חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מודעות לחוק הבסיסי הזה תעניק לך שלווה פנימית!

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות28/11/2011873 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
‏יום ראשון 16 אוקטובר 2011

התפתחות אישית

מודעות לחוק הבסיסי הזה תעניק לך שלווה פנימית!

הסיפור הבא ימחיש לך בצורה ברורה על איזה חוק בדיוק אני מדבר ולמה כל כך חשוב שנהיה מודעים אליו:
זקן הודי עשיר הלך לעולמו והשאיר אחריו שני בנים. השניים המשיכו להתגורר יחד כמשפחה מאוחדת לפי המסורת ההודית. לאחר זמן מה, הם רבו והחליטו להיפרד ולחלק ביניהם את כל הרכוש שווה בשווה. לאחר שהושלמה החלוקה, הם גילו חבילה קטנה שאביהם המנוח החביא בסתר.
הם פתחו את החבילה ומצאו בתוכה שתי טבעות: האחת מעוטרת ביהלום יקר והשנייה טבעת כסף פשוטה בשווי כמה רופיות בלבד.
כשראה האח הבכור את היהלום, התעוררה בו תאוות בצע והוא החל בביצוע מניפולציה על אחיו הצעיר: "נראה לי שטבעת זו לא נרכשה בכסף שהרוויח אבינו, אלא עברה בירושה מאבות אבותיו. כיוון שהיא נשמרה במשך דורות במשפחה, ראוי שהיא תמשיך להישמר ולכן אני הבכור, צריך לשמור אותה. קח אתה את טבעת הכסף".
האח הצעיר חייך ואמר: "טוב. הייה מאושר אתה בטבעת היהלום, אני אהיה מאושר בטבעת הכסף". שניהם ענדו את הטבעות ונפרדו לדרכם.
האח הצעיר חשב לעצמו: "קל להבין מדוע שמר אבא על טבעת היהלום שערכה רב מאוד. אבל מדוע שמר על טבעת הכסף הפשוטה הזו?" הוא בחן את הטבעת בדקדקנות ומצא כמה מילים שנחרטו עליה: "גם זה ישתנה". אה! חשב הצעיר. זוהי המנטרה של אבי: "גם זה ישתנה!" והוא החזיר את הטבעת לאצבעו.
עליות וירידות פקדו את חייהם של שני האחים. כשבא האביב, חש האח הבכור התרוממות רוח רבה ואיבד את איזונו הנפשי. כשבאו הסתיו והחורף, הוא שקע בדיכאון עמוק, ושוב אבד לו האיזון הנפשי. הוא הפך מתוח מאוד. משלא הצליח להירדם בלילה, החל להשתמש בגלולות שינה, בכדורי הרגעה, בסמים חזקים יותר. בסופו של דבר הוא הגיע לשלב בו נזקק לטיפולי הלם חשמלי. זה היה האח בעל טבעת היהלום.
ואילו האח הצעיר, שזכה בטבעת הכסף, נהנה מן האביב. הוא לא ניסה לברוח ממנו. הוא נהנה ממנו, אך כשהביט בטבעת נזכר: "גם זה ישתנה!". וכשהאביב פינה מקומו לקיץ, הוא חייך ואמר: "ידעתי שזה ישתנה, ואכן זה השתנה. ומה בכך?" כשבאו הסתיו או החורף, הוא הסתכל שוב בטבעתו ונזכר: "גם זה ישתנה!" הוא לא פרץ בבכי, שהרי ידע שגם זה ישתנה. ואכן, גם זה השתנה וחלף.
עם כל העליות והירידות בחייו, הוא ידע ששום דבר אינו נצחי, שהכל בא וחולף. הוא לא איבד את איזונו הנפשי וחי חיים שלווים ומאושרים. זה היה האח בעל טבעת הכסף.
חוק הארעיות של כל הדברים הינו חוק בסיסי ביקום שלנו, אשר מוזכר כמעט בכל כתבי הקודש והטקסטים הרוחניים. בבודהיזם, תופעת הארעיות היא אחת מאבני הבסיס להבנת הסבל האנושי והשחרור ממנו.
נזיר בודהיסטי אמר פעם: "כל מה שלמדתי בעשרים השנים שהייתי נזיר אני יכול לסכם במשפט אחד: כל המופיע, חולף. את זה אני יודע". כוונתו הייתה כמובן: למדתי לא להתנגד למה שיש. למדתי לאפשר לרגע הנוכחי להיות ולקבל את הטבע בר החלוף של כל הדברים והמצבים. באופן זה מצאתי שלווה.
העולם שאנחנו רואים, שהוא השלכה של המוח שלכוד בזמן, הינו עולם שמשתנה ללא הרף. זה עולם של צורות שנוצרות ונעלמות, עולם של לידה ומוות. שום דבר לא קבוע, ההצלחה שלנו היום תהפוך מחר לכישלון. היום אנחנו במינוס, מחר אנחנו יכולים להיות בפלוס ולהיפך.
כל דבר מסביבנו ובתוכנו משתנה כל הזמן. ככל שנהיה יותר מודעים לכך ברמת החוויה הישירה (להבדיל מהרמה האינטלקטואלית), נגלה פחות הזדהות עם מצבי חיינו השונים, נוותר על כל מיני היאחזויות שיש לנו בדברים חיצוניים ונתקרב יותר אל הטבע האמיתי שלנו.
לא להתנגד לחיים, פירושו להיות ברמת מודעות ונוכחות גבוהה שמאפשרת שלווה וקלילות. מצב זה אינו מותנה בדברים שיתחרשו בצורה מסוימת, טובה או רעה. אבל התועלת שיש לכך בחיים שלנו לא מסתיימת כאן...
באופן די שובב, כאשר התלות הפנימית שלנו בצורה תיעלם, התנאים החיצוניים של חיינו ישתפרו מאוד. היכולת שלנו לבוא מתוך אחריות מלאה ולנקוט פעולות חיוביות לשיפור "מצבי החיים" שלנו, היא הרבה יותר גבוהה, כאשר אנחנו מודעים לטבע המשתנה של החיים ומקבלים אותו.
ככל שנהיה יותר מודעים לחוק הבסיסי של השינוי ונכבד כל רגע כפי שהוא, עם מה שיש בו, ניצור פחות התנגדויות פנימיות ולפיכך פחות סבל. מה שיסייע בטיהור התודעה שלנו ויוביל לשיפור משמעותי באיכות חיינו.
אז הנה משהו ששווה לזכור בכל רגע, גם כשאנחנו למעלה וגם כשאנחנו למטה: "גם זה ישתנה..."

אשמח לקבל את התגובות שלכם כאן בתחתית העמוד.

באהבה והערכה, יואב זילכה

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.

רוצים ליהנות ממאמרים, טיפים, סרטונים ותכנים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את ה"פורמולה"  שתגלה לכם מהם 6 המרכיבים הקריטיים להצלחה שלכם בחיים? לחצו כאן עכשיו!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לחיי ההצלחה שלך! יואב זילכה

יואב זילכה הוא מייסד Mentor Me ומדריך אנשים לצמיחה רוחנית כבסיס להצלחה בחיים ובעסקים ולחיים עשירים בכל המובנים!

אהבתם את המאמר? שתפו את האנשים היקרים לכם.
רוצים ליהנות מתכנים, מכלים ומסרטונים מעוררי השראה וגם לקבל במתנה את "המדריך לטרנספורמציה" שיאפשר לכם לגלות מה באמת עוצר אתכם ולהמריא לדרך חדשה בחייכם? לחצו כאן עכשיו

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב זילכה

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13896 צפיות
לפני מספר ימים, בעודי יורד מהבניין בו אני גר בדרכי לפגישה, התחלתי לשמוע צעקות במורד הרחוב. אישה אחת צרחה על איש אחד שחנה את רכבו באחת החניות הקרובות לבניין שלה. היא השליכה עליו את כל הקללות האפשריות ואפילו בשלב מסוים היא אמרה לו שאם הוא לא מפנה את האוטו שלו מיד, היא תבעט לו בביצים. מהיכרות שטחית ביותר של האישה הזו, לדעתי אין לה אפילו רכב. מה גם שהחניה בה האיש חנה, אינה חניה שמורה של אף אחד!

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13970 צפיות
בסוף המאמר הקודם ("מתי בפעם האחרונה בכית מהתרגשות חיובית?") הבטחתי לתת לכם תהליך פשוט שיסייע לכם לגלות מהן 5 התשוקות הגדולות ביותר שלכם. אז הנה אני עומד בהבטחה שלי...אני רוצה לחשוף בפניכם 3 שלבים פשוטים שיאפשרו לכם לצלול פנימה אל תוך הלב ולהבין מה אתם באמת רוצים מהחיים.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13863 צפיות
צפייה בטלוויזיה נחשבת לפעילות די נדירה בחיי, אלא אם כן מדובר בסרטים מעוררי השראה או בתוכניות ערכיות שניתן ללמוד מהן דבר או שניים. לאחרונה, מצאתי את עצמי עומד ומזיל דמעות בעודי צופה בילדים קטנים שמוציאים מעצמם קולות גדולים בבית הספר למוסיקה. איך אפשר שלא? אני לא יודע מה איתכם, אבל הלב שלי לא יכול לעמוד בפני כישרון טהור ותמימות של ילד שמבחינתו "הכל אפשרי" זה לא רק סיסמא או קלישאה.

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13925 צפיות
בטח כבר שמעתם אותי יותר מפעם אחת מדבר על החשיבות של השראה בחיינו. היום בחרתי לכתוב לכם על אחד ההרגלים האהובים עליי, הרגל שזיהיתי אותו אצל הרבה אנשים מצליחים. הרגל חשוב שיכול להצית את ליבנו בכל פעם מחדש ולעורר בנו את ההשראה לה אנחנו זקוקים בעקביות. ההרגל הזה נקרא "שיחות משמעותיות" והוא התבהר לי מאוד כאשר יום אחד נתקלתי במשפט הבא: "מוחות קטנים מדברים על אנשים, מוחות ממוצעים מדברים על אירועים, מוחות גדולים משוחחים על רעיונות".

מאת: יואב זילכההארה04/02/131432 צפיות
כשהייתי בן 16 גיליתי תופעה מדהימה בעת שביליתי שעות רבות בעבודתי כאורז בסופרמרקט. כן כן, זו הייתה אחת העבודות הראשונות שלי. 3 פעמים בשבוע, לאחר שהלימודים הסתיימו, הייתי נוסע לסופרמרקט (שעד היום נמצא ברחוב ארלוזורוב בתל אביב), עומד ליד הקופאית ואורז לאנשים את המצרכים שלהם בשקיות. בהתחלה שנאתי את העבודה הזו, הגעתי מהר מאוד למסקנה שלאנשים יש הרבה הערות וזה כלל לא משנה על מה. אבל זו לא הייתה התופעה המדהימה שגיליתי...

מאת: יואב זילכהאימון לרוחניות04/02/13933 צפיות
אתגרי החיים לא פוסחים על אף אחד. זאת למרות שאנחנו מאוד אוהבים להפוך אותם לבעיות אישיות ומיוחדות שיש רק לנו (זה עושה טוב לאגו שלנו). אבל המציאות היא שבמוקדם או במאוחר, כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עם אתגרים מסוימים: אתגרים פיננסיים, אתגרים בריאותיים, אתגרים במערכות יחסים ועוד. אחת השאלות הפופולאריות ביותר של כל אותם אנשים יקרים שעולים על המסלול של צמיחה רוחנית, היא: "איך אפשר למצוא שלווה פנימית ולהישאר עם שלווה, תוך כדי התמודדות עם אתגרי החיים?"

מאת: יואב זילכהאימון לאיכות חיים04/02/13743 צפיות
לפני מספר חודשים צפיתי בסרטון קצרצר של אחד המורים הרוחניים שהשפעתם עליי הייתה הגדולה והמשמעותית ביותר – אקהרט טול. בסרטון הזה רואים את אקהרט מקבל שאלה בכתב ממישהו שנחשף לתכנים שלו. השאלה הייתה: "איך זה מרגיש להיות אקהרט טול?" (במילים אחרות: כאדם מואר, כיצד אתה חווה את עצמך?). תשובתו החלה בכך שזה מאוד קשה לתאר מכיוון שאין יותר מדי מה לתאר. "יש פשוט תחושה של הכרה חובקת כל, איזשהו מרחב של מודעות, חלל...ישנה זהות חיצונית (צורה), אבל היא בפריפריה". ואז הוא סיים עם משפט שלדעתי ממחיש יותר מהכל את הת...

מאמרים נוספים בנושא אימון לרוחניות

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica