חפש מאמרים:
שלום אורח
26.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המפתח השני אל החופש- תפסיקו להניח ותתחילו לנוח

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות28/11/2011745 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום ראשון 10 אפריל 2011
התפתחות אישית
המפתח השני אל החופש- תפסיקו להניח ותתחילו לנוח

הנה משהו שאנחנו ממש אבל ממש טובים בו, להניח הנחות. כל היום אנחנו מסתובבים ומניחים הנחות. מניחים כל מיני הנחות, מייצרים כל מיני משמעויות ובונים פרשנויות לכל מה שקורה מסביבנו. ואיך קוראים לכל זה בשלוש מילים? לעוות את המציאות. ומה קורה כאשר אנחנו מעוותים את המציאות? אנחנו מאבדים קשר עם המציאות או במילים אחרות, אנחנו מתנגדים למציאות. ומהי התוצאה? אנחנו חיים בעולם של אשליות שיוצר את עצמו כגלגל שחוזר חלילה והגלגל הזה מייצר לנו סבל. חברים יקרים, הגיע הזמן לגלות את המפתח השני שלכם אל החופש- להפסיק להניח ולהתחיל לנוח.
המפתח השני- תפסיקו להניח ותתחילו לנוח
ההרגל הזה שיש לנו להניח הנחות טבוע בנו כי יש לנו צורך להצדיק, להסביר ולהבין כל דבר שקורה מסביבנו כדי שנוכל להרגיש מוגנים. הדבר שאנחנו פוחדים ממנו אולי יותר מכל דבר אחר, הוא חוסר וודאות ולכן המוח שלנו פועל כמו כוס מים שממלאת את עצמה מחדש כל הזמן, העיקר שלא יהיה ריק בפנים. אז אנחנו מניחים הנחות לגבי כל דבר והגרוע מכל הוא שאנחנו משום מה מאמינים שההנחות האלו הן האמת.
אנחנו מניחים הנחות לגבי מה שאחרים עושים וחושבים מבלי לבדוק את עצמנו ואז אנחנו מאשימים אותם ויוצרים בעיות. אנחנו עושים הכל כדי להסביר לעצמנו את המקרים, האירועים והנסיבות שמתרחשים בחיינו, כולל את מה שאלה שמסביבנו חושבים, מרגישים ועושים, שמא חס וחלילה לא נצטרך לשאול שאלות. אנחנו אפילו מניחים הנחות לגבי הסיבות שבגללן האנשים שמסביבנו מתנהגים כמו שהם מתנהגים, כלומר למה הם חושבים כך ולמה הם מתנהגים כך.
בהנחת הנחות אנחנו מצטיינים, בשאילת שאלות אנחנו חלשים מאוד. מדוע זה כך? למה יש בנו את הצורך הזה להצדיק כל דבר ולמצוא לו מיד הסבר? לטעמי, זה נובע משני פחדים עיקריים: הפחד הראשון הוא הפחד מחוסר הוודאות. מאחר ואנחנו רוצים להרגיש הגנה וביטחון, והיות ויש כל כך הרבה דברים שההיגיון לא יכול להסביר, נוצרות בשיחה הפנימית שלנו המון שאלות הדורשות תשובות. מה שבפועל קורה זה שאנחנו מעדיפים לקבל מיד את התשובה גם אם היא לא בהכרח נכונה. עצם קיומה של התשובה מאפשר לנו לחוש את הביטחון שאנחנו מחפשים. התשובה הזו היא למעשה ההנחה שאנחנו מניחים לעצמנו באותו רגע.
הפחד השני הוא הפחד לשאול שאלות או יותר נכון לומר- הפחד מביקורת. כלומר, זה לא שאנחנו פוחדים לשאול שאלה מסוימת, כמו שאנחנו פוחדים ממה שאנשים יחשבו עלינו לאור זה ששאלנו את השאלה הזו. ומה הפתרון שלנו במקרה זה? שוב, להניח הנחות.
ומהי הצרה הגדולה ביותר? עולם שלם של כאוס נוצר ברגע שאנחנו מניחים עוד ועוד הנחות לגבי כל מה שקורה לנו בחיים. כל אחד מאיתנו יוצר עולם כוזב משל עצמו וחושב שהעולם שהוא רואה זה העולם וזו המציאות. אבל המציאות האמיתית רחוקה אלף שנות אור ממה שהוא חושב והוא אפילו אינו מודע לכך. איך כל העולם הכוזב הזה נוצר? ההנחות שאנחנו מניחים משפיעות על מה שאנחנו מרגישים ובעקבות כך על ההתנהגות שלנו. ההתנהגות שלנו מובילה לתוצאות שלנו. ובכלל, כל החוויה שלנו את החיים מושפעת על ידי ההנחות שאנחנו מניחים.
האבסורד הוא שבזמן שאנחנו מניחים הנחות בגלל הצורך שלנו בהבנה, מה שאנחנו יוצרים למעשה זה חוסר הבנה שמובילה לבעיות במערכות היחסים שלנו עם אחרים. ולא רק עם אחרים, אלא גם עם עצמנו. ההרגל הזה של הנחת הנחות תקף גם לגבי עצמנו, אנחנו כל הזמן מניחים הנחות לגבי עצמנו, לגבי האופי שלנו, לגבי התכונות שלנו, לגבי הכישורים שלנו, לגבי הפוטנציאל שלנו. רובנו לא עוצרים אף פעם כדי לשאול את עצמנו שאלות. זה אומר שאנחנו יוצרים גם קונפליקטים בינינו לבין עצמנו ולא רק בינינו לבין אחרים. וכל זה התחיל מחוסר בהירות בתקשורת וכתוצאה מהנחת הנחות כדי לכסות על אותו חוסר הבהירות.
וזה בדיוק מה שאנחנו עושים, "מכסים", זו המילה! אנחנו זורקים על חוסר הבהירות שמיכה (או במילים אחרות הנחה) בתקווה שזה יפתור את הבעיה ונבין את כל התמונה. את כל זה אנחנו עושים במקום פשוט ליצור בהירות.
אז מה הפתרון? איך יוצרים בהירות? במקרה הזה, ניתן ליצור בהירות באמצעות שתי דרכים עיקריות: האחת- על ידי שאילת שאלות. בכל פעם שאתם אינכם מבינים, שאלו שאלות. ואם אין תשובה מיידית, עדיף להישאר עם השאלה באוויר ולחכות למציאות. עדיף תמיד לדעת את האמת מאשר להניח הנחות לגבי האמת.
העניין הוא שזה לא כל כך פשוט. למה? מפני שאנחנו כל כך רגילים להניח הנחות שאנחנו עושים זאת מבלי לשים לב כמעט לגבי כל מה שקורה בחיינו. התקשרתם למישהו והוא לא ענה לכם...מיד אתם מניחים הנחה: הוא מסנן אותי, הוא בפגישה, הוא לא מעוניין בי, אולי משהו קרה לו. בסופו של דבר כשהמציאות מתבהרת, אתם צוחקים. מה קרה בסוף? הוא שכח את הטלפון באוטו.
בזוגיות זה קורה המון, אנחנו מניחים הרבה פעמים שהצד השני ינהג לפי הציפיות וההנחות שלנו. אנחנו מניחים שהם יודעים מה אנחנו חושבים ומרגישים. ואז כשהם פועלים בצורה שונה, אנחנו נפגעים. אנחנו אומרות להם: "היית צריך לדעת". הסיבה שעברתי פתאום לדבר בלשון נקבה היא מפני שנשים ממש טובות בזה (אבל גם גברים...:)).
הדרך השנייה היא באמצעות הטלת ספק, למעשה הפתרון הזה ניתן לשימוש גם לאחר שהנחנו הנחה מסוימת. מיד לאחר שההנחה מגיעה, במקום לקבל אותה, אנחנו נשאל: "האומנם?" או "האם זה בהכרח נכון?". הדברים האלה דורשים תרגול ואימון. הצעד הראשון הוא תמיד ביצירת מודעות, הפכו להיות מודעים לרגעים מסוימים שבהם אתם ממהרים להניח הנחה. עצרו את עצמכם והחליפו את ההנחה בשאלה, פשוט בדקו את המציאות עצמה. ואם כבר הנחתם הנחה מסוימת, זה לא מאוחר...אתם עדיין יכולים להשתמש בדרך השנייה- הטלת ספק.
אמנם השינוי לא יתרחש ביום אחד וגם לא בחודש אחד, אך לתרגול הזה יש תגמול מאוד גדול עבורכם. להפסיק להניח הנחות זה המפתח השני שלכם אל החופש. אז תפסיקו להניח ותתחילו לנוח. במקום למהר למלא את הכוס הריקה בהנחות ומשמעויות מוטעות, תנוחו...אפשרו לה להיות ריקה. לאחר מכן היא תתמלא אמת, תתמלא במציאות האמיתית. עדיף כוס מלאה ב-אמת מאשר כוס ריקה. עדיף כוס ריקה מאשר כוס מלאה בשקרים. ביום שבו תפסיקו להניח הנחות ותהיו מסוגלים לשמר מצב זה, אתם תמנעו מעצמכם סבל רב ותתחילו ליצור חיים בריאים ובהירים.
רוצים לגלות מהו המפתח השלישי? לחצו כאן לחלק האחרון בסדרה

לחיי החופש הנצחי שלכם! יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13941 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/131021 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13910 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13961 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131494 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/13988 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13787 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון לרוחניות

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica