זה לאמץ לכם את אחת מהשיטות עתיקות היומין אשר הגיעו אלינו היישר מן המזרח. על מנת שאנרגיית הצ'י תוכלו לזרום בחייכם, תוכלו להתחיל ולהתאמן בטאי צ'י, צ'י קונג, סו ג'וק ,מדיטציות, רייקי, הילינג, יוגה ושיטות נוספות. היום נדבר על הדרכים האפקטיביות ביותר לריפוי הגוף והנפש אשר יתחילו לגרום לכם להרגיש שינוי משמעותי בחייכם ולאורך זמן.

מאת: דוד דרומררוחניות - כללי14/08/161060 צפיות
הכותל המערבי (בקיצור: הכותל) הוא אחד מארבעת קירות התמך המקיפים את הר הבית זה כאלפיים שנה, משלהי תקופת בית שני ועד ימינו. במסורת היהודית מיוחסת לכותל המערבי קדושה יתרה,

איך לקבל אנרגיה למכור, איך למכור עם חשק, איך להרגיש טוב למכור, למה עבודה במכירות שוחקת, איך לאהוב למכור, איך ליהנות לעבוד במכירות, תמיכה נפשית, מאמן אישי מומלץ: וכאן תתבאר עוד נקודת מבט, לאיך וכיצד איש המכירות אמור לקבל אנרגיה למכור את המוצר שלו ללקוחות. והדרך לכך היא, על ידי זה שאיש המכירות ישאל את עצמו, האם הייתי מוכר את המוצר הזה לאנשים, גם אם לא היית מרוויח מכך כסף?! ז"א שעל איש המכירות לדמיין לעצמו מצב, שבו הוא כאיש מכירות לא צריך כסף, משום שיש לו מספיק כסף, אבל מצד שני ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica