חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המפתח השלישי אל החופש- לרוקן את הארון...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות28/11/2011862 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

‏יום ראשון 10 אפריל 2011

התפתחות אישית

המפתח השלישי אל החופש- לרוקן את הארון...

האם גם אתם עסוקים בניקיונות לקראת פסח? מצאתם שארון הבגדים שלכם מבולגן כולו?...עד כדי כך מבולגן שאתם אפילו לא יודעים מאיפה להתחיל. מה אתם עושים במקרה כזה? אינני יודע, אך אשמח לספר לכם מה אני עושה, לפחות בשלב הראשון. ראשית, אני מרוקן את כל הארון החוצה. אם אתם חושבים שמדובר במאמר שייתן לכם טיפים לסידור הארון, אתם טועים. הארון הוא רק מטאפורה ולא סתם מטאפורה, אלא אחת שממחישה את המפתח השלישי שלכם אל החופש. למה אני מרוקן את כל הארון החוצה? מהי המשמעות האמיתית של זה בחיים שלנו? ולמה מי שמרוקן את הארון לעתים קרובות, חי טוב יותר? כל זאת במאמר הזה שהוא השלישי והאחרון בסדרה "3 המפתחות שלך אל החופש".

"בוא ותראה מה הוצאת החוצה..." כך אמרה המנטורית שלי, ואז החלה למנות דבר דבר, בעיה בעיה, סוגיה סוגיה, מכל המטענים שסחבתי על הגב. לאחר מכן, היא שאלה איך אני מרגיש ואני עניתי: "אני מרגיש ריק, תחושה נפלאה, קלילות, בא לי לשבת על ערסל בחוף הים".

מדוע אנחנו זקוקים לסדר וניקיון בבית? מפני שזה יוצר תחושת בהירות, זה יוצר חלל ריק שמאפשר לנו לנשום. בנוסף לכך, סדר וניקיון ברמה הפיזית מסייעים לנו ליצור גם בהירות של מחשבה ומיקוד. איזה כיף זה להסתכל על בית נקי ומסודר? איזה כיף זה להסתכל על ארון ריק או על שולחן עבודה נקי? הסדר בחוץ עושה גם סדר בפנים, נקי בחוץ ונקי בפנים.

השכל שלנו הוא הבית שלנו, אנחנו נמצאים שם כל היום. רובנו מנקים את השכל לעתים רחוקות מאוד. זה אומר שמרבית הזמן אנחנו מסתובבים עם שכל מלא בלכלוך, מלא בבעיות, מלא במטלות שעלינו לעשות, מלא בתפקידים ומשימות, מלא בהסכמים והבטחות. הוא כל כך מלא ודחוס שאין שם אוויר וזה יוצר לחץ עצום שלא מאפשר לנו לחשוב בבהירות ולהתמקד, מה גם שבזבוז האנרגיות שלנו במקרה הזה הוא עצום.

לנקות את השכל משמעו לרוקן את הארון. אם אנחנו רוצים לסדר ארון מבולגן, במרבית המקרים הדרך היעילה ביותר היא לרוקן את כל תכולתו, לברור אותה, למיין, לזרוק חלק מהדברים שכבר אינם רצויים לנו ואז להחזיר לארון דבר דבר. מאיפה הכל התחיל? מיצירת בהירות. למה? כי בהירות מובילה אותנו אל הכוח לפעול. התבוננות בארון מבולגן יוצרת תסכול, עומס, לחץ. התבוננות בארון ריק ונקי יוצרת בהירות, ניקיון, קלילות, ריקות, צלילות.

מהמקום בו ישבתי לא יכולתי להבחין בשעון אך הרגשתי שאנחנו מתקרבים לסיום. ואז היא אמרה: "יש לי בקשה אליך: בשבועיים הקרובים, תמשיך לעשות את מה שאתה עושה אבל תעשה את זה כאילו אתה ארון ריק, עם הריקות הזו..."

הארון המבולגן הוא כמו תרמיל או מטען גדול שאנחנו סוחבים על הגב. דמיינו לרגע שאתם יורדים להוריד את הזבל עם תרמיל ענק על הגב, כזה שנמצא על גבם של צעירים שנוסעים לטיול של שנה בהודו ונפאל. יופי...עכשיו דמיינו שאתם מגיעים לפגישת עבודה או לפגישה עם לקוח חדש עם אותו תרמיל ענק על הגב. האם זה נשמע לכם אפקטיבי, ללכת לביצוע משימה אחת פשוטה עם תרמיל כזה גדול על הגב? ברור שלא!

וזה מה שאנחנו כל הזמן עושים, רובנו מסתובבים כל היום עם התרמיל הענק הזה שמלא בכל הדברים שמטרידים אותנו או סתם יושבים עלינו. אין בכך שום תועלת, איננו צריכים את הדברים שנמצאים בתרמיל הזה, כשאנחנו בסך הכל מורידים את הזבל. וברור שאנחנו לא צריכים את כל מה שנמצא בתרמיל הזה כשאנחנו בפגישה עם אדם אחר. לא רק שאנחנו לא צריכים את התרמיל, אלא שהוא גם מפריע לנו, הוא מכביד, הוא מטריד, הוא מעיק, הוא מתיש ומעמיס עלינו.

מה הפתרון? לרוקן את הארון, להניח את התרמיל בצידי הדרך ולהמשיך לפעול מתוך תחושת הריקות והקלילות הזו. איך עושים זאת? פשוט מאוד, מנקים לעתים קרובות יותר. מדי פעם, כשאתם מרגישים שאתם שוב מלאים בלכלוך, תעצרו לרגע, תיקחו דף נייר ותציירו קובייה גדולה בחלק העליון של הדף. בחלק התחתון של הדף תרשמו את כל הדברים שמעסיקים אתכם ויושבים עליכם: מטלות, משימות, פרויקטים למיניהם, תפקידים, מחויבויות, מחשבות מעיקות, סוגיות עיקריות וכו'. את הקובייה תשאירו ריקה ותסכלו על הדף עכשיו.

מה אתם רואים? האם כדי להתמודד עם הדברים שרשמתם בחלק התחתון של הדף, אתם חייבים שהם יהיו בתוך הקובייה? כיצד לדעתכם תהיו יותר אפקטיביים ויהיה לכם קל יותר להתמודד על כל אחד מהדברים שרשמתם? כאשר הקובייה (השכל) שלכם ריקה ונקייה או כאשר היא מלאה בלכלוך?

תרגיל דומה ניתן לעשות באמצעות שיחה ולהגיע לאותה מטרה- ריקון הארון. שבו ליד בן או בת הזוג שלכם והוציאו החוצה מהארון שלכם את כל מה שמטריד ומעסיק אתכם, עד שתרגישו ריקים. חשוב מאוד לחוש את הריקות ברמה הפיזית כתחושה. אתם תרגישו קלים יותר, בן או בת הזוג שלכם ירשמו עבורכם את כל מה שהוצאתם ואחר כך יקריאו לכם את כל מה שנמצא בחוץ. לאחר מכן, החליפו צדדים ואפשרו גם לבן או בת הזוג להוציא את כל תכולת ארונם החוצה. ועכשיו, כשהארונות של שניכם ריקים, תודיעו זה לזה שאתם מתכוונים להמשיך בתקופה הקרובה לעשות את מה שאתם עושים, אבל לעשות זאת כשהארון ריק.

זהו המפתח השלישי שלכם אל החופש- לרוקן את הארון...אל תחכו לפסח בשביל לרוקן את הארון פעם בשנה. רוקנו את הארון לעתים קרובות ולמדו לפעול מתוך הארון הריק, זה ישפר את איכות החיים שלכם בצורה בלתי רגילה.

אני מאחל לכם ולמשפחותיכם חג שמח ואביבי!
יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13896 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13970 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13863 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131432 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/13933 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13743 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון לרוחניות

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica